Geografski fakultet?

Ne razumem zasto su studenti Geografskog fakulteta toliko ogorceni... Ja sam na trecoj godini smera geoprostorne osnove zivotne sredine i veoma sam zadovoljna! Profesori sa katedre su predusretljivi, pametni, uticajni i dobronamerni.
Prostora za zaposlenje i karijeru ima na pretek...
Zeli li neko da upise ovaj smer? Rado bih mu pomogla!
 
Da li je zaista moguće ili pvde studenti sa smera turizmologije ne zalaze ili neće da pomognu nama početnicima. Još jednom molim, ako ima bilo ko da zna nešto više o ovom smeru, neka napiše nešto, svaka korisna informacija nam je zlata vredna... Tipa da li je smer zanimljiv, težak itd........... Hvala
 
ja sam druga godina na geografskom i nisam bas zadovoljna faksom, iako je fax ladovina, ima korektnih profesora a ima i onih koji na ispitima vole da ponizavaju studente, mnoga predavanja nisu obavezna zbog nedostatka prostora, a neke sam profesore videla tek na ispitu...

smer turizmologija - taj smer je ubacen tek prosle godine, cini mi se... a mislim da ih ima na smeru oko 160,pa bi bila sreca da je neko od njih na netu da kaze nesto vise o smeru i profesorima....
 
Neka predavanja su obavezna, a neka nisu. Ali, zaista ih vredi posecivati, jer su profesori u samom kremu svoje struke. A sto se prolaznosti na ispitima tice, zadovoljavajuca je. Ko nauci - polozi bez problema. Jos se nisam susrela sa nekim sadistom, od profesora koji obara zabave radi. Mozda samo Joca geolog. Ali on nije sa katedre za zivotnu sredinu...
Uglavnom, o faxu sve najbolje...
Jos nesto?
 
Neka predavanja su obavezna, a neka nisu. Ali, zaista ih vredi posecivati, jer su profesori u samom kremu svoje struke. A sto se prolaznosti na ispitima tice, zadovoljavajuca je. Ko nauci - polozi bez problema. Jos se nisam susrela sa nekim sadistom, od profesora koji obara zabave radi. Mozda samo Joca geolog. Ali on nije sa katedre za zivotnu sredinu...
Uglavnom, o faxu sve najbolje...
Jos nesto?

O faxu sve najgore!

Oci sam izgubila uceci iz onih fotokopija knjiga iz 73ce (u najboljem slucaju). Kako moze fax biti dobar i svrsishodan ako se uce podaci od pre 30 godina? Kako to da ne postoje knjiige iz Afrike, Australije, J. Amerike (ono ne bi nazvala knjigom!). Kako to da jedna katedra fura jednu pricu, druga drugu, treca trecu? Kako to da u jednoj knjizi za jedan brojcani podatak postoje tri verzije? Da li treba jos da postavljam pitanja? Profesori su lencuge neopevane. Tacka. Fakultet? Dno.

Pohvalila bi knjige Manojlovica, Stankovica, Davidovica i starog Markovica. Knjiga iz klimatologije nije losa a i nije ni dobra, kao i knjiga iz hidrologije. Ostale knjige su pisali polupismeni "profesori", a dobar deo materijala smo dali mi studenti dok smo im prevodili knjige sa engleskog za satro seminarske radove. Bruka i sramota od fakulteta.

Nadam se da se nove generacije nece susretati sa ovakvim problemima. :)
 
Majiska, ako je tebi Ljiljina knjiga iz hidrologije losa, nemamo vise o cemu da razgovaramo... To je jedna od najbolje napisanih strucnih knjige koje sam videla...
A ako si nekada analizirala sta se uci na drugim fakultetima, shvatila si da problem nedostatka literature nije samo problem na GEF-u, vec i na vecini fakulteta BU...
 
Majiska, ako je tebi Ljiljina knjiga iz hidrologije losa, nemamo vise o cemu da razgovaramo... To je jedna od najbolje napisanih strucnih knjige koje sam videla...
A ako si nekada analizirala sta se uci na drugim fakultetima, shvatila si da problem nedostatka literature nije samo problem na GEF-u, vec i na vecini fakulteta BU...

Ne, ne njena knjiga nije za studente nego za postdiplomce kako je ona nama rekla, pa smo ucili skracenu verziju, uz pomoc predavanja, zato sam napisala to sto sam napisala, a realno o hidrologiji se vise nauci u knjizi geomorfologija. E sad nemamo vise o cemu da razgovaramo. 8)
 
Lol... Profesor Dusan Dukic, za tvoju informaciju, jedva moze da govori od starosti... Ljlilja ga je stavila kao koautora iz velikog postovanja prema njemu... Info iz prve ruke (citaj "od Ljilje")...
Na knjizi lepo pise Dusan Dukic. 1982 godina. Za tvoju informaciju.

I kako mozes da hvalis knjigu koju nisi procitala? Ajde sad knjigu u ruke, pa vidi da li je jasna knjiga studentu druge godine (od korice do korice, bez predavanja i skica sa predavanja, ponavljam to nije knjiga za studente 2 god vec za postdiplomce, a u nedostatku se koristi ista) Po tom osnovu mogu da kazem da je Milankovicev Kanon osuncavanja,,,uu do jaja strucna knjiga. Nisam cula da jedan student prilikom ucenja Regija se vata za tu knjigu vec za gml. A to ti govori da knjiga nije dobra za studente tj da je isuvise strucna (formule, tabele, a sa druge strane fale textualna objasnjenja koja Mila redovno pita, a obnavljaju se iz gml)

Ja nisam napisala da je Ljilja los profesor, nego sam napisala da je knjiga osrednja iz gore navedenih razloga.


:cool:
 
Zanima me jedna informacija, studiram za profesora geografije u NS-u, prva sam godina... Volim ovaj smer, ali kod nas profesori su previse zahtevni da bi se dobila prolazna ocena... Naime, kod nas profesor iz geologije je-blago receno-strah i trepet... Od 50-oro studenata koliko ima na ovom smeru, polozi dvoje, troje sto je porazavajuce... Zbog ovog predmeta studenti napustaju fakultete, a posto 6 puta moze da se polaze neki ispit, nakog tog famoznog sestog, mozemo samo da pokupimo index i uzmemo ispisnicu... Da predjem na stvar, kakva je procedura da se predje na geografski fakultet u BG? I kakav je profesor iz geologije i geomorfologije, da li je lakse da se polozi nego kod nas? Kako je kod vas, da li se ispiti daju preko kolokvijuma ili kako vec? Kakva je prolaznost na ispitima, da li su profesori korektni, da li je uobicajeno da se cisti godina? Bila bih veoma zahvalna na odgovoru...
 
Zanima me jedna informacija, studiram za profesora geografije u NS-u, prva sam godina... Volim ovaj smer, ali kod nas profesori su previse zahtevni da bi se dobila prolazna ocena... Naime, kod nas profesor iz geologije je-blago receno-strah i trepet... Od 50-oro studenata koliko ima na ovom smeru, polozi dvoje, troje sto je porazavajuce... Zbog ovog predmeta studenti napustaju fakultete, a posto 6 puta moze da se polaze neki ispit, nakog tog famoznog sestog, mozemo samo da pokupimo index i uzmemo ispisnicu... Da predjem na stvar, kakva je procedura da se predje na geografski fakultet u BG? I kakav je profesor iz geologije i geomorfologije, da li je lakse da se polozi nego kod nas? Kako je kod vas, da li se ispiti daju preko kolokvijuma ili kako vec? Kakva je prolaznost na ispitima, da li su profesori korektni, da li je uobicajeno da se cisti godina? Bila bih veoma zahvalna na odgovoru...

Novosadski fakultet ti je laksi od fakulteta na BG. Kod nas je geologija ok, ali problemi su ispiti na trecoj i cetvrtoj godini. Iskreno, ne bi ti savetovala da se prebacujes ovde zbog Mile Pavlovic kod nje mora da se zna sve - SVE, znaci ko je ktitor svake crkve, nacionalnu istoriju do sitnih creva, tektoniku, stare latinske nazive Brnjice i Tekije i ostalih - SVIH NASELJA U SCG, istoriju svakog grada, pa tek kad krene da te udara po geologiji, hidrologiji, morfoloskim osobinama, svaki potocic, svaka klisurica sa dimenzijama, svako leziste u najmanjim tragovima, ...da ne nabrajam :shock:....A predaje dva ispita. Tako da nemoj ni slucajno.
 
Dobro Majiska, necemo da se svadjamo... Obzirom da ocigledno ne pricamo o istoj knjizi... Ljilja je izdala knjigu pre 2 godine koja je zaista sjajna... Ja sam na nju mislila... Nema ni veze...
Poenat je da ne shvatam sta studenti koji su toliko nezadovoljni i ogorceni i dalje rade na faxu? Ispisite se i radite nesto drugo, upisite nesto drugo, nije kasno... Svi samo pljuju nesto, niko ne gleda dobre strane...
A za mamaroze, ako planiras da polozis geologiju i geomorfologiju kod Joce i Pece lako, bolje zaboravi na prebacivanje ovde... :-)
 
Dobro Majiska, necemo da se svadjamo... Obzirom da ocigledno ne pricamo o istoj knjizi... Ljilja je izdala knjigu pre 2 godine koja je zaista sjajna... Ja sam na nju mislila... Nema ni veze...
Poenat je da ne shvatam sta studenti koji su toliko nezadovoljni i ogorceni i dalje rade na faxu? Ispisite se i radite nesto drugo, upisite nesto drugo, nije kasno... Svi samo pljuju nesto, niko ne gleda dobre strane...
A za mamaroze, ako planiras da polozis geologiju i geomorfologiju kod Joce i Pece lako, bolje zaboravi na prebacivanje ovde... :-)

Pa ocigledno da ne pricamo o istoj knjizi - problem je resen. Ja sam fax upisala 99 i znam iz kojih knjiga sam ucila. Doslo je do nesporazuma i to je to. Ljilja je odlican profesor - neko ko stvarno pokusava na predavanjima da nauci studenta, a verujem da joj je knjiga odlicna.

Studenti su nezadovoljni jer profesori na faxu ne rade nista. Mi prevodimo knjige sa engleskog . Mi cekamo u hodniku. I cekamo. Cekamo...Vise sam vremena provela cekajuci predavanja, nego sto sam bila na predavanjima. A na tim istim predavanjima nisam apsolutno nista naucila. Sve se svodi na losu kopiju i gubljenje vida. To je moje nezadovoljstvo, Na prste mogu da nabrojim koje knjige sam kupila. A zelela sam da imam normalnu novu knjigu. Poenta je da su profesori nemarni. To su moja iskustva tj. iskustva mojih generacija. Mogu valjda da se pozalim na forumu? Jeste, tako je i na drugim drzavnim fakultetima, ali tranzicija na geografskom kao i na ostalim ex pmf fakultetima kaska za pravima i dr.. Fon je drzavni fax i potpuno je profi. Secam se GIS-a. Ucili smo teoriju, a kompjutera nigde. Da ne nabrajam. Sa Stankovicem smo isli do Geografskog u NS, bili smo svi blago receno sokirani uslovima.
 
e jekice izasao je, ja sam ga uzela, ima isto 600 pitanja samo je veci format i informator je plave boje, kosta 500 din. ajd salji mi na pp da razmenimo misljenja... pozzz.. I ja isto upisujem turizmologiju.
 
Ja isto planiram da upisem turizmologiju... Kako vidim i ove godine ce biti velika konkurencija... Ja sam cuo da je fax jako neorganizovan u svakom pogledu, da se setaju po celom bgu i da je ludnica ali ima to i dobrih strana kao npr tolerisanje nedolaska na predavanja, puno dozivljaja itd. To mi je rekla jedna devojka sa turizmiologije.
Ako neko nesto vise zna neka pise!
 

Back
Top