LITVANIJA....................

puke.gif
ma nece valjda SAVA???
 
Meni nije jasno koji ce qratz Petkovicu Nadj i Boskovic???? A nije zvao recimo Kovacevica.To se zove trener budala! Generalno gledano taj petkovic samo ima srece pa proalzi dalje...inace kad nas bude nacekala neka ozbiljnija reprezentacija pa kad nas naguzi sa jedno 5 komada...
Kako to da Jestrovic redovno daje golove za Anderleht i prvenstvu i u LS,a u reprezentaciji ne moze...a i Petkovic ga slabo i pusta da igra.
Treba da igraju Kezman i Zigic.Zigic bi vukao na sebe dva igraca i spustao lopte,a Kezman bi davao golove. Po meni odmah iza Kezmana i Zigica treba da igra Vukic...samo ne znam u kakvoj je formi posle povrede,ali inace odlicno igra i bas mu lezi pozicija odmah iza napadaca.A petkovic ce da stavi Ilica bogalja! U sredini sad nekako da iskombinuje nesto sa Stankovicem i Djordjevicem i tim Nadjem ili Mladenovicem...***** li ga... Odbrana je manje vise standardna i mislim da ce biti yebeno! Petkovic je tzv. pickica od trenera....ako ne bude igrao zatvoreno prvo poluvreme ili sa jednim klasicnim spicem...yebo me ceo svet. On ce ladno da igra na X . Daj boze da gresim!!!
 
PLESsitnihDEMONA:
Meni nije jasno koji ce qratz Petkovicu Nadj i Boskovic???? A nije zvao recimo Kovacevica.To se zove trener budala! Generalno gledano taj petkovic samo ima srece pa proalzi dalje...inace kad nas bude nacekala neka ozbiljnija reprezentacija pa kad nas naguzi sa jedno 5 komada...
Kako to da Jestrovic redovno daje golove za Anderleht i prvenstvu i u LS,a u reprezentaciji ne moze...a i Petkovic ga slabo i pusta da igra.
Treba da igraju Kezman i Zigic.Zigic bi vukao na sebe dva igraca i spustao lopte,a Kezman bi davao golove. Po meni odmah iza Kezmana i Zigica treba da igra Vukic...samo ne znam u kakvoj je formi posle povrede,ali inace odlicno igra i bas mu lezi pozicija odmah iza napadaca.A petkovic ce da stavi Ilica bogalja! U sredini sad nekako da iskombinuje nesto sa Stankovicem i Djordjevicem i tim Nadjem ili Mladenovicem...***** li ga... Odbrana je manje vise standardna i mislim da ce biti yebeno! Petkovic je tzv. pickica od trenera....ako ne bude igrao zatvoreno prvo poluvreme ili sa jednim klasicnim spicem...yebo me ceo svet. On ce ladno da igra na X . Daj boze da gresim!!!


...pa kao što reče... **** TE CEO SVET!!!
 
Prvi kriterijum koji se gleda je rezultat u međusobnim duelima. Ukoliko su izjednačene dve ekipe, a u međusobnim duelima jedna ima dve pobede, ili pobedu i remi, ta ekipa je bolje plasirana. Isti kriterijum se primenjuje i na više izjednačenih timova, s tim što se gledaju svi međusobni mečevi tih timova (po četiri utakmice ako su u pitanju tri ekipe, šest ako cu u pitanju četiri tima...).

Ako je broj bodova u međusobnim mečevima izjednačen, drugi kriterijum je gol-razlika u međusobnim duelima. Kada isti broj bodova imaju više od dve ekipe, a neke od njih imaju i istu gol-razliku, treći kriterijum je broj golova u međusobnim mečevima.

Ukoliko je u međusobnim duelima sve izjednačeno, četvrti kriterijum je gol-razlika u svim mečevima grupe, a zatim (peti kriterijum) broj datih golova u svim mečevima grupe. Ako je sve potpuno poravnato, sledi plej of.

Izuzetno važno je napomenuti da u grupnoj fazi takmičenja pod jurisdikcijom FIFA gol u gostima ne važi kao kriterijum za razdvajanje ekipa!

U praksi to bi značilo da je selekciji SCG neophodna pobeda nad Bosnom i Hercegovinom da osvoji prvo mesto u grupi nezavisno od završetka utakmice San Marino – Španija.

U slučaju da Španci ne pobede San Marino, „plavima“ bi bio dovoljan i remi, a isto važi i za pobede Španaca sa manje od četiri gola razlike. Ako u Beogradu ne bude pobednika, Španiji treba pobeda od pet golova razlike za prvo mesto, dok bi četiri gola plusa za Španiju zahtevalo dodatne kalkulacije, koje bi teoretski mogle dovesti i do plej ofa.

Naime, SCG i Španija igrale su 0:0 u Beogradu i 1:1 u Madridu. Ako Španija pobedi u poslednjem kolu, a SCG osvoji samo bod, obe selekcije imale bi po 20 bodova. Po takvom rasporedu sledi kriterijum međusobnih susreta. A u njima, obe ekipe osvojile su po dva boda, uz gol razliku 1:1 i po jedan postignuti gol. Gol koji je na Kalderonu postigao Mateja Kežman nema presudan značaj u toj situaciji. Tako bi ključna postala gol-razlika, koja je do srede na strani SCG za četiri gola.

Upravo zato je pobeda Španaca od četiri gola uz remi u Beogradu razlog za dodatnu zabunu – naime, ako rasplet bude upravo takav, španski tim mora da postigne bar tri gola više od našeg da bi išao u Nemačku direktno. Praktično, sa 1:1 (BG) i 4:0 (SM), Španci imaju gol razliku 17:3, a SCG 16:2, pa su Španci prvi. Sa 3:3 i 4:0 SCG ima 18:4, a Španci 17:3, pa je SCG prva. U kombinaciji 2:2 – 4:0 (ili 3:3 – 5:1, 4:4 – 6:2 itd.) igraće se plej of meč!

Što se tiče najlošije opcije, tj. poraza SCG od BiH, situacija je dosta jednostavnija: naši zapadni susedi imali bi isti broj bodova, ali i prednost u odnosu na našu selekciju, zbog boljeg međusobnog skora (razlika je nebitna, jer je sarajevski meč završen 0:0). U tom slučaju, naš tim bi do baraža stigao samo u slučaju da Španija ne pobedi u San Marinu (BiH i SCG po 19 bodova, Španija 17 ili 18), a takav rasplet odveo bi Bosnu i Hercegovinu direktno u Nemačku.

Naravno, matematički je moguć još jedan rasplet: da Španci izgube u San Marinu, a beogradski meč bude završen bez pobednika. U tom slučaju SCG bi bila ubedljivo prva, a u baraž bi išli Španci, osim u slučaju poraza od najmanje šest golova razlike. Što, priznaćete, nije baš realno.

Zaključak je jednostavan: samo pobeda vodi selekciju SCG u Nemačku. Sve drugo svalilo bi breme na nejaka leđa desetak amatera sa stene Svetog Marina, koji bi morali da spreče Špance da im napune mrežu. A svi znamo kako Španci igraju u poslednjim kolima, kada im treba gol-razlika (umeli su da dobiju i sa jedanaest golova razlike)...
 
Sva sreca pa delimicno nisam bio u pravu. Ipak smo trpeli odredjeni pritisak u drugom poluvremenu...sto je jednostavno nedopustivo za reprezentaciju kao sto je nasa,koja ima 3x bolje igrace od te neke Litvanije koja igra na stadionu koji je malo bolje nego stadiona Hajduka iz Kule ili OFK BG...ima reflektore!
Litvanci su imali neke sanse,polu sanse...i pitanje je sta bi bilo da su slucajno dali gol za 1-1. Ipak videlo se da ti Litvanci nemaju veze s vezom. Do srede je sve ok.Valjda cemo i ovu naduvanu Bosnu da isprasimo. Citam danima u novinama kako se duvaju i kurche...kako dolaze u BG po 3 boda. Ika mislim d aoni nemaju snage ni znanja za pobedu u tako kljucnom mecu na gostujucem terenu. A nemamo je ni mi bas kod kuce...Setite se Slovenije!
 
Ljudi ako se mi plasimo i pricamo o nekom Salihamidzicu...onda smo jadni.Pa taj Salihamidzic je prosecan napadac.Pa nas Savo majmun je 3x bolji od njega.Tog Salija Vidic ima da stavi u dzep.I njega i onog Barbareza.
Satvrno steta sto ne igra Pixi Kovacevic da ih pokida zive. Petkovic je definitivno idiJot!
 

Back
Top