Izvinjenja!!!!

Draguljče

Zainteresovan član
Poruka
140
Kažu da je jedna od najtežih reči OPROSTI!!!
Znate li reći nekom "OPROSTI " ali onako zaista od srca i u kojoj situaciji?
Smatrate li da ta reč ima isto značenje ako se promrmlja na brzinu, kao i kada se kaže jasno i glasno face to face.
I smatrate li da baš svako izrečeno "OPROSTI" upravo to i znači ili joj ponekad pribegavate kao jednoj od najsigurnijih opcija.
 
Ako nekoga povredim ili ako ucinim nesto a nisam u pravu uvek kazem oprosti.Nije mi to nikakav problem!I kada kazem OPROSTI ono uvek dolazi iz srca.Nema lazi, nema glume, nema prevare!
 
ako skontam da sam pogresila, i ako mi je zaista stalo do te osobe, recicu od srca! I ne bi mi bilo frka ni malo! Ako mi nije bilo ispod ponosa da povredim tu osobu, nece mi biti ni tesko da se iskreno izvinim! Neki ljudi teraju inat, pa posle sve propadne i kaju se!
 
Nekad reč OPROSTI MI nema nikakvo značenje iako je rečeno iz srca,jer je šteta već načinjena i ne može se popraviti.
Ja sam se izvinila i bilo mi je strašno žao,nisam imala nameru da mu slomim srce,ali eto......................verovatno će ga dugo boleti,a ja ne mogu da mu pomognem:?tako da mu moje izvini...........................:-(
 
Draguljče:
Kažu da je jedna od najtežih reči OPROSTI!!!
Znate li reći nekom "OPROSTI " ali onako zaista od srca i u kojoj situaciji?
Smatrate li da ta reč ima isto značenje ako se promrmlja na brzinu, kao i kada se kaže jasno i glasno face to face.
I smatrate li da baš svako izrečeno "OPROSTI" upravo to i znači ili joj ponekad pribegavate kao jednoj od najsigurnijih opcija.

Mozes nekome reci Oprosti, pitanje je da li ces taj Oprost i dobiti.Priznati gresku ili drugome oprostiti , mogu samo ljudi otvornog uma i svesni sebe. Mongo je vaznije.ne dozvoliti sebi da dodjes u situaciju da nekoga povredis bilo cime i potom traziti oprostaj za isto.
 
Draguljče:
Kažu da je jedna od najtežih reči OPROSTI!!!
Znate li reći nekom "OPROSTI " ali onako zaista od srca i u kojoj situaciji?
Smatrate li da ta reč ima isto značenje ako se promrmlja na brzinu, kao i kada se kaže jasno i glasno face to face.
I smatrate li da baš svako izrečeno "OPROSTI" upravo to i znači ili joj ponekad pribegavate kao jednoj od najsigurnijih opcija.
Upravo čekam da čujem...
 
Umem da kazem izvini kad znam da nisam bila u pravu. Nije mi tesko da priznam gresku. Vise mi je krivo na samu sebe sto sam dozvolila da do toga uopste dodje nego sto mi je tesko da kazem 'izvini'.
 
Trudim se da pazim šta pričam dokle god i druga strana o tome vodi računa. Ako je neko đubre prema meni dobija đonom i najsuroviji tretman... takve ljude apsolutno ne trpim u blizini

Međutim, ako se meni desi neki izlet u impulsivno i neprimereno izvinjavam se bez ikakvog problema, najiskrenije... imam dobru praksu, nekada sam bila i previše divlja... ali sada zaista vodim računa o svemu.
 
jel te ne mrzi da baš stalno vodiš računa :roll:
Jbt, ja nikad neću odrasti...baš mi smor da ne napravim nijedan povod da mi opraštaju :?
A što je pogrešno ponekad se podžapati?
Ja nisam u stanju da uvek pravim komprimise. Otkako sam to shvatila, prolazim bolje nego ranije :)
 
Ponekad je smor, onako... kada bi voleo nekog da oteraš u...
ali može se i lepo reći, onako... izbeći nesporazume

ponekad samo uhvatim sebe da previše objašnjavam i da me ljudi baš zbog toga ne kapiraju... da bi onda najefektinije bilo i poslati ih ... i tako to...
 
pa kada tako izbegavaš nesporazume sa ljudima koji nisu navikli na taj model ponašanja, oni te dožive kao mekušca... pa krenu da te maltretiraju... pa kad im pokažeš zubiće oni se nešto mnogo iznenade

iznenađenje je moj adut,... inače, moja cimerka me je zvala ubica dečjeg lica :lol:
 
etotako:
Trudim se da pazim šta pričam dokle god i druga strana o tome vodi računa. Ako je neko đubre prema meni dobija đonom i najsuroviji tretman... takve ljude apsolutno ne trpim u blizini

Međutim, ako se meni desi neki izlet u impulsivno i neprimereno izvinjavam se bez ikakvog problema, najiskrenije... imam dobru praksu, nekada sam bila i previše divlja... ali sada zaista vodim računa o svemu.

Vodis racuna, kur moj. Ti si toliko sujetna da bi za tebe bio apsolutni poraz pred samom sobom da se nekom izvinis.
 
Ej betika, nisam shvatila da pričamo o svađi i fajtanju, kao zdravom načinu komunikacije :lol: . Ja mislila na ono kad naprimer kazeš nešto ružno nekome ko ne zaslužuje… Evo ja sam se izvinula koleginici kojoj sam ni krivoj ni dužnoj siknula, a samo zato što mi je natrčala kad sam bila nadrndana drugim povodom. I onda se ja osećam odvratno… I onda mene grize savest… I onda se ja izvinem.:|
 
Shag Ivory:
Ej betika, nisam shvatila da pričamo o svađi i fajtanju, kao zdravom načinu komunikacije :lol: . Ja mislila na ono kad naprimer kazeš nešto ružno nekome ko ne zaslužuje… Evo ja sam se izvinula koleginici kojoj sam ni krivoj ni dužnoj siknula, a samo zato što mi je natrčala kad sam bila nadrndana drugim povodom. I onda se ja osećam odvratno… I onda mene grize savest… I onda se ja izvinem.:|


sta radis?eeee..mene vec prozivali..na sm, doduse....dzabe se izvijas...:wink:

ps..posle konsultacije sa onom-kojoj-je-to-posao, definitivno treba..izvinim..ako je ona slagala mene, i ja lazem tebe:D :D :D
 
Ma koja bre izvinjenja. Ako si sa normalnom osobom a ne opicenom pa kad neko nekog uvredi, normalno je da posle jedne iskrene reci partner razume. Dzaba ti da pet dana sviras istu plocu. To ti nije nikakav odnos.
 
SINDI:
sta radis?eeee..mene vec prozivali..na sm, doduse....dzabe se izvijas...:wink:

ps..posle konsultacije sa onom-kojoj-je-to-posao, definitivno treba..izvinim..ako je ona slagala mene, i ja lazem tebe:D :D :D
Aaaaa, toooo...:-D 'Fala Sindi na korisnoj interpelaciji...:wink:
 

Back
Top