Prijemni na ETF-u!!!

S

Sizzlym

Gost
Interesuje me gde bih jos mogla da idem na pripremu za prijemni osim na samom fax-u.
Ako neko zna da li ima negde privatno da se sprema prijemni??
Uopste gde sve moze da se sprema,posto ja nemam pojma,koliko bi kostalo i tako to...???
E da,sta mislite o ovom novom smeru mikrotalasn atehnika na telekomunikacijama..i ako neko zna sta to tacno podrazumeva?
 
ja ne znam, ja sam iznad etf-a (fizichki, bukvalno!)... a osim na faxu, mozeshda uzmesh privatne chasove, ili u srednjoj shkoli da se spremash... a i pregledaj oglase... ja sve kooje znam da su ishli na etf, spremali su se sami i na etf-u... polozili su i na budzetu su... oni su polagali samo matu...
 
Prva godina je zajednicka za sve odseke (telekomunikacije, elektronika, energetika, signali i sistemi i fizicka elektronika) osim za odsek za softversko inzenjerstvo (to je valjda ekvivalent nekadasnjoj racunarskoj tehnici i informatici , tzv RTI ).
Posle prve biras odsek, a posle druge smer.
Taj odsek za mikrotalasnu tehniku je uveden ove godine , adetlnije informacije mozes da nadjes na

http://galeb.etf.bg.ac.yu/~mtt/Mtt.pdf
 
Ове године су нешто избутали те одсеке сад је ја мислим заједничка прва и друга година за све одсеке осим енергетског. Процуњај мало по сајтовима етфа има их брдо
 
Brucoskinja ce da te posavetuje...
Ja sam isla na pripreme na etf ali to uopste nije potrebno posto je prijemni vise nego lak narocito iz fizike, sto meni nije narocito pomoglo jer sam imala losu osnovu, ali zato je mata super prosla.Ne brini se za prijemni posle ces imati MNOOOGOO o cemu da brines.Veruj mi, iz licnog iskustva...vec je pocelo...
 
tex:
Ове године су нешто избутали те одсеке сад је ја мислим заједничка прва и друга година за све одсеке осим енергетског. Процуњај мало по сајтовима етфа има их брдо

Zajednicka prva je za OSO, samo se SI (Softverski inzenjering) upisuje pri upisu u prvi semestar. U drugoj biras Elektroniku, Signale i sisteme(SIS), Energetiku, Racunarsku tehniku i informatiku (RTI), Telekomunikacije, Fizicku elektroniku (koja se sada zove:Nano opto bio elektronika i laserska tehnika, ili NOBEL)..

***napomena: RTI se samo pri upisu (prvi put u prvi semestar) u 2003/2004 birao kao poseban odsek, vec od 2004/2005 je kao sto je i sad, biras ga kao i sve ostale nakon prve godine.
 
Cao Sizzlym,
nemam pojma sta da ti kazem
od ponedeljka mi pocinje kolokvijumska nedelja, svaki dan po jedan, sem u cetvrtak
neke stvari (OET) su previse apstraktne i nerazumljive a preko njih profani prelaze kao da su opste poznate i jasne.
Ma, necu vise da kukam, valjda ce biti ok :-)
 
Sto se tice prijemnog ne znam kakvu imas osnovu, ali ja sam pripremao sam iz predlozene zbirke i bio sam 250-i na budzetu od 400. Ljudi koje znam isli su ili na fax na pripreme ili kod nekih profesora iz srednje. Sto se tice smera to se bira tek nakon prve godine na osnovu broja polozenih ispita i proseka ocena i do tada ces saznati sve o smerovima. Ako imas radnu naviku lako ces spremiti i prijemni i bilo koji ispit na fax-u a ako je nemas..... prijemni mozda i polozis... ali za ispite je jaaaaakooo vazna redovnost. Ovo ce ti potvrditi i india_girl kad dodje sebi od kolokvijuma. :)
 
imam radnu nawiku, za to nije frka, jedini problem je shto sam na drushtwenom smeru(samo zbog hemije koju orgamski ne podnosim) ali uspela sam skoro swe da nadoknadim na priwatnim chasowima.Upisala sam priremu na samom fax-u josh pre 5 nedelja,drzi mi je Bojana Mihajlovic-kakwa je ona jel znash mozda?
Iz kojih zbirka si spremao prijemni, ja trenutno radim iz Ognjanovica-krugowe zbirke, ali sam planirala da uzmem sad u decembru ako bude izashlo, a trebalo bi, zadatke sa reshenjima sa proteklih 5 ili 10 godina unazad sa prijemnih ispita(ne znam kako se tachno zowe)...
 
Sto se tice profesorke mislim da je ok i da ce odraditi posao kako treba. Ja sam spremao prijemni iz knjige: 'zbirka zadataka i testova iz matematike za pripremanje prijemnog ispita za upis na tehnicke i prirodno-matematicke fakultete'. Grupa autora, a izdaje je ZUNS. Tu imas oko 1400 zadataka (ja sam uradio oko 600-700) i testove koji su bili na prijemnim od 1990-1998. Naravno svi zadaci imaju resenja. Ako izadje novo izdanje mozda ces imati i novije testove mada vecinu mozes skinuti i sa sajta ETF-a. Ono sto bih ti posebno preporucio, obzirom da si u gimnaziji, a to je da pred pocetak godine (septembar okotobar) uzmes koji privatni cas iz integrala. To vecina gimnazija ne radi i to je poprilican problem kada dodje prof. Osnova elektrotehnike (predmet koji sigurno nisi imala) pa ti povuce integral.... a integral kao integrali nisu nesto komplikovani, ako dobro savladas izvode...
 
Sizzlym:
imam radnu nawiku, za to nije frka, jedini problem je shto sam na drushtwenom smeru(samo zbog hemije koju orgamski ne podnosim) ali uspela sam skoro swe da nadoknadim na priwatnim chasowima.Upisala sam priremu na samom fax-u josh pre 5 nedelja,drzi mi je Bojana Mihajlovic-kakwa je ona jel znash mozda?
Iz kojih zbirka si spremao prijemni, ja trenutno radim iz Ognjanovica-krugowe zbirke, ali sam planirala da uzmem sad u decembru ako bude izashlo, a trebalo bi, zadatke sa reshenjima sa proteklih 5 ili 10 godina unazad sa prijemnih ispita(ne znam kako se tachno zowe)...

Ti i da polozis prijemni, bice ti mnogo zajebano na faxu. Jer, nije fora poloziti prijemni, problem je kako ces posle, nocna mora ima tek da vam pocne..(believe me!!!) Ne znam kako ces stici druge ljude... Matematika, oet... Uf, bice ti mnogo tesko. Al' potrudi se (i to dobro)!!!
 
Joanna elvish princess:
Ti i da polozis prijemni, bice ti mnogo zajebano na faxu. Jer, nije fora poloziti prijemni, problem je kako ces posle, nocna mora ima tek da vam pocne..(believe me!!!) Ne znam kako ces stici druge ljude... Matematika, oet... Uf, bice ti mnogo tesko. Al' potrudi se (i to dobro)!!!
Nemoj da plasis narod toliko. Nije bas sve tako crno. Trazi se mnogo rada i veliki trud, ali nije nedostizno...
 

Back
Top