AU-PAIR PROGRAM

_Pupoljak

Početnik
Poruka
5
Au-Pair ?


Au-Pair program je zamisljen kao program medunarodne razmjene,zasnovan na europskom sporazumu iz 1969.g.
Tim sporazumom je zakonski utvrdjen status au-pair osobe unutar obitelji.

TRAZE SE :

Djevojke i mladici koji su srdacni, veseli, sa iskustvom u cuvanju djece (preporuke obavezne), sa poznavanjem njemackog jezika, god .od 18-24, dobrog zdravlja, da nisu u braku, komunikativne. Pozeljna vozacka dozvola.

DUZINA BORAVKA U NJEMACKOJ ?

Boravak i rad u odredjenoj obitelji traje od 6 mjeseci,a najvise godinu dana.
Najveca vrijednost ovog programa je usavrsavanje jezika i stvaranje trajnog prijateljstva izmedju razlicitih kultura.
U suradnji s ozbiljnom i profesionalnom njemackom AU-PAIR agencijom sa sjedistem u Dusseldorfu omogucuje vam ovo dragocijeno zivotno i novo radno iskustvo.

ZASTO AU-PAIR STERN?

Au-Pair agencija Stern specijalizirana je za obrazovno kulturne razmjene mladih u cijelom svijetu. Clanica je Au-Pair e.V Society. To znaci da se pridrzava strogih kriterija prilikom izbora AU-PAIRA, i obitelji kod kojih se smjesta AU-PAIR.

Obitelji koje traze AU-Pair su iskljucivo provjerene njemacke obitelji kojima treba pomoc oko svakodnevne brige njihove djece i pri obavljanju manjih kucanskih poslova.

DOBIVANJE VIZE?

Proces dobivanja vize za Njemacku traje 2-3 mjeseca. Po sklapanju ugovora au-pair dobiva vizu u trajanju od 6 mjeseci do godinu dana. Po isteku vize AU-Pair se vraca kuci ili ostaje u Njemackoj studirati .

OBAVEZE AU-PAIRA?

--cuvanje djece- baby sitting
--pomoc pri obavljanju laksih kucanskih poslova
--radno vrijeme 30 sati tjedno
--spremanje laksih obroka za djecu
--postivanje i savjesno obavljanje ugovorom odredjenih poslova


Prema ugovoru au-pair odredjenih poslova strogo se kontrolira postivanje.
Au-Pair ima pravo na dva godisnja odmora. Kada obitelj odlazi na godisnji odmor najcesce povede i Au-Paira o njihovom trosku (i dalje se isplacuje placa).

OBAVEZE OBITELJI KOD KOJIH SE SMJESTA AU-PAIR:

--besplatan stan i hrana (au-pair ima svoju vlastitu sobu)
--1,5 dan u tjednu slobodno
--zdravstveno osiguranje
--placen tecaj njemackog jezika
--placena karta za koristenje javnog prevoza
--placa od 205-300 eura

Dakle, ako ste zainteresovani javite se na info@aupair-agentur-stern.de

ili selma.ibrakovic@web.de
 
Da..ali ako je netko zainteresovan za neki posao, prije toga moze se sve provjeriti, npr: nazove se opcina i policija u Dusseldorfu i pita se za postojanje ove agencije i da li je legalna... Kratko jasno, mislim i da se nebi trebalo upucivat u bilo sto a posebno preko granice bez provjeravanja, a lako se da provjerit sve...
 
ok, pupoljku, ima ovde dovoljno relevantnih informacija (počev od sajata, lepo piše)....ja ti verujem, jedino što mi ne treba posao :D
e, da, mali hint (ako nekome znači) org. ASTRA poziva sve koje idu u ino da rad eovo i ono - da im lepo dostave podatke, oni to provere (postoji li ili ne, status firme i sl) i ondak tek ideš....

Moja drugarica zamalo tako otišla, doduše u Fr..jedva je sprečih - mali oglas bio u pitanju, krajnje sumnjiv :?
Nakraju se nadrkala na mene, dan dans žali za tim :roll:
Jbt, šta odrasli ljudi sebi dozvoljavaju....

nego, ta emisija, zvala se EXIT (coproduct. sa MTV) i nije bilo lako gledati :twisted:
 

Back
Top