kosa-smor ili zadovoljstvo

S

SINDI

Gost
evo sad sam prala kosu...neopisivo me smara:( :-x

ceo život imam dugu kosu..dva puta sam se sa te dužine šišala na -do glave...prvi put sa 16, drugi put sa 26...i već godinu dana hoću da se ošišam , pa nikako..sve mi žao..kao da je u pitanju neka suštinska promena, a ne formalna...

kako doživljavate svoju kosu?
kao deo svoje ličnosti?
kao simbol svoje ženstvenosti?
kao deo imidža?
da li pravite te radikalne poteze, i koliko često?

i važno pitanje- da li gledate svoju kosu svojim, ili očima muškaraca?

iskreno, molim:wink:
 
Gledam kosu svojim očima... muška mišljenja su tu samo kolateral.
Ne mislim da je simbol moje ženstvenosti, ali jeste deo imidža.
Moje radikalne promene u smislu promene frizure i njene dužine svakako predstavljaju deo moje ličnosti. Boju nikada nisam menjala, uvek se kretala u nijansama smeđe.

Kosa me smara samo kada je loše ošišana tj. samo kada je nije obrađivala moja standardna frizerka Zlatka. I mene sada smara kosa jer mi je hitno potrebno šišanje, deluje neuredno kada nije vezana.
To me svakako nervira... Mislim da ću ugovoriti date sa Zlatkom naredne nedelje.
 
uh ova tema kao da je za mene ...
imam kosu ispod ramena,ali hocu dugu
jednom sam dozvolila sebi da se osisam na celavo,**** te koja hladnoca,kad neko otvori vrata osecala sam strujanje vazduha
obozavam da negujem svoju kosu,kupujem joj najskuplje kreme i balzame.mrzi me da je operem ali to uvek radim jer mi je najgluplje ici prljave kose fuj fuj bolje da su mi pocepane carape
ne trljam je peskirom kad je mokra nego samo nezno upijem vodu
ne cesljam je jer se tako kida,samo malo prstima prodjem da raspravim...
i uvek hocu jos volumena jos jos jos :D
i pronasla sam sebe kao plavusu,verovatno cu ostati plava zauvek :lol:
 
kako? Pa kao kapu kad je zima :roll:
Šala, naravno, ali volim da je zimi duža, makar ispod ušiju :P
Da, kao deo svoje ličnosti (vrlo čupavo i haotično, ali ima ideju vodilju te je suštinski vrlo sređena )
tj. svog stila
ženstevnost, to ne, to su pre karneri i dekoltei, kosa nije kod mene :lol:
deo imdža - da, niko nema takvu frizuru (a da sam ja videla)
radilkalni potezi, ne, pošto je kratka, ali volim neobičan nakit - on nosi promene, aa...i dužina suknje.
Ne gledam je očima muškaraca, jer oni gledaju u moje oči i slušaju ziro katr an voice :lol:
 
buahahahahah..al sam vas nasla...ma ja sam kreten..ja imam sjajnu kosu, pa joj ne posvecujem dovoljno pažnje....hany me postidela svojom pričom:(

sad negde vidim sebe ošišanu kao marinca:D :D :D

ps.etotako, jel ti dobra frizerka?
 
hehe radikalne promene kad sam imala 11 godina :lol: mama koja je smatrala da devojchice uvek treba da imaju dugu kosu je otputovala na par meseci, a ja sam se sledeci dan kuci od frizerke vratila sa tom repinom kosurine u ruci , dok sam po glavi bila oshishana mashinicom , hihihihihi kakva je to sreca i radost bila za mene tad :D

a i sad imam oblak kose na glavi posebno kad je operem i dzaba je 2/3 stanjeno :?
ali volim je, volim da je posmatram na suncu kako se svaki put prelivaju drugachije ,sve moguce nijanse crvene i bordo i patlidzana :D

promene sad samo u duzhini, shishke ne shishke, bubi - ne bubi, neshto se natripovah proshle godine da je pushtam, ali dodje mi opet da obrijem potiljak :lol: mnogo mi je lep osecaj kad prodjesh prstima preko 1-2 mm kose :lol:
a ionako je uglavnom nosim podignutu, al volim taj trip izigravanja zhenstvenosti kad sve neshto kao odmahujem istom :lol:
(mislim pali, daju se ljudi prevariti :lol:)
 
joj pranje kose... jooooj ali kažu ako ne znaš šta da obučeš operi kosu a ostalo je lako :D
dakle, imam dugu kosu, sad posle ko zna koliko godina ... trebalo mi je bogami dosta strpljenja za tako nešto ...
ja volim kratku kosu i nosila sam je, eksperimentisala, šišala na najneverovatnije načine ...strašno ...
moja frizerka kaže da me voli jer joj uvek kažem kako da me ošiša ( uvek sam znala kako hoću da me ošiša) a ako zabrlja- kosa raste, nema veze... :lol:
sad skraćujem samo krajeve i volim je ovakvu ... a to je veliki napredak za mene ... to što ne mrzim svoju kosu - moja kosa je naime beskrajno neposlušna i teška za oblikovanje ...

nisam nikada bila plava...crvena da, jer sam godinama stavljala kanu.
inača volim te čačkemačke za kosu... balzami gluposti maske i sl. ali nemam nerava za to ...
ono što mrzim na dugoj kosi je što prođe večnost dok se ne osuši... mislim, ide zima :roll:

da li se osećam ženstvenije sa dugom kosom? ma jok bre! ja sam ja bez obzira da li je kosa tifusarki ošišana ili duga do dupeta... jednostavno, ovo mi se sviđa sada i kada mi dosadi još kako ću je šišati...
 
Kosa,šmrc,šmrc,nikako da mi poraste - ma da kad je stalno šišam - a tako mi lepo stoji - duga,kovrdžava:? Inače,moja kosa je gusta,jaka,ponekad me podseća na šubaru hahahhha. Do prošle godine sam imala dugu svetloplavu kosu,ali sam poludela i ošišala je.Sad mi je porasla moja braon još jača i bujnija - valjda slavi jer više nema 12%hidrogena jupiiiiiiiiiii:D
Stalno sam u nekim tripovima oko kose i kad odem kod frizerke kao "po preporuci" obavezno posle pranja kose dobijem histerični napad da nekoga udavim:twisted: Upravo se oporavljam od jedne takve egzibicije i nije mi uopšte lako.Tako mi i treba kad slušam kojekakve "drugarice" Sad mi je malo prerasla friura a ja se učim strpljenju mada stalno imam u glavi "To be or not to be" ima bre da se ošišam do glave jedan dan hahahhhhahahaha:D ;)
 
Гледам своју косу само својим очима и то виђење се често драстично разликује од туђих - видим стање увек као много горе него што делује другима.

Она је прво што се на мени примети, страшно упада у очи. Зато је доживљавам као део своје личности, ма скоро као свој алтер его, јер што ми у великој мери утиче на начин живота. Мислим да је чак мало болесно колики је тај утицај. :mad: Имам 1000 правила шта се сме радити, а шта не сме са косом или због косе.

А све зато што имам огромну косу, густу, непослушну, суву, таласасту и природно неуредну. :cry: Имам гомилу разних крема, балзама, кристала, спрејева,... све само да бих је обуздала и да бих јој смањила волумен. Ни око чега се толико не трудим као око косе. Само фенирање ми траје минимум сат и по времена. За фарбање ми треба три тубе фарбе. Фризерима не верујем, јер углавном немају искуства са оваквим косама и не могу да предвиде како ће се понашати, идем код њих само на шишање, кад ми баш пропадну крајеви. После зе мене уобичајеног стањивања крајева, жена са нормалном густином косе остала би без ичега на глави. А после тога ме људи питају: "А што не пробаш да стањиш крајеве?" :lol: Све остало радим сама и никоме не дозвољавам да ми петља са косом.

Тотално сам роб своје косе, одузима ми много времена и живаца. Кад ми је ружна фризура мрзим себе. Кад је велика влажност ваздуха ни не излазим на улицу да не уништим то мало фризуре око које се толико трудим. Због ње не идем на затворени базен, јер ми треба толико времена за сушење. На летовању 24 сата дневно ми је мокра коса, не могу да је осушим и увек се прехладим. Када идем на аеробик имам посебан систем везивања косе да не покварим фризуру. Сва срећа, не знојим се много. А да перем косу три пута недељно...е онда би ваљда фризирање било једино што радим у животу.

И на крају, моја коса може супер да изгледа, тако да ме жене на улици заустављају да му кажу како ми је лепа коса, али то заиста није вредно толиког труда. Волела бих да имам обичну косу и да јој не робујем толико. :roll:

Задовољство да, али много већи смор. :?
 
Молим постављачицу теме да, кад реши да отфлиндари своју косу, исту пажљиво покупи и преда на адресу коју ћу јој доставити, јер има заинтересованих који би је радо макар селотејпом прилепили, и макар један дан у животу били срећни због таквог украса на глави!
 
Hellen:
Молим постављачицу теме да, кад реши да отфлиндари своју косу, исту пажљиво покупи и преда на адресу коју ћу јој доставити, јер има заинтересованих који би је радо макар селотејпом прилепили, и макар један дан у животу били срећни због таквог украса на глави!

bice tvoja, obecavam:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Добро, тема је коса.
Док сам била мала шишали су ме увек на кратко. Ужас!
Кад сам почела сама да одлучујем почела сам да носим јако дугу косу. Годинама. Дуга, равна и плава (ЈА тврдим да је плава, остали кажу светло-смеђа!:lol: ).
Међутим...мееекана је...и млииитава...и само се оцмољи...А ја сам одувек маштала о бујној гриви препуној локни!

Последњих година носим степенасто шишано, до рамена...Али те муке око фенирања.:-( ..јер неће да стоји ни пола сата..УФ!
И зато, не посматрам своју косу очима мушкараца, јер мислим да је ни они нешто нарочито не примећују... Шта ћу, јадна, морам да истакнем друге атрибуте!:wink:
 
SINDI:
evo sad sam prala kosu...neopisivo me smara:( :-x

ceo život imam dugu kosu..dva puta sam se sa te dužine šišala na -do glave...prvi put sa 16, drugi put sa 26...i već godinu dana hoću da se ošišam , pa nikako..sve mi žao..kao da je u pitanju neka suštinska promena, a ne formalna...

kako doživljavate svoju kosu?
kao deo svoje ličnosti?
kao simbol svoje ženstvenosti?
kao deo imidža?
da li pravite te radikalne poteze, i koliko često?

i važno pitanje- da li gledate svoju kosu svojim, ili očima muškaraca?

iskreno, molim:wink:


slusaj me, ja sam se isto dva puta sisala do same glavu i oba puta sam plakala i to dozivljavala kao gubitak moje zenstvenosti, kao da sam ostala naga......neki deo mene je otisao sa kosom.....................razmisli, mozes je samo malo skratit ......ali nemoj je seci bas do glave............:))))
 

Back
Top