Perl Bak

AlyonA

Aktivan član
Poruka
1.180
Koja je po vama najbolja knjiga od Perl Bak?
Meni se licno najvise svidja Istocni vetar-zapadni vetar.
Divan a jednostavan prikaz razlika izmedju dve cevelizacije,...dva potpuno razlicita sveta.
 
Draguljče:
"Istocni vetar zapadni vetar" je zaista lepa knjiga, mada su veoma lepe i "Tvorac grada", "Glasovi u kuci", "Paviljon zena".... ma sve su lepe!!!!

Meni se jedino nije svidjela ova "Glasovi u kuci"...Ove ostale su bas lijepe...Inace,od Perl Bak mi se vise svidjaju njene "kineske" knjige,od ovih drugih...
 
AlyonA:
Koja je po vama najbolja knjiga od Perl Bak?
Meni se licno najvise svidja Istocni vetar-zapadni vetar.
Divan a jednostavan prikaz razlika izmedju dve cevelizacije,...dva potpuno razlicita sveta.

U vremenu kada mladi u Serbii ne mogu da putuju da bi mogli uociti razliku izmedju dve civilizacije, onda je najbolje citati Istocni vetar-zapadni vetar od Perl Baka.
 
"Istočni vetar-zapadni vetar" mi se jako dopao, zbog same suštine knjige - sukoba kultura. Interesantno je bilo videti kako su Kinezi svoju kulturu doživljavali u odnosu na duge...
"Tri kćeri gospođe Lijang" je takođe odlična, jer isto govori o sukobima, ali druge vrste - Kineza koji se vraćaju iz kapitalističke Amerike u komunističku Kinu i koji pokušavaju da se snađ u potpunosti drugačijem svetu...
Baš sam pre neki dan pročitao "Duh i telo"... pošto pola knjige (to su u stvari dva romana) govori o jednoj ženi (Keri), nekako mi je pred kraj tog dela (Izgnanstvo) palo na pamet kako bi bilo dobro da je neko napisao dva romana o dva lika čiji su životi isprepletani... druga knjiga (Ratoborni anđeo) je bila o njenom mužu, Endruu, koji se u prvom romanu pojavljuje kao sporedan lik! Oduševio sam se time, iako mi se tematika knjige nije previše dopala (misionarski posao Amerikanaca u Kini)... pošto je Perl bila ćerka misionara, sigurno da tu ima dosta autobiografskih elemenata...

Ono što do kraja oba romana nisam shvatio (Duh i telo=Izgnanstvo + Ratoborni anđeo) , jeste ko je uopšte narator? I zato sam i napisao inače ovaj post... :) Zna li neko???
 
Paviljon zena mi je omiljena knjiga od nje i preporucujem svima da je procitaju, a lepe su i Bozji ljudi i Mandala. Prve dve pomenute nose snaznu poruku o zivotu i veoma su poucne, dok je Mandala veoma zanimljiva knjiga za uzivanje. Uzivajte!
 
Pretpostavljam da mi je Istocni vetar zapadni vetar najdraza zato sto sam je to bila prva knjiga koju sam procitala. Paviljon zena takodje preporucujem, predivan je.
 

Back
Top