Капут

storm cloud

Poznat
Poruka
9.024
Е ово је као писмо читатељке у модној рубрици Базара тамо негде осамдесетих година:

Имам класичан црни капут од пре пар година и нешто ми се не свиђа како ми стоји, дугачак је, па изгледам као бандера у њему због моје висине. :?

Али не бих да га бацим, него некако да га прерадим, скратим, сузим, ...а не знам ни шта желим, ни шта се сад носи.

Па ако има предлога ... :D

Може и сличица, ако налетите негде на неки леп модел. :wink:
 
skrati ga do pola listova a na kragnu i kraj rukava usij onu dlakavu, dugacku vunu...
sad se nosi etno fazon i sve sto izgleda kao rucni rad pa mozes da probas i da vunom izvezes cvetove ili sare po njemu (pri kraju kaputa recimo) u nekoj prirodnoj boji (terakot, svetlo braon, tamno zuto....samo da nije svetlo-plavo i roze)...
 
BS_Belted_366.jpg


BS_FurTrim_366.jpg


BS_Military_366.jpg


Ove sezone se nose kaputi sa kaisem ili krznom, ili vojnicki kao ovaj treci (kroj i dugmici). :wink:
 
Мој је као овај трећи, само црн и нема те детаље. Свиђа ми се кад то видим на другима, али мени је то предугачко. :-(
 
storm cloud:
Мој је као овај трећи, само црн и нема те детаље. Свиђа ми се кад то видим на другима, али мени је то предугачко. :-(

Pa skrati ga po zelji i mozes da mu dodas krzno oko vrata ili na rukavima. :-)
 
anakin:
skrati ga do pola listova a na kragnu i kraj rukava usij onu dlakavu, dugacku vunu...
sad se nosi etno fazon i sve sto izgleda kao rucni rad pa mozes da probas i da vunom izvezes cvetove ili sare po njemu (pri kraju kaputa recimo) u nekoj prirodnoj boji (terakot, svetlo braon, tamno zuto....samo da nije svetlo-plavo i roze)...
Hvala! Sad si i meni dala jednu odlicnu ideju.:-)
 
storm cloud:
Е ово је као писмо читатељке у модној рубрици Базара тамо негде осамдесетих година:

Имам класичан црни капут од пре пар година и нешто ми се не свиђа како ми стоји, дугачак је, па изгледам као бандера у њему због моје висине. :?

Али не бих да га бацим, него некако да га прерадим, скратим, сузим, ...а не знам ни шта желим, ни шта се сад носи.

Па ако има предлога ... :D

Може и сличица, ако налетите негде на неки леп модел. :wink:
Baci, pre nego uradis nesto glupo.Slicicu ne bih da ti saljem.
 
sad je zapravo mix militari i etno...to je vec bilo 70-ih...hipi i vojnicke jakne, tako da i nije nesto novo...
a i akcenat je na garderobi koja izgleda unikatno i starinski sto je dusu dalo za prepravke, vezove i ostalo zajebavanje :)
materijali su kvalitetni, boje prirodne....inspiracija je u starim narodnim nosnjama...
ja juce gledala neku emisiju o Mongoliji i pokazivali njihovu narodnu nosnju koja je predivna..cizme, da ne verujete, ladno su nosive!
i da, nose se razni dezeni i materijali u isto vreme....
 
Storm, ako si visoka, kao što zaključih iz nekog posta, NEMOJ da sečeš kaput do pola listova. Izgledaćeš bzvz, iz ličnog iskustva govorim.

Za visoke i dugonoge je:
maxi
do kolena
ili do pola butina
dužina kaputa.
 
pa udji u neku radnju de ima mnogo kaputa pa isprobaj, pa onda ces steci neki utisak? :I
ili se slikaj u gacama pa posalji sliku a onda iseci, imash lutkicu
znas ono...obucite cicu..
 
storm cloud:
Е да, а где се купује то крзно? Има у радњама са метражном робом?

ma ima kod mene u dvorishtu machaka... ili uzmi neku lutalicu

nakaci perje samo mozhda pocnu da te izbegavaju zbog gripa
 
CaLiMeRo:
To je okej. Dužina do kolena će lepo da ti stoji.
/ja sam 178, znam o čemu pričam :wink: /

...:D...Prijavljujem jos jedan 'slucaj' dzikljanja do 178.og zareza na metru :lol: - kisna neka dekada, meditiram...:p...Evo jos jednog predloga - nesto klasicnija varijanta, a ukoliko volis mastovite modele, odlicni su predlozi da se poigras sa kombinacijom materijala i boja (krzno, plis/somot, koza pa cak i cipka su veoma aktuelni dobro 'izmiksani') - pokusaj da pronadjes neki interesantan materijal u prodavnicama pozamanterije ili cak tapetarskim radnjama koje prodaju mebl-stofove (uvek dobra koza a mozda i sinteticko krzno)...;)
 

Back
Top