Limfna zlezda-upala

Такозвани ''прозор период'' код ХИВ-а је око 4 месеца. Сачекај још мало па се опет тестирај.
Да ли си радила брисеве гинеколошке?
 
Такозвани ''прозор период'' код ХИВ-а је око 4 месеца. Сачекај још мало па се опет тестирај.
Да ли си радила брисеве гинеколошке?

Testirala sam se na studentskoj poliklinici na kojoj rade kombo test najnovije generacije , rekli su mi da 100% mogu da budem sigurna u rezultat ako je proslo 2 meseca. A sto se ginekoloskih briseva tice ostalo mi je da uradim briseve na hlamidiju ,toxicoplasmu i ureaplasmu. Jesi li ti doktor? Molim te nemoj me tako plasiti ako nisi sigurna u to sto pricas a ja cu se svakako testirati opet za koji dan , da bih otklonila svaku sumlju :(
 
Да, јесам доктор. Нисам ти написала за ''прозор период'' да бих те наплашила већ да бих те исправила. ;)
ХИВ није толико распрострањен у нашој популацији, а ни не преноси се тако лако. Лакше се запати хепатитис Б.
Немаш разлога за бригу али у будуће користи кондом ако ниси у вези са неким коме можеш да верујеш. :)
Ако ти се жлезде не смање у неко догледно време (месец дана), обавезно тражи упут за Клинику за инфективне болести. И не због ХИВ-а, већ због небројено других бактерија, вируса и паразита који могу да изазову такву реакцију лимфног ткива. ;)
 
Mrvice, da li si se testirala ponovo ? Kakav je rezultat? Pretpostavljam da je rezultat testa ponovo bio nereaktivan. Da te oslobodim straha, jedan moj prijatelj je imao vrlo slične simptome koji si ti navela, zapravo skoro iste simptome, radio je test u studentskoj poliklinici posle 2 meseca, pa opet posle mesec i po (znači ukupno posle 3 i po meseca) i rezultat je bio nereaktivan. Zato nemoj da brineš. Svakako uradi test da bi se oslobodila straha, zbog sebe same, ali verujem da je sve u redu. Kod mog prijatelja se ispostavilo da je bio u pitanju nešto jači gastritis na koji je organizam malo burnije reagovao.
 
Moja sestra je sa detetom u bolnici u Sapcu vec 5 dana. Beba ima 6 meseci i ima zagnojenu limfnu zlezdu. Krvna slika i mokraca su u redu. Dete je veselo i ima apetit. Nije kenjkavo niti malaksalo.
Prima longacef terapiju i lekari je drze jos u bolnici i kazu da gledaju dal ce se zlezda povuci ili probiti. Ako se probije kazu da je moraju slati za Beograd.
Jel neko moze da mi objasni sta to znaci i jel opasno.

Unapred hvala :)
 
Moja sestra je sa detetom u bolnici u Sapcu vec 5 dana. Beba ima 6 meseci i ima zagnojenu limfnu zlezdu. Krvna slika i mokraca su u redu. Dete je veselo i ima apetit. Nije kenjkavo niti malaksalo.
Prima longacef terapiju i lekari je drze jos u bolnici i kazu da gledaju dal ce se zlezda povuci ili probiti. Ako se probije kazu da je moraju slati za Beograd.
Jel neko moze da mi objasni sta to znaci i jel opasno.

Unapred hvala :)
Вероватно је реч о упали жлезде која се гноји. ;)
 
i ja takodje imam problem sa upalom limfinih zlezdi,posto ja treniram u teretani i nakon veoma iscrpljujuceg treninga prilikom tusiranja osetio sam kao kuglicu u desnoj preponi,nije me bolela,i ja sam jedno 15 dana sacekao da vidim oce li se ona sama povuci ali nije i onda sam posao kod hirurga on mi je rekao da je to uvecana zlezda i da nije nista opasno i pripisao mi da pijem cefaleksin nedelju dana,i pio sam nedelju dana cefaleksin ali nista nije bilo bolje (naglasavam mene su samo nabubrile zlezde ne bole me uopste)i onda nakon jedno 15-ak dana dve nove zlezde su mi nabubrile na drugoj preponi isto samo nabubrile ali ne bole nisu preko 1,5cm,nemam nikakve tegobe temperatura ili tako nesto,ja mislim da je to meni od napora nabubrilo, da li je moguce da dodje do povecanja limfnih zlezdi od napora,ili je mozda meni nesto drugo iskocilo?pomozite!
 
Уради крвну слику. ;)
Може бити од напора али мислим да си премлад да би ти тек тако организам реаговао на тај начин.
И поново код доктора, моја препорука је да се обратиш дерматовенерологу. :)
 
radio sam krvnu sliku,odlicna je,bio sam kod hematologa i rekao mi je da je sasvim normalno da neko ima uvecane zlezde na preponama do 2,5 cm bio sam i na ultra zvuk isto su mi rekli da su to uvecane zlezde ali sasvim normalno
 
Може од напора међутим мени се, искрено, не допада то што се константно увећавају и стално нове.
Зато сам ти написалада посетиши дерматовенеролога.
Свако увећање жлезда није опасно али га не треба ни неозбиљно схватати.
 
Pozdrav svima :)
Nadam se da je tema jos uvek aktivna i da ce neko strucan ili neko ko je imao ili ima slican problem moci da mi da savet i odgovor.
Imam 22 godine. Vec pola godine imam uvecanje na desnoj strani vrata, ispod vilice. Mekano, pokretljivo, iskoci kad pritisnem jezikom dole, prilikom zvakanja hrane i sl..nije bolno..Bila sam kod svih mogucih lekara u Nisu. Radila sam vise puta UZ, krvnu sliku, bila kod ORL, i maksilofacijalnog hirurha. Jedan je predlozio da se ukloni uvecana zlezda, ja nisam odmah pristala na operaciju pa sam otisla kod drugog isto na maksili, on me poslao na magnetnu rezonancu. Uradjena je magnetna sa kontrastom i tu je doktorka rekla da su to sve uvecane limfne zlezdice i da nema potrebe za operacijom. Maksilofacijalni hirurg se slozio kada je video snimak i predlozio samo vadjenje umnjaka. Umanjak sam izvadila, zlezda evo jos uvek tako stoji nije se makla. Cini mi se nije s se ni povecala a ni smanjila. Ne boli me ali cesto osecam nelagodnost i zatezanje u tom delu vrata. Citala sam po internetu o limfomima pa sam se opet zabrinula.Moje pitanje - da li se na ovoj MR koju sam ja radila vidi ako postoji neko kancerogeno oboljenje, tumor i sl, tj da li postoji mogucnost da imam limfom ili neko slicno zlocudno oboljenje posto nikad nisam uradila biopsiju i histoloski test?
Unapred zahvalna
 
Ja sam imala limfom ( non -Hodžkin) pre dosta godina a da mi ni jedna limfna žlezda nije otekla. Medjutim, ljudi s kojima sam ležala u bolnici uglavnom su imati otok limfne žlezde.Retko ko nije poput mene.
Taj otok može biti potpuno bezazlen, lako rešiv ( antibiotici, punkcija..)od neke upale, hormonskog disbalansa ,znojenja, urastanja dlake i sličnih gluposti .. a može ukazati i na zloćudnu bolest koja se srećom danas izuzetno dobro i relativno lako leči ako se dodje na vreme. U 70 % slučajeva je izlečivo.
Obavezno ići kod hematologa i uraditi biopsiu limfnog tkiva koje je zahvaćeno. Tek nakon histopatološkog nalaza sa sigurnošću se može reći šta je u pitanju. 99 % nije ništa ali eto ja sam imala tu "sreću" da bude nešto ali sam otišla na vreme.
Znači, nema čekanja, ne uljuljkujte se da nije ništa već uradite ova dva ispitivanja da budete mirni.
Posebno ako imate osećaj umora, ako gubite kilograme, ako imate blago povišenu temperaturu( uveče oko 37) ili dobijete osip po koži, svrab bez nekog razloga. Jedan od ovih simptoma je znak da odmah idete kod hematologa i da tražite histopatološki nalaz isečka .
Meni je bio u orbiti oka, nije se video na MR ni na UZ a krvna slika bila savršena.Ali sam imala druge opisane simptome. Čudna boljka.. :(
 
Pozdrav svima :)
Nadam se da je tema jos uvek aktivna i da ce neko strucan ili neko ko je imao ili ima slican problem moci da mi da savet i odgovor.
Imam 22 godine. Vec pola godine imam uvecanje na desnoj strani vrata, ispod vilice. Mekano, pokretljivo, iskoci kad pritisnem jezikom dole, prilikom zvakanja hrane i sl..nije bolno..Bila sam kod svih mogucih lekara u Nisu. Radila sam vise puta UZ, krvnu sliku, bila kod ORL, i maksilofacijalnog hirurha. Jedan je predlozio da se ukloni uvecana zlezda, ja nisam odmah pristala na operaciju pa sam otisla kod drugog isto na maksili, on me poslao na magnetnu rezonancu. Uradjena je magnetna sa kontrastom i tu je doktorka rekla da su to sve uvecane limfne zlezdice i da nema potrebe za operacijom. Maksilofacijalni hirurg se slozio kada je video snimak i predlozio samo vadjenje umnjaka. Umanjak sam izvadila, zlezda evo jos uvek tako stoji nije se makla. Cini mi se nije s se ni povecala a ni smanjila. Ne boli me ali cesto osecam nelagodnost i zatezanje u tom delu vrata. Citala sam po internetu o limfomima pa sam se opet zabrinula.Moje pitanje - da li se na ovoj MR koju sam ja radila vidi ako postoji neko kancerogeno oboljenje, tumor i sl, tj da li postoji mogucnost da imam limfom ili neko slicno zlocudno oboljenje posto nikad nisam uradila biopsiju i histoloski test?
Unapred zahvalna

Vidim da je dosta problema sa limfom. Evo da ja opisem moj dogadjaj i mozda ako ima uopste resenja.
Imam 22 godine i dolazim iz Subotice.
Pre 3 godine ako se ne varam a mozda i vise, pipkajuci vrat osetio sam 2 kuglice, zatim kada sam bio na pregledu dobio sam uput za ultrazvuk. Sve sto se videlo jeste da su uvecane ali da ne predstavlja neki problem. BIlo je tu mnogo dilema, vadio sam krv 10 puta minimum :) Krvna slika je bila odlicna, ali se videlo da su zlezde malo uvecane, sto nije predstavljalo nikakav problem. Zatim doktorica jedna je mislila da su to zauske ali ja nisam imao konstatne temperature, da bi mi prepisala lek za to, ali naravno ja te lekove nisam hteo piti. Potom je usledela biopsija, izvadio sam na kraju krajeva iscecak iz pazuha. Ovi nasi iz Subotice su kao nesto nasli ali uglavnom nista posebno. Da bih na kraju obisao Novi Sad i Beograd kako bi pregledali te biopsije i videli da li mozda imam nesto. Oni su rekli da sam zdrav i da nema nikakvih problema. U pocetku su mislili da imam taj tumor "hockin" ako se ne varam, pa sam gledao da ne jedem nista masno vec samo zdravo. Uglavnom ispostavilo se na kraju krajeva da je pad imuniteta bio, jer sam sa 84 kile spao za par nedelja na 76kg i stvarno sam izmrsavio sto nije ni blizu mojoj normalnoj tezini. Sve je to bilo zbog mnogo druzenja sa bivsom devojkom i slabe ishrane, da bih na kraju sve bilo uzaludno :P Na zalost evo posle par godina tj bas danas kad vam pisem opet osetim veliki nagon da kazem sa desne strane vrata. Sigurno mi se opet upalila i osecam se nekako cudno. Vrat kad pomeram je cudan osecaj, malo kao i da boli. Osetim da mi se vrti po malo u glavi i da sam opet umoran da ne kazem premoren. Poludeti od tih zlezda... Ne znam vise sta da radim vec jednostavno da odmaram. Kada odmarim barem nedelju dana, u smislu dodjem sa posla i legnem, posle toga me popusti i mogu normalnije funkcionisati. Povremeno idem na tenis, sad sam poceo sa plivanjem, ali ocigledno da cu opet morati prestati. JA sam OVAN i ne mogu da nista ne radim :) A sa druge strane moram se paziti...
 
Primetila sam žlezdu sa desne strane vrata, javila sam se kod doktora on mi nije ustanovio šta je, radila sam ultrazvuk i ustanovili su da imam još nekoliko žlezda u telu. Interesuje me da li to može da se izleči lekovima (tabletama)? Ja se super osećam, samo ću da padnem u depresiju jer svašta sam pročitala na internetu. Pozdrav Nataša.
 
Eh ovako imam 20 , prelaskom ruke kada povis kljucne kosti malte na misicu vrata osjetim kao neku malu kvrzicu.To vec traje mjesecima i ne vidim potrebu da odem kod doktora.Niti imam temperaturu Hvala Bogu nisam je bolovao oko 5 godina, niti imam problema kada gutam hranu samo imam potrebu da pijem vodu(vadlja mi je to navika jer sam operisao bubreg kada sam imao 10 godina i od tada pijem u prosjeku 3-4 litra tekucine na dan).Samo ponekad osjetim trnce duz vrata eh sada moje pitanje glasi.Da li je moguce da je ta mala kvrzica od nepravilno spavanja ? Da li je moguce da je ta kvrzica od nepravlinog sjedenjga i dugog sjedanja u istom polozaju i sjedenja za kompjuterom ? Bio bih zahvalan kada bi mi odgovorili kao sto navedoh ne vidim potrebu da idem doktoru jer nit me boli samo ti trnci a niti je nepomicna na dodir.NIti osjecam umor jedino kada predjem s biciklom vozim duze vrijeme.Uzmite u obzir da sam imao gljivicnu infekciju prije mozda 3-4 mjeseca i prebolio je pa mozda je ona ostavla traga. Srdacan Pozdrav :)
 
E ovako imam dvadeset i dve godine. Pre mesec dana sam primetila uvecane ly cvorove vrata ,odnosno po jedan sa obe strane,imam crveno grlo duzi period odnosno lukove sa obe strane ali krajnici su normalni. Imam i na preponama jedan cvor,koji je tu duze vreme ,ginekolog je rekoa da je od brijanja. Medjutim juce sam primetila po jedan sa obe strane pazuha,uz svrab pazuha. Imam i gubitak tezine postepenog toka,devet kilograma za godinu dana. Gastroenetrolog kaze da je stres i neredovna ishrana,medjutim ja zaista puno jedem a sve sam mrsavija. Ima li ikoga sa slicnim simptomima. I da namponem temperature,nocna znojenja nemam kao ni malaksalost i slicno,imala sam prethodne godine celu godinu hronicnu urtikariju kojoj nisu mogli da pronadju uzrok.
 
Moja drugarica je dobila upalu limfnih zlezda ispod pazuha prvi put u leto 2004.godine. Lekar joj je dao terapiju:doksiciklin, 3%hidrogen i klindamicin losion (sve to 4 nedelje). Fora je u tome sto joj se to, od tada ponavlja na svakih nekoliko meseci. Terapija je svaki put ista. Moje pitanje je: ima li tome nokog drugog leka? Da li ona treba jos neke pretrage da uradi? Da li je to normalno sto se to tako cesto ponavlja?

Cao.
Ja mislim da to nije nista ozbiljno. Ali treba da joj se izvadi krv i urade ove analize: SE, KKS + Le formula, CRP, fibrinogen, lipidogram, hepatogram, urea, kreatinin. Mora da se iskljuci neko oboljenje krvi ! ! !

Srdacno,
Doktor.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li ovde ima nekog ali bi mi dobro dosao savet, pre nekih par dana mi je krenuo svrab koze, tj celog tela, i sad posto guglam nasla sam mogucnost da je limfom, ja sam ispipala ceo vrat, pazuhe, prepone nema uvecanik cvorova, sto se tice znojenja ne muci me nocno znojenje nego se desi nekad ujutru kad se probudim da mi budu sake i stopala oznojani, i bila sam na dijeti pa sam smrsala pa ne bih to da spajam sa ovim. Radila sam krvnu sliku da vidim da li ima nekih promena, odstupanja i tako to ali nema ih, ne znam da li to moze da bude neki pokazatelj ili ne? Postala sam bas ono hipohondricna mozda i preterujem samo me zanima vase misljenje
 
Ne znam da li ovde ima nekog ali bi mi dobro dosao savet, pre nekih par dana mi je krenuo svrab koze, tj celog tela, i sad posto guglam nasla sam mogucnost da je limfom, ja sam ispipala ceo vrat, pazuhe, prepone nema uvecanik cvorova, sto se tice znojenja ne muci me nocno znojenje nego se desi nekad ujutru kad se probudim da mi budu sake i stopala oznojani, i bila sam na dijeti pa sam smrsala pa ne bih to da spajam sa ovim. Radila sam krvnu sliku da vidim da li ima nekih promena, odstupanja i tako to ali nema ih, ne znam da li to moze da bude neki pokazatelj ili ne? Postala sam bas ono hipohondricna mozda i preterujem samo me zanima vase misljenje
Pa preterujes, nista ti ne fali, uobrazavas nesto sto ne postoji.
 

Back
Top