Idealne godine za

Idealne godine su kad se "situiras", imas svoj stan, siguran i dobro placen posao,kola,po mogucstvu doktorat,.....pa kod nas(Srbiji) tako u 40-tak godina, pa onda jos par godina da malo uzivas u braku bez obaveza oko dece,pa onda deca oko 50-te.A ako slucajno ubrzo dobijes infarkt i umres,deca u dom.
 
Идеалне године су оне када осетиш да си довољно зрео и одговоран за такав корак, да је то оно што желиш и на шта си спреман.
 
Zamalo da se udam u 23. Uuuuuuuu, sto bih se zeznula! Sreca, pa se posvadjasmo na vreme. Sad shvatam da vidim i gledam nesto za sta sam tada bila slepa, kao - kakav bi cale bio, da l' ume da promeni osigurac, da zaradi za hleb... Mislim, umem ja to i sama, al' nekad necu stici bas na svaki front... O tome koliki je smeker, da i ne govorimo... Tako da dok ne sretnem takvog, verovatno necu biti spremna. Bolje srecna udaja u 40-oj, nego promasen brak u 20-im, koji po pravilu radja frustirane supruznike, nesrecnu decu, nesredjene finansije...................................
 
Suzdrzacu se od nekog toboze preciznog komentara, mada vidim da se mnogi hvataju za neke godine kada ni pod razno ne bi trebalo stupiti u brak. Da li zbog svog loseg iskustva ili zato sto se “to zna”, bem li ga… Ali ono sto sigurno znam jeste da, kada za to kod tebe licno dodje vreme, neces pitati ama bas nikoga za misljenje! Skontaces sam u svojoj glavi da li je to ono sto ti zelis. Neki se vencaju u dvadesetim i zajedno stvaraju nesto svoje, ne plasi ih cinjenica da nece biti uljuljkani kao kod roditelja… Neki se vencaju kada imaju bar par godina radnog staza, svoj stan itd, znaci, kada su “zreli” i “sigurni” da ih nije ponela slepa zaljubljenost… pa opet- puknu! Samo ti znas sta je najbolje za tebe.
 
milanivk:

u današnje vreme sve su granice pomerene.Uostalom,bar ja nemam pravo da pričam ,po tom pitanju bilo šta,venčao sam se sa 34(iako sam sa mojom ženom živeo od 28),ali sam se zato razveo sa 40.Za moj brak mislio sam(i ne samo ja ),da je naj idealniji.
Priču na stranu,vratimo se na temu.mislim da smo užasno pomerili granoce događanja.
I već sad smo začuđeni kada čujemo da se neko udao-oženio sa 22.Pa moja baba je rodila 3 dece do 22. Ne kažem je da ona treba da nam bude uzor,ali priroda ima neke svoje kategorije i gde se tu nalazimo mi.
 
Idealne godine .... onog momenta kad shvatiš da brak nije ''kraj'' već ''početak'' i da od njega ništa ne možeš da izgubiš, nego samo da dobiješ ..... znači kad odrasteš .... uozbiljiš se ... sazriš ....

Ja priznajem, još nisam.
 
Nezahvalno je pricati o starosnoj dobi.Neko nikada ne bude spreman za to,neko u 20-im,a neko u 30 -im.Ja sam imala nekoliko puta priliku,ali nisam jer sam shvatila da nisam spremna.I nisam bila,a ni osobe nisu bile ONAJ pravi.Moje misljenje je da je osoba emocionalno sazrela oko 28 - prosla dosta,izivela se,sabrala 2 i 2.Kako vreme odmice, nestaje zelja za udajom/zenidbom,teze se pronalaze partneri,podnose necije lutkice....To pricam iz licnog iskustva.Nemam vise ni strpljenja a ni volje da nekome pezim.Ne volim kad neko glumi ludilo.A sve ih je vise takvih..........svi se plase da otvore srce,budu iskreni........plase se povredjivanja,prevare,bola.Nemam pojma,covek vise nije pametan kad je vreme.Kad dodje onaj pravi,znacu da je to to.Ako ne dodje........Boze moj,nje smak sveta;)
 
слажем се са еспи (коначно :wink: )
a statistika jeretička nauka za neupućene (i ostale) kaže
da se u Srbiji ( a u svetu je slično) dve trećine parova koji uđu u brak mladi (tj, do 23.godine) – razvedu u narednih 5 godina.
Pa vi vidite :)
Ne bih rekla baš da želja nestaje s godinama...valjda se s godinama osokoliš da uđeš u brak :shock:
Ja se osokolila, da se poFalim 8)

A to s lutkicama - sve pada u vodu kad sretneš ljubav svog života, onda ti je šarAmantno sve :lol:
 
Pa bilo bi fino, da se sve zene udaju do 26 - te, rode 2-3 dece do 33-ce....a muskarci kupe stan i kola do 28 god, ozene se do 30-te.... ma da!

pravo vreme je onda kada shvatis da zelis da provedes ostatak zivote sa njim/njom, da izrodite decu i stvorite svoju porodicu. Neko to shvati sa 20, neko nikada. Licno nisam pristalica braka u 20-tim godinama, ne znam zasto al to me bas nervira!
 
NatasaNatasa:
Idealne godine .... onog momenta kad shvatiš da brak nije ''kraj'' već ''početak'' i da od njega ništa ne možeš da izgubiš, nego samo da dobiješ ..... znači kad odrasteš .... uozbiljiš se ... sazriš ....

Ja priznajem, još nisam.

U velikoj mjeri jesi jer je ovo jedan od najboljih odgovora na ovu i slicne teme postavljane na forumu krstarice. To nije kraj ludovanja, zabave do zore (jeste kod apsolutno primitivnih naroda), nego pocetak necega... sto ne mogu da opisem.
 
tasicka:
Pa bilo bi fino, da se sve zene udaju do 26 - te, rode 2-3 dece do 33-ce....a muskarci kupe stan i kola do 28 god, ozene se do 30-te.... ma da!

pravo vreme je onda kada shvatis da zelis da provedes ostatak zivote sa njim/njom, da izrodite decu i stvorite svoju porodicu. Neko to shvati sa 20, neko nikada. Licno nisam pristalica braka u 20-tim godinama, ne znam zasto al to me bas nervira!

A prije 20-tih? Ha, ha, ha... E da znas kolik oljudi je pokusalo da me pojede zbog toga. Ne, meni bliskih, nego ovdje sa foruma. Ja se udala sa 18, ne zato stosam trudna jer nisam, nego jer mi bio cef. Necu da objasnjavam. Mislim da su za mene to bile prave godine za brak i niposto nije tacno da to vazi za bilo koga oko mene.
 
Kada prepoznaš da je došlo vreme, pa imao 17 ili 50...
Mislim da se ja nisam prevarila kada sam sa 22 rekla da (kao studenti počeli da živimo zajedno - ja 19 a on 23). A znam mnoge koji bi sa isto toliko godina napravili glupost da su pokušali...
 

Back
Top