Sibirski haski

Sladak je. :) Samo pazite da ga ne razmazite, sad su prave plisane mede ali kad porastu, ako ne postoji cvrsta disciplina (ne u smislu primene sile nego u smislu doslednosti u vaspitanju i postavljanju pravila) i ustrojstvo copora, imaju zube i ne ustezu se da ih upotrebe.
 
Ma on sada ima skoro 2 godine :D
Ali prosto sam moooorala da postavim ovu sliku kada je bio mali.
Komsije su mislile da je macka :lol: (imao je 1,5 meseci kada smo ga uzeli).

Ali ima i sada dobru narav. Zube verujte kao i da nema.
Sva komsijska deca, i pored nasih upozorenja, ga maze kroz ogradu i trpaju mu prste u usta.
Hvala bogu skroz je miroljubiv.
Ali slazem se da u vezi svakog psa treba biti oprezan.
Pozdrav i hvala u Maxsovo ime na komplimentima :D
 
Da, ima razlicite oci :D
Pa ovako.
Voli puno da trci, ali posto mi imamo relativno veliko dvoriste, ima uslove za to.
Prosle zime je zavijao samo u toku zime nekoliko puta, a ovih dana je to cudo ponovio bez obzira sto nema snega. Inace je potpuno tih, i pusta neki zvuk slican rezanju kada se raduje.
Obozava sve komsije, trci duz cele ograde, prati ih u oba pravca kud god isli.
Decu narocito voli.
A jos vise one ljude koji dolaze kod nas u dvoriste. Ne mozes ih spassiti njegove ljubavi :lol:
Skace na njih, hoce da se mazi...

A ponajbolje obozava sve nas ukucane. Ako nekoga ne vidi par dana, nadrljao je kad se pojavi.
Mi smo ga razmazili, nema tu neke dresure ni narocitih pravila.
Jedino ne sme iz dvorista. Bezao je 3-4 puta i jednom dobio malo po turu.
To je bila vise vika na njega nego neke narocite batine, ali je urodilio plodom (nadamo se da je tako).

On zivi u boksu, ima izlaz 2x dnevno po sat-dva, zavisi koliko vremena ima onaj ko ga pusta.
Za to vreme on trckara po dvoristu, prati komsije duz ograde, malo proviri kod komsijskih pasa (3 pit bula!) i reaguje otprilike ovako
smilie_girl_004.gif
:lol:

Evo ti jos jednog primera. Izvela ga ja u setnju, i napadne ga mali, bas mali neki otkud znam koji, terijer. On je bio ZAPANJEN. Taman je hteo da se sa nekim poigra, kad gle cuda!
Gazda je jedva odvukao ono svoje malo zivcano terijerce :D

I tako... Mogu ja ovako i roman da napisem :lol:

A ti kada napravis album svog Rokija, javi ovde da znam pa da ga pogledam :D
 
Evo otvorio sam album...http://forum.krstarica.com/showthre...era-star-10-mjeseci-D?p=20003817#post20003817
Moj roki voli puno da trci,dnevno ga izvedem 2,3 puta,ali najmanje jednom ga izvedem na predivnu livadu i sumu...
Pustio sam ga sa povodca i otisao je od mene najmanje kilometar,ja sam samo sjeo i cekao oceli se sta vratiti...
Ja pozovem glasno roki i zviznem dva tri puta,kada on trci odzdo prema meni u zagrljalj,tako sam stekao povjerenje u njega a nadam se i on u mene ...
Kada sam ga tek doveo otkinuo je se sa lanca i udavio 2 kokoske,poslije toga dodje otac pred njega i uze onakvu kokos mrtvu i govori fuj fuj nikad vise nemoj ovo da bi uradioo.. komsija mi ima preko 100 kokoski,naravno ja sam morao platiti te 2 kokoske,ali od tad nije ni pogledao kosku a kamoli krenuo za njom ...
 
Bas je lep mali haski. I ja imam haskija, ima godnu dana i isto tako plave oci samo sto je sivo beli. Najbolja stvar kod njih je to da dok su mali mnogi misle da to nije pas nego macka :)
A to da li laju zavisi od samog psa. Moj ne laje na ljude, jedino kada pricas sa njim onda on isto kao prica sa tobom. Jedino zalaje na ptice, druge pse i macke ali to nekako cudno ne kao ostali psi. A opet u komsiluku ima jedan haski koji laje kao pravi pas. Tako da... videces kada malo poraste. Ono sto je sigrno je to da on nije cuvar i da nikad nece lajati na ljude i decu i ugristi nekoga. Najgore sto moze da uradi je da skace na njih i isprlja ih :)
 
Bas je lep mali haski. I ja imam haskija, ima godnu dana i isto tako plave oci samo sto je sivo beli. Najbolja stvar kod njih je to da dok su mali mnogi misle da to nije pas nego macka :)
A to da li laju zavisi od samog psa. Moj ne laje na ljude, jedino kada pricas sa njim onda on isto kao prica sa tobom. Jedino zalaje na ptice, druge pse i macke ali to nekako cudno ne kao ostali psi. A opet u komsiluku ima jedan haski koji laje kao pravi pas. Tako da... videces kada malo poraste. Ono sto je sigrno je to da on nije cuvar i da nikad nece lajati na ljude i decu i ugristi nekoga. Najgore sto moze da uradi je da skace na njih i isprlja ih :)

Izvini ali siris neistine i zablude. Pas je onakav kakvim ga covek napravi a znam za slucaj haskija koji je sa 9 godina morao da bude uspavan zbog agresivnosti.
 
Ja do sada nisam cuo niti video agresivnog haskija, a naravno da ce pas biti onakav kakvog ga covek napravi samo sto haskiju nije u krvi da bude cuvar i da najavljuje gosta u dvoristu. Na to sam mislio, na njegove urodjene osobine a ne na nametnute od strane njegovnog gazde koji mu ko zna sta radi da bi od njega ucinio ono sto nije.
 
Ovom mom Bubiju jedno oko je plavo kao sto se vidi a drugo nekako zatvorenije vuce na zelenu boju :D
Malo je nemiran hoce puno da trci i da unistava sve po dvoristu :D
Pa da ima neki laje malo neki uopste neki samo zavija,videcemo :D

PS: stvarno lici po malo na macku,i kad se gleda od pozadi lici na lisicu sa onim usima :D
 
Ja do sada nisam cuo niti video agresivnog haskija, a naravno da ce pas biti onakav kakvog ga covek napravi samo sto haskiju nije u krvi da bude cuvar i da najavljuje gosta u dvoristu. Na to sam mislio, na njegove urodjene osobine a ne na nametnute od strane njegovnog gazde koji mu ko zna sta radi da bi od njega ucinio ono sto nije.

Naprotiv, nisu mu uradili ništa i ispao je baš onako prirodan, takmičarski nastrojen prema ostatku čopora a uspeo je da se nametne kao autoritet baš zato što nisu umeli ništa konkretno da urade s njim. Imao je 5 meseci kad mi je ostavio na ruci ožiljak koji i dalje imam... To je bilo '99. godine a njegova vlasnica se samo smejala. Činjenica je da je svako ko ga poznaje znao da ne čuva dvorište i kuću ali je bio izuzetno ujedljiv u nekim neočekivanim situacijama, ujeo je (najčešće do krvi) i ćerku i sina i 70tak % gostiju svojih vlasnika. Ne kažem da su svi takvi, samo da je ovaj sa tipičnim genima ispao takav jer nije sa njim rađeno na pravi način, kao upozorenje novim vlasnicima na šta moraju da obrate pažnju na vreme.
 
Poslednja izmena:
Moze biti i takve stvari se dogadnjaju, narocito zato sto su oni coporativni psi. Svakom psu koji dodje u kucu, a narocito haskiju, treba pokazati ko je tu zapravo autoritet i vodja copora, jer on ljude shvata kao pripadnike copora. I nas voli da grize po rukama ali ne sad do krvi i grize samo one koje poznaje, nepoznate osobe nikako, njima jednostavno dozvoli da ga maze ili skoci na njih.
Ja poznajem coveka koji ima retrivera zenku. I ona ne voli njegovog unuka koji zivi u istoj kuci sa njim. Ima cudnih slucajeva ali sve se to da ispraviti. "a njegova vlasnica se samo smejala" - znaci da je ona krivac za to. Trebala je reagovati odmah kod prvog incidenta. A mozda se njoj svidja da on bude takav, ko zna, ima cudnih ljudi.
 

Back
Top