Geografski fakultet?

arha87

Početnik
Poruka
11
Verovatno cu upisati geografski fakultet u beogradu pa me zanima da li neko moze da mi kaze nesto korisno o njemu...
bilo sta...
kakav je prijemni,
da li ga je teko upisati, kakvi su ispiti,
sta posle mogu da radim(sa smerom OPSTA GEOGRAFIJA)...


HELP LJUDI...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ima brate...

Tamo sam vec tri godine i sad sam u trecoj.
Super mi je.

Prijemni moze da polozi ko god oce. Kada sam ga ja polago imnali smo i pripreme... Oni nama 600 pitanja i 600 odgovora , to naucis napamet odes polozis to sranje i na faksu si. Ako imas i neki prosek iz srednje eto te na budzetu i drzavnim jaslama. Najlaksi prijemni za koji sam cuo da postoji. I nauci sve sto mozes o celavom tipu sa 500 dinara jer ga ovi na faksu mnogo gotive.

Inace ovo mesto je raj za likove koji bi da se oslobode vojske, ili za one kojima prosek iz srednje ili IQ ne dopustaju upis bilo gde drugde. Mislim da je bilo i likova koji su bili oko 3.50 u srednjoj... Ekipa je najludja moguca. Posto retko ko sa 4.70+ dolazi ovamo, nema smaraca i ucenje nikome nije najvaznija stvar.

Sta moze da se radi sa geografijom?
Mozes u najboljem slucaju da budes vodic u nekoj agenciji i da se redovno cimas u tunis i nazad. Mozes da budes profesor ako volis decu i neobavezan posao... Mozes i da se zaposlis u ustanovama kao HMZ. VGI. Vinca i slicne naucne institucije. Tamo zaposle 1 za deset godina. Mozes i da radis na buvljaku i da valjas neku robu.
Sa prostornim planiranjem nemozes biti profesor i vodic.
Sa demografijom ces moci da radis popise stanovnistva jedno u 10 godina. Ili da se ubaci u zavod za statistiku i slicno. A sa zastitom zivotne sredine mozes da se zaposlis u gradskom komunalnom sektor zelenilo.

Nema buducnosti ali ga barem mozes zavrsiti na vreme.

Profesori su ok i korektni i sve ostalo.
Ima ih raznih. Jedan asistent konzumira marihuanu i redovno je mrtav napusen. Imamo dvojcu ili vise profesora koji se napijaju. Imas jednu matoru babu iz kartografije koja nosi dopicnjak i najlonke. ,,,'

Ako te jos stogod zanima javi mi se!

Oces pitanja od pre tri goine za upis.
 
arha87:
Verovatno cu upisati geografski fakultet u beogradu pa me zanima da li neko moze da mi kaze nesto korisno o njemu...
bilo sta...
kakav je prijemni,
da li ga je teko upisati, kakvi su ispiti,
sta posle mogu da radim(sa smerom OPSTA GEOGRAFIJA)...


HELP LJUDI...
Ne brini o tome,o tome sta ces da razmisljas tek kad zavrsis fakultet.Nemoj da upisujes fakultet ako ti je stalo do toga da ti se to isplati.Zbog toga su svi lekari namrgodjeni i uzimaju mito.Zbog toga sto su ocekivali mnogo vise od fakulteta i zanimanja.I ne samo oni.Pokusaj da studiras zato sto volis to da radis.I sve sto radis,radi uvek samo ono sto volis da radis.Jesi li upisala Geografski fakultet u Beogradu?
 
ma ne, upisujem tek sledece godine ,ali se raspitujem o fakultetu jer cu ga verovatno upistaiti...pa me zanima sve o njemu...Upisacu ga zato sto volim geografiju a ne zbog toga sto se isplati posle ili ne...hvala na savetu :-)
 
arha87:
Verovatno cu upisati geografski fakultet u beogradu pa me zanima da li neko moze da mi kaze nesto korisno o njemu...
bilo sta...
kakav je prijemni,
da li ga je teko upisati, kakvi su ispiti,
sta posle mogu da radim(sa smerom OPSTA GEOGRAFIJA)...


HELP LJUDI...

Upiši to i boli te patka!
Dok se tvoji drugari npr. na mašincu budu j***batali oko grafičkih radova ti ćeš da se zaj***bavaš.
 
Pozdrav svima.
Idem ove godine na geografiju u Novi Sad, smer profesor geografije.
Zanima me jel ima neko ko ce ici, ili ide, ili je isao taj smer??

I bio bi jako zahvalan kad ni mi neko poslao pitanja sa proslih prijemnih, ako neko
ima?


pozdrav
 
Autobus 88:
Ima brate...

Tamo sam vec tri godine i sad sam u trecoj.
Super mi je.

Prijemni moze da polozi ko god oce. Kada sam ga ja polago imnali smo i pripreme... Oni nama 600 pitanja i 600 odgovora , to naucis napamet odes polozis to sranje i na faksu si. Ako imas i neki prosek iz srednje eto te na budzetu i drzavnim jaslama. Najlaksi prijemni za koji sam cuo da postoji. I nauci sve sto mozes o celavom tipu sa 500 dinara jer ga ovi na faksu mnogo gotive.

Inace ovo mesto je raj za likove koji bi da se oslobode vojske, ili za one kojima prosek iz srednje ili IQ ne dopustaju upis bilo gde drugde. Mislim da je bilo i likova koji su bili oko 3.50 u srednjoj... Ekipa je najludja moguca. Posto retko ko sa 4.70+ dolazi ovamo, nema smaraca i ucenje nikome nije najvaznija stvar.

Sta moze da se radi sa geografijom?
Mozes u najboljem slucaju da budes vodic u nekoj agenciji i da se redovno cimas u tunis i nazad. Mozes da budes profesor ako volis decu i neobavezan posao... Mozes i da se zaposlis u ustanovama kao HMZ. VGI. Vinca i slicne naucne institucije. Tamo zaposle 1 za deset godina. Mozes i da radis na buvljaku i da valjas neku robu.
Sa prostornim planiranjem nemozes biti profesor i vodic.
Sa demografijom ces moci da radis popise stanovnistva jedno u 10 godina. Ili da se ubaci u zavod za statistiku i slicno. A sa zastitom zivotne sredine mozes da se zaposlis u gradskom komunalnom sektor zelenilo.

Nema buducnosti ali ga barem mozes zavrsiti na vreme.

Profesori su ok i korektni i sve ostalo.
Ima ih raznih. Jedan asistent konzumira marihuanu i redovno je mrtav napusen. Imamo dvojcu ili vise profesora koji se napijaju. Imas jednu matoru babu iz kartografije koja nosi dopicnjak i najlonke. ,,,'

Ako te jos stogod zanima javi mi se!

Oces pitanja od pre tri goine za upis.

Komentar do jaja! :D Jedan od zescih koje sam video u poslednje vreme... :D
 
Dakle sve sto ste culi od decka iz Zeleznika je promenjivo. Ja sam cetvrta godina i smtram da je taj faks jedan od najglupljih organizovanih na celom Bg Univerzitetu, dovoljno je pogledati samo sajt (http://www.gef.bg.ac.yu/), koji kao da je radio lik koji video internet '93. Inace smerovi koje vredi upisati, a pri tom i ozbiljno shvatiti i nauciti nesto su prostorno planiranje i zivotna sredina i gis. Ostalo ne trudite se, osim ako zelite da izgubite 5 godina svog zivot na skolovanje koje vam nece doneti nikakav posao. Inace ovo je zadnji Jul-ovski fakultet sto vam moze dovoljno reci o njemu... Prijemni tj. dostizanje na budzet varira iz godine u godinu. Kada sam ja upisivao nije mi pomoglo 55 bodova na prijemnom a prethodne je bilo dovoljno i 40, dok narednih godina je isto tako variralo...
Profesori, ima ih svakakvih. Profesora ponajvise pijanica (mislim ako se uzme procentualni uzorak ipak je mnogo) i ljudi koji ne znaju da drze predavanja ne samo zato sto su dosadna vec jednostavno nemaju taj osecaj. Ove godine su kao uveli bolonju (da tek ove godine!!!), i kao trude se da ucini celu stvar ozbiljnom...ali nista od toga dok mnogi koriste ovaj fakultet da preko svakakvih veza (mozda i mita?) polazu ispite....
 

Back
Top