najbolji kuvar (knjiga) koja je

ako trazis najbolji kuvar po misljenju forumasa..tj. mene u ovom slucaju onda je to "Veliki porodicni kuvar "-Meri Beri...nacula sam da je to oficijelni kuvar u Hajatu...dobila sam ga na poklon tako da neznam gde je kupljen ali znam da je vrlo skup..jer sam nisam mogla da se odlucim za takav korak..i naravno svi kuvari/knjige Najdzele Loson -Zauvek leto i Najdzeline zalogaje mozes da nadjes u IPS
 
Uzmi bre običan Patin kuvar, tu su osnove umetnosti. Znači, "Veliki domaći kuvar" - to svaka baba ima (pa i ja, iako nisam baba). A u Najdželu ili Olivera... ne verujem. Najdžela se bavi "brzom" hranom, a Oliver kuva sa preterano skupim sastojcima koji kod nas ne mogu ni da se pronađu.
Vratimo se Pati.
 
Najdzela se uopste ne bavi "brzom hranom"...neznam odakle ti takve informacije?!Dzejmija ne gotivim preterano a izmedju njega i Najdzele ima VELIKE razlike i smesno ih je strpavati u isti kos!U njenim knjigama mozes da nadjes bukvalno sve sto ti treba...hrana za svecane ruckove...brze vecere posle posla ...nedeljni ruckovi..decji rodjendani...mnogo toga sam isprobala i odgovorno tvrdim ...ta zena je stvarno boginja u kuhinji!
 
amc posudje sam kupio u nemackoj pre dvadesetak godina. jos uvek je kao novo a u svakodnevnoj je upotrebi. ne "pije" mirise kao zepter posudje, tada je milan jankovic alijas filip cepter bio akviziter kod amc-a :)

500 - tina strana vrhunskog kvaliteta
kuvar je za perfekcioniste, ubedljivo najopremljeniji na ultra kvalitetnom papiru sa slikama kao u foto albumu, izuzetne rezolucije i velicin. recepti za vrhunske znalce, majtore kuhinje a opet prilagodjeni za razumevanje svima postovaocima dobrog zalogaja.

nema u slobodnoj prodaji, nego samo kod zastupnika amc posudja.
 
ketis:
Najdzela se uopste ne bavi "brzom hranom"...neznam odakle ti takve informacije?!Dzejmija ne gotivim preterano a izmedju njega i Najdzele ima VELIKE razlike i smesno ih je strpavati u isti kos!U njenim knjigama mozes da nadjes bukvalno sve sto ti treba...hrana za svecane ruckove...brze vecere posle posla ...nedeljni ruckovi..decji rodjendani...mnogo toga sam isprobala i odgovorno tvrdim ...ta zena je stvarno boginja u kuhinji!

Drago mi je da to cujem, uskoro cu da ga kupim. :-)
 
divlja u srcu:
Drago mi je da to cujem, uskoro cu da ga kupim. :-)
I ja ću, baš mi to treba:grin: Džejmija nikad ne bioh kupila, drago mi je što sam sad čula da ima velike razlike.
Inače sam se oduševila kad sam sad dobila veliki narodni kuvar (hvala C:wink: ) Strava je zato što ima još milion korisnih stvari osim samih recepata; a i zato što se u njemu mogu naći svi stari, najobičniji recepti kojih ne znam gde još ima.

A pored toga, najjednostavnije mi je da na netu tražim recepte.
 
mackica ns:
I ja ću, baš mi to treba:grin: Džejmija nikad ne bioh kupila, drago mi je što sam sad čula da ima velike razlike.
Inače sam se oduševila kad sam sad dobila veliki narodni kuvar (hvala C:wink: ) Strava je zato što ima još milion korisnih stvari osim samih recepata; a i zato što se u njemu mogu naći svi stari, najobičniji recepti kojih ne znam gde još ima.

A pored toga, najjednostavnije mi je da na netu tražim recepte.
Super što te vidimo ovde! :D
I da ne pametujem: najiskrenije čestitke i sve najlepše (šta god da se kaže u tim prilikama zvuči kao fraza :roll: ).
Elem... Kad ti zatreba neki recept - samo pitaj. Ovde se uvek nađe neko ko zna ;) .
 
proka1:
trenutno veci hit, bar tako kazu u knjizarama, veoma zanimljivi i originalni recepti sa divnim slikama na preko 500 strana, izdavac mladinska knjiga, nova, novi sad
DA TAJ KUVAR SAM POMENULA - MERI BERI - nema sta nema, vegeterijanska kuhinja, jela od mesa, italijanska kuhinja, meksicka, kineska, ma sve...odlicna je i ya pocetnike jer ide od posudja koje ti je potrebno, secenja mesa, osnovna pravila mesenja testa, zamrzavanje hrane, cak i podaci obrazovne prirode - poreklo jela, odakle potice koji sastojak...ukratko jedno sveoubuhvatno gastronomsko cudo..
elem sta cu kad mi je Najdzela sum na srcu;) , njene "kuvare " citam kao knjige, duhovita je i pametna, i stvarno je provalila sustinu kuvanja...a to nije visecasovno bdenje nad sporetom zarad nekog konacnog ishoda..jer kakav god on bio tesko da ce te tako umorni i znojavi moci da uzivate u njemu...ona je kako kaze neka kritika "stvarno osvezavajuce jednostavna" ali ni u kom slucaju ne mozemo reci da zbog toga njeni recepti nemaju kulinarske finese, bas naprotiv, vrlo prosto - provedi 6 h u kuhinji i naravno rezultat ce biti impresivan - provedi 1h u kuhinji i rezultat ce takodje biti impresivan, treba li da dodam da u isto vreme eksplicitno inicira vasu sopstvenu slobodu i kreativnost...E TO JE UMETNOST..mogla bih ja jos dosta da tupim ali bottom all je drago mi je da sam na vas uticala da zgotivite Najdzelu, a sad pravac u IPS pa da cujem vase misljenje:grin:
 
Izuzetno draga komšinica (divna starija žena sa decom razasutom po belom svetu :( ) mi je juče poklonila kuvar koji je svojevremeno "kupila zbog lepih slika" :) (njeno objašnjenje). :D

Najviše mi se sviđa od svih kuvara koje imam u kući. I stvarno je jako lepo opremljen. :lol:
Izdavač Prosveta, Beograd 1973.
kuvar2jx.jpg
 
ja dzejmija gotivim mada se slazhem da nije bash praktichan njegov kuvar...mada ima ok stvari

ali testo za hleb mu je ok bar je meni ispalo..no to i nije bitno...kuvari na sve strane

e evo zanimljiv mi je Titov kuvar : ))) naravno nije nikom potreban... necete umreti bez njega..jela jesu interesantna i blago exluzivna...ali nishta toliko spec sto vec negde nema...
ali zanimljivo je, ovlash je opisano kako je to izgledalo, titovi susreti sa tadashnjim drzavnicima i lichnostima : )) preporuchujem prelistavanje u knjizhari : )) donosi miris tog doba : ))
zamislite tadicev kuvar ili ... ne znam : )) kuvar mila djukanovica. : )) hsta god

ah ta poetika

a shta ce vam kuvari jeste vi svi sirochichi... ; ))) pa nemate mame da vas uche ili
kod mene ima osim tog patinog i josh kojekakvih...imam 2 sveske jednu od bake i jednu od mame : ))) ja svoju bash nemam.. pokupljeni recepti odavde odande
cak imam i neek samo torte
mada ok nije da ne treba
 
ketis:
DA TAJ KUVAR SAM POMENULA - MERI BERI - nema sta nema, vegeterijanska kuhinja, jela od mesa, italijanska kuhinja, meksicka, kineska, ma sve...odlicna je i ya pocetnike jer ide od posudja koje ti je potrebno, secenja mesa, osnovna pravila mesenja testa, zamrzavanje hrane, cak i podaci obrazovne prirode - poreklo jela, odakle potice koji sastojak...ukratko jedno sveoubuhvatno gastronomsko cudo..
E taj kuvar meni treba, taj za pocetnike. :lol:
 
Izuzetno draga komšinica (divna starija žena sa decom razasutom po belom svetu :( ) mi je juče poklonila kuvar koji je svojevremeno "kupila zbog lepih slika" :) (njeno objašnjenje). :D

Najviše mi se sviđa od svih kuvara koje imam u kući. I stvarno je jako lepo opremljen. :lol:
Izdavač Prosveta, Beograd 1973.
kuvar2jx.jpg

E ovaj kuvar jurim godinama cula sam da moze da se nadje kod ulicnih prodavaca ovina ali ja nikad nisam naletela.Zna li neko gde moze da se nabavi? Niasm znala da ga imas a eto bila kod tebe.Kako su meni rekli to je osnova u kulinarstvu i da tu ima sve sto treba .
 

Back
Top