TAHIONI

Slavik

Zainteresovan član
Poruka
240
Gledam juče neku SF seriju i ta epizoda je imala neke veze sa fizikom. E pominju se neki tahioni za koje prvi pu čujem i kažu da su to subatomske čestice koje JEDINE U UNIVERZUMU IMAJU VEĆU BRZINU OD SVJETLOSTI i da bi bili ogroman izvor energije, ali da za sada postoje samo teorijski. Ja se sjećam da je moja profesorica u srednjoj rekla da kada bi se otkrila pojava,stvar ... koja bi bila brža od svjetlosti, i Ajnštajn i njen fakultet odoše u vodu. Šta sad reći????
 
pa nista....
u sustini ako bi se nesto kretalo brzinom svetlosti vreme bi za njega bilo beskonacno dugo, a ima i neka deformacija mase, ne znam kako bese.

u svakom slucaju ako bi postojalo nesto brze od svetlosti onda bi za njega teklo negativno vreme?
odnosno vreme koje je koren negativnog broja.

znao sam da je dobro sto sam prekjuce otisao na cas fizike kod ortaka iz cetvrte godine (gubio sam hemiju, pa reko da svratim)
 
Peruzzi:
pa nista....
u sustini ako bi se nesto kretalo brzinom svetlosti vreme bi za njega bilo beskonacno dugo, a ima i neka deformacija mase, ne znam kako bese.

u svakom slucaju ako bi postojalo nesto brze od svetlosti onda bi za njega teklo negativno vreme?
odnosno vreme koje je koren negativnog broja.

znao sam da je dobro sto sam prekjuce otisao na cas fizike kod ortaka iz cetvrte godine (gubio sam hemiju, pa reko da svratim)

Matematicki, sve ovo je moguce, a u praksi, ko ce ga znati.
 
To su jos uvek samo hipoteticke cestice ali ako postoje nisu u suprotnosti sa Ajnstajnom.
Oni su uvek brzi od svetlosti. Njima je brzina svetlosti donja nedostizna granica brzine kao sto je obicnim cesticama gornja granica. Ako postoje onda imaju imaginarnu masu (kvadratni koren iz negativnog broja).
 

Back
Top