Prosjaci

Vashem stolu u kaficu prilazi osoba koja prosi.

  • Uvek cu joj dati neshto.

  • U vishe od polovine sluchajeva cu joj pomoci.

  • Najcheshce je ignorishem.

  • Nikad, ili veoma retko cu uchiniti neshto za nju.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Jednom sam se bas lose osecala kad cigancetu pored samoposluge nisam dala nista. Moram nekome to da kazem,a sad je pravi trenutak za to. Posle skole sam isla do crkve da kupim neki casopis (miislim,do kioska pored crkve). i,naravno, tog magazina nije bilo i iznervirala sam se zesce. A jos padala neka kisurina i duvao jak vetar. U povratku, prodjem pored samoposluge i pridje mi neka cigancica i kaze nesto kao :'Devojcice,jel imas dinar?'. Ja sva nadrndana kazem : 'NEMAM!' :mad: :mad: :mad: Posle sam se tako grozno osecala... :cry:
Jer ja sam dobra osoba i volim da pomazem ljudima
 
uglavnom cu dati ali jednom sam ishla sa drugaricom i prishlo joj je malo ciganche i trazilo 10 dinara i kad mu ona nije dala, ono ju je pljunulo...
posle toga ipak malo oklevam da li da dam...vishe volim da dam ulichnim svirachima...oni ipak neshto rade...
 
DA, dacu kolko god, ali ne svakom prosjaku....samo onima koji su jako stari pa znam da nema sansi da drugacije dobiju bilo kakav novac, bogaljima i majkama sa decom...
Postoji jedna devojka, ovde u Bgd-u koja ulazi u radnje, prilazi stolovima u kaficu...uvek pruzi papir na kome pise da je gluvonema i da skuplja prilog za svoju bolesnu sestru...dva puta mi je u razlicitim vremenskim periodima prisla i trazila prilog, ja joj dam...posle je vidim ispred dragstora pije pivo i prica sa nekim covekom i cereka se na sav glas! Doslo mi da joj trazim pare nazad! Od tada se oslanjam iskljucivo na svoj unutrasnji osecaj, da li da dam ili ne.
 
dajem sviracima na ulici ali onim cigancicima koji oce da te po svaku cenu pljunu ili pipnu prljavom rukom necu da dam.pre svega zato sto klinci od tih para idu posle pa kupuju lepak da duvaju kod zelenjaka ili cigarete i pivo,pa se opet besposleni vrte po tom kraju.
drugo nervira me kada mi kaze "daj mi neki dinar,bog ce ti pomoci" :roll: - a posle ako im ne das,onda prokomentarisu nest tipa "da bog da slomio nogu" ili "grom te ubio" :roll:
sada sam se setila neke debele babe ciganke koja operise kod ekonomskog fakulteta i prilazi studentima na ulici i u kaficima i trazi neki dinar.ti joj lepo kazes da nemas,a ona onda nastavi da te iritantno bocka u ledja ili vuce za jaknu ne bi li ipak nesto dobila.a onda,ako izdrzis njenu torturu i nista joj ne das,popijes komentar "mars u picku materinu" ili nesto jos gore,da ne pisem ovde sta.a najbolje sto baba dok prosi vecito nosi neke kese iz radnje pune keksa,cokolada i kokakole i ne znam ni ja sta sa njima radi.gade mi se i takvim iritantnim i napadnim ljudima necu nista da dam iz principa.
ima onih kojima je pomoc stvarno potrebna ali zbog ovih foliranata oni ne mogu da dodju na red. :roll:
 
Uglavnom dajem. Invalidima, bakama i dekama...

Pre desetak dana, kad sam se vracala s posla, ispred jedne zdravstvene ustanove me zaustave muskarac i zena, sa dvoje male dece. Pristojno su izgledali i videh da im je prilicno neprijatno dok me je covek ljubazno pitao da li imam 36 dinara, kaze toliko im treba... Mislim... srce mi se steglo.
 
pobogu ljudi... ja im nikada nishta ne dajem... prosjacima nikada!!! mozda zvuchi surovo, ali jednostavno znam da te pare ne idu njima ni za hleb ni za odetju deci...
one chestitkice i ne znam ti ja shta za pomotj deci u zvechanskoj to kupujem... ali da dam pare?!?!?! pa ni za shta na svetu...

jednom je jedan klinja jurio moju sestru da mu da sendvich ili tje je pjunuti... kad je doshla do mene bila je maltene spremna da mu da, ali ja sam mu rekla da se gubi... onda je pocheo da skuplja pljuvachku i ja sam ispizdela!!! htela sam da ga prebijem!!! na sred trga republike!!! i krenem ja da ustajem i klinac se preplashi i ode... posle sam videla jednu nesretjnu devojku da je savatavao pa mu je ona jadna dala pare...
jednom je neki ciga trazio pare 'za hleba', ja reko evo datju ti moj hleb, on se naljuti i izdere se na mene... ma sve bih ih ubila da mi samo pridju,bre!!! ranije sam josh bila fina i kad mi traze pare, ja kazem: 'nemam ni ja! otjehs ti meni da dash?', ali sad sam besna... i ne mogu ochima da ih gledam... i ne nije mi ih zao... nema te shanse da nisu mogli nishta drugo da rade pa da zarade pare...
ma ja ni za shta na svetu im ne dam ni pare pa nek umru, ja ne dajem... ko da ja imam vishka... zao mi je, i ja jedva sklapam kraj sa krajem i tih 10 dinara mi treba za kiflu...
 
ti shto idu po kafanama su najceshce prevaranti chini mise, ako znate onu curu shto trazi lovu za slepu sestru ili lika koji non stop zhicka po centru : ))
oni klinci sto dodju obichno nesto prodaju
oko crkava ih ima... eto pa navratite nedeljom recimo
brate ima debelih prosjaka...objasniti mi to..okmozhda jeb olest
 
chini mi se da te vishe poshtuju kad im ne dash.... mozhda te cak i zapamte... poprichate i tako
dala sam liku koji je zhickao za pivo, zashto, osetila sam da treba....kao trebace mi usluga nekad?? ;))))))
aj pa da izrachunamo kolko zarade oni a??? missim firma 8h strana ovo ono....mozhda je lepshe biti prosjak
aj nek zarade 1000 dnevno..to bi bilo 1000/5=200 (recimo svaki 5. da po dinar) od hiljadu ljudi koji prodje, aj ne da svako dinar, nek daju po 5 din u proseku
200/5=40 znaci 40 ljudi od 200 koji prodju tuda
1000 * 7= 7000
7000 nedeljno da li je to realna suma?
* 4=28 000
pa nijeloshe... jedan procenat ide gazdi.. koliko ostane njima?
aj plus kad su svadbe krshtenja...
mislim da se ciganchici mogu i iznajmiti da prose?
znaci pomozite im da ostvare svoja prava...ako dobiju trecinu to i nije neshto
ako bi imali topli obrok svaki dan..vec bi im se isplatilo???
 
ebiga ti shto duvaju lepak....njima je to valjda nachin da prezhive, ko shto neko krka bensednie.. ja ot tako gledam...el su to klinci shto zhive bez roditelja a..njima taj lepak treba verovatno ko lebac
ma jok dash im integralnu kiflu i jabuku, danauche sta je zdrava hrana..i letak protiv pushenja
 
e znat ko ce na ovim prostorima zhiveti kroz jedno... pa ne znam sad to..aj 30 god
kinezi i cigani ;)
cigani brate to ono shto prezivi to je zhilavo ko ...
znate pricu da medju njima nema side???
(znachi sida je bolest frustriranihljudi)
ok ovo je jedan rasistichki post. ali srbi ujedinite se ibrzhe pravite decu
hahaha zezam se to ide tako...to je zhivot
 
Ima jedan lik shto mi je letos prishao u Knez Mihailovoj i kaze: "Izvini, ja sam iz Novog Sada, ovde sam sa devojkom ali nam ochajnichki trebaju pare da se vratimo za NS poshto smo ih izgubili... pa pogledaj me, zar ti izgledam ko neko ko prosi?!"(a lik je stvarno normalno izgledao)...I tako ja mu dam neshto kad ono posle dva meseca ja sedela sa drushtvom u Holiday-u u Skadarliji i prilazi nam on sa istom prichom...I rekla sam mu u fazonu - pa ti si meni sa istom prichom nedavno prishao u Knezu a on se samo nasmeje, okrene i ode...
A savatavali su me i ti ciganchici na Trgu i ispred Tome i uvek me tako iznerviraju...grrr...
 
Shag Ivory:
Uglavnom dajem. Invalidima, bakama i dekama...

Pre desetak dana, kad sam se vracala s posla, ispred jedne zdravstvene ustanove me zaustave muskarac i zena, sa dvoje male dece. Pristojno su izgledali i videh da im je prilicno neprijatno dok me je covek ljubazno pitao da li imam 36 dinara, kaze toliko im treba... Mislim... srce mi se steglo.

pa dobro, desava se, ostane covek bez para kad ne treba.....takvima i treba dati, mislim, nevolja, ebiga sad. svakom moze da se desi

a ovih baba, deda, kvazi-copavaca i invalida svih vrsta se nakotilo bruka.....
 
ja sam jednom bila u opstini u gradu,i pridje mi neka devojka sva uplakana i zbunjena,drzi neku gomilu papira u rukama i pita me jel imam da joj pozajmim 121 dinar koji joj je trebao,ne znam za sta rece,neku tuzbu,molbu ne znam sta....ja joj dala 100 dinara,stvarno mislim da nije lagala a i znam kako bih se ja osecala da ostanem bez novca u tako nekom trenutku.cak se i ponudila da ih vrati posle,ali nije mi se dalo da se opet nalazim sa njom za sto dinara...
ali onima koji te vuku za rukav,pljuju i pipkaju....ne,nikako.
 
sad sam se jos neceg setila.jednom sam u nekom prolazu videla neku babu skroz pogrbljenu bukvalno na pola kako nesto kuka i moli za pare.ali mi je bilo cudno sto baba ima mnogo grub glas.kada sam se vracala istim putem opet sam prolazila isim putem i zastala sam da nesto uzmem iz torbe.i kako sam se povila na dole videla sam da ta baba uopste nije baba nego mladji muskarac,sa bradom od dva dana i prilicno mladom kozom. :roll: nije ni cudo sto je morao da se pogrbi i skroz uvije u krpe jer bi ga odmah provalili.
 
IvAnA:):
Ima jedan lik shto mi je letos prishao u Knez Mihailovoj i kaze: "Izvini, ja sam iz Novog Sada, ovde sam sa devojkom ali nam ochajnichki trebaju pare da se vratimo za NS poshto smo ih izgubili... pa pogledaj me, zar ti izgledam ko neko ko prosi?!"(a lik je stvarno normalno izgledao)...I tako ja mu dam neshto kad ono posle dva meseca ja sedela sa drushtvom u Holiday-u u Skadarliji i prilazi nam on sa istom prichom...I rekla sam mu u fazonu - pa ti si meni sa istom prichom nedavno prishao u Knezu a on se samo nasmeje, okrene i ode...
A savatavali su me i ti ciganchici na Trgu i ispred Tome i uvek me tako iznerviraju...grrr...
jbte pa i ja sam im jednom dala pare... ali neshto bedno (sretja :shock: ) jer sam bash iamal knap... a bila je enka fora oko nove godine, tipa doshli su u bg na proslavu, i u andergraundu su mu devojci ukrali 40 evra iz torbe, pa sad nemajus a kojim parama da se vrate... c c c ne mogu da verujem... a ja ima josh i ne bih dala ali bila tu enka drugarica koja je bash htela da ima damo onu bedu shto smo imali da im damo (tipa po 20-30 dinara)
 
meni je bilo najbolje kad po nekom kijametu giljam na posao, a onda me savataju ti prosjaci... ostanem skroz bez texta...
jednom mi se desilo da su mi neki cigancici trazili pare i posto nisam imala da im dam pokusali su da me pokradu. srecom, pa se pojavio jedan mladic tad i oterao ih... vracala sam se kuci istraumirana...
mislim, zaista mi je zao sto zbog takvih foliranata oni kojima ZAISTA treba ne mogu da dodju do pomoci...
 

Back
Top