Zabrana pristupa HD-u

apolonye

Obećava
Poruka
55
Ima li načina, i koji je, zabraniti pristup tvrdom disku a da se zadani programi izvode u pozadini? Primjer: komp na frekventnom mijestu (s MSQL bazom vrši nadzor prijava na poslu) i treba ovjeravati prijavu osobe (prikazivanje fotografije). Istodobno, osim operatera da se ne može koristiti komp.
 
Hm znam da u linuxu ima lock screen i ne moze da se vrati ako ne znash pass a to je valjda ono shto ti treba jel svi programi rade ili u winu da ukljucish screesaver i da stavish on resume requet pass i onda samo onaj ko zna pass moze da pristupi...a shto se tice zabrane pristupa hdd-u znam da u win 2000 moze da se zabrani pristup particiji sad kolko ti to treba nemam pojma.
 
malo googlaj. imas gomilu prograsa koji zakljucavaju kompjuter i brane mogucnost njegovog koriscenja.
Svojevremeno sam naleteo i na jedan koji je na pola ekrana imao cak i prostor gde neko moze da ti ostavi tekstualnu porukicu :)
ali najjednostavnije resenje kao sto red zmaj kaze je screen saver sa passom.
u sustini nisam bas najbolje shvatio ni pitanje.
ti zelis da moze da se koristi samo odredjeni program ili putam mreze je kompjuter vezan za "nesto" i zelis da se blokira pristup kompu ali on da bez problema vrsi svoj posao u okviru mreze???
 
umesto kaveza secam se da su nekad bila kucista koja su se zakljucavala.
nisam siguran ali opet malo progooglaj :) cini mi se da sam vidjao na netu tastature koje su mogle da se zakljucaju (pravim kljucem) i tako onemoguce tipkanje po njima.
 

Back
Top