Limfna zlezda-upala

Ja sam imala problema sa zlezdama ispod pazuha upravo zbog koriscenja tih stikova i dezodoransa koji sadrze onaj puder... svaki mesec mi je iskakala zlezda i bolelo me toliko da nisam ruku mogla naglo podici... onda sam otisla kod nekog maminog lekara u kamenicu(na pregled grudi) i on mi usput pregleda i to... i kaze da koristim samo dezodoranse bez tog pudera i aluminiujuma i nikako stikove... od tada do dana danasnjeg zlezda mi nije iskocila...

Imam jedno pitanje: Vec par dana sam bolesljiva, krajnici su mi nateceni, i iskocila mi je zlezda na preponi i vratu pa me zanima da li je to od upale grla moguce?

upala linfnih zlezda nije za igranje,moras se javiti lekaru
ja sam se zbog toga naprimala inekcija:(
 
Zanima me za limfnu zlezdu..

Moja cura ima limfnu zlijezdu na lijevoj strani vrata,ispod krajnika nekih 2 cm pila je antibiotike i nije se povukao velicine je kao kliker
a on je kao ne guma i ne tvrdocan negde srednje sa opipanjem se pomice moze li doktor kad opipa znati od cega je limfna zlijezda bez nalaza.

Ona je imala cistu na stomaku kasnio joj je menzes i pila tablete
primolut-nor.

i tada je primetila limfnu zlijezdu..
 
Zanima me za limfnu zlezdu..

Moja cura ima limfnu zlijezdu na lijevoj strani vrata,ispod krajnika nekih 2 cm pila je antibiotike i nije se povukao velicine je kao kliker
a on je kao ne guma i ne tvrdocan negde srednje sa opipanjem se pomice moze li doktor kad opipa znati od cega je limfna zlijezda bez nalaza.

Ona je imala cistu na stomaku kasnio joj je menzes i pila tablete
primolut-nor.

i tada je primetila limfnu zlijezdu..

posaljite mi na mail odgovor molim vas hvala...

zelko_kis@t-2.net
 
Nisam bas razumela, zbog cega je pila antibiotike?
Ako je imala upalu krajnika, limna zlezda ne mora odmah da se povuce, treba vremena za to, neke se nikad i ne povuku.
U svakom slucaju, analiza krvi je potrebna pored samog prepipavanja zlezda.
 
Da li neko može da postavi link sa presekom gde se u vratu nalaze, limfne žlezde i krajnici...

Imam povremeni bol i blago zatezanje u vratu , sa leve strane u vratu, u visini sredine te strane vilične kosti

Ništa se ne može napipati
 
Poslednja izmena:
Ne mogu da ti dam nikakav strucni savet, ali evo kakvo je bilo moje iskustvo. Moj sin je sklon uvecanim limfnim zlezdama jos od malena (sada ima 14 god). One se povecaju pa povuku i tako to traje godinama dok se njihov broj nije povecao pre par meseci. Pocela je da me hvata panika, da ih pipam, proveravam da li su se smanjile, citala sam sve sto moze da se nadje o tome, a rezultat toga je bio taj da sam bila sve vise uplasena, a bogami uplasila sam i dete.

Moj ti je prijateljski savet da odes, izvadis krv i rascistis sa time jer drugacije neces moci da resis dilemu. Koga god da pitas reci ce ti da je skoro sigurno sve u redu, da su neki ljudi skloniji tome, ali da ipak niko ne moze da garantuje 100%.

Obavi pregled i uzivaj u predstojecim praznicima :D

Srdacan pozdrav!!!
 
Mom decku se sa desne strane vrata pojavila zlezda,a predhodno je bio prehladjen i pijo antibiotike koje je posle nekoliko dana prestao na pola,onda je primetio tu zlezdu.Otisao kod doktora,rezultati mu u haosu .ode kod privatnika da mu neke antibiotike posalje analizu krvi za bg,i sve u redu samo sedimentacija povecana.Posle 7 dana da zakljuci bolovanje,opet analiza krvi uzas!Zabrinjava me sto su mu leukociti 22.sve ostalo mu uredu,svi organi sve je ok.On se oseca dobro nista ga neboli ni slicno.Zanima me sta je to?molim vas da mi neko kaze ako zna...
 
prvi put su mu bili 19.a juce 22.a kod privatnika 7.nista mi nije jasno,sada mu se zlezda povlaci ,a pre neki dan rekao mu doktor da mora da operise krajnike.Njemu je i sedimentacija povecana.Da li je moguce da se toliko povise leukociti?to me jako zabrinjava?
 
Kao sto rekoh, treba ispitati.
Ako su krajnici za operaciju, treba ih operisati. Povisena sedimentacija i poviseni lekociti mogu biti znak postojanja zarista infekcije u telu, a mogu biti i u vezi sa 10 drugih stvari.
Koliko decko ima godina?
Inace vec postoje teme o limfnim zlezdama pa cu ovu prebaciti gde joj je mesto.
 
dr:
Kao sto rekoh, treba ispitati.
Ako su krajnici za operaciju, treba ih operisati. Povisena sedimentacija i poviseni lekociti mogu biti znak postojanja zarista infekcije u telu, a mogu biti i u vezi sa 10 drugih stvari.
Koliko decko ima godina?
Inace vec postoje teme o limfnim zlezdama pa cu ovu prebaciti gde joj je mesto.


Ima 23.god.eto danas su ponovljeni rezultati leukociti mu 14.Kazu da je pozitivan na neku bakteriju(mislim da je upitanju strepto koka)ali doktori nisu sigurni ,i oni sumnjaju na neku upalu.On se oseca odlicno,nista ga neboli.Ja samo strahujem da nije nesto gore,i hvata me jaka panika,mada me smiruje sto mu opadaju leukociti,koji me najvise i zabrinjavaju.
Hvala za odgovor.
 
Meni se pojavila pre nekih 20ak dana na zadnjem delu vrata tacno ispod glave sa desne strane neka kvrzica, uradila sam komplet krvnu sliku i sve je bilo u redu(cak i leukociti:confused:), hirurg na Studentskoj je pipao i rekao da je limfna zlezda i da ce proci, na moje pitanje kad, rece da ne zna al da ce proci:confused:. I da dodjem na kontrolu za 15ak dana,napisao je da je velicine jagodice. Icicu sutra pa sam htela da pitam koliko ima smisla da krvna slika bude savrsena a limfna zlezda otecena, i ono bitnije-da li imam pravo da trazim da mi se uradi ultrazvuk ili vec neki snimak toga radi moje sigurnosti? Posto vec pocinjem da se brinem, i sa leve strane mi se isto pojavilo samo bas na glavi:(
 
Nemoj da se brines, videces sta ce ti sutra reci na kontroli.
Svakako da mozes da razgovaras sa svojim lekarom o mogucnosti da ti se uradi ultrazvuk. Krvna slika je ok, covek je bio u pravu, proci ce...
 

Back
Top