INTEGRACIJA ROMA?

Svakako da sam za integraciju,i ne ne smetaju mi pokusaji ukidanja diskriminacije!Ali meni nije jasno zasto se u posllednje vreme na forumu postavljaju takve imbecilne teme koje za svrhu imaju pljuvanje jednog celog etniciteta!Dokle ce vise da se pljuje po svim nesrpskim elementima u drustvu?Treba svakako ukinuti diskriminaciju Roma i to najstroze sankcionisati i treba ih u potpunosti integrisati u drustvo i obezbediti dotatne garancije da se spreci svaki vid omalovazavanja i fizickih nasrtaja na taj narod!
 
drinjaca:
Према Ромима влада позитивна дискриминација. Сви имају већа права од нас Срба.


Pa sta ako si Srbin,jer mislis da si uhvatio svetog Velimirovica za kur4c,onda?Sta si ti to toliko zasluzniji od Roma gradjanina Srbije samo po tome sto si Srbin?
 
drinjaca:
Према Ромима влада позитивна дискриминација. Сви имају већа права од нас Срба.
tacno,drinjaca???Rom ministar odbrane...Rom ministar obrazovanja...Rom ministar za ekologiju i zastitu blizeg okolisa..60% Roma u ambasadorskim sluzbama po bijelom svijetu..pa ljudi..oni nisu nikad imali niti ce imati bilo kakva prava na podrucju Balkana..jedino poneko dobro prodje u zivotu ako zna dobro zasvirati i zapjevati...sve drugo je luk i hladna voda...
 
drinjaca:
Према Ромима влада позитивна дискриминација. Сви имају већа права од нас Срба.

Izuzetna glupost. Romi nemaju skoro nikakva pravam, delimicno su za to sami krivi, ali svejedno treba ih integrisati. Ali sta da radis kad nas metiljavi gradonacelnik predlozi da se izgrade kontejneri ( bas su "pogodili" izraz protiv diskriminacije ) a Novi Beograd se pobuni. Kazem metiljavi jer umesto da lupi pesnicom o sto i postupi onako kako treba nas gradonacelnik povladjuje misljenju mase da ne bi izgubio koji glas. Strasno! Ovo krnji utisak koji mi Srbi imamo sami o sebi. To me podseti - danas citam u Blicu da su Ameri radili israzivanje o tome koji narod ima najvise misljenje o sebi i mi ispadosmo prvi. Pa zar je to normalno?! Primera radi, Hrvati su zauzeli deveto mesto.
 
zox:
Svakako da sam za integraciju,i ne ne smetaju mi pokusaji ukidanja diskriminacije!Ali meni nije jasno zasto se u posllednje vreme na forumu postavljaju takve imbecilne teme koje za svrhu imaju pljuvanje jednog celog etniciteta!Dokle ce vise da se pljuje po svim nesrpskim elementima u drustvu?Treba svakako ukinuti diskriminaciju Roma i to najstroze sankcionisati i treba ih u potpunosti integrisati u drustvo i obezbediti dotatne garancije da se spreci svaki vid omalovazavanja i fizickih nasrtaja na taj narod!

ovo je najstrasnije,licemerni liberali koji svuda mute vodu.a sta je sa diskriminacijom srba u srbiji? ako te ne zanima tema ti je lepo zaobidji,nisam pozivao na mrznju i linch,samo me zanima misljenje ljudi o toj temi.
a za sve koji razmisljaju kao zox nagradno pitanje:da li bi ste se ozenili/udale za roma/romkinju?
 
Какав ром, двд или цд, а мислите на цигане......
Па овако Православци могу остати , а остали код виспака или ти аналитичара у рватску
 
serb_pagan:
a sada da zagrejemo malo strasti.da li ste za integraciju roma u srpsko drustvo,odnosno da li vam smetaju pokusaji ukidanja diskriminacije prema njima

vidish... ja sam za gradjansku drzavu.

tu ne bi bilo diskriminacije ni prema kome, jer su svi isto, al ne bi bilo ni glupih pojava da neko sa 8 razreda osnovne koji u zivotu nije imo radni odnos nikad i nigde, dobije neko radno mesto chisto da se vidi da nema diskriminacije :(

znachi... gradjanska drzava, bez nacionalnih razlika, gde se poshtuju struchnost i kvalifikovanost!
 
crow:
vidish... ja sam za gradjansku drzavu.

tu ne bi bilo diskriminacije ni prema kome, jer su svi isto, al ne bi bilo ni glupih pojava da neko sa 8 razreda osnovne koji u zivotu nije imo radni odnos nikad i nigde, dobije neko radno mesto chisto da se vidi da nema diskriminacije :(

znachi... gradjanska drzava, bez nacionalnih razlika, gde se poshtuju struchnost i kvalifikovanost!

Tako je crow.

Ali dokle god se budu pitali takvi kao zox imacemo licemernost u Srbiji. Vlast je za svakog deportovanog Roma dobila novac. To nije mala svota. Sad da bi opravdala to mora da se vidi da nema diskriminacije. Romi barem vecina, idu u osnovnu skolu bez knjiga i svezaka, nista ne nauce, pa ih ipak propustaju do treceg ili cetvrtog razreda. To je cista hipokrizija. Izvinjavam se Romima na koje se ovo ne odnosi. Ovde je pitanje uredjenja grada ili drzave gde ce oni imati svoje mesto u drustvu. A ne da se desi situacija da im se izgradi infrastruktura, stanovi i sve sto pripada, a da oni loze zimi parkete i vrata od soba. Na kraju ce vecina njih iste prodati i vratiti se u cergu gde im je najlepse. Ako je rezervat za takve resenje, onda to podrzavam. Napominjem da ima jako umnih ljudi medju Romima, ne samo kod nas vec i u svetu i ovo se na njih ne odnosi. A sto se cilja deportacije Roma tice to je vec dublje pitanje i zasto ne ostaju na Kosovu gde treba da budu po Ugovoru, nego dolaze u Srbiju i njene gradove, najvise Beograd.

A ti zox za to tvoje licemerje, rekao sam ti ranije.... akata pul.
 
а ко њих уопште дискирминише?

сам им ја крив што не заврше основну школу па онда скупљају гвожђе, картоне и живе по шупама?

и ПРОТИВ сам тога да се изгради било шта за њих, и да им се дају било какве повластице
а зашто би? да се види да нису дискриминисани...ма иди...онда дискриминишу нас остале

сваком по заслузи...а то што није имао среће да се роди са бољом подлогом...шта да му радим....дешава се
 
КиМ:
Какав ром, двд или цд, а мислите на цигане......
Па овако Православци могу остати , а остали код виспака или ти аналитичара у рватску
a dobri su ti bili na Kosovu..onda nijesi pitao koje su religije..sad kad su ih Albanci najurili zbog toga sto su se svrstali sa ostalim srpskim koljacima..sada ish..ne trebaju ni meni taman da svaki minut vichu...Tekbir Allahu Ekber...
 
Peruzzi:
а ко њих уопште дискирминише?

сам им ја крив што не заврше основну школу па онда скупљају гвожђе, картоне и живе по шупама?

и ПРОТИВ сам тога да се изгради било шта за њих, и да им се дају било какве повластице
а зашто би? да се види да нису дискриминисани...ма иди...онда дискриминишу нас остале

сваком по заслузи...а то што није имао среће да се роди са бољом подлогом...шта да му радим....дешава се

u beloj palanci ih ima 30+ odsto, pa malo jasnije vidim primenu "pozitivne" diskriminacije

a jel mozesh da poverujesh da im je vlada oprostila sve dugove za struju?
a jel mozesh da poverujesh da su oslobodjeni placanja do daljnjeg?

a ako nisi vido kradju u po bela dana, svrati, sad je sezona spremanja ogreva, mozesh lepo da gledash kako prolaze pored supa sa ukradenim stvarima i niko nishta ne kaze.

a zashto oni to mogu, a ostali se kaznjavaju za takve stvari???
 
zox:
Pa sta ako si Srbin,jer mislis da si uhvatio svetog Velimirovica za kur4c,onda?Sta si ti to toliko zasluzniji od Roma gradjanina Srbije samo po tome sto si Srbin?
zox,sto se tice Srbije, kako su Siptari. bili punopravni drzavlani Srbije toko i Romi, posle drugog sv. rata, i jedni i drugi u Srbiju su uzivali bolja "prava" od Srbina.
Medjutim, u poslednjih godinama, medjunarodna zajednica, nije obracal paznju prema ROMIMA koji Zive u Srbiju ,koliko prema Sipterima (koji se zalazu uz pomoc pomenute zajednice) da od Srbiju otmu Kosovo...
 
Oni ni u svojoj matičnoj državi Indiji nisu itegrisani, tamo su
kasta na najnižoj društvenoj lestvici, odnosno - nedodirljivi.
Rade poslove koje niko drugi neće, kremiraju mrtve, jer kako
sami za sebe kažu, u toj emisiji koju sam gledala na "Diskaveriju",
niko od njih ne bi kupio hranu, vodu ili bilo koju drugu robu...
 
и престаните да их зовете ''роми''
ром на циганском значи - човек. а не можете једну нацију звати - људи...
паз мајку му...
цигани
да не помињем да се они себе зову исто тако - цигани
 
nisam dovoljno strucan da se bavim tom temom, ali koliko se meni cini diskriminacija prema Romima vise je klasna i kulturna, nego "rasna"...ne verujem da cist, normalan, uredan Rom u odelcu ili tako nesto, nekome moze da smeta...
sad, velika vecina Roma zivi tako kako zivi, ali za to su i oni sami krivi...kada bi se vise edukovali, mislim da bi im bilo mnogo lakse...imaju po desetoro dece, i ona sva privredjuju od 5 godine zivota... u skolu ne idu, i jedva zavrse i osnovnu...i tu su najvise krivi roditelji, koji ih od malena uce da zajebu skolu i pocnu da rade...
uvek izaberu laksi put...naravno da je lakse da se prosi, nego da se zagreje stolica...pogotovo kad za to nemas uslove...zivis u stracari, nemas love za knjige, nailazis na diskriminaciju, roditelji se svadjaju, biju...
tesko je zavrsiti skolu, ali je opet moguce!
roditelji moraju da shvate da bez boljeg obrazovanja nema buducnosti...moraju da se stisnu, i zrtvuju sebe da bi svom detetu podarili buducnost...
i ovo nije samo problem Roma u Srbiji, nego i crnaca u Americi...
 
Nexus 6:
nisam dovoljno strucan da se bavim tom temom, ali koliko se meni cini diskriminacija prema Romima vise je klasna i kulturna, nego "rasna"...ne verujem da cist, normalan, uredan Rom u odelcu ili tako nesto, nekome moze da smeta...
sad, velika vecina Roma zivi tako kako zivi, ali za to su i oni sami krivi...kada bi se vise edukovali, mislim da bi im bilo mnogo lakse...imaju po desetoro dece, i ona sva privredjuju od 5 godine zivota... u skolu ne idu, i jedva zavrse i osnovnu...i tu su najvise krivi roditelji, koji ih od malena uce da zajebu skolu i pocnu da rade...
uvek izaberu laksi put...naravno da je lakse da se prosi, nego da se zagreje stolica...pogotovo kad za to nemas uslove...zivis u stracari, nemas love za knjige, nailazis na diskriminaciju, roditelji se svadjaju, biju...
tesko je zavrsiti skolu, ali je opet moguce!
roditelji moraju da shvate da bez boljeg obrazovanja nema buducnosti...moraju da se stisnu, i zrtvuju sebe da bi svom detetu podarili buducnost...
i ovo nije samo problem Roma u Srbiji, nego i crnaca u Americi...
"koji ih od malena uce da zajebu skolu i pocnu da rade..."


u radu je spas a ne u ratu..a Sloba je ovu teormu izokrenuo naopako..pa kaze:"ako ne umemo da radimo umemo da se bijemo"valjda misleci ratom zaraditi ponesto mufte..ne bi dugog veka ni njegova teorema....
 

Back
Top