Iskustva sa Bogom (Svedočanstva jednoga poslanstva)

Ako već navodite citat iz koga se izvodi zaključak, odnosno računica, onda se, ili navode svi relevantni elementi, ili upućuje na izvor koji sadrži sve te elemente bez polovičnog citata. Ali svako ima pravo na svoju prezentaciju.

Ja sam citirao ono što je vezano za temu kojom sam se bavio (da se čitaoci ne bi zamarali čitanjem nepotrebnog teksta) a referencu nisam pružio stoga što se do Biblije može veoma lako doći, no prihvatam sugestiju (jer nemam lošu digestiju :-)) te evo linka rad' punog učinka:

http://www.svetopismo.info/index.ph...a-5&catid=36:prva-knjiga-mojsijeva&Itemid=112

Pozdrav
 
Zasto tooliko rasa i zasto vise bogova, svako ima svog :D

U raznolikosti se prepoznaje lepota, sila, mudrost, ljubav stvoritelja.

Na zemlji ne postoji jedna ista tvar sa drugom.
Sve je unikat.
Ne postoji ni jedan list ili travka da je ista sa drugom.
Sve je unikat.
Imamo opticke slicnosti.
Ali je sve stvoreno na zemlji unikat.
Dokaz Stvoritelja...
 
Poslednja izmena:
Slede dalji dokazi da se to proročanstvo odnosi na ovu malenkost, a da bismo imali jasan uvid u savršenstvo simbolike koja će biti prikazana, najpre ćemo reći da pomenuti brojevni kod čini suštinu i ovog Božjeg znaka, i to višestrukom primenom najpre broja 12, a stoga što se, po određenom ključu, broj dana godine deli na 144 (koji se, pak, što je naročito značajno, dobija množenjem broja 12 sa samim sobom: 12 x 12 = 144, pri čemu je deljiv i na 24: 144 : 24 = 6), gde dobijamo sledeću kombinaciju:

144
144
077
365

Evidentno je, dakle, da je prilikom ovakve deobe dana godine (na 144), ostatak takođe u granicama Biblijskog numeričkog koda, budući da je (77) deljiv na 7, a odgovarajuću primenu nalazimo u sledećim činjenicama:

Od Ilindana (dana koji se, svakog 02.08, u ovdašnjim - tradicionalnim, Hrišćanskim krugovima, gde i sam živim, posvećuje upravo Proroku Iliji) do mog rođendana (24.12) sežu upravo 144 dana (dakle: 12 x 12, u periodu od 02.08. do 24.12, gde preostaju 29 dana avgusta + 30 + 31 + 30 + 24 = 144).

77 dana kasnije, 11.03.2011. godine, nastupila je velika (i trostruka) katastrofa u Japanu (snažan zemljotres, cunami i nuklearna havarija), koja, i prema ovom otkrivenju, označava početak poslednjih Božjih sudova: 24.12 - 11.03 = 7 dana decembra + 31 + 28 + 11 = 77.

144 dana kasnije nastupa Ilindan (čime je, dakle, godišnji ciklus od jednog do narednog Ilindana zaokružen, a može se računati i od jednog do mog narednog rođendana): 11.03 - 02.08 = 20 dana marta + 30 + 31 + 30 + 31 + 02 = 144, pri čemu je značajna i činjenica da je 11.03. 70. dan prostih (neprestupnih) kalendarskih godina (deljivih, dakle, sa 7: 70 : 7 = 10, a radi potvrde primene Biblijskog koda u svim većim katastrofama napomenimo da je sledeći veći sud - snažan tajfun koji je, nažalost, devastirao Filipine - nastupio 08.11.2013, odnosno 312. dana godine, deljivih sa 12 i 24: 01.01 - 08.11 = 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 30 + 31 + 08 = 312 : 12 = 26 te 312 : 24 = 13)

U vezi sa ovim činjenicama nalazi se još jedna, koja ovaj simbolički kompleks čini još upečatljivijim, a sastoji se u tome da od mog rođendana do Ilindana, te od njega do godišnjice suda nad Japanom, protiče jednak broj dana:

24.12 - 02.08 = 07 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 02 = 221
02.08 - 11.03 = 29 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 28 + 11 = 221

S' tim u vezi je i jedna indikativna sitnica, koju zakon verovatnoće apsolutno isključuje kao slučajnost, a ona je osnovni motiv jedne pesme Momčila Bajagića - Bajage ("4-4-2 do Beograda"), što, naravno, nije šala (uz svaku čast Bajagi, ništa, ovde, nije kobajagi :-)):

http://www.telegraf.rs/vesti/beograd/1029232-bajaga-otkrio-misteriju-evo-sta-znaci-442-do-beograda

Naime, zbir ovih dvaju perioda (od po 221 dana) jeste 442 (pri čemu i snimak pesme traje 4:42 :-), što možete videti upravo na stranici do koje vodi prethodni link), a pečat stavlja činjenica da je u oba slučaja lokacija Beograd, kao, delom, i ta da je pesma nastala pre (i to znatno) suda nad Japanom. Stoga zakon verovatnoće neumoljivo govori da je Bajagić mogao jednako da odabere mnoštvo drugih brojeva, kao i neku drugu (a, praktično - kada je reč o poetskoj imaginaciji - bilo koju svetsku) lokaciju, što znači da je prilikom pisanja ove pesme bio nadahnut Božjim Duhom, te sa pravom možemo reći da ovaj znak i nije sitan. A da bude skoro bitan, staraju se sledeće činjenice:

Bajagić je rođen 12 godina i 308 dana pre ove malenkosti, što je, dakle, značajno ne samo zato što je 12 jedan od triju brojeva koji čine Biblijski brojevni kod, već i stoga što je broj 308 deljiv na 7; dakle, na još jedan od triju najistaknutijih brojeva Biblijske brojevne simbolike: 19.02.(1960) - 24.12.(1972) = 09 dana februara + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 30 + 31 + 30 + 24 = 308 : 7 = 44, kao i zbog višestrukog značaja broja 44, koji se, između ostalih, ogleda u sledećim činjenicama:

- Noje je, kao vesnik kraja prepotopnog sveta, rođen 1056, odnosno na 44 godine do kraja 11. veka nakon Stvaranja;

- Potop je, kao što smo videli u sklopu ove diskusije (što važi i za godinu Nojevog rođenja), nastupio 1656. godine, odnosno na 44 godine do kraja 17. veka nakon Stvaranja;

- Adventno doba je počelo 1844. godine;

- Izuzetno značajna Generalna konferencija Adventista Sedmog dana održana je 44 godine kasnije a zaključena je:

- samim krajem 44. sedmice iste (dakle - 1888) godine, odnosno 04.11, koji je, samim tim, upravo 308. dan godine (koliko, kao što videsmo, iznosi broj dana između Bajagićevog i mog rođendana): nakon 04.11. preostaju 26 dana istog i 31 dan decembra, što jesu 57 dana te je 365 - 57 = 308;


- Prolećna ravnodnevica, koja je prirodom određena granica početka i završetka godišnjeg ciklusa (koji se naziva i tropskom, odnosno - astronomskom godinom), počinje 2 x 44 dana nakon mog rođendana (najčešće 21. marta, te uključujući ili isključujući 24.12, u zavisnosti od toga da li je određena godina prestupna ili redovna).

Nakon svega, kraj Takvog stratega, zakon verovatnoće ne stvara teškoće!


Početak Adventnog doba:

http://www.adventist.org/utility/search/?q=1844+movement

Mineapoliska konferencija 1888:

"Prior to the actual General Conference session, a Bible Institute was convened beginning on Wednesday Oct. 10, 1888. The General Conference session began on Oct. 18 and ran through more than two full weeks, ending on Sunday Nov. 4, 1888."

https://en.wikipedia.org/wiki/1888_Minneapolis_General_Conference_(Adventist)

Značaj vesti koja je iznesena na toj konferenciji Bog je u viziji Otkrio Ellen G. White:

“Videla sam da su Džons i Vagoner imali predsliku u Isusu i Halevu kada su deca Izraela kamenovala uhode uz sarkazam i ismevanje. Videla sam da ste namerno odbacili ono za šta ste znali da je istinito samo stoga što je bilo suviše ponižavajuće za vaše gospodstvo, videla sam neke od vas kako, u vašim šatorima, oponašate i ismevate ovu braću. Takođe sam videla da bismo, da ste prihvatili njihovu poruku, nakon dve godine od tog datuma (1888) bili u Carstvu...” (GCB, 1892, May 7th)


http://sh.wikipedia.org/wiki/Mom%C4%8Dilo_Bajagi%C4%87_Bajaga

U Momčila velika je sila;
u Bajage ima mnogo snage.
Jer stihovi njemu su tegovi;
kad ih diže znaci jesu bliže!

Nek' ih diže za odličan siže,
vesnika posletka - pesnika poretka,
kojeg
Gospod Kroji da duše odgoji,
za Nebesa, posredstvom čudesa,

koja tako Ređa - glasom iz solfeđa,
da svi sada, s' pesnikom sred ada,
pojem Raja bore se do kraja -
samog sveta od Milog jagnjeta!
 
Poslednja izmena:
...te sa pravom možemo reći da ovaj znak i nije sitan. A da bude skoro bitan, staraju se sledeće činjenice:

Bajagić je rođen 12 godina i 308 dana pre ove malenkosti, što je, dakle, značajno ne samo zato što je 12 jedan od triju brojeva koji čine Biblijski brojevni kod, već i stoga što je deljiv na 7; dakle, na još jedan od triju najistaknutijih brojeva Biblijske brojevne simbolike: 308 : 7 = 44, kao i zbog višestrukog značaja broja 44, koji se, između ostalih, ogleda u sledećim činjenicama:

- Noje je, kao vesnik kraja prepotopnog sveta, rođen 1056, odnosno na 44 godine do kraja 11. veka nakon Stvaranja;

- Potop je, kao što smo videli u sklopu ove diskusije (što važi i za godinu Nojevog rođenja), nastupio 1656. godine, odnosno na 44 godine do kraja 17. veka nakon Stvaranja;

- Adventno doba je počelo 1844. godine;

- Izuzetno značajna Generalna konferencija Adventista Sedmog dana održana je 44 godine kasnije a zaključena je:

- samim krajem 44. sedmice iste (dakle - 1888) godine, odnosno 04.11, koji je, samim tim, upravo 308. dan godine (koliko, kao što videsmo, iznosi broj dana između Bajagićevog i mog rođendana): nakon 04.11. preostaju 26 dana istog i 31 dan decembra, što jesu 57 dana te je 365 - 57 = 308;


- Prolećna ravnodnevica, koja je prirodom određena granica početka i završetka godišnjeg ciklusa (koji se naziva i tropskom, odnosno - astronomskom godinom), počinje 2 x 44 dana nakon mog rođendana (najčešće 21. marta, te uključujući ili isključujući 24.12, u zavisnosti od toga da li je određena godina prestupna ili redovna).

Nakon svega, kraj Takvog stratega, zakon verovatnoće ne stvara teškoće!

A u vezi sa ovim brojem (44) i Mineapoliskom konferencijom, nalaze se sledeće (takođe vrlo indikativne) činjenice:

2008 - na 120 godina (ovaj broj nije samo zaokružen već je i deljiv na 12 i 24: 120 : 12 = 10 i 120 : 24 = 5) od ove značajne Konferencije vođstva Crkve ASD, u SAD-u - zemlji u kojoj je nastao Adventni pokret - na vlast je došao 44. predsednik dok je, istovremeno, radi ispunjenja simbolike smene vrha Crkve ASD, u našoj zemlji, te u krugovima ovdašnje tradicionalne crkve, nastao previr zbog moguće smene "patrijarha" Pavla (zbog bolesti i starosti, od čega je preminuo naredne godine), koji je, pak, bio 44. poglavar SPC.

Ovom značajnom simbolikom Bog je Potvrdio vest koju je Objavio mojim posredstvom - da je, naime, upravi Crkve ASD tada (nakon pomenutih 120 godina od Mineapolisa, koliko je bilo dodeljeno i Prepotopnom svetu: 1. Mojsijeva 6,3) isteklo vreme naročite milosti, kada je vođstvo i formalno povereno vesniku poslednjih sudova i samog kraja sveta.

Ono što je, pri svemu tome, naročito upečatljivo, jeste to da je Obama izabran upravo 04.11. (dakle, na dan kada je samim krajem 44. sedmice 44. godine nakon 1844. zaključena pomenuta Konferencija):

"He was elected the 44th President of the United States on November 4, 2008..."

https://www.whitehouse.gov/administration/president-obama

Krunu (mada ne po važnosti) ove simbolike čini podatak da je 44. patrijarh SPC rođen 11.09.1914. godine, a u sprezi sa činjenicom da je preminuo 15.11.2009, što, pak, znači da je živeo 95 godina i 44 dana...

https://bs.wikipedia.org/wiki/Patrijarh_srpski_Pavle
 
Kakav sud nad Japanom? O cemu pricas ti?:eek:
Šta li pričam, Koga li veličam -
ko to pita da li išta čita?
Ako čita zašto tako skita,
kad direktno jeste i efektno?

Neposredno jeste i uredno;
redom čitaš te se ne kopitaš.
Jer s' kopitom nisi sa elitom,
a elita, znanjem potrebita,

red isprati te smisao shvati.
A kad shvati trud joj se isplati,
te je tada znanje kao klada,
koju um i valja* (još u Ime Kralja)!

* Po onoj narodnoj: "Um caruje - snaga klade valja", ali, u žargonu, valjati znači i (pro)davati :-)
 
Хтео сам да будем хришћански верник, Богу сам се молио и Христу. Три године сам веровао да је Бог правда. љубав и милиост, а када сам прочитао Библију Стари Завет видео сам да је Бог чудовиште и садиста и ради по систему ја сам господар свега и могу како хоћу. После сам видео и историју како је стварана и измишљена Библија, како је измишљен Исус и само после две недеље вера ми се срушила. Рекао сам себи нека хвала. Живећу слободно без садисте и лажног месије себи над главом.
 
Ja sam citirao ono što je vezano za temu kojom sam se bavio (da se čitaoci ne bi zamarali čitanjem nepotrebnog teksta) a referencu nisam pružio stoga što se do Biblije može veoma lako doći, no prihvatam sugestiju (jer nemam lošu digestiju :-)) te evo linka rad' punog učinka:

http://www.svetopismo.info/index.ph...a-5&catid=36:prva-knjiga-mojsijeva&Itemid=112

Pozdrav

Verovatno me niste razumeli. Nije mi potreban link. Govorim o onome što je citirano. I upravo i govorim o tome da je lako doći do linka, odnosno, nepotreban je citat. Ali ako se već citira nešto iz čega se izvodi računica, onda se citiraju svi potrebni elementi za izvođenje računice, inače računica izgleda netačno. Razumem da ste hteli da skratite. Evo da se pozabavim time :) :
Skraćeno bi izgledalo recimo:
Adam 130 godina do rođenja Sita
Sit 105 godina do Enosa...
I ovo sadrži sve potrebne elemente, kratko je, a ko ne veruje može da pogleda izvor (link) kome veruje.

Nije to toliko bitno, ja razumem nameru, samo skrećem pažnju što ne morate da uvažite niti da smatrate da sam u pravu. :)
 
Nije to toliko bitno, ja razumem nameru, samo skrećem pažnju što ne morate da uvažite niti da smatrate da sam u pravu. :)
Razumeli smo se i sve je u redu.

Хтео сам да будем хришћански верник, Богу сам се молио и Христу. Три године сам веровао да је Бог правда. љубав и милиост, а када сам прочитао Библију Стари Завет видео сам да је Бог чудовиште и садиста и ради по систему ја сам господар свега и могу како хоћу. После сам видео и историју како је стварана и измишљена Библија, како је измишљен Исус и само после две недеље вера ми се срушила. Рекао сам себи нека хвала. Живећу слободно без садисте и лажног месије себи над главом.
Ovde nije reč o tome, te možemo da pokrenemo posebnu temu - da razrešimo (eventualne) dileme (ukoliko, dakle, nije reč o namernoj opstrukciji)...


Зар Адам по Библији није поживео 900 година?
Jeste, ali i o tome je bilo reči:

Tu su citirani samo stihovi koji pokazuju koliko je vremena proteklo od Stvaranja do potopa, a iz drugih se vidi da su svi živeli duže (uostalom, da je tako - kako smatraš da jeste, to bi dosad mnogi zapazili...):

5:3 I požive Adam sto trideset godina, i rodi sina po obličju svom, kao što je on, i nadede mu ime Sit.
5:4 A rodiv Sita požive Adam osam stotina godina, rađajući sinove i kćeri;
5:5 Tako požive Adam svega devet stotina trideset godina; i umre.
Dakle, Biblijski rodoslovi prate liniju prvenaca, što je - s' obzirom na to da niko re rađa potomke na dan smrti (:-)) - savršeno logično, no ni to nije tema (koju, uz pozdrav svima, nastavljamo)...
 
Krunu (mada ne po važnosti) ove simbolike čini podatak da je 44. patrijarh SPC rođen 11.09.1914. godine, a u sprezi sa činjenicom da je preminuo 15.11.2009, što, pak, znači da je živeo 95 godina i 44 dana...

https://bs.wikipedia.org/wiki/Patrijarh_srpski_Pavle

Nadalje, kada je reč o simbolici kojom je označen život ovog verskog poglavara, videćemo da je dan njegove smrti značajan iz još jednog razloga, koji, međutim, neće biti potpuno shvaćen ukoliko nemamo uvid u činjenicu da su tokom rada svih vesnika određenog profila, njihovo učešće u Božjem Delu obeležila dva četrdesetodnevna perioda (što je slučaj i sa autorom ovog teksta), a oni jesu: Mojsije, Ilija i Sam Gospod, Čija je Služba neuporedivo značajnija od njihove.

Tako je Mojsije - prilikom primanja ploča na kojima je Bog Lično Upisao Deset svetih zapovesti - na gori Sinaj dvaput proveo po 40 dana (razlog zašto je to Bog ponovo Učinio jeste taj da je Mojsije - kada su Izrailjci sagrešili, a da bi im pokazao da su tako prezreli Zavet kojeg su sa Bogom učinili na temelju Deset zapovesti - razbio ploče Zakona):

24:12 I reče Gospod Mojsiju: Popni se k meni na goru, i ostani ovde, i daću ti ploče od kamena, zakon i zapovesti, koje sam napisao da ih učiš.
24:18 ...i pope se na goru; i osta Mojsije na gori četrdeset dana i četrdeset noći.

34:1 I reče Gospod Mojsiju: Isteši sebi dve ploče od kamena kao što su bile prve, da napišem na tim pločama reči koje su bile na prvim pločama, koje si razbio.
34:28 I Mojsije osta onde kod Gospoda četrdeset dana i četrdeset noći, hleba ne jedući ni vode pijući; i napisa Gospod na ploče reči zaveta, deset reči.

2. Mojsijeva 24,12.18; 34,1.28.

Drugi vesnik čiju su službu obeležila dva četrdesetodnevna perioda jeste, dakle, Ilija (koji je, kao što smo videli - a najviše stoga što je živ vaznet na Nebo - predslika vesnika samog kraja sveta, koji će, poput njega - budući da Će Gospod Doći za našeg vremena - i sam biti vaznet bez potpadanja pod vlast smrti: 2. Carevima 2,1-11):

19:4 A sam otide u pustinju dan hoda; i došav sede pod smreku, i zažele da umre, i reče: Dosta je već, Gospode, primi dušu moju, jer nisam bolji od otaca svojih.
19:5 Potom leže i zaspa pod smrekom. A gle, anđeo taknu ga i reče mu: Ustani, jedi.
19:6 A on pogleda, i gle, čelo glave mu hleb na ugljenu pečen i krčag vode. I jede i napi se, pa leže opet.
19:7 A anđeo Gospodnji dođe opet drugom, i taknu ga govoreći: Ustani, jedi, jer ti je put dalek.
19:8 A on ustavši jede i napi se; potom okrepivši se onim jelom ide četrdeset dana i četrdeset noći dokle dođe na goru Božju Horiv.

To je prvi četrdesetodnevni period koji beleži službu ovog Božjeg Vesnika, dok je drugi uzrokovan njegovim povratkom istim putem (kojim je, pak, putovao 40 dana), što mu je Bog i Naredio:

19:15 Tada mu reče Gospod: Idi, vrati se svojim putem u pustinju damaštansku...

1. Carevima 19.

Zapazimo, s' tim u vezi, da je u 4. stihu (koji je takođe naveden) napisano da je na četrdesetodnevni put zaista krenuo iz te pustinje a vezu sa adventnim vesnikom čini smrt patrijarha Pavla, a tako što je nastupila prvog u nizu od 40 dana, koji se navršavaju mojim rođendanom:

15.11 - 24.12 = 16 (uključujući 15.11) + 24 = 40

Drugi jednak period nadovezan je na ovaj te seže do 02.02:

24.12 - 02.02 = 07 + 31 + 02 = 40.

Ono što, pak, ovaj datum naročito označava jeste, pre svega, podatak da je u pitanju 02.02.2002. godine, što je datum naročite numeričke strukture (gde je, dakle, sve u znaku broja 2).

Drugo obeležje tog dana jeste činjenica da je on 33. od početka i 333. od kraja godine:

31 dan januara + 02 = 33 a kada od 365 oduzmemo prvih 32 dana (isključujući, prirodno, 33, budući da je, ujedno, 333, što može da se predstavi i ovako: 032 + 1 + 332), dobijamo odgovarajući rezultat: 365 - 32 = 333.

Osim toga, ovaj datum ima Biblijski ekvivalent (koji, uz to, odgovara i događaju koji je 2002. označen na ovakav način):

3:1 I poče Solomun zidati dom Gospodnji u Jerusalimu na brdu Moriji, koje bi pokazano Davidu ocu njegovom na mestu koje beše pripravio David, na gumnu Ornana Jevusejina.
3:2 I poče zidati drugog dana drugog meseca četvrte godine carovanja svog.

2. Dnevnika 3,1.2.

Istog datuma 2002, zbog pravednih ukora upućenih najpre njima, isključen sam od strane neposvećenih vođa Crkve ASD, čime je, praktično, već tada uspostavljen nov (Crkveni) poredak, što, dakle, odgovara početku izgradnje Svetog hrama za vladavine Solomuna a ono što je takođe vezano za iste periode (koji karakterišu i Mojsijev i Ilijin rad na duhovnom probuđenju i reformi), jeste činjenica da su u tim prilikama obojica doživela naročit susret sa Bogom (što je slučaj i sa mnom).

Treća osoba Čiji su rad obeležili isti periodi, jeste - kao što rekosmo - Gospod:

4:1 Tada Isusa odvede Duh u pustinju da Ga đavo kuša.
4:2 I postivši se dana četrdeset i noći četrdeset, naposletku ogladne.

1:1 Prvu sam ti knjigu napisao o svemu, o Teofile, što poče Isus tvoriti i učiti
1:2 Do dana kad se uznese, pošto Duhom Svetim zapovedi apostolima koje izabra,
1:3 Pred kojima i po stradanju svom pokaza sebe živa mnogim i istinitim znacima, i javlja im se četrdeset dana, i govori o carstvu Božjem.

Matej 4; Dela 1.

Da je i sam Ilija, koji je gotovo u potpunosti predslika vesnika posletka, između tih perioda doživeo naročitu Božju objavu (za Mojsija smo to videli iz priloženih tekstova, a što se Hrista tiče, javni deo NJegove Ovozemaljske misije je i omeđen upravo tim periodima, budući da je prvi nastupio odmah po NJegovom Krštenju, a drugi po Vaskrsenju), o tome Biblija svedoči narednim izveštajem:

19:7 A anđeo Gospodnji dođe opet drugom, i taknu ga govoreći: Ustani, jedi, jer ti je put dalek.
19:8 A on ustavši jede i napi se; potom okrepivši se onim jelom ide četrdeset dana i četrdeset noći dokle dođe na goru Božju Horiv.
19:9 A onde uđe u jednu pećinu i zanoći u njoj; i gle, reč Gospodnja dođe mu govoreći: Šta ćeš ti tu, Ilija?
19:10 A on reče: Revnovah veoma za Gospoda Boga nad vojskama; jer sinovi Izrailjevi ostaviše zavet Tvoj, Tvoje oltare razvališe, i proroke Tvoje pobiše mačem; a ja ostah sam, pa traže dušu moju da mi je uzmu.
19:11 A On reče: Iziđi i stani na gori pred Gospodom. I gle, Gospod prolažaše, a pred Gospodom velik i jak vetar, koji brda razvaljivaše i stene razlamaše; ali Gospod ne beše u vetru; a iza vetra dođe trus; ali Gospod ne beše u trusu;
19:12 A iza trusa dođe oganj; ali Gospod ne beše u ognju. A iza ognja dođe glas tih i tanak.
19:13 A kad to ču Ilija, zakloni lice svoje plaštom i izašav stade na vratima od pećine. I gle, dođe mu glas govoreći:

1. Carevima 19.

Zanimljivo je i to da je u oba slučaja reč o istoj gori (Horivu), što nalazimo i u Malahijinom proročanstvu, kojim je narečena pojava adventnog vesnika u duhu i sili Ilije:

4:4 Pamtite zakon Mojsija sluge mog, kome zapovedih na Horivu za svega Izrailja uredbe i zakone.
4:5 Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji;
4:6 I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju.

Malahija 4.

Ceo mozaik ove simbolike gradi činjenica da su sva trojica (iz čega zaključujemo da je Mojsije zbog izuzetnih zasluga vaskrsnut pre kraja sveta, što vidimo i na osnovu 9. stiha Judine Poslanice) bila okupljena prilikom Hristovog preobraženja, kojim je Otkrio Slavu Svog Božanskog Veličanstva:

17:1 I posle šest dana uze Isus Petra i Jakova i Jovana brata njegovog, i izvede ih na goru visoku same.
17:2 I preobrazi se pred njima, i zasja se lice Njegovo kao sunce a haljine Njegove postadoše bele kao svetlost.
17:3 I gle, ukazaše im se Mojsije i Ilija, koji s Njim govorahu.

Matej 17.


Gora Horiv

Ovog dana dobio sam poriv,
da i pesmom slavim Goru Horiv.
Ta je Gora oganj za Sotonu,
kao Tora svakome demonu.

Bog Se Javi u vremena sveta,
da Proslavi Istinu Jagnjeta.
Žrtva NJemu ne beše nemila,
te je zato izdala Ga sila.

Od Oca Mu beše oganj živi,
Vasiona da se tome divi.
K'o Ilija zato k' Nebu Ode,

da od smrti ima nam slobode.


II

A i sada, pred svetim Urankom,
pesnik Raja sa istim je dankom.
Ta dažbina uvek jeste žrtva,
Božja Crkva da ne bude mrtva.

I bez suze Bogu život daješ,
kad za grehe nimalo ne haješ.
To je mera takvih Sveštenika,
do Nebesa niz od stepenika.

Nek' svi zato pođu uz te lestve,
jer je sada vreme zadnje žetve.
Uz njih sada već se penje neko,
te sam pođi - zašto bi te ček'o...
 
Poslednja izmena:
Jedan od zanimljivijih prikaza činjenice da se upravo za našeg vremena, te na ovim prostorima, ispunjava proročanstvo o pojavi vesnika u duhu i sili Proroka Ilije, zasnovan je na primopredaji svetskog klupskog fudbalskog trona AC Milana i madridskog Reala, gde prvu naznaku nalazimo u samom imenu italijanskog i višestrukog evropskog i svetskog šampiona.

Sledeća indikativna činjenica vezana za ovaj tim jeste ta da je osnovan 1899. godine, odnosno na 73 godine do mog rođenja, što, pak, znači da tu i 1972. godinu spaja (isključujući obe - 1899. i 1972) niz od upravo 72 godine (koji, dakle, simboliše i 1972).

Sledeći značajan podatak jeste taj da je AC Milan 7. titulu evropskog šampiona osvojio 2007, odnosno iste godine kada je počela 7. godina mog javnog rada za probuđenje i reformu Crkve ASD (kojeg sam započeo 2001), zahvaljujući čemu je ovaj klub stekao mogućnost da iste godine osvoji i titulu svetskog prvaka, što je i ostvario, postavši, tako, klub sa najvećim brojem titula sa međunarodnih takmičenja.

http://www.acmilan-serbia.com/p/istorija.html

Vezan za isti događaj, jeste podatak da je Milan do prilike da osvoji i tu titulu evropskog prvaka došao nakon spora koji je nastao zbog određene afere u italijanskoj ligi (zbog čega je mogao da bude diskvalifikovan), a odlukom odgovarajuće evropske fudbalske komisije, koja ju je donela 02.08.2006. godine; to jest na Ilindan (dan koji se u ovdašnjim tradicionalnim Hrišćanskim krugovima posvećuje Proroku Iliji, o čemu je bilo reči i u prethodnim tekstovima na ovu temu):

"Milanu zeleno svetlo" (pogledajte datum na početku stranice):

http://www.novosti.rs/vesti/sport.72.html:186452-Milanu-zeleno-svetlo

Ta (7) titula je, kako rekosmo, osvojena 2007. godine:

https://en.wikipedia.org/?title=2007_UEFA_Champions_League_Final

Ono što je, pritom, jako zanimljivo, jeste podatak da koliko vremena protiče od ove značajne godišnjice pobede Milana do mog rođendana - toliko prolazi i od Dana oslobođenja Beograda (koji je, dakle, mesto vesnika čije je ime identično imenu ovog kluba, pri čemu Dan beogradske slave datira na 72 dana do kraja kalendarske godine, što je ekvivalent godini mog rođenja) do iste godišnjice:

20.10 - 23.05 = 11 + 30 + 31 + 31 + 28 + 31 + 30 + 23 = 215
23.05 - 24.12 = 08 + 30 + 31 + 31 + 30 + 31 + 30 + 24 = 215

S' tim u vezi je zanimljiv podatak da je Ilindan 214. dan prostih i upravo 215. prestupnih godina:

31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 02 = 214

Iste godine, Milan je osvojio i titulu svetskog prvaka, i to 16.12, odnosno 350. dana kalendarske godine (365 - 15 = 350), što je značajno zbog deljivosti tog broja na sedmične odseke (350 : 7 = 50), ali i stoga što je taj dan 357. nakon mog rođendana (dakle i sam je deljiv na 7), što znači da sa njim (sa 24.12) čini niz od 358 dana, što odgovara činjenici da je 24.12. upravo 358. dan prostih kalendarskih godina (neprestupnih, kakva je bila i 2007):

https://en.wikipedia.org/wiki/2007_FIFA_Club_World_Cup_Final

Osvajanjem ove titule AC Milan je postao ekipa sa najvećim brojem titula u međunarodnim takmičenjima, u čemu ga je, pak, sustigao madridski Real, koji ga je, međutim, zbog većeg broja osvojenih titula u domaćim takmičenjima, ukupno prevazišao a simbolika u ovoj primopredaji se odražava i u činjenici da je ova ekipa poznata kao "Kraljevski klub" (što ime Real upravo i znači), a stoga što ukazuje na Nebeskog Kralja (ili, kako stoji u drugim prevodima - Cara), Kome će se adventni vesnik - upravo kao što je to, kao prvi vesnik u duhu i sili Ilije, učinio Jovan Krstitelj - pokloniti prilikom NJegovog sada već veoma skorog dolaska a simbolika kojom Se upravo On (iako, prirodno, ne Podržava takmičarske sportove) Postarao da cela slika bude višestruko predstavljena i dokazana, izražena je sledećim činjenicama:

Real je osnovan 1902. godine, na savršenih (te i deljivih sa 7) 70 godina do mog rođenja;

Datum njegovog osnivanja je 06.03, koji je, pak, 72. dan nakon mog rođendana:

24.12 - 06.05 = 07 + 31 + 28 + 06 = 72.

https://en.wikipedia.org/wiki/Real_Madrid_C.F.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima!

Iz dosadašnjih iskustava je svako mogao da vidi da ona jesu uzrokovana Višom silom, Čije delovanje svoj ekvivalent nalazi u izrazu Biblijskog brojevnog koda (kojeg, kao što smo više puta napominjali, čine brojevi 7, 12 i 24, koje nalazimo i u rođendanu vesnika poslednjih Božjih sudova i samog kraja sveta, budući da 24.12. datira na upravo 7 dana do kraja kalendarske godine).
Takođe je, na osnovu istih, svako ko ih je pročitao mogao da shvati da Bog ima naročit plan za Srbiju, kojeg je - kao što ćete, dragi prijatelji Božje Istine, moći da vidite - na sličan način kao u prethodno opisanom iskustvu (odnosno - otkrivenju), Potvrdio proteklih dana, no, da bi ova simbolična slika bila potpuna, najpre će biti predstavljena druga, te njima srodna (po trajnosti određenih perioda) otkrivenja, koja su delimično opisana u jednoj od prethodnih poruka:

Slede dalji dokazi da se to proročanstvo odnosi na ovu malenkost, a da bismo imali jasan uvid u savršenstvo simbolike koja će biti prikazana, najpre ćemo reći da pomenuti brojevni kod čini suštinu i ovog Božjeg znaka, i to višestrukom primenom najpre broja 12, a stoga što se, po određenom ključu, broj dana godine deli na 144 (koji se, pak, što je naročito značajno, dobija množenjem broja 12 sa samim sobom: 12 x 12 = 144, pri čemu je deljiv i na 24: 144 : 24 = 6), gde dobijamo sledeću kombinaciju:

144
144
077
365

Evidentno je, dakle, da je prilikom ovakve deobe dana godine (na 144), ostatak takođe u granicama Biblijskog numeričkog koda, budući da je (77) deljiv na 7, a odgovarajuću primenu nalazimo u sledećim činjenicama:

Od Ilindana (dana koji se, svakog 02.08, u ovdašnjim - tradicionalnim, Hrišćanskim krugovima, gde i sam živim, posvećuje upravo Proroku Iliji) do mog rođendana (24.12) sežu upravo 144 dana (dakle: 12 x 12, u periodu od 02.08. do 24.12, gde preostaju 29 dana avgusta + 30 + 31 + 30 + 24 = 144).

77 dana kasnije, 11.03.2011. godine, nastupila je velika (i trostruka) katastrofa u Japanu (snažan zemljotres, cunami i nuklearna havarija), koja, i prema ovom otkrivenju, označava početak poslednjih Božjih sudova: 24.12 - 11.03 = 7 dana decembra + 31 + 28 + 11 = 77.

144 dana kasnije nastupa Ilindan (čime je, dakle, godišnji ciklus od jednog do narednog Ilindana zaokružen, a može se računati i od jednog do mog narednog rođendana): 11.03 - 02.08 = 20 dana marta + 30 + 31 + 30 + 31 + 02 = 144, pri čemu je značajna i činjenica da je 11.03. 70. dan prostih (neprestupnih) kalendarskih godina (deljivih, dakle, sa 7: 70 : 7 = 10, a radi potvrde primene Biblijskog koda u svim većim katastrofama napomenimo da je sledeći veći sud - snažan tajfun koji je, nažalost, devastirao Filipine - nastupio 08.11.2013, odnosno 312. dana godine, deljivih sa 12 i 24: 01.01 - 08.11 = 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 30 + 31 + 08 = 312 : 12 = 26 te 312 : 24 = 13)
Neophodan uvod u naredno otkrivenje čini i podatak da period između godišnjica ovih sudova iznosi 242 dana, koji, pak, odgovara razmaku mog rođendana (24.12) i godišnjice početka mog javnog rada (23.08) na probuđenju i reformi najpre Crkve ASD (što znači da kako je sud nad Japanom nastupio 77 dana nakon mog rođendana, tako je i sud na Filipinima nastupio 77 dana nakon godišnjice početka mog javnog rada):

11.03 - 08.11 = 20 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 30 + 31 + 08 = 242
24.12 - 23.08 = 07 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 30 + 31 + 23 = 242

Ono što je takođe značajno jeste činjenica da ostatak dana godine iznosi 123 (365 - 242 = 123), koliko protiče i između godišnjica početka mog javnog rada do mog narednog rođendana: 23.08 - 24.12 = 08 + 30 + 31 + 30 + 24 = 123.

Kada je ovo jasno, biće očigledniji i pečat kojeg je Bog Stavio na skorašnju pobedu srpske fudbalske reprezentacije na Svetskom prvenstvu održanom na Novom Zelandu, kojeg uviđamo na osnovu sledećih činjenica:

- Srpski reprezentativci su prvi gol finalnog susreta postigli u 70. minutu, koji je ne samo zaokružen, već je - što je bitno - deljiv na 7;

- Drugi (te i poslednji i pobedonosni) pogodak postigli su u 118, odnosno 48 minuta kasnije, što je značajno zbog deljivosti tog broja na 12 i 24: 48 : 12 = 4 i 48 : 24 = 2;

- To, osim toga, znači da ostatak od ukupno 120 iznosi 72 minuta, koji je takođe deljiv na iste brojeve (72 : 12 = 6 i 72 : 24 = 3), a, kao što smo više puta napominjali, predstavlja i godinu mog rođenja;

- Brazilci su jedini pogodak postigli u 73, odnosno upravo tokom istih 48 minuta;

- Taj (73) minut jeste upravo 48. gledano od kraja susreta;

- Stoga i u ovom slučaju ostatak (koji mu, zapravo, prethodi) iznosi upravo 72 minuta;

- Srpski fudbaleri su u takozvanoj eliminacionoj fazi tog takmičenja odigrali ukupno 4 utakmice i na svakoj su igrali i u produžecima, što znači da je ukupan broj minuta odigranih u toj fazi takmičenja 480 (koji je, dakle, deljiv na upravo 48, te i na 12 i 24);

- Ova utakmica je - u skladu sa Biblijskim brojevnim kodom - bila 7. u nizu.

Ono što, u vezi sa ovde ponovljenim iskustvima/otkrivenjima (u kojima su, dakle, figurirali periodi od 242 i 123 dana) markira ovu pobedu Srba, jesu sledeće činjenice:

- Dan oslobođenja Beograda (koji je, dakle, mesto vesnika posletka, te nakon kojeg do kraja godine preostaju sada već znanih 72 dana, koji ukazuju na njegovu godinu rođenja) i dan ove pobede srpskih reprezentativaca spaja (isključujući 20.10. i 20.06) period od upravo 242 dana a jednak broj dana protiče od godišnjice početka Adventnog doba (koja je takođe pomenuta u ranijim porukama, te koja se nalazi na 70 dana do kraja kalendarske godine, deljivih na 7, ali, što se tog perioda tiče, uključujući 22.10):

20.10 - 19.06 = 11 + 30 + 31 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 19 = 242
22.10 - 20.06 = 10 + 30 + 31 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 20 = 242

Treća indikativna činjenica jeste ta da od dana ove pobede srpske reprezentacije do iste godišnjice (početka Adventnog doba) protiču viđenih 123 dana (isključujući oba datuma):

20.06 - 21.10 = 10 + 31 + 31 + 31 + 21 = 123

Kada ovo znamo, upečatljive su i sledeće činjenice:

- Broj dana koji protiče od godišnjica početka mog javnog rada do ove (svakako istorijske :-)) pobede fudbalskih reprezentativaca Srbije deljiv je na 7:

23.08 - 20.06 = 08 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 20 = 301 : 7 = 43;

- Broj dana koji od Ilindana seže do 20.06. takođe je deljiv na sedmične odseke:

02.08 - 20.06 = 29 + 30 + 31 + 30 + 31 + 31 + 28 + 31 + 30 + 31 + 20 = 322 : 7 = 46;

- Broj dana između Ilindana i godišnjice početka mog javnog rada deljiv je na iste periode:

02.08 - 23.08 = 21 : 7 = 3.

I ova slika je, kao što rekosmo, zaista upečatljiva a i pozadina je, s' obzirom na ranija iskustva - jasna. Naime, Bog je, evidentno, iz stanovitih razloga, Odabrao ovu zemlju da bude stožer poslednjeg velikog probuđenja i reforme celokupnog Hrišćanstva, te i mnogih drugih duša koje će Mu pristupiti u narednom periodu, nakon svega što Će On tek Činiti, na slavu NJegovom Svetom Imenu, te i gotovo polovine sveta (kako je Sam Kazao), koja će biti spasena već u ovim poslednjim danima (ne i doslovno danima) Ovozemaljskog doba.

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.html:554067-Sedam-krugova-raja-orlica

http://www.srbijadanas.com/clanak/finale-sp-u20-brazil-srbija-uzivo-19-06-2015
 
Poslednja izmena:
Da ne bude pogrešno shvaćena, javljamo (da sve popravljamo) da nam pesma ova bila je skraćena - da Agarta i do Neba šparta...

Gora Horiv

Ovog dana dobio sam poriv,
da i pesmom slavim Goru Horiv.
Ta je Gora oganj za Sotonu,
kao Tora svakome demonu.

Bog Se Javi u vremena sveta,
da Proslavi Istinu Jagnjeta.
Žrtva NJemu ne beše nemila,
te je zato izdala Ga sila.

Od Oca Mu beše oganj živi,
Vasiona da se tome divi.
K'o Ilija zato k' Nebu Ode,

da od smrti ima nam slobode.


II

A i sada, pred svetim Urankom,
pesnik Raja sa istim je dankom.
Ta dažbina uvek jeste žrtva,
Božja Crkva da ne bude mrtva.

I bez suze Bogu život daješ,
kad za grehe nimalo ne haješ.
To je mera takvih Sveštenika,
do Nebesa niz od stepenika.

Nek' svi zato pođu uz te lestve,
jer je sada vreme zadnje žetve.
Uz njih sada već se penje neko,
te sam pođi - zašto bi te ček'o...
III

...Otac Sveti, te pesnika sledi,
Đavo kleti kad ništa ne vredi.
Uz te lestve poći može samo,
ko je grehu - rek'o: Zbogom tamo*!

Sad je vreme za predanje Bogu -
kao nikad, jer tučemo Rogu.
Zmija stara zavidi jednako;
odžačara - volela bi jako.

Dimničari nikad nisu čisti;
janičari na istoj su listi.
Domobrani na dobroj su strani;
izabrani nek' nisu nastrani.


IV

I Agarta Nebom će da šparta;
al' sad ponos bije ga po nosu.
Druga karta biće mu k'o Sparta,
te tad neće žedan piti rosu!

Izvor žeđi njemu je neznanje,
koje vidi kad pesnik ispreda,
ovakva iskustva k'o najviše znanje,
besedama izvan svakog reda.

Sa tim znanjem zato je sa žeđu,
no nek' pije - ništa ga ne košta.
Kad je tako nek' i u solfeđu,
rimu prati k'o goluba pošta ;)



V

Jer famozno ona njega prati,

bravurozno - to je kad se shvati!
Ali samohvala duši jeste ala,
te sad šala ovo beše mala.

Ko se šali taj bližnje i ljubi,
ko se žali - druge tugom ubi.
Od radosti dolazi i zdravlje,
od gadosti pirovo je slavlje.

Uticaji nisu kašalj mačji,
pomračaji kao hod su pačji.
Sve u svemu, vesnik menja šemu,
imaš čemu da stremiš uz temu!


* "tamo" = tama, tmina (nije dama a nije ni psina :-))
 

Back
Top