Iskrenost...

love_girl

Ističe se
Poruka
2.786
Ne znam da li je postojala ova tema,ali sve jedno,odlucila sam da je otvorim...

Bila sam u dosta prilika,u kojima se {pre svega u drustvu} pricalo kako cemo biti iskreni jedni prema drugima stalno,ako nesto zasmeta reci odmah u oci,a ne ogovarati i biti dvolican...
I eto,dosla ja jedan dan u skolu,pre nekih 8-9 meseci,posle zimovanja sa drustvom,i sve oci uprete u mene {od moje 3 NAJBOLJE drugarice},a ja nemam pojma sta se desava.Premotavam film,nista nisam rekla ili uradila za sta bi me NAJBOLJE drugarice osudjivale...
I uzmem od drugarice mobilni {koja pri tom nije bila na zimovanju} i vidim poruku zanimljivog sadrzaja od drugarice koja je bila o meni...I ispade kako sam ja muvala druga koji se tada svidjao mojoj trecoj drugarici...a samo sam se jurila sa njim po hotelu da mi da moj mobilni...ma glupost!
I mislite da su mi rekle nesto u oci iako su znale da ja znam,iako sam im to prebacila?
Naravno da nisu...
Vec sam ja njih morala da jurim da bi im se izvinjavala zbog necega sto nisam uradila....
I eto,sada su mi 2,od tih 3 drugarica i dalje najbolje...

Zanima me sta mislite o tim tako stvarima,i da li ste bili u ovakvim priliakama?Koliko vam je bitna iskrenost drugih i da li ste vi iskreni?
 
E, to je ono što svima fali. Kad bi svi smeli da kažu drugom iskreno šta misle, ne bi bilo frke! Ali kad sam ja "pročtao" da nema šanse da mi kažu šta treba (a bio sam u 100 puta goroj situaciji nego ti), odigrao sam na istu kartu. Napravio sam onima koji su bili neiskreni par situacija za koje nisu saznali ko stoji iza njih, a posle su se, u najmanju ruku hvatali za glavu.
 
Ja nisam imala {do sada} gore situacija sa drustvom.....makar nisam saznala za njih..:roll:
Ne znam sta je problem reci nekome sta ti smeta,ili ako si ti pogresio....mada,ima nas svakakvih..
 
и теби су две од три најбоље другарице још увек....

ја бих их све три отеро у три мајчине, па бих се лепо посвађао са њима, једну пребио па оне после нека размишљају шта им то требало, ако имају са чим. не волим глупе људе, а оне који неће да размишљају презирем
 
love_girl:
Pa sta da radim kada mi dosta znace...
Kao da slusam sebe,isto sam i ja reagovala kada su mi rekli da se vise ne druzim sa njima,mojim najboljim drugaricama.S njih dve se druzim od kada sam dosla u bg,od rata 99.Pre nekoliko meseci izbilo je neko s""nje,kao ja sam za jednu od njih rekla da je fuksa,a ona kao da ne zna da ja nisam takva da ne sirim price o njoj pogotovu ne one neistinite,poveruje njima ja ispadnem debil.Vise sam se puta osetila kao crna ovca,kao njih dve i ja!Cesto su imale obicaj da se cuju i da pricaju o meni,kao da sam ja neki tezak slucaj.Sada hvala bogu nema vise toga,svaki dan me zovu i vise puta NA DAN mi se izvinjavaju zbog svog ponasanja......P.S,Mislim da treba da porazgovaras s njima,nemoj da dozvolis da prave debila od tebe,a ako ne moze razgovorom,onda predlazem da potpuno odustanes,onda nisu vredne nicega....
 
Ma to je bilo jos odavno,i ne zelim da vracam tu pricu nazad...

A sada si me podsetila kada sam ja stvarno jednoj drugarici rekla koja se tako i ponasala "E Nado,iskreno,ponasas se kao fuxa".... i to sam rekla zato sto smo se i ja i jos moje 2 drugarice slozile kako to istop mislimo i kako bi trebale to da joj kazemo. I naravno,ja sam ispala grozna i sve najgore...:roll:

I isto tako....Kada je trebalo da se iskreno kaze jednoj drugarici koja je nepodnosljiva,ja i {iste te} dve drugarice smo se dogovorile da joj to kazemo,i kad je to trebalo...ja sam naravno rekla njoj iskreno u oci,a ove dve su bile jedno 5-6 metara udaljene...i opet sam ja ispala budala...

Ali mora i to neko :roll:
 
Uvek sam bila iskrena i otvorena prema svima...ali ispostavi se da je to ponekad losa stvar.
Jednom je moja drugarica dosla u skolu golog stomaka (ona je inace malo punija pa nije bas imala cime da se pohvali) i ja, kako sam bolesno iskrena, rekoh joj da joj je ispao stomak i da je bolje da nesto obuce preko toga.Nisam mislila nista zlonamerno,i nisam bila jedina tog misljenja.Anyway ona se toliko bila naljutila na mene da nije pricala sa mnom i ogovarala me iza ledja.
Pa vi sad pricajte kako je iskrenost keva :P
 
Da Bliz, to su one sitne laži koje moramo da preguramo. Kažeš, suzdržano da je nešto lepo, samo da se druga strana ne osećala loše...jaoj, samo kad posmislim...tako ne volim da lagim, ali ovo se prosto mora.

Grrr... e, a volela bih da drgi budi iskreni sa mnom, ali...i ovake stvari bi mogle da me pecnu.
 
Ma dajte ljudi,kako iz lazi moze da sledi istina? :shock:
Ja sam uvek za iskrenost...e sad,ako neko to ne moze da podnese,treba da mi kaze,pa necu nikada biti iskrena sa njim/njom...
Makar cu se potruditi,posto sam jednostavno tako navikla.
 
eto jedna osoba je bila iskrena prema meni i rekla mi je da sam smarach nikad veci... :)
sad, to ne bi bio problem da nije skroooooz licemerno..... zbog mnogih stvari...... i da ja nisam smatrala tu osobu prijateljem....
 
Meni je dosta osoba rekla nesto iskreno,ali ne da bi mi {kako-da-kazem} pomogli,vec da bi mi prebacili to sto sam takva kakva sam...
Ko da ljudi ne kapiraju da svi imaju lose mane :roll:
O boze,vise ne znam ni sta pricam...
 
love_girl:
Ma dajte ljudi,kako iz lazi moze da sledi istina? :shock:
Ja sam uvek za iskrenost...e sad,ako neko to ne moze da podnese,treba da mi kaze,pa necu nikada biti iskrena sa njim/njom...
Makar cu se potruditi,posto sam jednostavno tako navikla.

I ja sam za iskrenost bez obzira na sve...
Vise volim da mi neko u lice kaze kako sam se (lupam) danas ocajno obukla,nego da mi prica to iza ledja..
 
Bliznakinja:

I ja sam za iskrenost bez obzira na sve...
Vise volim da mi neko u lice kaze kako sam se (lupam) danas ocajno obukla,nego da mi prica to iza ledja..

Zaista.

To je tako dobro u teoriji "želim da znam sve što mislite o meni", ali kako god okreneš kažu ti iskreno nešto što ti se ne sviđa...ipak malo boli ta istina.


Bzv.
 
Jeste. Ne budimo skrnomni, najvažnije je kako je tebi, odnosno meni. (:

Znaš li šta je (uvek) spas za ovu situaciju?
Da se našališ na svoj račun...super odbrana.

Ali ko je (uvek) raspoložen za šalu...
 

Back
Top