NOVA SABLJA?

jeste li za sveobuhvatnu akciju protiv kriminala,sablju 2?

  • da

    glasova: 9 69,2%
  • ne

    glasova: 4 30,8%

  • Ukupno glasova
    13
  • Anketa je zatvorena .
:lol: :lol: :lol: Sad u pitanju ti je sadrzano pola odgovora. Bivsa Sablja je dala mizerne rezultate, ali da je u podzemlju bio mir par meseci, to je tacno i to niko ne moze da porekne. Sad nova akcija bi bila neophodna, da bi se konacno stalo na put sitnom kriminalu i omogucilo normalnim ljudima da mogu dostojno da zive i da se slobodno krecu ulicom u bilo koje doba dana ili noci. Krupni krimosi ce uvek biti nedodirljivi, bitno je da covek ima i oseca egzistencijalnu sigurnost. Sve ostalo kasnije se samo nadgradjuje na to.
 
drinjaca:
Ne treba, to je bila sramotna akcija obracuna sa politickim neistomisljenicima. Ako bude trebala nova sablja, onda treba da se hapse dosmanlije mafijasi popud Dinkica, Karica i slicnih.
Gazimestanski izdanci '89.g(pupoljci) tuto-kompleto u Haggu...mislim da u srbiji mora postojati i drugi HAG za ove politicare sto vode srbiju kroz tranziciju.ako toga ne bude po zavrsetku tranzicije sve i jedan obican srbin ce biti gologuz i nosice gace na stapu.
 
drinjaca:
Ne treba, to je bila sramotna akcija obracuna sa politickim neistomisljenicima.
Hmmm, da. Baš je bio glupav potez hapšenje najvećih narko bosova u državi koji su u trenucima dokolice ubijali i kidnapovali po državi, a samo jednom ubili premijera... Da.
Tesla... :roll:
 
U listu Evropa su dali dobru analizu nove Sablje i njenih mogucnosti.

Kao prvo, jako je malo verovatno da ce do potpunog obracuna sa visokom korupcijom doci jer je nase drustvo previse ogrezlo u istoj.

Kao drugo, Sablja se vec slomila na slucaju Batica i od tog pokusaja je najvise stradao Kostunica. Zaista glup potez da se hapsi ovaj politicki potpuno nebitan lik.
 
slazem se da je drustvo korumpirano u velikoj meri.ali,postoji i druga strana medalje.posteni policajci,sudije,tuzioci i mnogi drugi drzavni sluzbenici.mislim da i njih nije zanemarljiv broj. setih se razgovora sa jednim inspektorom beogradske policije,covek kaze da su za vreme sablje mogli da uhapse gotovo svakoga,niko nije bio nedodirljiv.
kad bi jos javila neka stranka bez putera na glavi,koja bi podrzala sveobuhvatnu akciju protiv kriminala na svim nivoima,gde bi nam bio kraj...
setite se sablje svi posteni ljudi i kazite da li se tada niste osecali mnogo sigurnije i da li nije bilo pravedno gledate sve one narko dilere,lopove,siledzije,profitere i ostale smutljivce iza resetaka. a sablja je prekinuta pod pritiskom stranaka koje su danas na vlasti +SRS.to nesto govori...
 
serb_pagan:
slazem se da je drustvo korumpirano u velikoj meri.ali,postoji i druga strana medalje.posteni policajci,sudije,tuzioci i mnogi drugi drzavni sluzbenici.mislim da i njih nije zanemarljiv broj. setih se razgovora sa jednim inspektorom beogradske policije,covek kaze da su za vreme sablje mogli da uhapse gotovo svakoga,niko nije bio nedodirljiv.
kad bi jos javila neka stranka bez putera na glavi,koja bi podrzala sveobuhvatnu akciju protiv kriminala na svim nivoima,gde bi nam bio kraj...
setite se sablje svi posteni ljudi i kazite da li se tada niste osecali mnogo sigurnije i da li nije bilo pravedno gledate sve one narko dilere,lopove,siledzije,profitere i ostale smutljivce iza resetaka. a sablja je prekinuta pod pritiskom stranaka koje su danas na vlasti +SRS.to nesto govori...

1. Мислим да је САБЉА и онај глупи ГАРГАМЕЛ (са предлогом увођења смртне
казне) чист ПРОМАШАЈ из простог разлога што је од 12 000 ухапшених
11 600 пуштено кући без подизања оптужнице и ти људи ће сада са правом
да траже накнаду штете И ДА ОДЕРУ БУЏЕТ СРБИЈЕ.

2. Када би постојао неки човек који је НЕПОПУСТЉИВИ ДРКАЏИЈА
НА ЗНАЧАЈНОМ МЕСТУ СПРОВОЂЕЊА ЗАКОНА - све би било сређено, и
уопште не би било потребе "проглашавати акцију за ово или оно" САМО
МОРАЈУ ДА ПОСТОЈЕ ОДЛУЧНИ И НЕПОПУСТЉИВИ ЉУДИ КОЈИ СПРОВОДЕ
ЗАКОН - НИШТА ВИШЕ.
 
eremita:
1. Мислим да је САБЉА и онај глупи ГАРГАМЕЛ (са предлогом увођења смртне
казне) чист ПРОМАШАЈ из простог разлога што је од 12 000 ухапшених
11 600 пуштено кући без подизања оптужнице и ти људи ће сада са правом
да траже накнаду штете И ДА ОДЕРУ БУЏЕТ СРБИЈЕ.

2. Када би постојао неки човек који је НЕПОПУСТЉИВИ ДРКАЏИЈА
НА ЗНАЧАЈНОМ МЕСТУ СПРОВОЂЕЊА ЗАКОНА - све би било сређено, и
уопште не би било потребе "проглашавати акцију за ово или оно" САМО
МОРАЈУ ДА ПОСТОЈЕ ОДЛУЧНИ И НЕПОПУСТЉИВИ ЉУДИ КОЈИ СПРОВОДЕ
ЗАКОН - НИШТА ВИШЕ.

Da se ja pitam, odštete tim ljudima koji su ni krivi
ni dužni bili uhapšeni u toj akciji, treba da plate kreatori
i izvršioci SABLJE, a ne građani preko budžeta!
 
Hmmm, da. Baš je bio glupav potez hapšenje najvećih narko bosova u državi koji su u trenucima dokolice ubijali i kidnapovali po državi, a samo jednom ubili premijera... Da.

Хммм.. убише велике криминалце а испливаше још већи. Имаш ли коментар?
 
Strela:
Da se ja pitam, odštete tim ljudima koji su ni krivi
ni dužni bili uhapšeni u toj akciji, treba da plate kreatori
i izvršioci SABLJE, a ne građani preko budžeta!

nesto nisam video da se posteni i casni ljudi zale na sablju.ako su po tebi narko-dileri i ratni profiteri koji su organizovali Zoranovo ubistvo nevini ljudi,takoreci dobrice koje su neke zle cike uhapsili stvarno nemamo o cemu da raspravljamo.
neka kazu ljudi,ko je iz njihovog mesta bio uhapsen.sigurno ne neki dobrocudni cikica,vec sve sam krem srpskog kriminala,tzv.nedodirljivi bossovi.
ali posto si izgleda radikalka nista iz ovoga neces zakljuciti,samo ces i dalje kukumavciti nad "jadnim"i "nevinim"dilerima,lopovima,probisvetima,secikesama,zlikovcima i ubicama svih vrsta.zalosno
 
Ne zamenjuj teze! Ne izvći činjenice i ne pričaj gluposti!
Niko se ovde ne zalaže za aboliciju kriminalaca i narko dilera,
ja govorim o običnim građanima i političkim neistomišljenicima
koji su se u to vreme na pravdi Boga našli na robiji, govorim o blizu
12.000 ljudi koji su bez podizanja optužnice odrobijali 30, 60, pa i 90
dana, i koji moraju biti obeštećeni!!!
Mene kriminalci i oni procesuirani ne interesuju!
GOVORIM O NEVINIMA!

P.S. Ne menjaj stalno nikove, misliš da te nisam provalila!
 
Strela:
Ne zamenjuj teze! Ne izvći činjenice i ne pričaj gluposti!
Niko se ovde ne zalaže za aboliciju kriminalaca i narko dilera,
ja govorim o običnim građanima i političkim neistomišljenicima
koji su se u to vreme na pravdi Boga našli na robiji, govorim o blizu
12.000 ljudi koji su bez podizanja optužnice odrobijali 30, 60, pa i 90
dana, i koji moraju biti obeštećeni!!!
Mene kriminalci i oni procesuirani ne interesuju!
GOVORIM O NEVINIMA!

P.S. Ne menjaj stalno nikove, misliš da te nisam provalila!

klasichno radikalsko licemerje

ti brinesh za prava neduznih :roll:

prvo, na snazi je bilo vanredno stanje. a tad sve slobode ne vaze.
samim tim i nemaju pravo nadoknade. zbog nekih mi je zao... a zbog nekih mi dodje da puknem od muke kad vidim da su zvanichno nevini, i kad shvatim kako malo treba nashim sudijama :evil: :evil: :evil:

2000 godine, nije bilo vanredno stanje, a otporashi su proveli preko 30000 sati u zatvoru, samo zbog drugachijeg mishljenja, dok je SRS bila na vlast!!! gde je obeshtecenje za njih???
 
Нисам из разлога зато што криминалци нису у могућности да хапсе криминалце. Када ОБРАЗ узме власт онда неће бити САБЉА НЕГО САБЉЕТИНА БРЕ ПА ДА ПОХВАТАМО ОЛОШ
 
iza resetaka?
mogu, mogu... :lol:

elem...Sabljom su sklonjeni klasicni kriminalci, ali je ostalo dosta "korporativnog kriminala", po upravnim odborima, fudbalskim klubovima, i slicnim organizacijama...to se ne radi Sabljom, nego ziletom, ali za to je potrebna ekspertiza, koju nas UBPOK, jos uvek, nema...ali, doci ce i to na svoje mesto...
 
Nexus 6:
iza resetaka?
mogu, mogu... :lol:

elem...Sabljom su sklonjeni klasicni kriminalci, ali je ostalo dosta "korporativnog kriminala", po upravnim odborima, fudbalskim klubovima, i slicnim organizacijama...to se ne radi Sabljom, nego ziletom, ali za to je potrebna ekspertiza, koju nas UBPOK, jos uvek, nema...ali, doci ce i to na svoje mesto...

Pa to i ja kažem, samo normalno da funkcioniše pravna
država i zakon da važi za sve podjednako i nikakva sablja
neće biti potrebna!
 

Back
Top