Opasnosti u braku u kapitalizmu - vol 2.

commodore

Domaćin
Poruka
4.296
Okej, decaci.

Potpisali smo predbracni ugovor. (iako se rat na tu temu nastavlja u vol. 1)
Imamo jaku i nezavisnu zenu (koja nam je to potvrdila time sto je potpisala da joj ne trebaju nase pare - jer je jaka i nezavisna) - sad pocinjemo da organizujemo domacinstvo.
Moderna zena ima karijeru, posao i primanja, manjak slobodnog vremena, pa za prozaicne kucevne poslove treba da pronadjemo resenje:
dakle:
kuvarica - 150 evra mesecno. (plus troskovi za hranu)
sremacica - 100 evra mesecno.
francusko, englesko i srpsko zabaviste za decu - 150 evra mesecno.
...
Kako vam se cini?
 
pa cini se ok.....podela bracnih duznosti
a i vise prija takva zena......mislim da mi ne treba zena koja ce da izigrava kuvaricu i spremacicu......i da kuka.......

ovako podelite obaveze, samim tim ce i zena steci vise samopouzdanja i samopopstovanja i praviti muzu manje probleme.....imace neke ralne probleme i nece da smara sa glupostima.
 
Najbolje bi bilo da mi platiš da ti napravim biznis plan za brak... lako će biti finansijski napraviti, pošto vidim da poseduješ precizne podatke... ali o marketing planu i organizacionom... i svemu ostalom ćemo morati da se dogovorimo...

ali može ti to i neko drugi uraditi... ako pristojno platiš... najbolje je tako
pozdrav i puno para u braku!
 
Mislim da si potpuno, ali potpuno pogrešno shvatio brak i bračni život ! Ako u brak ne uđeš sa iskrenom željom da sa tom osobom proživiš ceo život, bićeš u nebranom.
Elem, mogao si ovako, taksativno, da nastaviš i ostale stavke, ali čik da vidim koliko košta:

- 2 dana sa voljenom osobom na splavarenju
- 7 dana sa sinovima na pecanju
- 15 godina harmoničnog bračnog života
- 1 život proveden u ljubavi i sreći

Kako ti se čini ? I
 
Milojko Vasic:
Mislim da si potpuno, ali potpuno pogrešno shvatio brak i bračni život ! Ako u brak ne uđeš sa iskrenom željom da sa tom osobom proživiš ceo život, bićeš u nebranom.
Elem, mogao si ovako, taksativno, da nastaviš i ostale stavke, ali čik da vidim koliko košta:

- 2 dana sa voljenom osobom na splavarenju
- 7 dana sa sinovima na pecanju
- 15 godina harmoničnog bračnog života
- 1 život proveden u ljubavi i sreći

Kako ti se čini ? I

E Milojko i ti umesh da me ponekad bash pozitivno iznenadish.....;-)

I Commo......dokle ble doseze nesposobnost tih zena u cijem krugu se krecesh?
Stizem sve da spremim, i kucu i klopu....
a..ako sam drzala privatno casove iz engleskog...(i josh poneshto)..zar necu i sa svojim rodjenim detetom to da radim????????
ma.....ti imash covece sasvim drugaciji problem...koliko ja vidim...
Zelim ti puuuuuuunoooooo srece...zaista...trebace ti........
 
etotako:
Najbolje bi bilo da mi platiš da ti napravim biznis plan za brak... lako će biti finansijski napraviti, pošto vidim da poseduješ precizne podatke... ali o marketing planu i organizacionom... i svemu ostalom ćemo morati da se dogovorimo...

ali može ti to i neko drugi uraditi... ako pristojno platiš... najbolje je tako
pozdrav i puno para u braku!

Okej... nova stavka.
- 500 evra za biznis plan :wink:
 
Ništa ne razumem, rešio si da se ženiš ili razvodiš :?

btw,Meni se čini da će ta deca sama o sebi da se staraju od kolevke
dok vas dvoje čitate plan, bez obzira što je plan potipisan svakog dana ćete naći tačku o kojoj se ne slažete i morate dodatno da je dorađujete ... :evil:

yebes ti to francusko-englesko obdanište, odvedete ga tamo i bačite
a kako se stvari kreću bolje neko kinesko obdanište, možda rusko ;)
 
sto ti zenu shvatas samo kao trosak? sto ne preracunas koliko ti kostas nekog? samo izracunaj koliko prljas i jedes po kuci...
a ako ti je toliko stalo da ustedis, sto se ne prihvatis poslova po kuci? ustedeces 100e za spremacicu, zar ne?
a i nije mi jasna tema...
 
Ih bre kaki si to čovek!?
Da li si ti ikad uistinu volio neku ženu? Da li si osetio ljubav, njenu snagu i lepotu?
Čudesna je snaga ljubavi, one prave istinske bezuslovne ljubavi. Pare su tu sporedna stvar...
Priušti sebi da ti prvo dobro jutro poželi žena koja te puno voli, bićeš mnogo srećniji u životu.

Šta mi se čini? Pa čini mi se da ti treba savet ili pomoć stručnjaka. I to pod hitno!
 
ma zašto bi se uopšte ženio? u troškarnik ubaciti još samo kako se to zove... damu sumnjivog morala koja će ga zadovoljavati, čak i bolje za njega ...nema boli glava i sl. gluposti na koje se žene vade a ako čezne za naslednikom nek plati tetu koju će oploditi i roditi dete i mrš kući...
čist račun duga ljubav.
život može biti tako jadnostavan...
 

Back
Top