Pitanje(mozda ne bas za L&S,al ajde)

Markoni_kv

Primećen član
Poruka
582
Pozdrav svima,
vec neko vreme se mucim sa jednom cinjenicom,naime ja sam okoreli ne pusac,mrzim da vidim cigaretu i na slici a kamoli u u necijim ustima,e sad se tu javlja problem,imam devojku,mnogo je volim,fina devojcica,odgovara mi u skoro svakom pogledu,i ako nismo nesto dugo zajedno(skoro god, dana) palniram sa njom nesto ozbiljnije ali problem je sto ona PUSI KO TURCIN.Par puta smo komentarisali to,i ona te kao smanji,te pokusa jednom,te pusi blaze cigare,i sad je kao resila da stvarno batali,sto bi ja i voleo.
Pitanje je,da li bi ste batalili cigarete ako bi vasem partneru to smetalo,da li ljubav prema cigareti moze da bude veca nego ljubav prema voljenoj osobi?

Hvala
 
joj, ne znam.....ne verujem da bih mogla. :confused:

ali nemoj to da gledas tako. nije ljubav prema cigareti veca od ljubavi prema tebi (to nema veze jedno s drugim). jednostavno, ili je bas navucena na cigarete pa ne moze da ih ostavi (tu je najbitniji faktor snaga volje), ili moze da proradi i inat, jer niko ne voli uslove i ta sranja, pa mozda iz inata nece da ti dozvoli da je na bilo koji nacin menjas.:wink:

prihvati to tako kako je......pa ne tera ona tebe da i ti pusis. njen zivot, njena pluca.....i izbor mora da bude samo njen!!!!!
 
cvele_kv:
Pozdrav svima,
vec neko vreme se mucim sa jednom cinjenicom,naime ja sam okoreli ne pusac,mrzim da vidim cigaretu i na slici a kamoli u u necijim ustima,e sad se tu javlja problem,imam devojku,mnogo je volim,fina devojcica,odgovara mi u skoro svakom pogledu,i ako nismo nesto dugo zajedno(skoro god, dana) palniram sa njom nesto ozbiljnije ali problem je sto ona PUSI KO TURCIN.Par puta smo komentarisali to,i ona te kao smanji,te pokusa jednom,te pusi blaze cigare,i sad je kao resila da stvarno batali,sto bi ja i voleo.
Pitanje je,da li bi ste batalili cigarete ako bi vasem partneru to smetalo,da li ljubav prema cigareti moze da bude veca nego ljubav prema voljenoj osobi?

Hvala

Слични смо прилично. Лично, никад не планирам ни нешто неозбиљно са пушачицом...јер...шта ако ми се свиди? Заобилазим их...ма како да су добре.

А просто је невероватно колико данас риба пуши. Ево...гледам ту неко млађе друштванце (средња школа рецимо) око зграде...њих 15-20...е све рибе пуше и можда 1 или два типа. Ужас.
 
JOVANA77:
joj, ne znam.....ne verujem da bih mogla. :confused:

ali nemoj to da gledas tako. nije ljubav prema cigareti veca od ljubavi prema tebi (to nema veze jedno s drugim). jednostavno, ili je bas navucena na cigarete pa ne moze da ih ostavi (tu je najbitniji faktor snaga volje), ili moze da proradi i inat, jer niko ne voli uslove i ta sranja, pa mozda iz inata nece da ti dozvoli da je na bilo koji nacin menjas.:wink:

prihvati to tako kako je......pa ne tera ona tebe da i ti pusis. njen zivot, njena pluca.....i izbor mora da bude samo njen!!!!!

Ma ne postavljam uslove,ok ne tera ona mene da pusim jesu to njena pluca,ali ne bi da ceo zivot budem sa nekim ko se truje sa tim,ako me razumes da sta hocu da kazem,stalo mi je do nje a to nije zdravo ni malo.
 
ja sam okoreli pusac!!!!Cigarete sam samo jednom bila ostavila i to jer sam bila trudna i tih 9 meseci nisam pusila!!
Moj suprug je sportista,na sam miris cigarete on ode da povraca,mnogo smo se svadjali kad sam ponovo propusila ali smo nasli soluciju,ja ne pusim u kuci pusim na balkonu ili u dvoristu i to samo kad on nije tu!Vikendom i kad ne radi ja prosetam 15 min izduvam svoju cigaricu i vratim se kuci!
po principu " i vuk sit i ovce na broju"!!!!!!
ako je uslovljavas moze ti iz revolta reci i da je prestala a da pusi tebi iza ledja u tom slucaju bi ti bio jos vise povredjen prema tome bolje se mani toga!!!
 
I ja sam nepusac i MRZIM i cigare i pusace.Da je do mene...streljao bi ih. Trenutno niko u kuci ne pusi.Cale je pusio 20 godina i prestao i ne pusi vec 15 god. Nema nista gore nego kad kuca smrdi na duvan,odelo smrdi na duvan (bez obzira koliko je cisto),ruke smrde na duvan,iz usta smrdi na duvan...I u takvom nekom smrdljivom,zagusljivom i otrovnom okruzenju treba neko da zivi.A posebno deca.
Boli me qratz sto neko truej svoja pluca,ali taj neko trujuci sebe indirektno truje i mene.Pasivno pusenje je takodje opasno kao i aktivno.
Zene puse mnog,mnogo vise od muskaraca.U mom odeljenu u skoli nije bilo 3-4 muskarca koji su pusili,a devojku su skoro sve pusile i to jos do 6. razreda osnovne.
Do sada nisam imao nista ozbiljno sa nekom ribom koja pusi,ali kada bih imao...mislim da bi bilo dosta problema.
Kod mene u sobi je strogo zabranjeno pusenje.Jedan drug i jedan komsija nisu mogli da veruju kada sam ih mrtav ladan izbacio u sred zime na terasu,zato sto su zapalili cigaru u sobi. To je moja soba,moja kuca i ima da se postuju moja pravila.A pravila su da je pusenje zabranjeno,jer ja tu spavam i zivim.Bas su bili simpa dok stoje na terasiji na -10 i puse...hehehehehe.
 
Gazdarica:
Hm, imam iskustva:
a)ja pusac, on pusac
b)ja pusac, on nepusac
c)ja nepusac, on pusac
d)ja nepusac, on nepusac

I sve to vrlo dobro moze da funkcionise ako postoji obostrano uvazavanje i razumijevanje...
ako odmah ne izmenis post i dodas:

a)ja pusac cigareta, on pusac cigareta
itd.

odmah ce se naci neki "pametnjakovic" da te pita kako izgleda kad ti pusis njemu a on tebi ne :mrgreen:

PS: ja se muvam samo sa pusacima (cigareta naravno) 8)
 
losa_mala:
ja sam okoreli pusac!!!!Cigarete sam samo jednom bila ostavila i to jer sam bila trudna i tih 9 meseci nisam pusila!!
Moj suprug je sportista,na sam miris cigarete on ode da povraca,mnogo smo se svadjali kad sam ponovo propusila ali smo nasli soluciju,ja ne pusim u kuci pusim na balkonu ili u dvoristu i to samo kad on nije tu!Vikendom i kad ne radi ja prosetam 15 min izduvam svoju cigaricu i vratim se kuci!
po principu " i vuk sit i ovce na broju"!!!!!!
ako je uslovljavas moze ti iz revolta reci i da je prestala a da pusi tebi iza ledja u tom slucaju bi ti bio jos vise povredjen prema tome bolje se mani toga!!!

OK kompromis je uvek najbolje resenje,i njega ostavljam za kraj,ali mislim da joj to nije neophodno,verujte ne bi mi smetalo ni da se farba u zeleno,i da ima 200kg,da nema 2 zuba u glavi,da ne znam ni sam sta volim je i tacka,ali cigare me ubise,normalno da necu da ostavim curu zbog cigara,al to je i za njeno dobro majku mu,ljudi se skinu sa heroina,pa valjda moze i moja Zoka da batali cigare.
 
Pa neki hoce to da ucine zbog nekog, neki nece. Ali nemoj ti da igras na kartu da ona to ucini zbog tebe...nego zbog sebe.

Da budem sad malo iskren...i ja pomalo izbegavam one koje konzumiraju duvan. Smatram to kao prilicnim minusom za osobu, i diskutabilna mi je inteligencija osoba koje puse. Mada eto bila je i jedna sto je ostavila cigare zbog mene....naravno posle duzeg perioda... neide to za jedan dan... Posebno mrzim zadimljenu sobu i onda kao treba tu da vodimo ljubav...bljack... Ili one pepeljare koje ja posle treba da operem. :lol:
 
PLESsitnihDEMONA:
I ja sam nepusac i MRZIM i cigare i pusace.Da je do mene...streljao bi ih. Trenutno niko u kuci ne pusi.Cale je pusio 20 godina i prestao i ne pusi vec 15 god. Nema nista gore nego kad kuca smrdi na duvan,odelo smrdi na duvan (bez obzira koliko je cisto),ruke smrde na duvan,iz usta smrdi na duvan...I u takvom nekom smrdljivom,zagusljivom i otrovnom okruzenju treba neko da zivi.A posebno deca.
Boli me qratz sto neko truej svoja pluca,ali taj neko trujuci sebe indirektno truje i mene.Pasivno pusenje je takodje opasno kao i aktivno.
Zene puse mnog,mnogo vise od muskaraca.U mom odeljenu u skoli nije bilo 3-4 muskarca koji su pusili,a devojku su skoro sve pusile i to jos do 6. razreda osnovne.
Do sada nisam imao nista ozbiljno sa nekom ribom koja pusi,ali kada bih imao...mislim da bi bilo dosta problema.
Kod mene u sobi je strogo zabranjeno pusenje.Jedan drug i jedan komsija nisu mogli da veruju kada sam ih mrtav ladan izbacio u sred zime na terasu,zato sto su zapalili cigaru u sobi. To je moja soba,moja kuca i ima da se postuju moja pravila.A pravila su da je pusenje zabranjeno,jer ja tu spavam i zivim.Bas su bili simpa dok stoje na terasiji na -10 i puse...hehehehehe.
a mene muz nazvao okrutnom sto sam rekla kevi da moze da pusi samo u toaletu kad je kod mene i to na prozoru
ni kod nas nema pusenja,boli me bas da perem zavese svaki put kad imam posetu
 
sto su opasni ovi nepusaci..jao jao..ne bih ostavila cigare pa da mi je iz oka izasao..zasto? zato sto bas u tom trenutku, u tom delu mog zivota, on zeli da ja ostavim...i to nepusac! haos:lol:
morao bi prvo on da propusi, pa posle nekoliko meseci da krenemo zajedno da se odvikavamo..il' ako on nece, ja sama..
 
tako sam i ja pricala pre 18..i bila s deckom koji je pusio..nisu mu cigare rasle iz ociju i usiju..nije smrdeo..imao je svoj miris..lep muski:P
ja ne planiram da ostavim u skorije vreme, niti sam ikada imala to na umu..da se bakcem..tamo vamo..ok tu sam dok mi je ok, posle toga opciju ostavljanja necemo ni razmatrati, to ce se jednostavno dogoditi..
do tada..volim ove sto dudlaju..
 
Devilishgirl:
morao bi prvo on da propusi, pa posle nekoliko meseci da krenemo zajedno da se odvikavamo..il' ako on nece, ja sama..
Moram da ti kazem da je ovo prvoklasna nebeska glupost.To znaci da jedan doktor treba da oboli od side,raka,leukemije,bolesti srca...i ostalih bolesti da bi shvatio kako je to i kako izgleda biti bolestan da bi mogao da leci.A cinjenica je da ne mora.
A to sto ti volis da mucis druge ljude,to je vec sada druga prica.
 
Devilish,ok je. To sam ja samo odgovorio na tu tvoju konstatatciju.Bez obzira da li si se salila ili ne,ali ima ljudi koji misle ozbiljno i izjave tako nesto.
Ono kao..kako mene neko moze da leci od heroina,kada on nije probao i ne zna kako to izgeda...kapiras? Znaci,ta tvoja recenica mi je dosla generalno kao shlagvort (na tortu,hehehehehe).
 
Pa kod mene cigarete i gitara idu zajedno,ali u braku sam nekoliko meseci proveo bez cigareta,ali sada,danas,meni je normalno da po celom svom stanu osetim duvanski dim,nekako se slaze uz mene.
Ali ako bi upoznao Princezu,bila ona pusac ili ne,to je sasvim dovoljan motiv da ja ostavim cigarete.
Ne znam,,,,,,ali odvratna mi je ona glupa potreba kada se zapali posle vodjenja ljubavi pod zavisnickim izgovorom kako tada cigareta zaista prija.
Istina,prija,ali je lepse posvetiti se voljenoj osobi nego duvanu.
 
Dont_Break_The_Oath:
Pa kod mene cigarete i gitara idu zajedno,ali u braku sam nekoliko meseci proveo bez cigareta,ali sada,danas,meni je normalno da po celom svom stanu osetim duvanski dim,nekako se slaze uz mene.
Ali ako bi upoznao Princezu,bila ona pusac ili ne,to je sasvim dovoljan motiv da ja ostavim cigarete.
Ne znam,,,,,,ali odvratna mi je ona glupa potreba kada se zapali posle vodjenja ljubavi pod zavisnickim izgovorom kako tada cigareta zaista prija.
Istina,prija,ali je lepse posvetiti se voljenoj osobi nego duvanu.

Ti si najveca legenda ovog foruma.

Ja bi radje ostao ceo zivot bez zena nego verovao da su princeze.
 

Back
Top