Isidora Bjelica

Ne mogu da verujem da neko uopste i pise na ovoj temi. Isidora Bjelica se uopste ne moze nazvati knjizevnikom. Prikladnije bi bilo da je ova tema na nekom drugom potforumu, gde bi se komentarisalo da li ima dlake na jeziku, njeno obrazovanje i sl. Koliko sam shvatio ovaj potforum nosi naziv Knjizevnost, a njeni romani za trafike tesko da se mogu svrstati pod to. Bacite samo mali retrospektivni pogled na njene godine i cinjenicu da je do sada vec objavila vise knjiga od Dostojevskog i sve ce biti jasno :)
 
Ma, naravno. Reče da ima oko četrdeset objavljenih....

Čitala sam samo jednu njenu knjigu..."Najveće serBske misterije", tako nekako. Meni deluje kao da je baš i nije pisala sama ....Ne znam, možda i grešim, al mislim da ima pomoćnika.
 
Ma, naravno. Reče da ima oko četrdeset objavljenih....

Čitala sam samo jednu njenu knjigu..."Najveće serBske misterije", tako nekako. Meni deluje kao da je baš i nije pisala sama ....Ne znam, možda i grešim, al mislim da ima pomoćnika.

Да се разумемо. Она јесте магистар, јесте образована, интелигентна. Можда је и стучњак, али литерарни уметник тешко.
 
Upravo sam procitala "TAJNA TITOVOG KREVETA" ...iskreno...ne znam sta da mislim o toj knjizi:-?
Mada mi se jako dopala knjiga "NAJVECE SERBSKE MISTERIJE"...samo nisam nacisto koliko ima istine u svemu tome sto je napisano u obe knjige...

Da li uopste ima istine...
 
Ne mogu da verujem da neko uopste i pise na ovoj temi. Isidora Bjelica se uopste ne moze nazvati knjizevnikom. Prikladnije bi bilo da je ova tema na nekom drugom potforumu, gde bi se komentarisalo da li ima dlake na jeziku, njeno obrazovanje i sl. Koliko sam shvatio ovaj potforum nosi naziv Knjizevnost, a njeni romani za trafike tesko da se mogu svrstati pod to. Bacite samo mali retrospektivni pogled na njene godine i cinjenicu da je do sada vec objavila vise knjiga od Dostojevskog i sve ce biti jasno :)
Do sada sam pročitala xy komentara i u mnogima se može pročitati da ona "nije književnik", a da nigde nije u dovoljnoj meri (i na pravi način) obrazloženo zašto.
Takođe, to što su se njeni romani prodavali po trafikama nije nikakav pokazatelj, jer su se i neka dela pomenutog Dostojevskog, kao i mnogih književnika nobelovaca takođe mogla kupiti na svakom kiosku.

Mislim, nemam nikakav poseban stav povodom njenog stvaralaštva jer sam pročitala jednu jedinu njenu knjigu (i to "Virtuelnu qrvu"), više me zanima koje standarde uzimate prilikom procenjivanja šta je "delo" a šta ne ... kao što mislim da veličina njenog nosa i šta je ona izjavljivala tamo-negde stvarno nisu komentari za ovaj pdf. Naravno i šta bi inače moglo da se uzme kao standard za ocenu, ako je tako nešto uopšte moguće reći.

Hesse, izvini što sam citirala baš tebe, od svih postova na koje sam mogla da se nadovežem tvoj je bio najbliži. :-D
 
Пошто се код нас увек добро пљувало :Исидора Секулић Милица Стојадиновић Српкиња Краљица Драга Обреновић Аница Савић Ребац то је само мали део паметних жена у нас.А Исидори поручујем То Српкињо свака част:D
 
Poslednja izmena:
Пошто се код нас увек добро пљувало :Исидора Секулић Милица Стојадиновић Српкиња Краљица Драга Обреновић Аница Савић Ребац то је само мали део паметних жена у нас.А Исидори поручујем То Српкињо свака част:D

:ok: slažem se
 
Zena je sasvim ok.
Ko je ne voli, ne mora.
Licno sam procitao dve, tri njene knjige.
Nista posebno, ali ni toliko lose.
Kao sto je neko rekao vec - "svako ima svoje shvatanje knjizevnosti"
Interesantna licnost i inteligentna osoba.
 
Često se sjetim jedne scene iz nekog njenog romana (nemogu se sad sjetiti imena). Riječ je o Dori Mar(Teodora Marković), višegodišnjoj ljubavnici Pabla Pikasa i inspiraciji za njegov plavi period koji je trajao koliko i njihova veza. Oni su raskinuli i poslije podosta godina se slučajno sreli na nekom prijemu, nekoj izložbi. Pravili su se kao da se nepoznaju i nevide, ali u jednom trenutku Pablo je slučajno primijetio, kroz tu gužvu i na drugom kraju prostorije, kako ga Dora gleda sa neizmijernom tugom u očima i on je u tom trenutku znao da će ona zauvijek biti samo njegova i on samo njen.
Mnogo puta mi je na pamet pala ova scena dok sam se gledao sa svojom Dorom Mar u polumraku zadimljene diskoteke preko glava pijane mase. :neutral:
 
šta reći..privlači pažnju i gleda kako svaki svoj i muževljev potez da unovči.
bila mi je zanimljiva ranije-sva ta priča o tabu temama, ekscentričnost..onda je malo preterala.:confused:
njene knjige su mi lako vikend štivo, kao ljubići koji se prodaju na trafikama.
:manikir:
 
Ne mogu da verujem da neko uopste i pise na ovoj temi. Isidora Bjelica se uopste ne moze nazvati knjizevnikom. Prikladnije bi bilo da je ova tema na nekom drugom potforumu, gde bi se komentarisalo da li ima dlake na jeziku, njeno obrazovanje i sl. Koliko sam shvatio ovaj potforum nosi naziv Knjizevnost, a njeni romani za trafike tesko da se mogu svrstati pod to. Bacite samo mali retrospektivni pogled na njene godine i cinjenicu da je do sada vec objavila vise knjiga od Dostojevskog i sve ce biti jasno :)


u potpunosti se slazem.
citala sam njene knjige - nista impresivno. ni jednu vise necu ni posuditi iz biblioteke, a kamoli kupiti. ne prija mi.
stoji da je obrazovana, inteligentna, ali daleko je od knjizevnika.
za emisije tipa tra-la-la, provokativne, tracerske pravi je pogodak.
 
Ne kupujem njene knjige, imam ih par, ali je rado čitam. Naravno da je književnik kada je napisala, i što je važnije, prodala ovoliko knjiga. Mogu da je mrze lažni moralisti, ali ja lično je obožavam upravo zbog njenog britkog jezika. Dovoljno je obrazovana i obišla sveta da može da si dozvoli takvo ponašanje. Da nije, rekli bi da je prosta, a u stvari je samo normalna! U prirodi čoveka je da kritikuje ono što mu je strano i nedostižno. Moj temperament je sličan njenom, rečnik takođe. Imam puno prijatelja i njima to ne smeta. A ovi fini, što ne psuju već samo kritikuju, da li ste primetili koliko su namćorasti, puni sebe, sami sebi dovoljni. A to što je stalno na TV-u, daljinski u ruke pa promenite kanal.
 
Pročitala sam par njenih knjiga,a neke nisam dalje od početka...kao npr. "Ljubav u Tunisu"...bila mi je dosadna ...Meni je ona simpatična kao osoba i nije uobražena (čak negdje imam i neku fotku s njom sa sajma knjiga :lol: ),ali njene emisije začinjene kikotanjem i sa bezveznim gostima ne volim...Ono što mene najviše fascinira kod nje je sposobnost,da se narodski izrazim da "s...ko foka":lol: ,to ni pas s maslom ne bi pojeo...:D Primjer je njena knjiga "101 muškarac u četiri godišnja doba"...Stvarno joj treba dati orden za bujnu maštu...:D A i za doslednost u imidžu sa šeširima...:)
Inače mislim da je vrlo inteligenta i obrazovana žena,pisac prosječan...ali zna marketing i to sve dobro da unovči...Izuzetak od svega ovoga,a što sam ja pročitala je njena knjiga priča "Mali vodič za ljubavnu sreću"...To mi se dopalo...neka vrsta autobiografskih priča u kojoj hrabro priznaje i neke stvari iz svoje intime...
Sve u svemu mislim da je jedan pozitivan lik...:)
p.s. I sviđa mi se što voli putovanja...:)
 
Poslednja izmena:
U kraju upamcena, kako juri sesir po bajlonijevoj piaci, i J...... majku nekom muceniku
koji ju je slucano zakacio zogerom. Ej ljudi metar sesira na pijaci.
O kojoj knjizevnici govorimo. Ja sam mislio da je ona istoricar umetnosti u najboljem slucaju
 
Poslednja izmena:

Back
Top