ZELENI MONITOR?!

PET RACER

Početnik
Poruka
11
Imam CRT monitor LG 700S kupljen aprila 2004.Od pre par dana mi se dešava da na momente,koji su sve duži,POZELENI(tačnije dobije žuto-zelenu boju)!Probao sam da ga razmagnetišem(DEGAUSS u meniju monitora),ali nije uspelo,kao ni očajničko klikanje po svim opcijama u "properties".
Ima li neko savet ili ideju kako se rešiti te boje? :confused:
 
Nekoliko stvari su moguce ( iz vlastitog iskustva govorim)

1. Kabl koji spaja karticu i monitor nije dobro utaknut (proveri obe strane)
2. Kabl je ostecen
3. Kvar na samom monitoru

Pod 1. i pod 2. mi se vec desilo....
 
Ubrzo ce skroz da pozeleni i to mu je kraj.Klasika za LG i pre nego sto sam otvorio poruku znao sam da je LG ti si vec treci slucaj za koji sam saznao za protekle tri nedelje.Puno srece i nadam se da je u garanciji.
 
Baci to u kantu i kupi sebi lepo jednog sony-ja ili philipsa da vise emas tih problema.i eizo su super.Pa da lepo saznate vise sta znaci ima koreja i ostale gluposti.imam ilips u boji iz 94 i jos radi,pa sad malo razmisli
 
prvo philipsovi se bas i nisu pokazali najbolji (ne znam cak da li znas o problemu sa magicnom krpom da philisov monitor ne smes da brises ni pod razno sa magicnom krpom. Onda te modal A te model B te model C (koji je dzubre zivo) i slicno.I tu vazi koliko para toliko muzike.
drugo ja sam imao moj stari daewoo (valjda se tako pise vec sam zaboravio) (cista koreja) iz 96 te koji sam preprodao i dan dans (posto imam kontakte sa tom osobom koja ga je otkupila) monitor radi besprekorno.
 
iskreno nisam ni ja siguran. Uglavnom pre neke 4 godine kad mi se tv pokvario i kad mi je majstor dosao po preporuci osobe koja se razume u te stvari i koji je jako dobar (znaci ne preporuka "taj mi je dobro popravio tv" vec od jednog ortaka koji se profesionalno bavi popravkom videa i u tim je vodama) E taj majstor mi je rekao da se philips tv-i jako puno kvare zbog toga. Verovatno dolazi do elektriciteta koji im smeta. (stvarno sam zaboravio tacan razlog koji mi jerekao posto inace od philipsa samo imao jedan stari kasetofon koji je cale kupio u grckoj pre 30 godina :) Inace sasvim slucajno sam se sa tim istim majstorom sreo pre neka 2 meseca i bas sam ga ponovo pitao (posto kad god to nekom posavetujem svako se zainteresuje) i potvrdio mi je da i dalje to vazi.
Sad ovo je bilo dobronamerno obavestenje koje sam cuo a na tebi je da se odlucis da li ces nastaviti magicnom krpom ili uzeti pamucnu.
 
Uzrok tvom problemu moze da bude visestruk.. Sad rijec je da je RGB pobenavio ili je doslo do iskljucenja neke od osnovnih boja R=RED(crvena) G=Green (zelena) B=Blue(plava) sto i najvjerovatnije problem zelene boje.. Sad imas vise varijanti kvara..

jednu ti je naveo Codemaker, druga bi mogla biti losa konekcija na pinovima prema grafickoj kartici, moguce je cak ni da gradficka nije dobro legla, ili je stradalo integralno kolo u samom monitoru..

S obzirom da je sada SND tehnologija u monitorima ne bih mogao da ti kazem o kom bi se kolu moglo raditi jer cesto se sada integralna kola uklapaju sa jos nekim komponentama... Van sam domasaja tih stvari ima podobar broj godina..

S toga, prvo servis pa vidi sta je da se ne patis..

U kranjem slucaju ako nije sam monitor stradao popravak kvara ne smije da predje 30 eura...

Uzmi u obzir da su takvi monitori NOVI manje od 100 eura...

Poz.
 
GZ:
moguce je cak ni da gradficka nije dobro legla, .

tesko da je to u pitanju jer kad graficka ne legne dobro nema slike uopste ili ne moze da se digne sistem (odnosno kad prodje bios jednostavno kompjuter stane) ili ne moze da "povuce" monitor odnosno kompjuter digne sistem ali modnitor ostane u "standby" rezimu. (ovo trece sam video najvise puta) a po nekad ce i ploca da zapisti (ali ne uvek)
 

Back
Top