Limfna zlezda-upala

reunion

Zainteresovan član
Poruka
136
Moja drugarica je dobila upalu limfnih zlezda ispod pazuha prvi put u leto 2004.godine. Lekar joj je dao terapiju:doksiciklin, 3%hidrogen i klindamicin losion (sve to 4 nedelje). Fora je u tome sto joj se to, od tada ponavlja na svakih nekoliko meseci. Terapija je svaki put ista. Moje pitanje je: ima li tome nokog drugog leka? Da li ona treba jos neke pretrage da uradi? Da li je to normalno sto se to tako cesto ponavlja?
 
I moja drugarica je dobila upalu slican slucaj. Znas od cega od "plivanja". Zabranili joj depilaciju ispod pazuha, dezodoranse i naprezanje. Zavrsila je i na mamografiji ali sve je ok. Pa neka proba da se suzdrzi takvih stvari mozda ne zvuci bajno ali zdravlje pre svega
 
Drugarica ima 35 godina i uvek je u pitanju ista zlezda tj. zlezde ispod pazuha=neki put samo sa jedne strane, a po nekad sa obe. Doticni lekar (sa VMA) nikada nije predlagao nikakva dodatna ispitivanja i uvek je davao istu terapiju!
 
reunion:
Drugarica ima 35 godina i uvek je u pitanju ista zlezda tj. zlezde ispod pazuha=neki put samo sa jedne strane, a po nekad sa obe. Doticni lekar (sa VMA) nikada nije predlagao nikakva dodatna ispitivanja i uvek je davao istu terapiju!


Doticni lekar verovatno je ustanovio da nema potrebe za dodatnim ispitivanjima i drugom terapijom na osnovu pregleda pomenute limfne zlezde. Neke osobe su takozvane 'limfaticne konstitucije' pa na padove imuniteta ili manje (a i vece) virusemije ili druge bolesti reaguju oticanjem limfnih zlezda u pazusnim jamama, preponski, ili vratno. To nije nista neobicno. Sem analiza krvne slike i biohemije te pregleda urina, ukoliko je sve u normali a zlezde u pazusnoj jami se povlace nakon terapije, nisu ni potrebna dalja ispitivanja. Ukoliko se drugarica izbrijava ili depilira moguce je da joj se zlezdice jave i nakon ovih intervencija, kao i to da budu reakcija na dezodorans na sveze depiliranoj (izbrijanoj) kozi. PO svemu sudeci, doktor koji je leci je sasvim u pravu sto nije zabrinut.
 
Imam problem!pre dve nedelje mi je otekla limna žlezda sa desne strane vrata....nemam nikakve tegobe osim suvog kašlja...
vadili su mi bris grla, opštu, diferenciranu krvnu sliku, adeno-virus, epstein barr i to je sve u redu...danas sam obišla još tri lekara i svi se čude, a niko ne daje konkretnu dijagnozu....čitala sam svašta po internetu i sad me već po malo strah...da li je neko možda neko imao sličan problem????
 
Prevashodno to je zapaljenje limfnih cvorova u grlu...cesto su i krajnici oteceni i crveni...to prate i zlezde...Terapija je,ispiranje grla zalfijom,sokom od crnog duda i kamilicom...Obavezno izbegavati dim i prasinu...
 
A sta je sa tim suvim kasljem? Sta doktori za to kazu?

Oticanje limfnih zlezda moze biti vezano za razlicita stanja od onih najbenignijih tipa rascesala si krasticu na glavi pa ti je zlezda reagovala, pa do nekih ozbiljnijih, ali nema smisla nasumicno nabrajati ta silna razlicita stanja.

Iskreno sumnjam da su se doktori iscudjavali na pojavu te limfne zlezde i to bas svo troje u istom danu (to mi iskreno deluje kao scenario iz crtanih filmova), zasto ovo sad kazem: zato sto svi doktori opipavanjem l.zlezde automatski procenjuju njenu velicinu, a sve sto je ispod 10 mm u precniku nije od klinickog znacaja. Da je zlezda veca sigurno bi bila upucena kod infektologa ili hematologa na dalje ispitivanje.
 
Ih pa trazi odmah uput za infektologa ili hematologa. Ako ides u KCS proveri na sajtu kojim danima su pregledi i sta trebas doneti od uradjenih analiza (na zvanicnom sajtu KCS, izaberi kliniku ili institut koji ti treba i tamo ti sve pise).

Posto ja bas volim situacije kad neki dr i pored cistih nalaza tresne pacijentu antibiotike protiv "necega" po principu ako upali upalilo je, zanima me da li su tebi antibiotici ciljano prepisani protiv neke bakterije ili ne (jer vidim da su ti nalazi ok) i da li ti je to prvi put otkako ti je ta zlezda otekla da pijes antibiotike?

Insistiraj na uputu za specijalistu!!!
 
Imam problem!pre dve nedelje mi je otekla limna žlezda sa desne strane vrata....nemam nikakve tegobe osim suvog kašlja...
vadili su mi bris grla, opštu, diferenciranu krvnu sliku, adeno-virus, epstein barr i to je sve u redu...danas sam obišla još tri lekara i svi se čude, a niko ne daje konkretnu dijagnozu....čitala sam svašta po internetu i sad me već po malo strah...da li je neko možda neko imao sličan problem????

Pozdrav! Ja sam imala uvecanu linfnu zlijezdu na lijevoj strani uzrok je bio upala srednjeg uha,pila sam antibiotik i sve je proslo jedino poslije antibiotika zlijezda se polako smanjivala jos mjesec dana poslije.Zlijezde se polako povlace!Nebrini!
 
limpfne zlezde imaju veliku ulogu da vodu prenose dalje u organizmu...kod tebe je uvecana znaci zastoj...trebalo bi da uradis ako to postoji tu kod nas limpfnu drenazu...da se pomogne da tvoja zlezda proradi...
reci mi molim te na kojoj strani imas uvecanu zlezdu?
potrudicu se da ti dam savet
nemoj da brines...ona moze i sama da se povuce
pozdrav
 
I ja imam slican problem...i meni cesto otice limfna zlezda sa desne strane vrata..ponekad me toliko boli da mi se zakoci vilica i ne mogu da otvaram usta...bila sam kod zubara i slikala zube...zubi su ok ali je ustanovio da je problem ta zlezda koja pritiska na zivac zuba i zato ne mogu ponekad da otvaram usta...odem kod lekara ( nije bila moja doktorica ) izlozim problem, izvade mi krv...nalazi nisu bili ok i rekla je kao da imam neki virus, infekciju ali da nije za antibiotik...jedva sam dobila neki lek protiv bolova..:shock::roll:
Kasnije sam otisla opet kod doktora jer me je ufatio strasan grip ( a retko sam bolesna )..dobijem ja antibiotik, bude mi bolje..itd..ali me nakon potrosenih lekova opet strasno bolela ta zlezda..i konsantno se javljaju neke mucnine, umor..:?

To traje vise od godinu dana..malo me ufati, pa pusti i sve tako....da ne spominjem i ostale problemcice koji su vezani za ovaj i traju vec duze vremena....

Ocigledno je upala toliko jaka...ne znam jel postoji jos neki prirodan nacin da pomognem sebi...pokusala sam sa raznim cajevima, vitaminima, zdravo jedem, ..itd..ali problem je jos uvek tu..:evil::(

Idem sutra kod lekara...:roll:
 
AHAHAHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHA, e davno se nisam ovako zabavila - sta kaze: prenose vodu limfne zlezde?! Ma necu da brisem, ovco je da ti se uveseli dan! :):):):):):):)
Cek da jos cujemo kakav savet ce da joj da? MOzda da ugradi neku crpnu pumpicu, da ispumpa tu zaostalu vodu (iliti vodu u zastoju!). Mislim da je najbolje poslati vodoinstalatera: sta da se petljaju oni koji nista o prenosu vode ne znaju! Strucnjak, bato, pa da vidis kako ce da proradi protok vode, nema da se zagusuju cevke! :):):):):):)
 
i ja imam mucnine, umor...bila sam i kod orl, stomatologa...niko nista...zlezda i dalje stoji...meni je sa leve strane vrata....doktorka mi kaze da ne brinem jer su mi rezultati krvi uredni, a ja se tako lose osecam od skoro su od premora krenule i vrtoglavice...
 
Znas kako oliverice, meni je npr. koksaki virus i poceo bas ovim redom: umor, slab imunitet (stalne prehlade) i otecene limfne zlezde.
Tek kasnije su poceli i ostali problemi, stalno povisena temperatura, tahikardije itd....
Te zlezde mi i dan danas stoje, s obe strane vrata. Nekad, ali retko se i povuku, ali gotovo ih svaki dan osetim na pomeranje vrata (javi se blazi bol).
Eto ne bi bilo lose da pratis svoje stanje (mojne da panicis i da se tripujes) i da vidis da li toj listi simptoma mozes jos nesto da dodas pa da onda imas konkretniju osnovu za trazenje uzroka.

BTW: I meni su zbog tih zlezdi prepisivani napamet antibiotici i to nemilosrdno zato sam onako i reagovala na tu tvoju terapiju.
Strasno sta se radi......i bas sam tako na licnom primeru morala da otkrijem negativne posledice dugotrajne upotrebe antibiotika! :evil:
 
Znas kako oliverice, meni je npr. koksaki virus i poceo bas ovim redom: umor, slab imunitet (stalne prehlade) i otecene limfne zlezde.
Tek kasnije su poceli i ostali problemi, stalno povisena temperatura, tahikardije itd....
Te zlezde mi i dan danas stoje, s obe strane vrata. Nekad, ali retko se i povuku, ali gotovo ih svaki dan osetim na pomeranje vrata (javi se blazi bol).
Eto ne bi bilo lose da pratis svoje stanje (mojne da panicis i da se tripujes) i da vidis da li toj listi simptoma mozes jos nesto da dodas pa da onda imas konkretniju osnovu za trazenje uzroka.

BTW: I meni su zbog tih zlezdi prepisivani napamet antibiotici i to nemilosrdno zato sam onako i reagovala na tu tvoju terapiju.
Strasno sta se radi......i bas sam tako na licnom primeru morala da otkrijem negativne posledice dugotrajne upotrebe antibiotika! :evil:


jhgkmhjl,;l,ml
 
Sa'cu da se roknem!

Nemoj.
Sacekaj jos neko vreme,mozda ove strucne pretpostavke zaljubljenika narodne medicine ta "nauka" uspe da dokaze.:lol:
Upotreba racunara morala bi pod hitno postati komplikovanija,kako bismo bili postedjeni ovakvih ataka na nervni sistem.8-)
Ili mozda i ne,pa da se ponekad i nasmejemo,sto kaze WW(bar onaj kome to uspe).
O,Boze.:roll:
P.S.Zivo me zanima moze li se ta "voda" smatrati mineralnom.Mozda se kamenac nakupio.:lol:
 

Back
Top