nash svet

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
teta moderatoru....molim vas ne obrishite me....zhelim svi da me vide....pa u kome shta probudi....samo nemojte retji da je svejedno....

hungry%20child_1.jpg
 
užas da, ajd sad prst na čelo... i vako:
da li znate da je cena jedne nuklearne podmornice jednaka ceni izgradnje 1800 bolnica sa više od milion kreveta,
na svakih 250 stanovnika u svetu dolazi jedan vojnik a jedan lekar na svakih 3700 stanovnika,
na svakih 108 dolara koje se ulože u vojne troškove 0.06 dolara ulaže se za mir ...


a što se recmo samo rata u Iraku tiče, celokupni troškovi rata u Iraku koštaju
koliko bi se 7( sedam!!!!!) godina mogle potpuno finansirati globalne akcije i kampanje protiv gladi
a kampanje protiv adis za 18 godina
vakcinacija dece u svetu za 60 (!!!!!) godina
etc

ukratko, ebem im mater svima.
 
Mislim na svoje prijatelje iz Sudana. Na Amgeda, i na Hibu.
U Sudanu se umire kad se vozite do svog sela preko pustinje,
pa autobusu pukne guma.
U Sudanu se umire od malarije.
U Sudanu je smrt kao dobar dan.

Ne mogu da pišem dalje. Muka mi je.
 
gigule:
užas da, ajd sad prst na čelo... i vako:
da li znate da je cena jedne nuklearne podmornice jednaka ceni izgradnje 1800 bolnica sa više od milion kreveta,
na svakih 250 stanovnika u svetu dolazi jedan vojnik a jedan lekar na svakih 3700 stanovnika,
na svakih 108 dolara koje se ulože u vojne troškove 0.06 dolara ulaže se za mir ...


a što se recmo samo rata u Iraku tiče, celokupni troškovi rata u Iraku koštaju
koliko bi se 7( sedam!!!!!) godina mogle potpuno finansirati globalne akcije i kampanje protiv gladi
a kampanje protiv adis za 18 godina
vakcinacija dece u svetu za 60 (!!!!!) godina
etc

ukratko, ebem im mater svima.
I ja.
 
Kako li bi izgledao intervju sa leshinarom? Ko zna...''Znate, meni je jako zao zbog svega ovoga...Ja razumem vas potpuno, eto trudicu se da olaksham detetu, da ga shto humanije oglodjem...tek kad prestane da se koprca. To je sve shto ja mogu da uradim. Sachekacu.''(a u podsvesti dok chekam ,zaboravicu ovu scenu sretan shto,josh uvek imam shta da jedem tj...imam srece...
Ogavno zvuchim, znam...
Scena druga...Prilichno situirano selo.Uchionica.Uchiteljica prikuplja potpise i novac, za uzinu, (koja sadrzi dve kiflice i jogurt).Deca su ,uglavnom ''sita i p'jana'', to im dodje ,lepo urbano, da iz grada dolazi kombi sa uzinom. Dvoje siromashnih klinaca nemaju da plate, zive u kucici od blata, modri od zime. Uchiteljica im uvek spakuje vishak koji bi ostala dechica rado pobacala po podu, igrajuci se zanimljive igre ''gadjanja hlebom''. Pokushava da izdejstvuje da svi dodaju josh neku paricu i da se i tim klincima uplati redovna uzina. (svota je mizerna i svi su iste nacije,ako je to bitan podatak).Ni nakon par dana nije uspela u tome...Deca su se takmichila u obrazlaganju'' Ne damo, uchiteljice. Znate, njihov tata radi za dnevnicu i ode ispred prodavnice i pije...Nek im on da...''
Da,da taj ko ih vaspita, lepo ih je nauchio da je to poshteno...Ko im je kriv,shto im je otac takav...Nije Afrika daleko, al' ako su srca stegnuta...dzaba sve...
 
hm? I tako je lik dobio Pulicerovu nagradu.....
..... a ja se pitam šta se dalje desilo?
Nije ga valjda prepustio nesrećnoj sudbini??? :shock:

Ako je neko pratio ili prati naučno-popularnu seriju "Opstanak", onda sigurno zna šta sam teo kasti.... :-?
 
TOM@X:
hm? I tako je lik dobio Pulicerovu nagradu.....
..... a ja se pitam šta se dalje desilo?
Nije ga valjda prepustio nesrećnoj sudbini??? :shock:

Ako je neko pratio ili prati naučno-popularnu seriju "Opstanak", onda sigurno zna šta sam teo kasti.... :-?

Jeste. Otisao je cim je napravio fotografiju. Ali se tri meseca kasnije ubio zbog depresije...
 
Ma nemoj, ubio se zbog depresije?!?!? :shock:
Pa i trebalo je da se ubije, kad nije to jadno dete poveo sa sobom.
Ma zato nam i jeste tako, otvara svetu oci, obavlja svoj novinarski posao, a sopstvene oci drzi zatvorene i okrece glavu od nesrece. Ne mogu da verujem. Uzas jedan. :evil:
 
Nije poenta u fotografu, poenta je u stradanju i kako rece gigule cena jedne nuklearne podmornice jednaka je ceni izgradnje 1800 bolnica sa više od milion kreveta, na svakih 250 stanovnika u svetu dolazi jedan vojnik a jedan lekar na svakih 3700 stanovnika, na svakih 108 dolara koje se ulože u vojne troškove 0.06 dolara ulaže se za mir ...

i ja im svima gigule...
 
Pa ne može čovek da dodje, tek tako stavi dete u naručje i dovede ga u svoju zemlju .... procedura je malo komplikovanija od same ''želje'' ..... nemojmo sad kriviti nekog bezveze.
A ovo dete je više ''metafora'' za svu ostalu decu koja žive istim životom. Ako se čovek nagledao takve jadne i nemoćne dece, nije ni čudo što se ubio ...
 
Lilu:
Nije poenta u fotografu, poenta je u stradanju i kako rece gigule cena jedne nuklearne podmornice jednaka je ceni izgradnje 1800 bolnica sa više od milion kreveta, na svakih 250 stanovnika u svetu dolazi jedan vojnik a jedan lekar na svakih 3700 stanovnika, na svakih 108 dolara koje se ulože u vojne troškove 0.06 dolara ulaže se za mir ...

i ja im svima gigule...

Ok i ja im isto svima sve po spisku, i sta sad.
Bespomocni ko i uvek.
 
Zašto osuđujete fotografa? Snimak je napravljen u blizini kampa UN za pomoć gladnoj deci, i ne verujem da ih on nije obavestio. Gde su WHO i UNICEF i kad su nama potrebni? Imate gladnu decu u komšiluku, pomozite im. Najlakše je kukati nad fotografijama iz Sudana.
 

Back
Top