Sta biste promenili/doterali/dogradili u BG-u

Kako da ne, pa pre nekog vremena sam bio u Becu na primer. Setao po nekim malim ulicicama, sve butik do butika, poslasticarnice itd... Ne da je cisto, vec MIRISE kao da je neko ulicu namirisao necim... Trotoar bez jedne mrlje, izlozi perfektno cisti i sa ukusom aranzirani, lepe kantice za djubre svuda, milina jedna...
Treba proci centrom Beograda pa uporediti, nazalost na nasu stetu... A to izmedju ostalog stranci najpre primete (prljavstinu, fasade u raspadanju i kretenski azurirane izloge...) Da ne pominjem blam sa toaletima, kad se u jednoj kafani (kao boljoj), moj prijatelj iz Norveske vratio za sto, samo je promrsio kroz zube "my God..."
Dakle, ili ostro, ili nista od nas - nama samo po dzepu ima nekog smisla, ali bez izuzetka.

Da ne pominjem da u mnogim hotelima recepcionar ne zna jezike. Da je tesko naci bilo kakavu informaciju u vezi turizma u sred sezone, da konobari zacepe stranca ako procene da je tek stigao, da taksisti deru do kostiju strance, da table u centru grada "razroko" pokazuju gde su pojedine destinacije (pri cemu su table i sa gramatickim greskama ili bez smisla) pa bih i ja mogao da zavrsim u Rakovici ako zelim na Kalemegdan....
Da uopste ne pominjem autoput i javne WC na pojedinim mestima! :(

Uf, dosta je, ima previse toga...
 
Krenula bih od rešavanja saobraćajnog kolapsa, znači prvo i osnovno
je izgraditi još barem dva mosta preko Save i još jedan preko Dunava,
a ovaj postojeći Pančevački most (pošto kažu stručnjaci da je postao
nebezbedan), detaljno rekonstruisala.
Zatim bih napravila obilaznicu oko Beograda, jer je stvarno jako ružno
da auto-put preseca grad.
Izmestila bih železničku stanicu iz centra u prokop, a taj deo grada uz
Savu pretvorila u ekskluzivnu stambeno-poslovnu zonu.
 
Mozda ovaj predlog nema veze sa turizmom ali NEOPHODAN je jos jedan most preko Dunava. Pre neko jutro smo se zaglavili dva sata je bio saobracajni kolaps, al ko je nama s one strane reke kriv, da neki budza zivi tamo most bi bar poceo da se pravi, ovako boranija nek ide peske... Za sve drugo : pljuvanje po ulici, bacanje papira, kenjanje , pisanje i slicno u zatvor ili VELIKE novcane kazne. Brzo bismo se naucili redu. Puno toga nama fali da bismo mogli preko noci da izmenimo. Pricao je jedan stranac na tv-u skoro. Kad je dosao u Bgd u Knez Mihailovoj kupi plan grada, i zbuni se jer su nazivi ulica na tablama ispisani cirilicom a u planu grada latinicom i sad se ti turisto snalazi uci cirilcu , razmislja li neko iz turistickog saveza o tim sitnicama. :?
 
sivilo je, ******, zaostavstina komunizma...
ja bi to uradio k'o albanci - sve sareno....
i naravno ogromne kazne za bacanje djubra - sada svi bacaju djubre jer niko nema volju da 'apsi ili naplacuje kazne...
10 000 (a sa nasim platama nikada vise niko ne bi bacio djubre) ili tri dana gladovanja + 10 dana zatvora (jedan obrok dnevno)

ja bih pogradio kafane, forsirao trubace o BG-u...
i doterao bi kucu cveca (ne zato sto simpatisem JBT-a - vec zato sto dosta turista dolazi samo zbog toga u bg, pa moze dosta novca da se zaradi... ako grad nema novca, nek (pro)daju nekom budzi da napravi lokal...
 
codemaker:
Najpre bih poslao na prinudni drustveno korisni rad (ciscenje ulica) sve one koji bacaju papirice, kese, pikavce i sta god im trenutno ne treba, po ulici. Za teze slucajeve kao sto je istresanje nosa na ulici, 30 dana robije.
Za pocetak...

a) slazem se:razz: :-D za bacanje - apsolutno, smece je stvarno ruglo grada.
b) tezi slucaj - istresanje nosa? pa, ne duva se u ruku, nego u maramicu!:x :x o, boze
 
Nemam pojma jel' sam baksuz ili sta, ali zadnjih par dana, uvek kad se nadjem na ulici, neki kreten trese nos na ulicu. Pri tome se "kulturno" primakne fasadi kuce, pa onda iz sve snage, pritiskajuci prstom jednu nozdrvu, zatrubi na sav glas - valjda ga zvuk podseta na rodnu mu pecinu ....
Dodje mi da ga raspalim nogo u zadnjicu i lansiram u sumu iz koje je isteran!
 

Back
Top