Limfna zlezda-upala

Ja sam imao linfne zlezde na levoj strani vrata, posle duzeg vremena one se nisu povlacile, izvrsili su prvo punktiranje, rezultati nisu bili dobri, ali lekari nisu bili sigurni i predlozili su biopsiju. Odstranili su mi rezanj zlezdi na toj strani vrata prosle godine u prolece, utvrdjen mi je Plano celularni carcinom metastaza. Posle toga trazili su primarno zariste i to nije dalo rezultate. Posle 4 meseca od operacije pojavile su se jos dve linfne zlezde na vratu. Sa njima zivim dalje idem kod lekara na kontrole , zlezde se nepovecavaju, informisem se o slicnim slucajevima, drugima prenosim svoja iskustva, zapazanja i bio bih zahvalan svakome ko je uspesno uspeo da se resi linfnih zlezda na vratu i da me obavesti kako.je to uspeo ? S postovanjem svim dobronamernim ucesnicima na forumu koji nam pomazu da zivimo bolje, zdravije , duze.
 
Ne razumem, Vama su trazili primarni karcinom jos pre godinu dana i nisu ga nasli?
Jeste li primali hemioterapiju u medjuvremenu?
Kolike su Vam te zlezde bile i koliko njih od tih izvadjenih je bilo zahvaceno?
Kako se kontrolisete i kod kog specijaliste?
Jel' i dalje tragate za primarnim karcinomom?
 
Na prvom pregledu magnetom, predpostavili su da su ga nasli na levoj tonzili. Zatim su uradili biopsiju leve tonzile i na patologiji su bili vrlo neodlucni da li je ili nije Planocelularni ca. Posle 10 dana izdali su nalaz da jeste planocelularni ca, a druga referentna labaratorija je na isti preparat jasno odgovorila da nije.Na drugom kontrolnom pregledu magnetom, sumnjivi zahvaceni deo leve tonzile se povukao, ali zlezde su ostale. U prvoj operaciji izvadili su sve otekle zlezde koje su zatekli ( najmanje 3-4). Sada imam 3 izrazene promera 2x1 i 1,5x2 cm.

Povremeno osecam zatezanja na vratu.

Kontrolisem se tako sto idem povremeno kod lekara i kontrolisem pluca, abdomen, uho/grlo nos, oce, krvnu sliku.
Kad sam se razboleo imao sam RBC preko 6miliona, a sada 5,08. Sedimentacija od 2-6 .
Transaminaze ALT((46) ,AST(32) i bili rubin(16) su mi oscilirali ali sada je to u granicama ispod maksimalno dozvoljene standardne vrednosti . Takodje ALP je 65 i GAMA -GT 20.9.

Telesna tezina mi je u granicama donje tolerancije i star sam 49 god.

Moj je utisak da je zaustavljen rast tumora ali da je on i dalje prisutan.

Jos uvek tragamo za primarnim tumorom.

Bio bih zahvalan svakome ko je uspesno uspeo da se resi linfnih zlezda na vratu i da me obavesti kako.je to uspeo ?

S postovanjem svima koji se trude i interesuju za ove probleme i pomazu.
 
Ne postoji nikakvo univerzalno resenje "protiv limfnih zlezdi" jer su uzroci koji izazivaju njihovu aktivnost najrazlicitiji pa se sam problem sa zlezdama eliminise otkrivanjem i eliminisanjem upravo tog uzroka.

Sve najbolje!
 
Pre nekoliko meseci sam uocila otok na desnoj strani vrata i obratila sam se lekaru. Palpirao je to mesto i rekao da je otechena limfna zlezda.
Prvichno dao mi je antibiotik..onako iz rukava (amoxicillin+clav.acid). Posto to nije pomoglo, nakon nekoliko dana dobila sam drugu dozu antibiotika i to ni manje ni vishe nego cifixime :( U megjuvremenu sam izvrsila sve pretrage (krvna slika, zubi, orl...i sve je bilo ok). Nakon sto ni to nije pomoglo hirurg me pregledao i rekao je da je to "samo obichna limf.zl" i da ce uz chymoral forte(trypsin,hymotripsin) i cefalexin to sve proci. I nazalost...ovo cudo na vratu i dalje stoji. Nekad se uveca...otece ali uglavnom je velicine zrna od kafe. Od jednog lekara mi je preporucena biopsija...a drugi pa mi kaze da nije nisto strasno i da je bolje da ne diram to mesto.
Od svega toa...ja sam samo unistila svoj imunitet...dobila candidu (od jakih antibiotika) a zlezda evo..i dan danas stoji...i ponekad osecam bol u vratu :(

Htela sam samo da spodelim svoje iskustvo (koje ne verujem da ce vam mn pomoci zato sto nisam uspela da resim svoj problem) i nadam se da cu ovde procitati neko vase uspesno resavanje "problema".

p0z
 
Hvala ti sto si se javila sa svojim iskustom , zajedno smo jaci i uspesniji. Imunitet ces vrlo brzo popraviti a sa zlezdama treba malo vise vremena. Ja sa svojim linfnim zlezdama zivim vec trecu godinu i nadam se da cu naci uspesan put samostalno ili uz vec neciju pomoc do njihovog potpunog izlecenja. Kad se to desi sve cu Vas obavestiti o detaljima i kako se to desilo. Za sada se trudm i ponasam se najbolje sto mogu. S postovanjem i zahvalnoscu. Rasha iz Nisa
 
Evo da se i ja uključuim u temu jer i meni također treba savjet. imam otečene žlijezde na obje strane vrata, s tim da je ova na desnoj strani puno veća, veličine oko 2,5cm. otkad mi je se ova desna počela puno povećavat, dobila sam dosta čudne simptome- jako česte glavobolje, mučnina i povraćanje, konstantni umor te svrbež po cijelom tijelu bez ikakvog osipa, pa me zanima dali je itko imao slične simptome?
 
Teriv,
mislim da nemas vise razloga za odlaganje posete lekaru-Hematologu pre svega!Potrazi nekog dobrog koji ce isterati na cistac sta ti je.Mozda da uzmes u obzir da slucajno nije limfom....idi u tom pravcu,rascisti sta je,ne plasi se,simptomi ti govore da ne cekas...mozda nije nista opasno,ali definitivno ti je imunitet oslabio!Za pocetak izvadi krv-biohemiju,krvnu sliku,sedimentaciju,leukocitarnu formulu...doktor ce ti reci sta i kako.
 
Slazem se sa Vama da treba odlucno posetiti lekare radi dijagnosze koja ce potvrditi li iskljuciti najozbiljnije dijagnoze. U dijagnosticiranju nebi trebalo da bude dilema i gresaka. O nasim bolnicama to vrlo dobro i brzo rade. Nakon toga treba pristupiti izboru nacina lecenja. Tu treba dati prednost lekarima koji imaju sveze ocigledne pozitivne rezultate. Detaljno se raspitajte o tome pre nego donesete odluke o tome gde cete da se lecite i ko ce da Vas leci.. S postovanjem svima
 
ja sam blizu resenja!!!!uradjena mi je biopsija limfne zlezde-nalazom mi je konstatovan lymphadenitis reactiva!Sobzirom da sam u hiruršku salu usla pod sumnjom na limfom, sad se osećam ko ponovo rodjena.....jos sumnjaju na toksoplazmozu, to idem danas da proverim......u svakom slucaju dobro sam prosla i bila od onih koji imaju srece!
 
Pre nekoliko meseci sam uocila otok na desnoj strani vrata i obratila sam se lekaru. Palpirao je to mesto i rekao da je otechena limfna zlezda.
Prvichno dao mi je antibiotik..onako iz rukava (amoxicillin+clav.acid). Posto to nije pomoglo, nakon nekoliko dana dobila sam drugu dozu antibiotika i to ni manje ni vishe nego cifixime :( U megjuvremenu sam izvrsila sve pretrage (krvna slika, zubi, orl...i sve je bilo ok). Nakon sto ni to nije pomoglo hirurg me pregledao i rekao je da je to "samo obichna limf.zl" i da ce uz chymoral forte(trypsin,hymotripsin) i cefalexin to sve proci. I nazalost...ovo cudo na vratu i dalje stoji. Nekad se uveca...otece ali uglavnom je velicine zrna od kafe. Od jednog lekara mi je preporucena biopsija...a drugi pa mi kaze da nije nisto strasno i da je bolje da ne diram to mesto.
Od svega toa...ja sam samo unistila svoj imunitet...dobila candidu (od jakih antibiotika) a zlezda evo..i dan danas stoji...i ponekad osecam bol u vratu :(

Htela sam samo da spodelim svoje iskustvo (koje ne verujem da ce vam mn pomoci zato sto nisam uspela da resim svoj problem) i nadam se da cu ovde procitati neko vase uspesno resavanje "problema".

p0z

ja sam se upravo zato i javila jer su mene ostavili 2mes. da cekam a pri tom sam dobijala sve simptome karakteristicne i za limphom(svrab, nocno znojenje, manjak apetita)Prosla sm bar 10 testova , a misljenja lekara je islo od "treba ti vitamin c" do ovo meni izgleda kao limfom idi hitno na biopsiju.Bila sam kod hematologa i uputila me na polikliniku na biopsiju, medjutim kada sam tamo dosla mf hirurg je odbio da radi biopsiju i vrlo me povrsno pregledao(radila sam sa tim dr kao sestra )i odmah sam odlucila da intervenciju uradim privatno!od male intervencije, posto se zakomlikovalo nastala je operacija od 1h30min ali je zlezda izvadjena i patohistološki nalaz uradjen.Sada posle skoro tri meseca mogu mirno da spavam.......
Jeste biopsija malo invazivan metod , ali sada barem imam mir....
 
ja sam se upravo zato i javila jer su mene ostavili 2mes. da cekam a pri tom sam dobijala sve simptome karakteristicne i za limphom(svrab, nocno znojenje, manjak apetita)Prosla sm bar 10 testova , a misljenja lekara je islo od "treba ti vitamin c" do ovo meni izgleda kao limfom idi hitno na biopsiju.Bila sam kod hematologa i uputila me na polikliniku na biopsiju, medjutim kada sam tamo dosla mf hirurg je odbio da radi biopsiju i vrlo me povrsno pregledao(radila sam sa tim dr kao sestra )i odmah sam odlucila da intervenciju uradim privatno!od male intervencije, posto se zakomlikovalo nastala je operacija od 1h30min ali je zlezda izvadjena i patohistološki nalaz uradjen.Sada posle skoro tri meseca mogu mirno da spavam.......
Jeste biopsija malo invazivan metod , ali sada barem imam mir....

Ja nemam svrab, nemam nocno znojenje...nemam manjak apetita..nemam nisto..sem ponekad bol u tom predelu...(koji pre neki dan hirurg mi je reko..kao..moguce da mi je od promaje..posto pc mi e do prozora sa te strane).Proverila sam pre nedelju dana krvnu sliku...sve je bilo ok..ne pokazuje da imam neko zariste ili infekciju. Sada je zlezda mala...nema otok..a mene zateze opet ta desna strana..Smenila sam neke radne navike..prebacila sam pc na dr stranu..nema promaja..nema ni bol (zaklucak..bol je bio od promaju a ne od zlezdu). Opsti lekar mi ne preporucuje biopsiju..kaze...nije potrebna :roll:
 
e draga moja koja imas taj problem sa zlezdom...kako to da te lekar nije uputio u infektivnu kliniku na pregled?moguce je da se radi o virusnoj mononukleozi za koju antoboiotici ne pomazu!!!to moze da traje mesecima -mislim ta otecena zlezda!raspitaj se malo,,,
 
Imam 17 godina i ja sam pre jedno 2 nedelje primetio limfnu zlezdu na desnoj strani vrata velicine oko 2 cm u sirinu i oko 2 mm u visinu,medjutim ona se samo tako vidi kada okrenem vrat ulevo inace kada gledam pravo ne primeti se,pomera se,ali me ne boli mozda ponekad osetim jako slab bol ali to je verovatno zato sto je cesto opipavam,za te 2 nedelje je malo narasla.Bio sam kod doktora pre nedelju dana primetio je da mi se grlo crveni i rekao je da imam 1 pokvaren zub pa je verovatno to zbog toga njega sam popravio ali mi se grlo crveni jos uprkos antibioticima koje mi je doktor prepisao.Jel treba da odem opet kod doktora i trazim da uradim jos neke analize ili da sacekam dok se ne povuce?
 
Sta ako je nesto ozbiljno doktor ce mi verovatno prepisati novu kuru antibiotika ili ce me uputiti na analize krvi ja sam mislio da uradim punkciju limfne zlezde u privatnoj klinici da budem miran.
 
Nemoj da radis nista na svoju ruku bez konsultacije sa svojim lekarom.
Sta si ti mislio da udjes u privatnu kliniku i kazes ja hocu da mi punktirate zlezdu i odma svi potrce da to urade.
Gde je analiza krvi, za pocetak?
 
Ama dete ne budali! Kakva punkcija u privatnoj klinici te spopala, sta ti je? Sedi s mirom! Postoje ljudi koji su se skolovali da prepoznaju da li ti je nesto ozbiljno ili nije svakako boolje nego ti, i da naruce potrebne analize. NAravno da ce te poslati da uradis krvnu sliku i potrebne analize, ne mislis valjda da ce te prvo poslati na operaciju, cisto da budes ti miran? Najbolje da se svima odmah rade invazivne metode cim ih nesto zacne. O svasta...
 
Uradio sam ultrazvucni kolor dopler:
Obostrano na vratu vise desno pojedinacni hiperplasticni limfni cvorovi,maksimalnih dimenzija 15x5mm na desnoj strani.Stitasta zlezda i pljuvacne zljezde normalne velicine i homogene gradje.Okolne strukture vrata bez patoloskih promena.
Sedimentacija 3/10
se i kks sve normalno
Urin:Leukociti 10*12
Ploc.epitel.celije dosta (sta je to i kad one budu povecane)
Bakrerije malo
Rezultati brisa grla i nosa mi stizu u ponedeljak
 

Back
Top