Nešto je trulo/nedorečeno u savremenom svetu...

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Često se tupi kako svi zločinci trebaju biti izvedeni pred lice pravde i primereno osuđeni, kako zločin ne zastareva, kako treba osnovati stalni sud za zločine i bla, bla....

Međutim, imam dojam da čak i svi oni koje se traži za ratna zbivanja na Balkanu budu osuđeni, malom broju ljudi će to biti dovoljno da se ispriča, prihvati ispriku, oprosti, prihvati oprost, prestane mrziti itd..... Jel' to znači da pravda postoji samo radi sebe same!!?? Kao da će ove kazne sprečiti buduće 'ratnike' da počine zločine u nekom novom eventualnom ratu!!??

Prema tome, ovakva civilizacija ne može brže napredovati dok se ne pronađe neki dodatni mehanizam za takve posljedice.....
 
Greske i to kapitalne su napravili i Bosnjaci i Srbi a ispostavit ce se pogotovo Srbi koji jos nisu izgubili sve ono sto ce na kraju krajeva izgubiti. Pobjednici proslog rata su van svake sumnje Hrvati i Albanci-Kosovari. Ovdje kad kazem Bosnjaci mislim na uze Muslimansko vodstvo( SDA i IZ ) koje je predvodjeno Izetbegovicem donosilo sve odluke koje su se kao sto znamo pokazale katastrofalnim. Izabrao mutavi Islamista Alija lukavog Latina Franju za saveznika a on ga uvalio nama koristeci nas kao topovsko meso protiv Srba. U slijedecem okrsaju Bosnjacki Nacionalisti ce da vode glanu rijec i nece biti oprastanja i propustanja. Nije tacno da Bosnjaci nisu mogli da pociste nekolike stotine Srba/Vlaha sa lica zemlje vec im to nije dozvoljeno od izdajnickog vodstva a da jeste drugaciju bi pricu danas pricali i mi Bosnjaci i vi Vlasi.

Kao sto ***** rece da je bio primarni nacionalni interes Bosnjaka ostati zajedno, mislim na BiH i Sandzak, vec je prije svega bio nacionalni interes Srbadije/Vlahadije da ostanu zajedno a solucija je bila jedna, ona koju je ***** tako dobro objasnio. I sta se desava. Glupi ko tockovi Srbi/Vlasi umijesto da na koljenima mole Bosnjake da ostanu sa njima i da tako zajedno dokrajce ustasluk oni navalili pa udri po Bosnjacima. To je najveca greska koju su Srbi/Vlasi napravili u istoriji ako oni uopste imaju istorije. Znaci vrlo realna sansa koja je tada postojala nije iskoristena zbog Srpske/Vlaske gluposti vise nego zbog Izetbegoviceve zatucanosti Islamom.

E zbog te i takve Srpske/Vlaske gluposti i poslije pokolja, silovanja i progona i cega sve ne jos nema vise sanse da se bilo sta dogovara sa takvim genetskim idiotima. Odlukom da se pobiju i istrijebe Bosnjaci... Srbi/Vlasi su zapoceli novu stranicu tamo njihove istorije koja slobodno moze nositi naslov "Geneza nestanka Srba/Vlaha" bar sto se Bosnjackog zivotnog prostora tice a to je Bosna ukljucujuci i Hercegovinu i Sandzak.

Ja jos nisam pomatusio ko Tunjo Filipovic pa da sazaljevam Srbe/Vlahe ali neka se zapitaju ako imaju vijuga u glavi sta bi sa RSK, Kosovom, CG samo sto nije samostalna, Republika Vlaska je takvog geografskog polozaja da se sa nekolike hiljade vojika naoruzanih kolcevima ( kocima ) za dva sahata moze rasparcati na najmanje cetiri dijela a za naredna dva dana potpuno ocistiti od Vlahadije. Tek poslije toga na red dolazi Sandzak i osta Velika Srbija u granicama Beogradskog Pashaluka. Kraj price ili pocetak Geneze o nestanku Vlaha.
_________________
Nama ne treba MIR, nama treba SLOBODA.
----------------------------------------------------------------------------------------------
ovako misle Bosnjacki nationalisti... Vaso-fosile..kako ti se svidja prica
 
Проблем је што Балкан никада није био Европа, а што станисти Европски покушавају да га прикључе. Балкан је Византија Балкан је ПРАВОСЛАВНИ ДУХОВНИ КОНТИНЕНТ САМ ЗА СЕБЕ.

РУСИЈА И БАЛКАН ПЕРАВОСЛАВНИ СУ КОНТИНЕНТ ДУХОВНОГ СПАСЕЊА НАРОДА ЕВРО-АЗИЈЕ
 
vispak:
Greske i to kapitalne su napravili i Bosnjaci i Srbi a ispostavit ce se pogotovo Srbi koji jos nisu izgubili sve ono sto ce na kraju krajeva izgubiti. Pobjednici proslog rata su van svake sumnje Hrvati i Albanci-Kosovari. Ovdje kad kazem Bosnjaci mislim na uze Muslimansko vodstvo( SDA i IZ ) koje je predvodjeno Izetbegovicem donosilo sve odluke koje su se kao sto znamo pokazale katastrofalnim. Izabrao mutavi Islamista Alija lukavog Latina Franju za saveznika a on ga uvalio nama koristeci nas kao topovsko meso protiv Srba. U slijedecem okrsaju Bosnjacki Nacionalisti ce da vode glanu rijec i nece biti oprastanja i propustanja. Nije tacno da Bosnjaci nisu mogli da pociste nekolike stotine Srba/Vlaha sa lica zemlje vec im to nije dozvoljeno od izdajnickog vodstva a da jeste drugaciju bi pricu danas pricali i mi Bosnjaci i vi Vlasi.

Kao sto ***** rece da je bio primarni nacionalni interes Bosnjaka ostati zajedno, mislim na BiH i Sandzak, vec je prije svega bio nacionalni interes Srbadije/Vlahadije da ostanu zajedno a solucija je bila jedna, ona koju je ***** tako dobro objasnio. I sta se desava. Glupi ko tockovi Srbi/Vlasi umijesto da na koljenima mole Bosnjake da ostanu sa njima i da tako zajedno dokrajce ustasluk oni navalili pa udri po Bosnjacima. To je najveca greska koju su Srbi/Vlasi napravili u istoriji ako oni uopste imaju istorije. Znaci vrlo realna sansa koja je tada postojala nije iskoristena zbog Srpske/Vlaske gluposti vise nego zbog Izetbegoviceve zatucanosti Islamom.

E zbog te i takve Srpske/Vlaske gluposti i poslije pokolja, silovanja i progona i cega sve ne jos nema vise sanse da se bilo sta dogovara sa takvim genetskim idiotima. Odlukom da se pobiju i istrijebe Bosnjaci... Srbi/Vlasi su zapoceli novu stranicu tamo njihove istorije koja slobodno moze nositi naslov "Geneza nestanka Srba/Vlaha" bar sto se Bosnjackog zivotnog prostora tice a to je Bosna ukljucujuci i Hercegovinu i Sandzak.

Ja jos nisam pomatusio ko Tunjo Filipovic pa da sazaljevam Srbe/Vlahe ali neka se zapitaju ako imaju vijuga u glavi sta bi sa RSK, Kosovom, CG samo sto nije samostalna, Republika Vlaska je takvog geografskog polozaja da se sa nekolike hiljade vojika naoruzanih kolcevima ( kocima ) za dva sahata moze rasparcati na najmanje cetiri dijela a za naredna dva dana potpuno ocistiti od Vlahadije. Tek poslije toga na red dolazi Sandzak i osta Velika Srbija u granicama Beogradskog Pashaluka. Kraj price ili pocetak Geneze o nestanku Vlaha.
_________________
Nama ne treba MIR, nama treba SLOBODA.
----------------------------------------------------------------------------------------------
ovako misle Bosnjacki nationalisti... Vaso-fosile..kako ti se svidja prica

Твоја глупост ЈЕ НЕИЗЛЕЧИВА... СХВАТИ ЧОВЕЧЕ, ДА ЋЕ СРБИ УВЕК И ЗАУВЕК ОСТАТИ ЗАЈЕДНО - ШТО ИХ ВИШЕ РАЗДВАЈАЈУ У НЕКЕ КВАЗИ ДРЖАВИЦЕ - ОНИ СУ СВЕ ВИШЕ ЗАЈЕДНО - и сам знаш колико је земље грунтовно српско рецимо у Босни... зато не будали... џаба цртате зелене границе... од тога нема ништа... шта ће значити те границе када ви никуда не можете без Срба, глупане глупи... ПА СВЕ ТО ШТО ЦРТАТЕ ПАШЋЕ У ВОДУ УЛАСКОМ У ЕУ, БЕЗМОЗГОВИЋУ ОБРЕЗАНИ.... А ЏАМАХИРИЈА ... то су пусти снови на Балкану!
 
eremita:
Твоја глупост ЈЕ НЕИЗЛЕЧИВА... СХВАТИ ЧОВЕЧЕ, ДА ЋЕ СРБИ УВЕК И ЗАУВЕК ОСТАТИ ЗАЈЕДНО - ШТО ИХ ВИШЕ РАЗДВАЈАЈУ У НЕКЕ КВАЗИ ДРЖАВИЦЕ - ОНИ СУ СВЕ ВИШЕ ЗАЈЕДНО - и сам знаш колико је земље грунтовно српско рецимо у Босни... зато не будали... џаба цртате зелене границе... од тога нема ништа... шта ће значити те границе када ви никуда не можете без Срба, глупане глупи... ПА СВЕ ТО ШТО ЦРТАТЕ ПАШЋЕ У ВОДУ УЛАСКОМ У ЕУ, БЕЗМОЗГОВИЋУ ОБРЕЗАНИ.... А ЏАМАХИРИЈА ... то су пусти снови на Балкану!
dobro sto mi crtamo..ali vashe je vec palo a nijeste josh ni prismrdili hevropskoj uniji.
 
eremita:
Твоја глупост ЈЕ НЕИЗЛЕЧИВА... СХВАТИ ЧОВЕЧЕ, ДА ЋЕ СРБИ УВЕК И ЗАУВЕК ОСТАТИ ЗАЈЕДНО - ШТО ИХ ВИШЕ РАЗДВАЈАЈУ У НЕКЕ КВАЗИ ДРЖАВИЦЕ - ОНИ СУ СВЕ ВИШЕ ЗАЈЕДНО - и сам знаш колико је земље грунтовно српско рецимо у Босни... зато не будали... џаба цртате зелене границе... од тога нема ништа... шта ће значити те границе када ви никуда не можете без Срба, глупане глупи... ПА СВЕ ТО ШТО ЦРТАТЕ ПАШЋЕ У ВОДУ УЛАСКОМ У ЕУ, БЕЗМОЗГОВИЋУ ОБРЕЗАНИ.... А ЏАМАХИРИЈА ... то су пусти снови на Балкану!
http://www.ikc-berlin.de/ubs/tekstovi/text11.html

prochitaj cija je zemlja u Bosni..zapamti da je pola Bosne okupirano i da bosanski nacionalisti se spremaju da oslobode svoju domovinu od serbalja i latina
 
хехехеееееееее.... ШТА МИ НУДИШ ГЛУПОСТИ... У ФАЗОНУ ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО... СХВАТИ ШТО ЈЕ БИЛО - БИЛО ЈЕ ... МОРАШ ПОСМАТРАТИ САДАШЊЕ СТАЊЕ, а то "што се ви спремате"... ма немој да ме засмејаваш балија - опет Ти пуши Алија... чуј идиЈота ... "пола Босне окупирано"... не заноси се... зар не видиш да ће и Хрвати добити конститутивност у БиХ...
 
eremita:
хехехеееееееее.... ШТА МИ НУДИШ ГЛУПОСТИ... У ФАЗОНУ ШТА БИ БИЛО КАД БИ БИЛО... СХВАТИ ШТО ЈЕ БИЛО - БИЛО ЈЕ ... МОРАШ ПОСМАТРАТИ САДАШЊЕ СТАЊЕ, а то "што се ви спремате"... ма немој да ме засмејаваш балија - опет Ти пуши Алија... чуј идиЈота ... "пола Босне окупирано"... не заноси се... зар не видиш да ће и Хрвати добити конститутивност у БиХ...
nije shta je bilo bilo je..vidish klempove..smatrali ste da vas niko nemoze pomaknuti iz hrvatske pa vas Hrvati lijepo ochistise sa svog vjekovnog ozemlja..necete u Hevropu dok nevratite folksdojcherima njihova imanja u Vojvodini.. A oni su bili vlasnici Vojvodine vide od polovine..a ostatak su Madjari posjedovali..uz pomoc svijeta bicete svedeni i deratizirani da se vishe nikad za vas nece znati..jer vi ste cetiri rata poveli na Balkanu..hvala Allahu gospodaru svijetova..sva chetiri ste izgubili..na kraju cete biti ko bubice,,mirni ko bele lale.
 
780_07.jpg


hehehehehehehehehehehehehehhhheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Piše: Petar Luković

Sasvim iracionalno pitanje: zašto “Feral Tribune” izlazi četvrtkom a ne petkom – maltretira me već od saznanja da se u ******* sredu (hrvatski: večeras) usred Beograda održava turnir u obliku jedne nogometne utakmice na kojoj učestvuju Srbija, Crna Gora, Bosna, Hercegovina i Republika Srpska! Koliko se god ovog časa (negde oko tri popodne) svi pravili blesavi da je u pitanju samo tek jedna fudbalska tekma između dve, na žalost, susedne države – koje pokušavaju da se dokopaju Svetskog prvenstva na kojem, užasavajuće po obe strane, učestvuje svima neprijateljska Hrvatska! – prizori sa bgd. ulica od pre 120 minuta obećavaju povratak đenerala Ratka Mladića i legendarnog psihijatra Radovana Karadžića na stadion: stotine navijača iz tzv. Republike Srpske, već odavno urađeni kombinacijom alkohola & patriotizma, ovaj su tobože sportski meč ispravno shvatili kao nastavak rata u kojem The Serbs, zbog svetske zavere, nisu dobili ono što su zaslužili, te će se na nogometnom zelenom pravouganiku a posebice na tribinama nastaviti ono što se dešavalo oko Sarajeva četiri godine – kad je poklič “Ubij Turčina!” zapravo značio “Ubij komšiju!” naročito kad je ovaj u kopačkama.

Naivna ideja Evropske kuće fudbala da uoči utakmice pusti 60 bijelih golubova u vazduh – tobož u znak mira na balkanskim prostorima – ima značaja samo ako golubove ne upucaju navijači iz Republike Srpske, naloženi da je ovo Ključni Historijski Obračun između dve religije, što sam video dok su nosili transparent “Nož, žica, Srebrenica” koji će se, ne sumnjam, pojaviti pri prvom nedosuđenom ofsajdu.
U iščekivanju ovog dvoboja koji je proglašen “susretom visokog rizika” i gde više nije reč o sportu već o političkoj pobedi – Srbi su, kao obično, sve ostalo potisnuli u drugi plan; verovatno, Vlada danas ima slobodan dan kako bi premijer Koštunica mogao da navija protiv Bosne koja mu odavno ide na qurac, još od onog dana kad je protiv sasvim snežno nevine Jugoslavije podignuta optužba za genocid; uopšte, sama ideja da se B&H usuđuje da igra protiv SCG i da pritom gaji neke secesionističke nade glede baraža – nervoznim čini mnoge Srbe koji ne vole da pominju Bosnu u obliku države, svekoliko verujući da je B&H privremeno rešenje i da će oni inteligentni navijači iz RS, lako prepoznatljivi po niskom čelu, verbalnom mumljanju i psihijatrijskom pogledu po uzoru na dr Radovana, konačno moći da navijaju za Srbiju kao svoju, a ne susednu državu, kao što je danas slučaj.

Pet i po sati uoči fudbalskog rata pred 55.000 izabranih patriota – Republika Srpska je već zabeležila jednu od svojih najvećih pobeda u Beogradu; nacionalni dnevnik “Politika” u četvrtak 13/10/05 prelazi u ruke glavne urednice Ljiljane Smajlović (dosadašnja urednica “Nina”) kojoj će pomoćnici biti Srbi from Bosnia – Željko Cvijanović (glavni urednik desničarskog tjednika “Evropa”) i Željko Vuković (urednik srbnutih “Večernjih novosti”). Ovaj triling dokazanih fašista koji su svoj hard-core nacizam gradili na obožavanju Karadžićevih rasističkih teorija i Mladićevih genocidnih poteza, erotski se oslanjajući na proverenu mentalnu slabost dr Koštunice koji nikako ne priznaje geografsko postojanje Srebrenice, što znači da se zločin nije mogao dogoditi u mestu koje ne postoji – definitivni su znak da The Serbia nikako ne osustaje od svojih primalnih ideja.

Kad u budućoj “Politici” budemo čitali hvalospeve Slobodanu Miloševiću i njegovoj časnoj odbrani pred Tribunalom; kad budemo svedoci simpatija za Šešeljev rečnik spram pušenja *****; kad nam se desi da vidimo da su Radovan & Ratko najveći srpski heroji, a Zoran Đinđić najveći izdajnik – znaćemo da je to “Politika” čiji je novi predsednik Upravnog odbora pravoslavni vernik Emir Kusturica a njegov zamenik još jedan znameniti poet-nacionalista Matija Bećković. Preuzimanje “Politike” od strane “srpsko-sarajevske grupe” ne samo da oblikuje današnju ideologiju Vlasti – već je to najnoviji dokaz da je Srbija, ma šta se govorilo, tvrdilo, reklamiralo ili saopštavalo, ostala u onoj bradatoj četničkoj rupi koju prezentuju maljava Smajlovićka, Vuković i Cvijanović, sve domoljubi, odavno alergični na kolumnistu “Ferala” izvesnog Petra Lukovića.

Sa Ljiljanom Smajlović – novinarskom kurvom koja je u toku rata imala želju da predvodi “Srpsko Oslobođenje”, svojevremeno sam radio u nedeljniku “Vreme” i tokom nekoliko godina, sem sopstvene rečenice “M’rš u pizdu materinu”, s dotičnim skotom nisam ni reč progovorio; psihopata Cvijanović – koji je tokom rata u B&H radio u Vojnom kabinetu Biljane Plavšić – svoje je srboidne frustracije iskoristio kad je stigao u Beograd kao kadar Državne bezbednosti, za koju još uvek časno radi; sukob s njim traje godinama, jer je u pitanju The Idiot, nezapamćenih razmera; Željko Vuković, na početku rata u Sarajevu, novinar “Borbe” (oko čije su se sudbine angažovale i Kurta i Murta) pretvorio se u salonskog fašistu koji Bosnu vidi kao srpski protektorat, naročito osetljiv na NGO-formacije i zapadne zavere, gde je i mene u nekoliko navrata ubacio, nervozan što mi je Sarajevo draže od Beograda.

Činjenica da sam sa sve tri nove “Politikine” zvezde u ideološkoj svađi na granici linča – da im malo ja ***** mater u ***** zbog njihovih prozivki!!! – oslobođa me svake odgovornosti kad su ovakvi idioti u pitanju; psovke su malo dete u poređenju sa onim šta su ovi nacisti učinili da Srbija bude danas ono što jeste: leglo radikala, nacionalsocijalista i fašističkih poruka, kao što je Smajlovićka (da podsetim) napisala povodom video snimka ubijanja Bošnjaka u Trnovu: “ZLOČINCI ILI ŽRTVE: Pripadnici Škorpiona”.
Kad takvo đubre postane glavni urednik “Politike”… onda je sve moguće: da Vojislava Koštunicu vidimo svakog dana na naslovnoj strani, da čujemo kako će Kosovo ostati u okviru Srbije (kad bismo se zajebavali), da pročitamo kako je ovo zemlja kojoj fali samo Republika Srpska pa da postane kompletno retardirana – rečju, ovo je Najveći Srpski Poraz od ubistva Zorana Đinđića, definitivno-ultimativni dokaz da se ništa nije promenilo i da je, u stvari, gore nego što smo mislili.

***** tonight-fudbal; činjenica da je Ljiljana Smajlović – pripadnik Karadžićevih specijalnih jedinica – na čelu “Politike”, uz ljubavnu podršku Vojislava Koštunice, zaljubljenog u ovo koščato, nepojamno ružno stvorenje sa “Princ Valijant” frizurom i mentalnim sklopom kojem je dr Kalašnjikov uzor erotske fantazije, govori gde je The Serbia danas.

Da su Josip Jović ili Ante Baković na čelu “Vjesnika”, manje bi štete bilo; ovako, sa Smajlovićkom na čelu karavana u kojem su Koštunica & Bećković, a tu negde i Amfilohije, jer Crkva voli iz pozadine, zguza, čekamo pregovore s Evropom, da im se najebemo majke; sad kad je sasvim svejedno hoćemo li u Evropu 2027. ili 2078., možemo ih zajebavati! Nismo mi Hrvati da se radujemo pregovorima sa EU!
Tko vas ****: samo da pobedimo B&H i da potom pročitamo šta kaže “Politika”! A šta Srbinu više treba! Vaistinu!
 
fosilvaso:
Često se tupi kako svi zločinci trebaju biti izvedeni pred lice pravde i primereno osuđeni, kako zločin ne zastareva, kako treba osnovati stalni sud za zločine i bla, bla....

Međutim, imam dojam da čak i svi oni koje se traži za ratna zbivanja na Balkanu budu osuđeni, malom broju ljudi će to biti dovoljno da se ispriča, prihvati ispriku, oprosti, prihvati oprost, prestane mrziti itd..... Jel' to znači da pravda postoji samo radi sebe same!!?? Kao da će ove kazne sprečiti buduće 'ratnike' da počine zločine u nekom novom eventualnom ratu!!??

Prema tome, ovakva civilizacija ne može brže napredovati dok se ne pronađe neki dodatni mehanizam za takve posljedice.....

E pa fosilvaso, kompleks je to. A akcija nije uvek reakcija. Pravda i postoji jer se dozivljava kroz prizmu individualnosti... Hocu se ja zadovoljitu mrvicama samo zato sto mi ih neko servira kao gozbu? Je l` tebe zaboli sudbina Iraka? Mene ne. Znaci tu pravdu necu ja definisati, ali svakako cu vagati onu cije nam se 'zadovoljenje' plasira od strane kojekakvih smecara. Narodu mozes svasta zamerati, ali nametati mu kusur necijeg pregovaranja kao zadovoljenje...Mislim...Mi smo u ovom ratu morbidno gubili... Da su samo zivoti (vreme te umori, otupi, pa prihvatis cinjenicu da je neko mrtav), ili teritorije... Ali reci majkama i ocevima koji su gledali kako im ti...ti...whatever!, siluju i unakazuju do kraja zivota 12-ogodisnje kcerke da je pravda zadovoljena jer je to tako, tako..bla, bla... Evo, meni se zeludac okrece, kako je tek njima. Njima ce pravda zauvek biti samo imaginacija. Da ne tupim zbilja mi zlo... Ne vidim nacin da se bilo sta promeni (mozda neka kolektivna hipnoza, ili eliminisanje nacija i religija; ali ostat ce ubistva, znaci kruzimo istom putanjom, samo se krug smanjio).
 
eremita:
А да ли је ТЕБИ ЈАСНО да то цртање граница У НАЈБЛИЖОЈ БУДУЋНОСТИ ОД 5-10 ГОДИНА НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ - И УЛАСКОМ У ЕВРОПУ СРБИ ЋЕ ОПЕТ БИТИ СВИ, СВИ, СВИ У ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ ???
Ми смо сада већ у једној држави. ЗА САДА ДУХОМ АЛИ ДО ГОДИНЕ И ФИЗИЧКИ

ЖИВЕЛА ВЕЛИКА СРБИЈА
 
Original postavio eremita
А да ли је ТЕБИ ЈАСНО да то цртање граница У НАЈБЛИЖОЈ БУДУЋНОСТИ ОД 5-10 ГОДИНА НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ - И УЛАСКОМ У ЕВРОПУ СРБИ ЋЕ ОПЕТ БИТИ СВИ, СВИ, СВИ У ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ ???
________________________________________________________

DEBILU srbi,josh zvani i Vlasi ce biti u Hevropi..a i Bosna ce uci u Hevropu brez rep.shumske...
 
vispak:
Original postavio eremita
А да ли је ТЕБИ ЈАСНО да то цртање граница У НАЈБЛИЖОЈ БУДУЋНОСТИ ОД 5-10 ГОДИНА НЕМА НИКАКВЕ ВЕЗЕ - И УЛАСКОМ У ЕВРОПУ СРБИ ЋЕ ОПЕТ БИТИ СВИ, СВИ, СВИ У ЈЕДНОЈ ДРЖАВИ ???
________________________________________________________

DEBILU srbi,josh zvani i Vlasi ce biti u Hevropi..a i Bosna ce uci u Hevropu brez rep.shumske...

Uci cete vi u Havni WC.
 
fosilvaso:
Često se tupi kako svi zločinci trebaju biti izvedeni pred lice pravde i primereno osuđeni, kako zločin ne zastareva, kako treba osnovati stalni sud za zločine i bla, bla....

Međutim, imam dojam da čak i svi oni koje se traži za ratna zbivanja na Balkanu budu osuđeni, malom broju ljudi će to biti dovoljno da se ispriča, prihvati ispriku, oprosti, prihvati oprost, prestane mrziti itd..... Jel' to znači da pravda postoji samo radi sebe same!!?? Kao da će ove kazne sprečiti buduće 'ratnike' da počine zločine u nekom novom eventualnom ratu!!??

Prema tome, ovakva civilizacija ne može brže napredovati dok se ne pronađe neki dodatni mehanizam za takve posljedice.....
Za Zapad nema zakon jer, napriner Rumunja i jos nekoliko zemlje u Istocnu Evropu, potpisale su...ma kakav kriminal Zapadni vojnik da pocinu, te drzave koje su potpiale takve ugovore, njihove Vlasti nemoz da pokenu nikakv akciju protiv onog ko je pocinio kriminalni akt...
 
vzeoy7y9:
Za Zapad nema zakon jer, napriner Rumunja i jos nekoliko zemlje u Istocnu Evropu, potpisale su...ma kakav kriminal Zapadni vojnik da pocinu, te drzave koje su potpiale takve ugovore, njihove Vlasti nemoz da pokenu nikakv akciju protiv onog ko je pocinio kriminalni akt...
to se konju odnosi samo na americke vojnike..zna se ko je gazda u svijetu..a ti vezhi konja gdje ti gazda kazhe....i nemoj laprdati previshe..cuje se i vidi..
 
vzeoy7y9:
Za Zapad nema zakon jer, napriner Rumunja i jos nekoliko zemlje u Istocnu Evropu, potpisale su...ma kakav kriminal Zapadni vojnik da pocinu, te drzave koje su potpiale takve ugovore, njihove Vlasti nemoz da pokenu nikakv akciju protiv onog ko je pocinio kriminalni akt...

Исти такав уговор са НАТО потписао је И УДУВАНИ ВУК ДРАШКОВИЋ, тако да се у Влади Србије хватају за главу и не знају шта да раде... :confused: :confused: :confused: једино могу да захваљујући неким одредбама САМО ОДЛАЖУ ПРИМЕНУ ИСТОГ ... :evil:
 
Vrlo vrlo zabrinjavajuce..
Povodom beogradskog »sudjenja« celnicima Zapada i NATO-a

Lakrdija opasnih namera

Tog ponedeljka, 18. septembra, kada je u Okruznom sudu u Beogradu pocelo sudjenje Klintonu, Bleru, Solani i drugim politicarima i vojnim funkcionerima zapadnih zemalja, nije bilo lako naći slobodno mesto u sudnici iako je specijalno za tu priliku adaptirana najveca dvorana u Palati pravde koja ima 425 sedista. Od ranog jutra u jednoj sobi na prvom spratu deljene su specijalne propusnice zvanicnicima iz, rezimu odanih, drustvenih firmi, mesnih zajednica, lokalnih odbora Socijalisticke partije Srbije, JUL-a i SUBNOR-a iz svih krajeva Srbije. Nisam imao akreditaciju pa sam pokusao da u sudnicu udjem kao običan gradjanin. Policajci na ulazu mi to nisu dozvolili pa su me uputili na predsednika suda Bogoja Marjanovica. Ovaj mi je ljubazno saopštio da mesta u sali skoro da vise nema, interesovanje je veliko, on se iskreno izvinjava i nikako ne iskljucuje moje pravo da prisustvujem sudjenju; oh, on, naravno shvata da je sudjenje javna stvar, ali dodao je da moram i ja da shvatim da je tek prvi dan sudjenja, da ću sutra možda biti bolje sreće itd., itd...
U veliku sudsku dvoranu sam ipak usao tako što sam se, nemajuci drugog izlaza, samouvereno i toboz nehajno, prikljucio grupi bucnih mladica iz jedne novobeogradske mesne zajednice. Usli su (i ja sa njima) među poslednjima, direktno sa ulicnog platoa, uz prijateljski osmejak policajca na vratima. Tek kada sam seo na jedno od poslednjih slobodnih mesta shvatio sam da se zadatak tih momaka nimalo ne razlikuje od zadatka francuskih pletilja sa galerije Konventa pre vise od dvesta godina, a to je, kako sam se kasnije i uverio, da vicu i zvizde u znak negodovanja i aplaudiraju na pomen imena Slobodana Milosevica i »herojske odbrane zemlje od NATO-agresora«.
Bljestavo osvetljena prostrana dvorana polukruznog oblika sa velikom Milosevicevom slikom na zidu iznad centralnog stola sudskog veca, ispunjena svetom mahom starijim od pedeset godina, prosarana tek ponekom lepom devojackom glavicom socijalisticko-julovske mladezi, delovala je nestvarno, a ljudi u njoj kao da su pripadali nekom drugom, irealnom svetu. Svi su nestrpljivo ocekivali »istorijski« sudski proces sefovima država i vlada svetskih velesila, koji se vodi u jednoj maloj balkanskoj državi pod slikom coveka optuzenog za ratne zločine i to upravo od onih kojima taj optuzeni covek danas treba da sudi! Vodvilj dostojan jednog Fejdoa!
Dok su novinari i kamermani obletali oko predsednika sudskog Veca, cacanskog sudije Veroljuba Rakitica, koji je zajedno sa ostalim clanovima, tuziocem Andrijom Milutinovicem i svitom od cetrnaest »branilaca« optuzenih zapadnih lidera, ulazio u salu, setio sam se Kafkinog Procesa. Samo sto je ovde kafkijanska projekcija bila posve obrnuta; naime, dok je privedenom Kafkinom junaku Jozefu K. sudio imaginarni, nevidljivi sud u zagusljivoj atmosferi prasnjavih tavana i mracnih hodnika, ovde je odsutnim najmocnijim liderima sveta sudio stvarni sud, ali potpuno apstrahovan od realnosti i spoljnog sveta. Napokon su svi zauzeli svoja mesta; predsednik Veca Rakitic otvorio je glavni pretres »protiv grupe lidera zapadnih zemalja i NATO-celnika« podsecajuci prisutne da je protiv njih javni tuzilac Andrija Milutinovic 28. avgusta ove godine podigao optuznicu za »vise krivicnih dela protiv ustavnog uredjenja i bezbednosti SR Jugoslavije, protiv covecnosti i međunarodnog prava«. Optuznica je okrivljenima urucena »diplomatskom postom« jer »nisu bili dostupni sudskim organima«. Optuzeni su: Vilijam Dzeferson Klinton, predsednik SAD, Medlin Olbrajt, državni sekretar SAD, Vilijam Koen, državni sekretar za odbranu SAD, Toni Bler, premijer Velike Britanije, Robin Kuk, britanski ministar spoljnih poslova, Dzordz Robertson, sadasnji generalni sekretar NATO-a a u vreme NATO intervencije britanski ministar odbrane, Zak Sirak, predsednik Francuske Republike, Iber Vedrin, francuski eks-predsednik vlade a sada predsednik Saveta ministara EU, Alen Risar, francuski ministar spoljnih poslova, Gerhard Sreder, nemacki kancelar, Jozef Fiser, nemacki ministar spoljnih poslova, Rudolf Sarping, nemacki ministar odbrane, Havijer Solana, bivši generalni sekretar NATO-a, i general Vesli Klark, komandant NATO-a za Evropu.
Prvi dan je protekao u dugom i zamornom citanju optuznice, koje je trajalo gotovo četiri casa.
Pri kraju treceg dana reč je dobila odbrana. Istupanja branilaca Bila Klintona i Medlin Olbrajt, Tomislava Vojinovica i Ane Nikolic, ocekivala su se sa najvecim zanimanjem, ali su njihove odbrane bile stereotipne, neinventivne, licile su na dobro naucen domaći zadatak. Uocljiva je bila jeftina imitacija toboznje odbrane (»moj branjenik«, »moj klijent« i sl.) pri cemu je americkom predsedniku Klintonu pronadjena olaksavajuca okolnost koja se sastojala u tome sto »nije dovoljno poznavao nasu situaciju«, »nas prkosni narod« i sl., iz čega bi sudije i čitava javnost valjda trebalo da izvuku zakljucak da »da je bilo suprotno, on (Klinton) nikada ne bi krenuo u osvajacku avanturu na Balkanu«.
U četvrtak 21. septembra predsednik Veca Veroljub Rakitic je »u ime naroda« saopštio presudu: svih cetrnaest optuzenih dobili su po 20 godina zatvora, za njima su raspisane poternice, a osteceni se pozivaju da protiv njih pokrenu gradjansku parnicu!
Salom se razlegao frenetican aplauz i time je sudjenje zavrseno. Branioci su docnije novinarima rekli da će se zaliti Vrhovnom sudu Srbije. Ah, umalo da zaboravim: predsedavajuci Rakitic je na kraju dodao i ovo: »Optuzeni su dobili ovako blage kazne jer, nazalost, (sic!) zakonodavstvo SRJ ne poznaje smrtnu kaznu. Kada je krivicni zakon donosen, nije se znalo da će na nas biti izvrsena agresija!« (sic!)
Poruke sudjenja su jasne, a pomisao na njih sprečavala me je da se slatko nasmejem i da ovo sudjenje nazovem vasarskom lakrdijom.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

prosudite sami o kakvim bolesnim umovima se radi!
 
Послије смрти бана Стјепана Котроманића II и регентства његове снахе Јелене, која са синовима Твртком и Vуком управљаше Босном под угарском заштитом до 1366. г., сад завлада уз потпору и милошћу мађарског краља Лајоша I сам њезин син Твртко I. Али Лајош 1360. год. лично доведе војску у Босну, да из ње истјера кривовјерце, те поведе са собом и много доминиканаца и фрањеваца. Краља је, тобоже, на ратовање натјерало "пустошење безбројне множине јеретика и патарена",[23] а уједно и то, што Јелена и њезин малољетни син Твртко нијесу извршили уговор од 1357. г., којим се обвезаше да ће истјерати "патарене". Угарска ни том приликом није постигла за се каква већег успјеха, па кад је Лајош ратовао с Литвом и Мљецима, бан Твртко потпуно се ослободи мађарског туторства, и "желећи и хотећи учврстити пријесто својих родитеља" (Немањића), као праунук краља Драгутина, "оде у српску земљу" гдје се круниса у Милешеву на Гробу Св. Саве, 1376. г., "сугубим вијенцем", те се по примјеру српских владалаца називаше "по милости Господа Бога краљ Србљем, Босни, Приморју, Хлмеци земљи, Дољним Крајем, Западним Странам, Усори, Соли, Подрињу и к тому". У тој титули набрајају се сви крајеви тадашње Босне. Даље каже краљ Твртко: "и потом начех с Богом краљевати и правити престол српскије земље, желаје падшаја са ваздвигнути и разоршаја се укрепити".[24] Као цар Душан хтио основати српско-византијску царевину тако је и Твртко настојао подићи српскохрватску државу против насртања Угарске и њених претензија на српске и хрватске земље.[25] Да је Твртко I, који се је 1390. г назвао и хрватским краље, дуже живио или имао достојне насљеднике, Срби и Хрвати, као државно и национално сједињени, имали би друкчију судбину. За вријеме тога великог државника и најславнијега босанског владаоца који се је као православни крунисао у српско-православном манастиру и на Плочнику (1387) и Косову (1389) био је вјеран савезник српском кнезу Лазару, православна је вјера напредовала,[26] али је и према римској цркви био толерантан и чак ју је помогао као хрватско далматински краљ задњих година свог владања, што је потпуно разумљиво; умро је 1391 г. не оставивши правог нашљедника, што као пошљедицу изазва борбе о пријесто, уплетање Угарске, најезду Османлија у источне крајеве Босне, а нека се властела одметнуше и постадоше самостална.
За владе Стјепана Дабише (1391-1395), угарски краљ Сигисмунд узнемирује Босну и одузе му Хрватску и Далмацију, а папа, као и увијек, за помоћ своју против Турака и сад тражи одрицање од јереси јер је Бајазит био ударио на југоисточне крајеве. Послије драговољног отступања с пријестола Дабишине жене краљице Грубе (Јелене) (13951398) због нове турске навале, попе се на пријесто Стјепан
 
КиМ:
Послије смрти бана Стјепана Котроманића II и регентства његове снахе Јелене, која са синовима Твртком и Vуком управљаше Босном под угарском заштитом до 1366. г., сад завлада уз потпору и милошћу мађарског краља Лајоша I сам њезин син Твртко I. Али Лајош 1360. год. лично доведе војску у Босну, да из ње истјера кривовјерце, те поведе са собом и много доминиканаца и фрањеваца. Краља је, тобоже, на ратовање натјерало "пустошење безбројне множине јеретика и патарена",[23] а уједно и то, што Јелена и њезин малољетни син Твртко нијесу извршили уговор од 1357. г., којим се обвезаше да ће истјерати "патарене". Угарска ни том приликом није постигла за се каква већег успјеха, па кад је Лајош ратовао с Литвом и Мљецима, бан Твртко потпуно се ослободи мађарског туторства, и "желећи и хотећи учврстити пријесто својих родитеља" (Немањића), као праунук краља Драгутина, "оде у српску земљу" гдје се круниса у Милешеву на Гробу Св. Саве, 1376. г., "сугубим вијенцем", те се по примјеру српских владалаца називаше "по милости Господа Бога краљ Србљем, Босни, Приморју, Хлмеци земљи, Дољним Крајем, Западним Странам, Усори, Соли, Подрињу и к тому". У тој титули набрајају се сви крајеви тадашње Босне. Даље каже краљ Твртко: "и потом начех с Богом краљевати и правити престол српскије земље, желаје падшаја са ваздвигнути и разоршаја се укрепити".[24] Као цар Душан хтио основати српско-византијску царевину тако је и Твртко настојао подићи српскохрватску државу против насртања Угарске и њених претензија на српске и хрватске земље.[25] Да је Твртко I, који се је 1390. г назвао и хрватским краље, дуже живио или имао достојне насљеднике, Срби и Хрвати, као државно и национално сједињени, имали би друкчију судбину. За вријеме тога великог државника и најславнијега босанског владаоца који се је као православни крунисао у српско-православном манастиру и на Плочнику (1387) и Косову (1389) био је вјеран савезник српском кнезу Лазару, православна је вјера напредовала,[26] али је и према римској цркви био толерантан и чак ју је помогао као хрватско далматински краљ задњих година свог владања, што је потпуно разумљиво; умро је 1391 г. не оставивши правог нашљедника, што као пошљедицу изазва борбе о пријесто, уплетање Угарске, најезду Османлија у источне крајеве Босне, а нека се властела одметнуше и постадоше самостална.
За владе Стјепана Дабише (1391-1395), угарски краљ Сигисмунд узнемирује Босну и одузе му Хрватску и Далмацију, а папа, као и увијек, за помоћ своју против Турака и сад тражи одрицање од јереси јер је Бајазит био ударио на југоисточне крајеве. Послије драговољног отступања с пријестола Дабишине жене краљице Грубе (Јелене) (13951398) због нове турске навале, попе се на пријесто Стјепан
da ovo nije pisano cirilicom i da nije pisao serbalj..pa ja bi nekako i povjeraovao..mozhe li bilo ciji praunuk vladati INDIJOM ali ce indija uvijek ostati indija..sve su to samo srpska posla..citaj ti knjigu..Godine raspleta..
 

Back
Top