umetnost no more

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
sve je pojeo novac....bogatuni nemaju na shta troshiti novce.....dive se nekakvim glupostima kao nekoj savremenoj umetnosti.....sve je mrtvo.....grafiti su zhivi.....neshto shto je umetnost zbog umetnosti.....neshto shto je poruka.....shto je pripadnost.....stav.....neshto shto je javno i ne naplatjuje se ulaz....neshto shto se daje drugima......shta vi mislite o grafitima?
 
ok mozhda preterujem....to je ipak neko moje vidjenje...shto mrzim izraz urbano....to je neshto iz geografije....kao emigracije ruralno-urbano....al neshto u zadnje vreme se masa popalila....urbano ovo urbano ono....al ok nek bude da je tako....iz prostog razloga shto po selima nema dovoljno betona da se po njemu shvrlja....shto je skroz super
 
e pa pazi, to sto estradni defekti koriste tu rec i kad treba i kad ne treba, i sto se izvikala ista, ja nisam kriv. neko selo moze i da ima vise betona, ali nema tu urbane (sub)kulture...a to se uci iz kulturologije,,,tako da, ono....opusteno
 
ma petjinski su ok....al neshto po shumadiji i nema toga....ja neshto videh to da prenesem na mojega dedu....svakako da su ih crtali rimljani i koje kakvi...al oni su bili civilizacija....dok su ljudi 400god iza mene zhiveli u zemunicama...andy je feg i ja ga ne mirishem....e al super je fora napisati neki esej o poreklu grafita u srbiji (:
pa spojiti to u neq romantichnu prichu o dvoje mladih i zabranjna ljubav....oni ostavljaju poruke na bukvi pored puta...samo njima razumljive...to bi bilo bolje od shotre i kompanije...
 
ma ne znam....nisam neki preterani poznavalac...znam za ono shto i svi znaju....al mi je ljugav totalno....kad malo bolje razmislim....ma svi slikari i slichni su mi ljigavi....opet ja nisam ni upola poznavalac kolko ochigledno ti jesi il vetjina ljudi na ovome podforumu....al neshto tako imam utisak (:

fala z avatar i meni se dopada (:
 
nisam ni ja neki istoricar umetnosti ali dosta pratim modernu (od Dalija pa nadalje)
gledao sam emisije i citao o Warholu i zaista mogu da kazem da je jedna od 10 najvecih licnosti 20.veka. jako originalan covek
 
e da...jedina neka ludilo izlozhba na kojoj sam bio je u budimpeshti pre 7-8 meseci....salvador dali....chisto djubre....obisho sam zidove eto chisto da ne bude da nisam pogledao....meni se ne svidja ni gram....to je ono shto ja rekoh za novac i sve....fora je dosetiti se....smeshno....no znam puno ljudi koji padaju nichice na pomen brkatog frika....jbga stvar uqsa il chega vetj
 
umetnost a ?
 

Prilozi

  • Copy of foto759.jpg
    Copy of foto759.jpg
    19,2 KB · Pregleda: 6
Evo, ja sam bas prosle godine napisao esej na temu grafita.
Radi se o postdiplomskim studijama na temu turizma i kulture i ja sam branio tezu da grafiti jesu autenticna umjetnost.
Sve jeste pocelo na pecinskim zidovima, ima ih dosta i u Pompeji, ali pravi bum je nastao 60tih godina. Moderni grafiti su se pojavili u Filadelfiji, a odmah zatim u Njujorku koji je postao svjetski centar grafita.
Od poznatijih umjetnika koji su radili grafite, pored Vorhola tu su i Zan Misel Baskijat i Kit Hering.
Danas je najpoznatiji autor izvjesni Banksy iz Londona, culi ste za njega, to je onaj art diverzant koji u najpoznatije muzeje podmece svoje radove i jos ga niko nije uhvatio. Bas skoro je u jedan muzej ubacio (kao autenticni) crtez pecinskog covjeka kako gura kolica iz supermarketa. Kakav car!
 
ma bolji je terorist s buketom ruzha....il monaliza s raketnim bacachem....ma on je....on je lik....nego

www.graffiti.org

zaista najvetji sajt na temu grafita....shto se tiche srbije....u bgu ima jedna prodavnica preko puta dadova....tu imaju kapice i montana sprejeve....to ko otje da se bavi ozbiljno....mozhda ima josh negde al ja nisam chuo....idite u blok 45 tamo je zaista neverovatno kolko vrhunskih grafita ima....meni i ne ide crtanje....**** m....al i vetjina ovih likova iz bga (tipa nec one i oni iz afo-a) su mislim il na akademiji il na nekom dizajnu pa i ne chudi shto crtaju ko ludaci....al jbga vezhbatju (:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top