AKORDI ZA GITARU?

Dont_Break_The_Oath:
Samo malo duzu kosu????
Pa pogledaj mene,do struka i to ovu duzinu nosim vec 15 godina,a jos uz to zamisli jako dugacke predivne prste (svaki gitarista ili bassista ima lepe ruke),pa da me pozelis samo,zar ne? :-)

Peruzzi,kakvi bre cupavci,nemoj molim te jos da pominjes kozne jakne i onaj hard & heavy stil oblacenja,ne volim to nikako.
Nema cupavaca,samo finih pametnih mladica sa dugackom kosom. ;-)

е.....ја сам се први јавио на оглас :D

а шта фали hard&heavy стилу?

чим накупим нешто лове купујем харлија., па да се возим ко човек....
а коса мање-више. знам само да никад неће бити краћа од 5цм. ем ми лоше стоји, ем ладно буде ујутру :D
 
"I'll take you on a ride from here to eternity"


e, skinucu onu pesmu veceras pa cu skinem i solo, snimim se i posaljem ti nazad....

a ti onda vidi pa svrati u palanku neki dan, ako bog da

ili da se vidimo u bgu sledece subote.....meni svejedno
 
Yeah, Peruzzi with his allmighty unholy Behringer (koji je toliko jak da jednom zamalo da me ubije struja tokom sviranja (pardon, izivljavanja)) against Oath's shitty, but usable, Gibson Flying **** palac sta god :lol:






ebiga brate....mora se branim :D
 
Peruzzi:
Yeah, Peruzzi with his allmighty unholy Behringer (koji je toliko jak da jednom zamalo da me ubije struja tokom sviranja (pardon, izivljavanja)) against Oath's shitty, but usable, Gibson Flying **** palac sta god :lol:






ebiga brate....mora se branim :D

Tako te volim,imas stav,a to je najvaznije.
Ali kada jednom uzmes Gibson Flying V u ruke,tesko ces pozeleti da se razdvojis od njega.
 
thnx man. cenim to :D
a gibsona cu vec isprobam neki dan, jel?
samo spremi onda lance i dva traktora da me izvuces iz kuce/stana :lol:


e, ces dolazis ti u palanku ili ce se nadjemo vec neke subote u bgu?
i posalji onu pesmu
 
Covece,ionako zivim sam,,,,,kako bi bilo dobro imati "mladjeg brata" sa kojim se slazes po pitanju gitare i muzike uopste.
ma 'cu te usvojim.
A Melissu ne mogu da ti posaljem u mp3 formatu,jer to je klasican,stari oblik CD,,,,inace imam Saxon ako hoces da ti posaljem,svih 20 albuma.
 
u do yaya. onda onog tamo septembra, tj oktobra ocekuj da se uselim kod tebe. posto upisujem faks. samo mi kazi koliko ima da se putuje do mashinskog ili pmfa?

pa imas valjda sound forge....ucitaj, save as.... mp3, settings>64kbps stereo
 
e, stvarno bi bili gotiva ekipa ;D

ima se preselim definitivno. obezbedi mi tamo 2x2m, stavi sto za komp, krevet, steker i dovuci kabl za net i dosta mi...naravno, komp donosim, verovatno i dusek ;D
 
20 min od mene do masinca,zaobilaznim putem.

Ali Peruzzi molim te,ja i kompjuteri i sva ta tehnologija,mene sve to iskreno jako plasi.Sta ako se otme kontroli i pocne sam da divlja....neka,prvo molitva u Metal Church to God Of Wrath pa tek onda palim komp.
Joj,slusaj ovo kako je dobro. "Requiem" od Saxon.Pesma posvecena svim pokojnim velikanima hard & heavy zvuka,,,legendarni hit 1991.
Nisu dzabe najuspesniji Heavy Metal band u istoriji.
 
extremno. peske ili avionom? :lol:

e, ovo se pretvori u nase razgovaranje...ebiga, ce zatvore temu. ne ide. nego ti lepo zovni za desetak minuta, ja cu se skinem do tad s neta

a za komp....ne brin se ti nista, pod punom kontrolom je :D
 
uopste nemam pojma sta ti je to :D ...ali hvala sto si vratio ovu temu, bas htedoh da je otvorim..za one koji vole g. Nick Cave-a:

Black Hair
-------------

intro: F/G a few times

(F)Last night my (G)kisses were banked in (F)black hair(G)
(F)And in my bed, my (G)lover, her hair was midnight (F)black(G)
(C)And all her (e)mystery dwelled within her (a)black hair(F)
(F)And her black hair (G)framed a happy heart-(F)shaped face(G)
...
...
(F)Today she took a (G)train to the (C)West(a)
 
gotiva

e, sredio sam nekih 30 listova akorada od corbe
ima za oko 150 pesama. bio sam malo zaludan sad na raspustu

dal bi moglo to da se odstampa, baci u meko pakovanje i prodaje?
a4 format

posto su takve knjizice?
 
hm. nesto mi cudno izgleda "nocas gubim mech"

ima mozda neko tab ili akorde da mi posalje?
odlicna pesma a nikako da pohvatam sta ide za koji deo, a nije mi fora da samo napisem na pocetku reda koji su akordi...
 
OH ME NIRVANA


E
if i had to lose a mile
D
if i had to touch feelings
C
i would lose my soul
E
the way i do

E
i don't have to think
D
i only have to do it
C
the results are always perfect
E
and that's old news

Refrain :
E
would you like to hear my voice
C
sweetened with emotion
D E
invented at your birth?

Chorus:
G E G E
i can't see the end of me
G E G E
my whole expanse i cannot see
C
i formulate infinity
D E
and store it deep inside of me

Adlib: E-C-D-C-E-
E
if i had to lose a mile
D
if i had to touch feelings
C
i would lose my soul
E
the way i do

(Repeat 2nd stanza)
(Repeat Refrain)
(Repeat Chorus)

Coda:
C
i formulate infinity
D E
and store it deep inside of me
 
ljudi treba mi neki sajt sa domacim pesmama za guitar pro 5,4,3 svejedno
ali mi treba malo vise pesme od jednom nesto npr zapakovano .zip .rar...
znam za 2akordi sajt i treba mi neki drugi

a imam gitaru ovation pinnacle deluxe i treba mi jedna okvirna cena za pojacalo,
ne jako, ali ne ni slabo, neki standard

unapred hvala
 
Covjek je ustvari htio tablature, a kako greskom po netu svuda i za note i tablature i sve u vezi gitarom seljaci koriste naziv "akordi" to je mislio da se to tako zove. Kao i ja, jer nisam znao da se to sto traim zove "tablatura" a tablature sam obicno nalazio tamo dje pise "akordi". Recimo za pjesme dje nema akorda nego solo, seljaci napisu "akordi za tu pjesmu" jer sve u vezi gitare gledaju kroz akorde.

A vi ste uzeli da ga ucite kako da uci lol. Missunderstanding se desio:)
 
pozdrav svima drugari.jedno pitahje za vas koji vidim da se bavite sviranjem gitare.naime imam klinca 6god i kupio sam mu akusticnu gitaru jer zeli da uci da svira,pa vas molim ako moze neko da mi kaze sta preporucuje sobzirom da ima gitaru od pre par dana,sta treba prvenstveno da pocne da uci odn.kako se upoznati sa nekim osnovnim stvarima?HVALA
 

Back
Top