Knjige o teoriji zavere

Truman:
Preporucujem knjigu Nevidljiva ruka Ralfa Epersona, sadrzi neverovatno zanimljive podatke, kao i knjige Dejana Lucica.
Da Vincijev kod nisam citao niti planiram jer mi deluje kao glupost.
Procitaon sam Nevidljivu ruku, ali sam provalio da je Ralf Eperson samo neko ko hoce da zaradi pare na toj temi. Ukucaj u Google (ako vec nisi) da vidis sta ima na njegovom sajtu. Gomila video kaseta i nekakvog materijala koji potvrdjuje njegove stavove, ali gle cuda sve kosta po 10 $. Nema nikakvih tekstova i objasnjenja ili linkova, vec samo mogucnost da se naruci neka od 20-30 video kaseta. Prevarant.
 
mezzano:
Procitaon sam Nevidljivu ruku, ali sam provalio da je Ralf Eperson samo neko ko hoce da zaradi pare na toj temi. Ukucaj u Google (ako vec nisi) da vidis sta ima na njegovom sajtu. Gomila video kaseta i nekakvog materijala koji potvrdjuje njegove stavove, ali gle cuda sve kosta po 10 $. Nema nikakvih tekstova i objasnjenja ili linkova, vec samo mogucnost da se naruci neka od 20-30 video kaseta. Prevarant.

Pa to sto je razvio biznis ne znaci da je prevarant i da njegovi podaci nisu tacni. U njegovoj knjizi ima toliko fusnota da moze da se proveri ako imas vremena i volje da nadjes te knjige.
Knjiga koju sam ti preporucio deluje veoma logicno i promisljeno napisano.
 
mezzano:
Procitaon sam Nevidljivu ruku, ali sam provalio da je Ralf Eperson samo neko ko hoce da zaradi pare na toj temi. Ukucaj u Google (ako vec nisi) da vidis sta ima na njegovom sajtu. Gomila video kaseta i nekakvog materijala koji potvrdjuje njegove stavove, ali gle cuda sve kosta po 10 $. Nema nikakvih tekstova i objasnjenja ili linkova, vec samo mogucnost da se naruci neka od 20-30 video kaseta. Prevarant.


Ово је огромна НЕИСТИНА. Ралфа Еперсона познајем већ годинама, и одговорно тврдим да човек није никакав преварант који ради само због новца. Он уопште није материјалиста, и живи сасвим скромно. Толико скромно да није имао новца да плати себи авионску карту до Београда.

Да ли би човек коме је стало до новца дао једном овдашњем издавачу БЕСПЛАТНО ауторска права за све три књиге?

Немојте износити паушалне оцене, и немојте судити о нечему о чему немате појма.

Иначе, осим НЕВИДЉИВЕ РУКЕ, интересантна је и друга Еперсонова књига која се зове НОВИ СВЕТСКИ ПОРЕДАК, али и трећа која треба да се појави на Сајму књига крајем овог месеца. Зове се МАСОНЕРИЈА – ЗАВЕРА ПРОТИВ ХРИШЋАНСТВА.
 
Pobunjenik:
Ово је огромна НЕИСТИНА. Ралфа Еперсона познајем већ годинама, и одговорно тврдим да човек није никакав преварант који ради само због новца. Он уопште није материјалиста, и живи сасвим скромно. Толико скромно да није имао новца да плати себи авионску карту до Београда.

Да ли би човек коме је стало до новца дао једном овдашњем издавачу БЕСПЛАТНО ауторска права за све три књиге?

Немојте износити паушалне оцене, и немојте судити о нечему о чему немате појма.

Иначе, осим НЕВИДЉИВЕ РУКЕ, интересантна је и друга Еперсонова књига која се зове НОВИ СВЕТСКИ ПОРЕДАК, али и трећа која треба да се појави на Сајму књига крајем овог месеца. Зове се МАСОНЕРИЈА – ЗАВЕРА ПРОТИВ ХРИШЋАНСТВА.

Kazes da znas Epersona, kad si ga upoznao i kako?
 
Lanfear:
Pa ja sam "Da Vinchijev kod" prochitala upravo zbog velikog broja tachnih podataka... inache ne volim trilere.
Bila je na Diskaveriju emisija sa Boldrikom u glavnoj ulozi koja kratko i jasno pokazuje da nijedna od glavnih tvrdnji u Da Vinčijevom kodu nije tačna.

A ako malo analiziraš strukturu rečenica koje Braun koristi, primetićeš nenormalnu količinu rečenica ili nizova rečenica oblika:

1. Pomene neku opšte poznatu benignu istinu (ili rašireno verovanje) i njenu posledicu
2. Pomene neku tezu koju nije dokazao
3. Iz nedokazane teze izvuče zaključak po analogiji sa tačkom (1) za koju svi znamo (ili duboko verujemo) da je tačna - time se stvara utisak da je zaključak tačan, pa se onda taj zaključak u daljem tekstu koristi kao utvrđena istina.

Ovakav način pisanja obična je prevara i sasvim je uobičajen u romanima koji opisuju teorije zavera. Dekoncentrisan ili glup čitalac dovodi se u situaciju da bude sav srećan što je saznao dokaz nečeg jako intrigantnog. Ali, u smislu matematičke logike, koja je egzaktna nauka, takvi dokazi su obična svinjarija.

Postoji još jedan izuzetno prljav način građenja teorija zavere, a to je uzimanje Biblije kao tačnog teksta. I ova tehnika sreće se kroz ceo tekst Da Vinčijevog koda. Zamisli da izvučeš zaključak koji se bazira na tvrdnji da je Hrist rođen na ili oko zimske kratkodnevice, kako to tvrdi Biblija. Možeš da napišeš beskraj lupetanja polazeći od ove jednostavne "činjenice". A onda, kada ti dođu antropolozi i kažu da je Hrist najverovatnije rođen u septembru mesecu druge godine "pre Hrista", teoretičari zavere počnu da se ljute i da izmišljaju nove teorije zavere kojima "dokazuju" kako nauka svojom demagogijom pokušava da sakrije nekakvu umišljenu veliku istinu.

U Da Vinčijevom kodu ima mnogo originalnih i mnogo tačnih podataka. Ali oni koji su tačni nisu originalni, i oni koji su originalni nisu tačni. Tako je sa svim populističkim knjigama o teoriji zavere - obično komercijalno đubre.
 
Ne mogu da verujem da pojedinci, na ovom forumu imaju drskosti da ocenjuju dela poput "Da Vincijevog Koda". Knjiga je svetski bestseler i mnogo vise od toga. Za mene to je najbolja knjiga ikad napisana. Napominjem ZA MENE. Kad sledeci put bodete pisali za bilo koje dele da je djubre, govorite samo u svoje ime, jer knjiga ne moze biti ni upola djubre koliko ste to vi. Za one kulturnije i za one koji vole dobre knjige, moja preporuka je takodje i "Andjeli i Demoni" izuzetna knjiga izuzetnog pisca Dena Brauna.
 
sky20:
Ne mogu da verujem da pojedinci, na ovom forumu imaju drskosti da ocenjuju dela poput "Da Vincijevog Koda". Knjiga je svetski bestseler i mnogo vise od toga. Za mene to je najbolja knjiga ikad napisana. Napominjem ZA MENE. Kad sledeci put bodete pisali za bilo koje dele da je djubre, govorite samo u svoje ime, jer knjiga ne moze biti ni upola djubre koliko ste to vi. Za one kulturnije i za one koji vole dobre knjige, moja preporuka je takodje i "Andjeli i Demoni" izuzetna knjiga izuzetnog pisca Dena Brauna.
Pa to sto je SVETSKI BESTSELER, dovoljno govori o kvalitetu knjige :) Stivo za izmedju dorucka i rucka - a da bas nemas sta da radis, za plazu a da ti ne bude zao ako je neko mazne sa peskira dok se kupas....Jedno veliko tra-la-la...
 
Truman:
Preporucujem knjigu Nevidljiva ruka Ralfa Epersona, sadrzi neverovatno zanimljive podatke, kao i knjige Dejana Lucica.
Da Vincijev kod nisam citao niti planiram jer mi deluje kao glupost.

Što se Da Vinčijevog koda tiče, umnogome se slažem s tobom, ali mislim da nije glupost, već da je vremenski programirana da se pojavi baš sada. Čitala sam Dejana Lučića i volim njegove knjige, ali nisam čula za Ralfa Epersona, ako kažeš da je dobar kao Lučić, onda bih volela da pročitam neku od njegovih knjiga. Sem ove koju sinaveo da li ima još njegovih knjiga i gde se mogu nabaviti.
 
Sibila:
Što se Da Vinčijevog koda tiče, umnogome se slažem s tobom, ali mislim da nije glupost, već da je vremenski programirana da se pojavi baš sada. Čitala sam Dejana Lučića i volim njegove knjige, ali nisam čula za Ralfa Epersona, ako kažeš da je dobar kao Lučić, onda bih volela da pročitam neku od njegovih knjiga. Sem ove koju sinaveo da li ima još njegovih knjiga i gde se mogu nabaviti.

Ne znam odakle si. Ima jos njegovih knjiga, mogu se naci u beogradskim knjizarama, ali ja sam citao samo ovu. Za podrobnije podatke o naslovima obrati se coveku sa nickom Pobunjenik, on se mnogo bolje razume u lik i delo R.E. a tvrdi i da ga licno poznaje.
 
Ako trazis knjige koje obradjuju stvarne zavere i teorije zavere obavezno procitaj "Sve shahove ljude"
Govori o zaveri koja se stvarno dogodila i promenila istoriju modernog Irana.
Posle citanja ove non-fiction proze covek se zapita da li je demokratija zapadnog tipa samo jedna velika iluzija.
 
zavisi sta oces ali odvoji dve stvari ...
1. roman gde je tema teorija zavere
2. knjiga gde je tema teorija zavere

1. Ovde su ti vodeci pisci : Robert Ludlum, Den Brown, Ralf Eperson, knjige Poslednji Templar i ostale stvari koje hvataju srednji vek, rimokatolicku crkvu ... Znaci radi se trilerima koji te u odredjenim trenucima bacaju u istoriju i vrlo povrsno objasnjavaju taman toliko da skontas sta se sesava u knjizi.

2. Ove knjige su zanimljive jer prikazuju istoriju onakvu kakvu nismo ucili do sad, pa samim tim lose knjige u ovoj tematici nema. Istoriju prave pobednici, koja naravno nije tacna, pa za najverovatniju verziju o nekoj tematici treba procitati vise verzija istorije, i onu gubitnicku, bilo da je tema Isus ili drugi svetski rat. Ove knjige su mnoogoo iscrpne, mnogo se imena spominje pa samim tim glupo je ocekivati da ta knjiga ima 200 strana :)
Ralf Eperson je ok skroz, Dejan Lucic takodje jer pise o novijim stvarima, Vilijam DZ Saton, kao i knjiga Hram i loza.
 

Back
Top