tema o ljubavi

majcheki

Iskusan
Poruka
6.520
Da li je neko nekada uradio vaš akt?
Da li vam je napisao pesmu?
Da li ste dobile poklon koji baš onako, asocira na vas?

Da li ste ikada od nekog na poklon dobile nešto što je na neki način ilustrovalo vas same?
Da li bi ste volele?

Prosto pitanje je u stvari - koliko volimo nekog a koliko volimo sebe u njegovim očima? Jel to ima neke veze sa ljubavlju uopšte...

Da li se pomalo ljutite kad vam ''on'' donese npr. sokić od borovnice a vi volite jabuku? Da li svaki njegov takav prilaz mora da sadrži poznavanje vaše ličnosti?

Zašto volite baš njega? Zbog načina na koji vas gleda? Zbog načina na koji sa vama razgovara? Zbog svega u vezi sa vama...

Ne, stvarno, koliko smo mi u stvari u stanju da volimo u nekome nešto što nas se u principu ne tiče?
 
jao akt!jedan moj bivsi je bio slikarskih sklonosti al moj portret nikako nije uspevao da uradi(kaze da osobe koje voli ne moze da prenese verno)
i onda kao ajd da mi uradi akt!nisam gledala dok sam pozirala,e koja je to svinja,povecao mi goozu,butine,sike,stomak a smanjio stopala i ruke izgledam kao rubensovi modeli.
ali svakako sam to zakacila na zid svoje sobe na opste zgrazavanje roditelja :lol:
 
Da li je neko nekada uradio vaš akt?
Da. Ja. :lol:

Da li vam je napisao pesmu?

Skoro, pa cu moci zbirku da napravim. Razni autori, svi su divni pesnici. :wink:
Rodjena sam da budem muza. :cool:


Da li ste dobile poklon koji baš onako, asocira na vas?

Aha. Plisani medvedici. :lol:

Da li ste ikada od nekog na poklon dobile nešto što je na neki način ilustrovalo vas same?
Da li bi ste volele?

Da. :-)

Prosto pitanje je u stvari - koliko volimo nekog a koliko volimo sebe u njegovim očima? Jel to ima neke veze sa ljubavlju uopšte...

Ima veze sa zaljubljenoscu.

Da li se pomalo ljutite kad vam ''on'' donese npr. sokić od borovnice a vi volite jabuku? Da li svaki njegov takav prilaz mora da sadrži poznavanje vaše ličnosti?

Eeee, pa mi se vec mnogo dobro poznajemo. :cool:

Zašto volite baš njega? Zbog načina na koji vas gleda? Zbog načina na koji sa vama razgovara? Zbog svega u vezi sa vama...

Ne, bre. Volimo se zato sto ne mozemo da savladamo jedno drugo. Ni ja njega, ni on mene. :lol:

Ne, stvarno, koliko smo mi u stvari u stanju da volimo u nekome nešto što nas se u principu ne tiče?

Moj dragi je surovi realista, ja sam idealista. Interesovanja su nam dijametralno suprotna. Voli me na suprotan nacin od onog kako ja njega volim. On je konkretan, ja tezim apstrakciji. Savrsene suprotnosti, odnos dijalekticki. Volim svoju suprotnost i ono sto na mene ne lici. Znaci, mozemo! :-)
 
majcheki:
Da li je neko nekada uradio vaš akt?

Ne.


Da li vam je napisao pesmu?

Da. Vise puta.


Da li ste dobile poklon koji baš onako, asocira na vas?

Da.


Da li ste ikada od nekog na poklon dobile nešto što je na neki način ilustrovalo vas same?

Da.



Da li se pomalo ljutite kad vam ''on'' donese npr. sokić od borovnice a vi volite jabuku? Da li svaki njegov takav prilaz mora da sadrži poznavanje vaše ličnosti?

Ne, zasto bih se ljutila zbog takvih sitnica.


Zašto volite baš njega? Zbog načina na koji vas gleda? Zbog načina na koji sa vama razgovara? Zbog svega u vezi sa vama...

Zbog svega sto on jeste a sto se slaze sa mojim bicem vise nego sto se ne slaze. Vrline koje mane cine zanemarljivim.

Ne, stvarno, koliko smo mi u stvari u stanju da volimo u nekome nešto što nas se u principu ne tiče?

Pitanje ti je krajnje cudno. Ako me se nesto ne tice necu ni obracati paznju na to.


......
 
meni su pesme malo smor, malo je toliko talentovanih da se kače sa stručnjakom :mrgreen:
Ali akt (tj.portret u mom slučaju) je druga stvar...sasvim ok, imam dva krokija, jedan crtež i trenuitno (bi trebalo) dda s eradi akvarel po nekoj staroj fotki...
OBOŽAVAM fotografije 8)
I volim da i sama fotografišem.
Dobar poklon je bila kaseta (eee...:lol: ) koja se zvaal yeke yeke, snimana bila samo za mene tada...od Nine Inch Nails do L7 i Urban Dance Squad...heheeh, baš sam je volela :D

Inače ne podnosim igračke i skupljače prašine (na šta vam ja ličim :lol: ) niti ih poklanjam niti primam.

Valjda je ljubav neki reciprocitet, majku mu...voliš ga što je takav i što te voli i voli t ešto si takva i što fg avoliš pa se sve to pomnoži sa brojem jutara (ili noći) i raste :)
btw. ne bih se ljutila za sok od borovnice, naprotiv, gest je važan.


btw. ono što te se ne tiče sad, može da te se tiče posle - a i ne mora...kako se dogovorite. Važno je ostati slobodan u procenama, odlukama, ukusu i sl.
 
majcheki:
Da li je neko nekada uradio vaš akt?
Da li vam je napisao pesmu?
Da li ste dobile poklon koji baš onako, asocira na vas?

Da li ste ikada od nekog na poklon dobile nešto što je na neki način ilustrovalo vas same?
Da li bi ste volele?

Prosto pitanje je u stvari - koliko volimo nekog a koliko volimo sebe u njegovim očima? Jel to ima neke veze sa ljubavlju uopšte...

Da li se pomalo ljutite kad vam ''on'' donese npr. sokić od borovnice a vi volite jabuku? Da li svaki njegov takav prilaz mora da sadrži poznavanje vaše ličnosti?

Zašto volite baš njega? Zbog načina na koji vas gleda? Zbog načina na koji sa vama razgovara? Zbog svega u vezi sa vama...

Ne, stvarno, koliko smo mi u stvari u stanju da volimo u nekome nešto što nas se u principu ne tiče?


JOOOJ MAJCHEKI...bas si ubola pravu temu u pravo vreme....jos malo pa cu da placem...
pa ovako: akt-nije;pesmu-jeste i zbog te pesme je dobio peticu u skoli:D............ostatak teme cu kasnije da odgovorim...nesto mi se desava sa kompom......I'll be back;)
 
Dobila sam priču u kojoj sam ja princeza:smile:
Sliku nisam, mada sam se zabavljala sa jednim slikarom:-? :lol:
I dobila sam 'zvezdu sa neba'8-) (sijalicu sa bandere:lol: )
Mada, sve od drugih momaka.
Od njega sam dobila verenički prsten:razz:

Da, to pitanje - koliko volim njega, ili sebe u njegovim očima; i ostala pitanja koja su slična. Definitivno mogu da tvrdim da volim njega; i zbog onoga što me se ne tiče, i nevezano za to kako mene gleda...

Od njega u stvari nisam dobila nikada ništa tako romantično, ali ni to mi ne smeta. Neki ljudi su takvi, neki jednostavno nisu. Nekome to stoji, nekome ne. Njemu nikako ne stoji, izgledao bi smešno sa plišanom igračkom:lol: . Mada, što kaže Betty, to ne bih ni volela od njega. Nadobijala sam ih se kad sam bila mlađa i kad sam se kao razneživala na te stvari; sad bih verovatno prevrnula očima. Misalim, yebote daj nešto originalnije.

Volim ga zato što je čvrsto na zemlji, zato što znam da će nas paziti kao porodicu, volim ga zato što uliva sigurnost oko sebe... Nisam sigurna da znam da objasnim ili nabrojim te stvari; ali definitivno da očekujem cvrkutanje, skidanje zvezda i meseca ne bih bila srećna pored njega. Nekako više realne stvari i imam i mogu da očekujem od njega. Sad kontam da je to važno, da je to nekako zrelo; misleći o budućnosti i tome pred čime se nalazimo.
Ma, u svakom slučaju ga volim zbog onoga što jeste, a ne šta sam JA u njegovim očima. To može da se promeni, a ovo što on jeste ne može:wink:

Sad tek videh, mogla bih ovo divljino da prepišem:Moj dragi je surovi realista, ja sam idealista. Interesovanja su nam dijametralno suprotna. Voli me na suprotan nacin od onog kako ja njega volim. On je konkretan, ja tezim apstrakciji.
 
majcheki:
Da li je neko nekada uradio vaš akt? Ne, ali je jednom neki slikar hteo da radi moj portret, pa ja odbila.
Da li vam je napisao pesmu? Ne sećam se... A. je isprogramirao igricu i posvetio je meni, jel se i to računa?
Da li ste dobile poklon koji baš onako, asocira na vas? Često dobijam takve poklone.

Da li ste ikada od nekog na poklon dobile nešto što je na neki način ilustrovalo vas same?
Da li bi ste volele? Hm. Nisam sigurna da te razumem. Ljudi mi uglavnom poklanjaju on ošto misle da će mi se dopasti, da odražava moj ukus.

Prosto pitanje je u stvari - koliko volimo nekog a koliko volimo sebe u njegovim očima? Jel to ima neke veze sa ljubavlju uopšte...

Da li se pomalo ljutite kad vam ''on'' donese npr. sokić od borovnice a vi volite jabuku? Naravno da ne.
Da li svaki njegov takav prilaz mora da sadrži poznavanje vaše ličnosti? Ne, dovoljno je da sadrži njegovu dobru nameru.

Zašto volite baš njega? Zbog načina na koji vas gleda? Zbog načina na koji sa vama razgovara? Zbog svega u vezi sa vama...
Ne. Zbog SVEGA U VEZI SA NJIM SAMIM. Već sam to negde napisala, kada volim nekoga zbog onoga što jeste, svejedno mi je šta radi. A ako volim nekoga zbog onoga što za mene čini - onda ga ni ne volim.

Ne, stvarno, koliko smo mi u stvari u stanju da volimo u nekome nešto što nas se u principu ne tiče? Samo to i volim. Pa kad zavolim, onda on počne da me se tiče... I tako...

.....
 
Meni nekad baš bude krivo što ni moj dečko nije u tom fazonu.
Kad sam videla njegov tj. moj akt nisam htela da pričam s njim sledećih par dana i na svako pitanje šta ti je - odgovarala sam sa - to nisam ja :(
O pesmama, poklonima i svim tim stvarima da ne govorim... Nikako da potrefi.

I onda se baš nadurim kad mi ove žene oko mene u rl govore o svim tim divnim stvarima koje su dobile i sramota me je što to kažem - ali jeste, to je istina :(
 
majcheki:
Meni nekad baš bude krivo što ni moj dečko nije u tom fazonu.
Kad sam videla njegov tj. moj akt nisam htela da pričam s njim sledećih par dana i na svako pitanje šta ti je - odgovarala sam sa - to nisam ja :(
O pesmama, poklonima i svim tim stvarima da ne govorim... Nikako da potrefi.

I onda se baš nadurim kad mi ove žene oko mene u rl govore o svim tim divnim stvarima koje su dobile i sramota me je što to kažem - ali jeste, to je istina :(

ma slusaj...ima muskraca koji su galantni, slatkorecivi, sarmantni...a kojima ne verujes ni kad kazu dobar dan..prvo pogldas kroz prozor, da se uveris da nije vece;-)

a ima i onih koji su operisani od romantike..ali totalno..i ubijaju te u pojam po tom pitanju..ali ti greju srce na drugi nacin, i verujes im, i volis ih...

pitanje je da li sposobna da prihvatis coveka onakvog kakav je...ili ces zamerajuci mu ono sto ne radi, obezvrediti ono sto radi, i sto volis kod njega...

udavihhhhh:D
ali, verujem da sam bila jasna:wink:
 
SINDI:
ma slusaj...ima muskraca koji su galantni, slatkorecivi, sarmantni...a kojima ne verujes ni kad kazu dobar dan..prvo pogldas kroz prozor, da se uveris da nije vece;-)

a ima i onih koji su operisani od romantike..ali totalno..i ubijaju te u pojam po tom pitanju..ali ti greju srce na drugi nacin, i verujes im, i volis ih...

pitanje je da li sposobna da prihvatis coveka onakvog kakav je...ili ces zamerajuci mu ono sto ne radi, obezvrediti ono sto radi, i sto volis kod njega...

udavihhhhh:D
ali, verujem da sam bila jasna:wink:

da, to je to.... Naravno, u pravu si 1000%

:P

Onda dakle, ova ''tema o ljubavi'' nema veze s ljubavlju uopšte :oops:
 
Prosto me sad sramota posle svih, ali Sindi svaki ti se dao zbog ovog odgovora
icon_biggrin.gif


SINDI:
pitanje je da li si sposobna da prihvatis coveka onakvog kakav je...ili ces zamerajuci mu ono sto ne radi, obezvrediti ono sto radi, i sto volis kod njega...
 
Pa, jbg nežnost i romantika nisu baš isto;-)
Ja nisam operisana, ali sam navikla da živim bez nje. Sasvim mi je dovoljno da se uveče ušuškamo zajedno u krevet, ispričamo kako smo proveli dan i posvađamo se koji film ćemo da gledamo:lol: Onda se nađemo na sredini, ne gledamo filmove, nego skidamo gaće:razz: :lol:
To je kao u tekstu od Duška Radovića za venčanje; štedite vašu ljubav... blabla i ljubav je lepa samo kad se podrazumeva. Negde sam ga već postovala, sad me mrzi da tražim; ali mislim da ćeš ukapirati n ašta mislim;-)
 
Zavisi od osobe sa kojom sam.Sad sam bas romanticna i nezna prema sadasnjem decku jer mi budi takva osecanja.Samo sto ne gucem,a njemu se svidja.Sta da radim kad je sladak ko plisani meda,a ja obozavam meceeee:D cak sam isla da gledamo SF,a ja bas i nisam neki ljubitelj takvih filmova.Prilagodjavam se,jer vredi;)
 
mackica ns:
Pa, jbg nežnost i romantika nisu baš isto;-)
Ja nisam operisana, ali sam navikla da živim bez nje. Sasvim mi je dovoljno da se uveče ušuškamo zajedno u krevet, ispričamo kako smo proveli dan i posvađamo se koji film ćemo da gledamo:lol: Onda se nađemo na sredini, ne gledamo filmove, nego skidamo gaće:razz: :lol:
To je kao u tekstu od Duška Radovića za venčanje; štedite vašu ljubav... blabla i ljubav je lepa samo kad se podrazumeva. Negde sam ga već postovala, sad me mrzi da tražim; ali mislim da ćeš ukapirati n ašta mislim;-)

pa da :P
ima li išta romantičnije od strasne svađe i licitiranja oko filmova :lol:

Juče mi palo na pamet - pa mi volimo da se igramo ko mladunci tigrova :P Guramo s epo krevetu, njušimo, režimo, onako malo grubo malo ne, pa ga ja oborim, pa on mene golica u klinču...

pa dobro, volim i da mi priča o istoriji muzike..a najslađe je kad se on igra na kompu a ja sedim i čitam novine na glas :P
"Ma zamisli, čak 70% žena voli seks u mraku" itd...:mrgreen:
 
Betty:
pa da :P
ima li išta romantičnije od strasne svađe i licitiranja oko filmova :lol:

Juče mi palo na pamet - pa mi volimo da se igramo ko mladunci tigrova :P Guramo s epo krevetu, njušimo, režimo, onako malo grubo malo ne, pa ga ja oborim, pa on mene golica u klinču...

pa dobro, volim i da mi priča o istoriji muzike..a najslađe je kad se on igra na kompu a ja sedim i čitam novine na glas :P
"Ma zamisli, čak 70% žena voli seks u mraku" itd...:mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
I ja redovno komentarišem naglas šta čitam8-)
Zamisli...:shock:...ccccc...:lol:
 

Back
Top