Limfna zlezda-upala

Danas sam opet bio kod doktora a i stigli su mi rezultati brisa u kojem nisu nasli patogene klice a meni se opet grlo crveni mozda je to od nekog virusa ali doktor mi je dao da pijem antibiotike nerazumem zasto kada nisu mi nasli bakterije u grlu i nosu. Rekao mi je da dodjem za jedno 15 dana da ponovim analize krvi.Jedino sto me brine sto je zljezda malo tvrdja.
 
Dao ti je antibiotik jer je iz navedenog jasno da ti je imunitet kilav pa da na taj kilav imunitet ne zapatis i neku bakterijsku infekciju. A ti ako svaki bozju dan budes samo tripovao toliko ces se ubiti stresom da ti nikad nece proci ni grlo ni zlezda. Prestani malo da opsesiras nad svojim stanjem i bavi se necim korisnim - boli te grlo, iskocila ti je zlezda, nije smak sveta.
 
Dao ti je antibiotik jer je iz navedenog jasno da ti je imunitet kilav pa da na taj kilav imunitet ne zapatis i neku bakterijsku infekciju. A ti ako svaki bozju dan budes samo tripovao toliko ces se ubiti stresom da ti nikad nece proci ni grlo ni zlezda. Prestani malo da opsesiras nad svojim stanjem i bavi se necim korisnim - boli te grlo, iskocila ti je zlezda, nije smak sveta.

Nisam se ja nervirao prvih 2 nedelje odkako sam je primetio,nego je proslo vec 3,5 nedelje a i narasla je i tvrda je kako da se ne brinem da se tebi to desilo sve mislim da se nebi nervirao/la.:rtfm:
 
Sta bi ja da se to meni desi nije uopste ovde pitanje; vec sta ti radis. Ati bespotrebno panicis. Ocito imas previse slobodnog vremena, koje ja nemam, pa s toga da se to meni desi uradila bi sve sto je normalno i potrebno uraditi kada covek adekvatno brine oko svog zdravlja a onda bi se pridrzavala onoga sto su mi lekari rekli i ne bih hipohondrisala. Ili bi isla kod psihijatra ako ipak bih hipohondrisala.
Ali kao sto rekoh - nisam ja upitanju.
 
Ja sam imala problema sa zlezdama ispod pazuha upravo zbog koriscenja tih stikova i dezodoransa koji sadrze onaj puder... svaki mesec mi je iskakala zlezda i bolelo me toliko da nisam ruku mogla naglo podici... onda sam otisla kod nekog maminog lekara u kamenicu(na pregled grudi) i on mi usput pregleda i to... i kaze da koristim samo dezodoranse bez tog pudera i aluminiujuma i nikako stikove... od tada do dana danasnjeg zlezda mi nije iskocila...

Imam jedno pitanje: Vec par dana sam bolesljiva, krajnici su mi nateceni, i iskocila mi je zlezda na preponi i vratu pa me zanima da li je to od upale grla moguce?
 
Dune , nemoj da se plasis , ispijij te antibiotike i idi opet kod doktora , iako na kraju mozda konstantuju da treba da se hirurski uklone ti cvorovi nemoj da se plasis , ja sam imao pun vrat tih limfnih cvorova i morao sam na kraju da operisem i to i stitnu zlezdu ,
mada nemoj ti sad uopste jos ni da pomisljas na operaciju , poznajem dosta ljudi kojima stoje cvorici u vratu po nekoliko godina , uglavnom redovno idi kod doktora i sve ce biti u redu , odakle si u koju bolnicu ides ??

pozdrav Marko
 
Popio sam antibiotike ali se one ne smanjuje,mozda je onda od nekog virusa,ponekad ona bude meka tokom dana a nekad tvrda.Iz sr.mitrovice sam idem za 1 nedelju kod lekara opet da ponovim analize krvi pa cu traziti i uput za specijalistu pozdrav.
 
Pa to su zlezde-limfne... to su mi pipkali kad sam imala mononuk. ... posle toga malo su se smanjile ali se osete pod prstom... mislim da su dve... kao klikeri... te velicine... sa leve strane vrata... i nikad se ne smanjuju...

Ne idem cesto kod dokt. ali i ovi sto su me pregledali do sad... niko nista pomenuo nije...
 
Ne razumem kakve veze ima macka sa limfnim zlezdama jel moze neko da mi pojasni?
Juce sam ispod levog uha napipala bolni cvoricak, mislila sam istegla sam vret posto se redovno budim ukocena(GLUPI JASTUK). ALi veceras san na sred glace ispod kose i to samo na levoj strani napipala nekoliki malih cvorica!
Hvata me panika:(
Sad samo listam guglam cvorice na glavi.
Do ponedeljka cu nervno da obolim garant!
Ta mononukleoza sta je tacno?


Jos nesto, ako ima neko kompetentan >
moj buduci suprug ima ostecenu jetru, a lenj je da ide kod lekara.
Sta bi smeo da jede u tom slucaju, kakva da mu bude prehrana. Inace je mrsav kao manekenka i ne pije alkohol!:confused:
 
Da sam znala da je ovo odgovor na moja pitanja ne bih trosila svoje prtice da cukam poruku!
Svakome ko nesto napipa na sebi prvo padaju neke crne misli.
Moja majka je non stop isla kod ginekologa pa joj je on jednom rekao :Gospodjo sa vama je sve u redu, mozda da posetite psihijatra...." I poverovala mu je! Nije bilo sve u redu. Jer da jeste ne bi se tri godine bezuspesno lecila od raka i nakraju umrla!!!!

Naravno da cu otici kod lekara ali ne mogu pre utorka. Samo sam htela da saznam nesto novo.
Plus posto para za privatnike nemam idem u studentsku ambulantu jer sam jos student ( jos malo).
Ali i doktori su ljudi pa grese, mislila sam da ovde covek moze makar neki dobar savet da dobije od nekog kompetentnog.
Imala sam negativnih iskustava sa doktorima u studentskoj ambulanti pre cetiri godine za malo da me njihova dijagnoza kosta zivota
 
Dobro, a sta si tacno ocekivala da dobijes kao odgovor? D aimas rak limfnih zlezda a suprug cirozu jetre? Kako zamisljas da na osnovu potpuno limitiranih, sturih, nedovoljnih podataka koje si dala, bez i jedne dijagnosticke pretrage, na nevidjeno, dobijes bilo kakavs mislen odgovor? OStecena jetra ne znaci nama nista - postoji stotine stanja koje daju ostecenu jetru, sa najrazlicitijim intenzitetom ostecenja i kvalitetom takve jetre - sta zamisljas da mozemo da naslutimo iz 'ima ostecenu jetru"? Ajde malo razmislite pre nego sto postavite pitanje, pa ond ai pre nego sto dodjete ovde sa prevelikim ocekivanjima.
Sto se tebe tice, da li imas uvecane limfne zlezde zbog pada imuniteta, prehlade, pokvarenog zuba, zapusenog nosa, mononukleoze (o kojoj postoji cela tema, treba samo koristiti pretrazivac) ili cega drigog bez pregleda, pipanja, krvne slike i opste klinicke slike niko pa ni mi ne moze da ti kaze. Pravis bezrazloznu paniku sebi, toliko mogu d ati kazem, jer sto je moglo da saceka sve ove godine ili mesece, moze da saceka i do utorka i nece te ubiti. A nagadjanje preko gugla i po forumima moze samo d ati poveca nivo strahopva i bezrazlozno napravi jojs veci stres koji moze da se manifestuje pojavom zlezda i sa druge strane.
 
Da sam znala da je ovo odgovor na moja pitanja ne bih trosila svoje prtice da cukam poruku!
Svakome ko nesto napipa na sebi prvo padaju neke crne misli.
Moja majka je non stop isla kod ginekologa pa joj je on jednom rekao :Gospodjo sa vama je sve u redu, mozda da posetite psihijatra...." I poverovala mu je! Nije bilo sve u redu. Jer da jeste ne bi se tri godine bezuspesno lecila od raka i nakraju umrla!!!!

Naravno da cu otici kod lekara ali ne mogu pre utorka. Samo sam htela da saznam nesto novo.
Plus posto para za privatnike nemam idem u studentsku ambulantu jer sam jos student ( jos malo).
Ali i doktori su ljudi pa grese, mislila sam da ovde covek moze makar neki dobar savet da dobije od nekog kompetentnog.
Imala sam negativnih iskustava sa doktorima u studentskoj ambulanti pre cetiri godine za malo da me njihova dijagnoza kosta zivota
:super:
 
mislim da su dve... kao klikeri... te velicine... sa leve strane vrata... i nikad se ne smanjuju...

Slican problem kao i kod tebe - limfne zlijezde su mi uvecne, da se tako izrazim, vec 2-3 godine. Naime, imao sam jaku upalu krajnika pa su i limfne zlijezde odreagovale. Doktor mi je dao terapiju pencilinima a posle antibiotike za krajnike i to je proslo. U pocetku u toku infekcije krajnika, zlijede su bile uvecane svuda, ispod uha, po vratu, preponama, ispod pazuha; nakon sto je infekcija krajnika prosla, zlijezde su se povukle, ali samo po preponama, ispod pazuha dok su ispod uha i po vratu ostale i dan danas-ukupno cetiri! Po dvije sa obje strane.

Kada sam rekao doktoru da osjecam povremeno ziganje i bol u tim zlijedama, on je reako da to nije nista opasno i da ce mi to ostati kao uspomena na upalu krajnika.

Eto od tada pa do danas je proslo, kao sto sam rekao oko 3 godine, a zlijezde su i dalje tu, mogu ih uvjek napaipati. S' vremena na vrijeme osjetim bol, tj. ziganje, ali to prodje; nekada se povuku, tj. smanje pa se opet uvecaju.

Ne znam da li ovo stvarno normalno, da se one ne povuku, da budu stalno uvecane? Ako neko ima slican problem, ili moze da mi da neki savjet bi bih jako zahvalan! Hvala
 
Meni je zlezda otekla u laternalnoj lozi desno 19x4mm i obostrano u jugularnom lancu visoko submandibularno do 22x6mm,radio sam 2 x bris zdrela i nosa bris koji su bili negativni e.bar virus isto negativno i citomegalo vir.kod kojeg su bila samo anti tela +,isao sam kod zubara svi zubi zdravi,radio sam i analize krvi sve je dobro jedino ldh mi otstupa od ref.vrednosti za 50 %.Onda sam otisao na orl pregled gde mi je postavljena dijagnoza hronicni tonzilitis uz to mi se i celo grlo crveni i izbacujem slajm iz sinusa i sliva mi se sekret niz zadnji zid zdrela jel mislite da je to zbog te infekcije krajnika pa se ona siri svugde pa mi je zato natekla ta zlezda u tom delu orl mi je rekao da da nije siguran da je zbog toga posto limfni cvorovi nateknu iznad adamove jabucice kod tonzilitisa, u petak idem kod maksilofacijalnog hirurga da mi se uradi biopsija sta vi mislite jel zbog tih krajnikja rekao mi je da cu morati i da ih izvadim.
 

Back
Top