Vadjenje Harda

Nemkec

Zainteresovan član
Poruka
122
kada se vadi hard disk i ubaci se u neki drugi racunar koji ima normalno svoj hard, sta mora jos da se uradi, da bi on prepoznao
hard onako normalno u "my computer"?
-----i sta bi trebalo da se uradi kad taj hard disk vratim na mesto gde je bio jel opet mora de se podesava ili sta vec?

Hvala svima koji su pokusali da mi pomognu!
 
treba da ga stavis na slave (najverovatnije) sve zavisi sta sve imas u racunaru a i od broja trakastih data kablova, premda pretpostavljam da imas 2 kabla (u suprotnom ces nesto (npr cd) morati da otkacinjes) i da u biosu proveris da li je prepoznat (sve zavisi kakva ti je ploca) neke ploce automatski prpoznaju a na nekima moras sam da ga nadjes.
i fora.
na jednom racunaru (matsonic ploca) naleteo sam da se obavezno mora u biosu iskljuciti dodatni hard pa tek onda ga i fizicki skinuti inace neces moci da dignes sistem ako radis obrnuto. (ali to je bio samo taj jdan slucaj)
 
Joj sta to mrsite.... Lepo izvadis hard iz tvog racunara, izvadis jumper, prikacis hard na drugi racuna i windows ga prepozna sam i to je to. Kad vracas hard onda samo vrati jumper gde je stajao.

Bamboooochaaaa!!!
 
rajkec:
Joj sta to mrsite.... Lepo izvadis hard iz tvog racunara, izvadis jumper, prikacis hard na drugi racuna i windows ga prepozna sam i to je to. Kad vracas hard onda samo vrati jumper gde je stajao.

Bamboooochaaaa!!!

Nije tacno. Vidi se si radio samo sa svojim kompjuterom i zato nemoj da pricas da "mrsimo"
Sustina je da neki hD mora da se prejumperise a ne da se izvade jumperi jer razlika izmedju slave i master nije "izvadis jumper" vec drukcij raspoed (skica je skoro uvek nacrtana na samom HD-u)
Drugo nisi ni sam svestan koliko losijih ploca ne prepoznaje nista i ti mozes da ubacis HD ali ako ne podesis rucno u biosu nece nista funkcionisati.
Jednom sam cak imap prlike da vidim racunar kome je DVD radio ali spoooro do maksimuma a pri kopiranju vece kolicine podataka resetovao racunar i ispostavilose da je covek po tvom savetu smo bocnuo dvd i pustio da win sam prpozna DVD. Kad sam u biosu podsio sve DVD je radio bezprekorno.
Nije lepo da napadas ljude a da nemas dobvoljno iskustva.
 
Samo ga otkacis i zakacis na odgovarajuci jumper, udjes u bios i namestis hard, ako se ne razumes preterano, pitaj nekoga ko se razume da ti to uradi, iako ne mozes nista ozbiljno da pokvaris (valjda :roll: )...
 
rajkec:
Joj sta to mrsite.... Lepo izvadis hard iz tvog racunara, izvadis jumper, prikacis hard na drugi racuna i windows ga prepozna sam i to je to. Kad vracas hard onda samo vrati jumper gde je stajao.

Bamboooochaaaa!!!



To ti je slučaj sa Maxtor diskovima, npr ja za prenos koristim Fujitsu od 13GB, pa njemu trebam da namestim jumper u drugu poziciju, a ne samo da skinem.
 

Back
Top