shta mogu da upisem u inostrnstvu?

Bolje prvo da zavrsis fax - mi jos nismo usli u te evropske razmene tako da ta prica ne ide bas lako... Sto se tice postdiplome - samo zavisi od tvog uspeha na EF, preporuka i eventualno testova koje budes radio. Ako su fakulteti na engleskom, to su po pravilu TOEFL i GRE ili GMAT. Ovo se odnosi i na evropske fakultete na engleskom, poput Humboldta u Berlinu.

Skolovanje je negde prilicno skupo (u Americi je $10K godisnje neki prosek za ovu opciju), ali je negde i besplatno. Uslovno receno, jer ces i dalje placati stan & hranu, administrativne troskove, itd. Takodje, po pravilu, ako se dobro pokazes u prvoj godini, to je i jedina godina koju ces platiti - posle idu grantovi, stipendije...
 
Upisati fakultet u inostranstvu pod jedan podrazumeva znanje jezika na kome se studira i bez toga je apsurdno i pocinjati
Dva ne polaze se nikakav prijemni nego se konkurise na osnovu uslova koje taj fakultet trazi (podrazumeva polozene ispite sa odredjenom ocenom naravno sa silabasom koji je je slican njihovom programu)
Naravno pod tri dolazi placanje koje naravno ukljucuje sve moguce potvrde ko ce i dalje placati tvoje studije
A kada sve to dobijes i upises onda tek trazis studensku vizu da ti odobri ministarstvo unutrasnjih poslova te drzave(ambasada )
Sve u svemu spremi se na proceduru i na placanje
Sto se tice stipendija one se daju samo studentima te zemlje a ne i ostalih zemalja ,posebno ne zemljama koje nisu iz EU

Prva stvar je otici na internet i pogledati uslove koje traze odredjeni fakulteti i u kojoj zemlji.
:)
Sa srecom!!!
 
moj drug je upisao ekonomski ovde i prebacio se u nemacku na osnovu njega.to mu je bio uslov za upis na fakultet.ali onda je morao da odredjeno vreme provede na usavrsavanju jezika...mislim da je i to bio uslov da bi krenuo na redovne studije.i naravno da plati.:lol:
ma sve mozes da upises ako hoces da platis.
ali posto si cetvrta godina,mislim da je bolje da zavrsis ovde pa da ides na master negde.
ja razmisljam o menjanju fakulteta,jer mi se nista ne svidja na ekonomskom u beogradu ali ja sam prva godina pa manje gubim.
 
mozes da upises u usa cetvrtu godinu i da ti priznaju sve sto si do sada polozio .....jako je bitno koliko imas para odnosno koliko si spreman da platis skolu...stipendije mozes da dobijes cak neke i na pocetku a posle prvog semestra ili godine ako se pokazes svakako.....neko je gore napisao da moras da platis sve pa tek onda trazis vizu i to naravno nije tacno nego lepo se upises trazis vizu pa tek onda placas .....neke stvari placas unapred prijavu i tako to ali nikako skolarinu.......evo ako ovo moze da pomogne javi se s jos pitanja.....ja sam uradio isto sto i ti planiras......da kazem za kraj ja nisam na nekoj od prestiznih skola u usa ali ljudi se zaposaljavaju s ovim mojim univerzitetom i nista im ne fali tako da samo napred.....
 
Banshee:
moj drug je upisao ekonomski ovde i prebacio se u nemacku na osnovu njega.to mu je bio uslov za upis na fakultet.ali onda je morao da odredjeno vreme provede na usavrsavanju jezika...mislim da je i to bio uslov da bi krenuo na redovne studije.i naravno da plati.:lol:
ma sve mozes da upises ako hoces da platis.
ali posto si cetvrta godina,mislim da je bolje da zavrsis ovde pa da ides na master negde.
ja razmisljam o menjanju fakulteta,jer mi se nista ne svidja na ekonomskom u beogradu ali ja sam prva godina pa manje gubim.

A sta je,i gde upisao tvoj drug u Nemackoj??Koliko mu je para bilo potrebno?

I pitanje za nnnn,gde je upisao faks u kom americkom gradu i koja je bila procedura?
 
za nemacku je sigurno da moras imati 7000 hilj. eura na kontu bilo koji fakultet ili da imas osobu koja dobro zaradjuje da nema puno rashoda i ona pokaze svoje platne liste u odredu za vize ona prihvata da je finansijski garant za tebe i onda ti ne treba tih 7000 hilj eura to je sto posto tacno jer sam ja sada upravo zavrsila to sa jednim studentom i to ti vazi jednu godinu a sledece moras to ponoviti
 

Back
Top