Preponska kila

ovako,zavisi kolika je i koliko je dugo imas(ako si ti u pitanju) ako je velika tj imas npr nekoliko godina onda se preporucuje mrezica.
sama operacija moze da se izvodi u opstoj,spinalnoj ili lokalnoj anesteziji i traje (zavisi od operatora) ali u proseku 45 minuta.ako se izvodi u lokalu onda mozes sam da ustanes i odes u svoju sobu posle operacije.operadija u lokalu moze i da boli ali je bolja jer mozes pacijentu da kazes da naduje stomak i onda lepo vidis gde se nalazi kila...tako da se kod mladjih zdravih ljudi vrlo cesto radi bas u lokalu.
postoperativni tok je nekoliko dana u bolnici,prakticno bez bolova a kuci 3 meseca ne sme da se dize nista teze od 1 kg.
tehnike bez mrezice su zastarele ali i dalje efikasne.
mada,tehnika sa mrezicom je navodno bestenziona tehnika ali su je danas toliko modifikovali da kada rade pojacanje zadnjeg zida ingvinalnog kanala usivaju transferzalnu fasciju i sta li je tu bestenziono ja ne znam.ok...mozda to ne razumes ali ja se raspisala.
ne znam sta jos da ti pisem....ako te jos nesto interesuje slobodno pitaj.
uglavnom,ne treba cekati sa kilom,kad je manja lakse se operishe,manji je rez,laksi je postoperativni period.i jos....cesto se desava da se ukljesti e onda je procedura drdugacija i mnogo teza.
 
Vragolasta, zene smo...ne mozemo mi pricati da ne boli. :wink:
Boli zeno, boli ih i kilavi su posle danima.
Nije komplikovana operacija i sta se mora nije tesko, ali necemo da ih lazemo. :)
 
Moja cerka od 2 godine treba da ide u Tirsovu na operaciju kile.
Da li neko zna da li se u ovoj ustanovi radi laparoskopska operacija ili klasicna, i da li je istina da se isti dan ide kuci.

Koliko je opasna sama operacija i da li nesto moze da krene naopako

Hvala
 
Bukvalno identicna tema je vec obradjivana na forumu, ako Vam nije problem pretrazivacem je izvucite sa starog foruma, ako se ne snadjete ja cu Vam je naci.
Pozdrav!
 
I jos jedno pitanje vezano za isto dete. Kod ORL-a pregled uredan. Bris grla i nosa uredan.
Krvna slika uredna osim leukocita koji su 17. Dete ne pokazuje nikakve simptome bolesti osim sekreta iz nosa i prateceg kaslja zbog slivanja istog. Lekar opste prakse ne moze da objasni povecane leukocite. Kila nije ukljestena i on odbacuje mogucnost povecanih leukocita zbog kile.

Salje nas u Dragise Misovic "da proverima da nije slucajno treci krajnik". Da li ova teorija pije vodu ili je u pitanju nagadjanje usled nemogucnosti da se postavi dijagnoza.
 
Pa treci krajnik vidi svaki orl, naravno ako uradi kompletan pregled, ne vidim zasto vas upucuje na kbc.Drugo pitanje, sta ce dete kod lekara opste prakse, gde je pedijatar?
Trece dok se ne ustanovi zasto dete ima povisene leukocite ne moze na hirusku intervenciju, sta je sa leukocitarnom formulom?Sedimentacija?CRP?
Imam utisak da dete nije obradjeno kako treba.
Sto se tice tehnike, hirsuke tehnike su manje vise iste u svim bolnicama, dosta zavise od onoga sto se zatekne po otvaranju operativnog polja, a o eventualnim komplikacijama morate pitati samog decijeg hirurga.Nemate razloga za zabrinutost sve dok kila nije ukljestena, operacija bez probelama te vrste je rutinska.
 
ono shto ja ne razumem je.....kako neko mozhe ovolko da misli o poslu a da nije na poslu?....mislim koliko morash da budesh u celoj toj prichi da bi dolazio na forum...na jbni internet i postovao o onome chime se inache bavish....ok spomenuti....mislim to je deo svih nas....al da samo to postujesh....to mi nije jasno....to je neki poremetjaj....nemo da se niko uvredi....verujem da ste high profile doktori pa kao neprestano ste u celoj toj prichi....al ne kapiram chemu to....mislim pretvorish se u ono shto radish....slazhem se da ima ljudi koji vole svoj posao i sve....al da im je to zhivot....to mi nije bash u savrshenom....sad vrlo je mogutje da su ti ljudi inache skorz u drugome nechemu....al im je forum dosadan a nije im do neke komunikacije....pa onda kad su on line oni postuju o zdravlju....shto je ok....al ja i dalje ne kapiram....

e ima jedna pricha....o nekoj zheni u americi....evo je
dakle tu zhenu upozno neki drugar dok je radio u usa preko studenata neshto....4-5 meseci....nebitno....uglavnom...ta zhena je iz brazila....ima oko 40tak godina...otac joj je bio u samom kremu psihologa juzhne amerike....znachi neprestano putovanja po svetskim konvekcijama simpozijumima i slichnim sprdnjama....znachi baja samo takav....ona u 17toj zaljubi se u lika koji je tad imo 24....on ode u neki drugi grad...i raskinu...ona je upisala psihologiju...kao i njena sestra....i imala je momaka....al s vremena na vreme ulazila je ponovo u vezu s njim...znachi budu 5-6 meseci....pa ne budu 1god...pa budu 1god...pa ne budu i sve tako....al ona luda za njim...a on je vara.....ma svaashta....ona dozhivljavala par nervnih slomova zbog njega....i on ode u usa....ona neke preglede tamo vamo....i kazhu joj da ne mozhe da radja....delom zbog tih psihichkih shokova koje je pretrpela....i ona usvoji klinca....proshlo neko vreme....ona izgradila karijeru....priznat psiholog....kad zove lik iz amerike...kazhe da tje da je zheni....a lik je pun kesha shto nisam reko....i ona napusti poso....ode u usa....uda se za njega....i posle 20dana...provali da on ima porodicu s kojom zhivi....i pukne....i razvede se....i on sad kao njoj tamo platja neki apartman...ona tu sa sinom....radi u nekom dragstoru....i sve....treba da ide za brazil....al kao ima neke probleme nem pojma....

poenta priche je....jedna takva budala....da bude psiholog....da neko s takvim umom daje nekom savete o njegovom....neverovatno....
 

Back
Top