DVD Rezac koji izabrati

Plextor vise ne radi snimace,vec za njega pravi BenQ.Toliko o Plexu,i ko ga kupuje placa 20 do 30 eura vise samo za ime.Sad,sta god da uzmes,isto je.Preporuka za LG,Asus,Liteon=Sony,Philips=BenQ,Samsung=Toshiba,a vrlo losa iskustva sa novim NEC i Pioneer uredjajima,jako izbirljivi!!!Puno reklamacija!Pioneer DVR111 izlazi u martu i bice verovatno kvaitetniji!
 
King of the mountain:
Evo,posle duzeg vremena pokrecem ovu temu jer nameravam da kupim dvd rezac a totalni sam laik po tom pitanju.Uglavnom,cuo sam savete tipa : NEC ili Pioneer.Koji su najnoviji modeli ovih proizvodjaca,kolika je priblizna cena........etc etc etc ? :) Hvala unapred
Benq 1650 ili 1655, ne kupuj 1670, iako je noviji, losiji je od 1655/1650 serije, jer ima drugi chipset (kod1655/1650 serije je Phillipsov). Odlican przac, odlicna cijena. Po kvalitetu sprzenih medija je iznad i NEC-a i Pioneera i u rangu sa mnogo skupljim Plextorom.
Promijenio sam i testirao mnogo pisaca i garantujem za ovo sto pisem. Trenutno mi se i sad u kompu nalaze 4 pisaca (Benq 1650, Plextor 716A, Pioneer 111L, Lite-On SHM-165P6S- sluzi samo za skeniranje sprzenih medija), i mogu reci da ih sve gazi Benq.
 
Ja ću isto da pitam, ali sa još nekim detaljima: takođe sam zainteresovan za kupovinu DVD rezača, ali znam da je aktuelno nekoliko standarda (DVD+, pa DVD-, više ni sam ne znam :) ). Koja je razlika između tih standarda, šta je najbolje kupiti u tom smislu, i, takođe bitno, koliko to košta?
 
Sto se tice izbora, procitaj moj post iznad. Sto se tice standarda, svi noviji ti prze i + i - i dual layer medije, s tim da recimo pioneer 111L przi recimo i DVD RAM medije, ali to ti kod nas ionako nema veze jer DVD RAM se ovdje skoro i ne koristi (ako se i uopste koristi), tako da na to nema potrebe da gledas, jedino ako imas rodbine u Americi, pa ti oni posalju takav disk, posto je taj standard kod njih mnogo zastupljeniji.Cijene su takodje tu negdje (oko 40-50 eura), jedino Plextor odskace, ali je i najkvalitetniji. Ma trk po Benq 1650 ;)
 
HAL9000:
Sto se tice izbora, procitaj moj post iznad. Sto se tice standarda, svi noviji ti prze i + i - i dual layer medije, s tim da recimo pioneer 111L przi recimo i DVD RAM medije, ali to ti kod nas ionako nema veze jer DVD RAM se ovdje skoro i ne koristi (ako se i uopste koristi), tako da na to nema potrebe da gledas, jedino ako imas rodbine u Americi, pa ti oni posalju takav disk, posto je taj standard kod njih mnogo zastupljeniji.Cijene su takodje tu negdje (oko 40-50 eura), jedino Plextor odskace, ali je i najkvalitetniji. Ma trk po Benq 1650 ;)
A reci mi molim te kakav je BENQ sto se tice DL medija?
Ja imam BENQ 1640, godinu i 3 meseca, narezao sam jedno 1500-2000 diskova, vecina je DVD+ formata. Rezac radi i dalje odlicno kao nov, reze bez problema, cita bez problema, doduse koristim samo Verbatim medije.
Medjutim od samog starta sam imao problema za DL rezanjem.
I to sam rezao na Verbatim, ali ono sto ja narezem, samo moj rezac hoce da cita i retko retko koji. Iako mi je podeseno za book type DVD-ROM.
E sad sam probao pored Verbatima Datawrite medij, 1 je narezao OK, a kod drugog nece da procita samo onaj fajl koji je negde na sredini tj splitovan je prilikom rezanja na dva lejera.
Probao sam Traxdatu, 2 komada, oba pucaju kad krene leyer 2 da reze.
Sad opet rezem na Verbatim da probam, to ce verovatno moj rezac da cita, al nazalost samo on.
Planiram da kupim novi rezac pa me zanima da bude kompatibilan, cena nije bitna, zelim da moje DL DVD+ diskove skoro svi mogu da citaju i da nemam probema za pucanjem DVDijeva jer jedno rezanje traje na 2.4x citavih 45 minuta...

Kazu da Plextor reze DL i svi citaju, neznam koji model Plextora i neznam koliko ovde neko uopste ima iskustva sa DL medijima jer i nisu nesto zastupljeni kad sada pocinju vec blue ray rezaci da se prodaju...

Hvala, pozdrav...
 
kod mene je nec 3520
kupio evo skoro prije 2 godine, narezao sam sa njim oko 350 komada (dvd+cd), i samo mi je 4 puta neispravno narezao, mada, to se desava kad odjednom narezujes po 10-tak cd-ova zaredom :) ...

moj savjet ti je NEC
 
LiteOn DH-20A1S-18C
(DVD reader/writer, 20x 8x 8x / 20x 8x 6x / 12x /16x + 48x 32x 48x SATA DVD-Dual, support DVD-RAM, Double Layer DVD+/-R9, Smart-Write™, SMART-BURN, SMART-X32xCD-RW, 40xCD-ROM, 16xDVD-ROM, 5xDVD-RAM

ili

ASUS DRW-1814BLT
(SATA, Light Scribe DVD burner, Burning: DVD-/+R 18X, DVD-RW 6X, DVD+RW 8X, DVD-RAM 14X, CD-R 48X, CD-RW 32X, Reading: DVD-ROM (Single) 16X max, DVD-ROM (Dual) 8X max, DVD-RAM 12X, CD-ROM 48X max, CD-RW 40X
 
ASUS DRW-1814BLT
(SATA, Light Scribe DVD burner, Burning: DVD-/+R 18X, DVD-RW 6X, DVD+RW 8X, DVD-RAM 14X, CD-R 48X, CD-RW 32X, Reading: DVD-ROM (Single) 16X max, DVD-ROM (Dual) 8X max, DVD-RAM 12X, CD-ROM 48X max, CD-RW 40X
Imam ovaj ASUS DVD/RW i radi perfektno.... najbolji do sada DVD rezac koji sam koristio.
Takodje imam i NEC AD-7170S S-ATA i malo losije cita od pomenutog ASUS-a...

Za sada je ASUS No. 1 ! :)
 

Back
Top