APSURDI HRISCANSTVA

QUOTE=TBPTKO]Jevreji su od Avraama pa dalje.[/QUOTE]

Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????
 
eremita:
QUOTE=TBPTKO]Jevreji su od Avraama pa dalje.

Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????[/QUOTE]

paganstvo je vidljivo svuda oko nas.paganstvo su prirodne sile i energije koje su u nama i koje nas okruzuju.paganstvo nisu neki bogovi koji muce ljude poigravajuci se sa njima.i paganstvo ne zahteva verovanje,vec osecaj prirode i bozanstva u sebi.
vama hriscanima izgleda nije jasno da paganin nije neki maloumni ubica koji zrtvuje ziva bica i slicno,vec pravedan i jak pojedinac koji razlikuje dobro od zla,za koga je karma jedini gospodar a ljubav prema svojim bliznjima jedini zakon.
ova tvoja recenica me podseca na starog karla marksa koji je isto tako tvrdio da kritike komunizma,ma od koga one dolazile ne treba uzimati u obzir.i taj marks je isto bio jevrejin.kao i avraam,noje,juda,isus i ostali iz te judejske postave za pomracenje svesti naroda i gospodarenje istima.
 
...мислиш да је појам КАРМА део паганске вере ...????????? а где си то нашао ?????????
(само немој молим Те да ме упућујеш на нет... јер то нема везе)

...што се тиче Маркса потпуно се слажем са Тобом... али и даље мислим да си Ти потпуно наопако поставио ову тему - ПИШИ О ПАГАНИЗМУ јер га Ти заступаш... а ако има хришћана они ће ти своје аргументе супротставити - а ако СИ ТИ ПАГАН КОЈИ ПЉУЈЕ ПО ХРИШЋАНСТВУ ОНДА ТО МНОГО СМРДИ НА СЕКТУ... извини, не желим да вређам...
 
TBPTKO:
Насртала је на Православље и ала и врана, али се поражена враћала:)Непријатељи свих боја покушавали су да угасе светлост вере на овом простору, али безуспешно.Тако и сада имамо ситуацију да неки који су до јуче иступали са позиција секретара комитета СКЈ(или њихова деца одрасла у благодетима комунизма), сада иступају као челници разних НВО и настављају добро познат посао уништавања свега српског и православног..Песма је иста, само мелодија друга, јер се газда који наручује променио.Тако је у Београду, слично и у Подгорици, Скопљу, коцкасти и зелени настављају посао својих очева и дедова...
Тумачити некоме православно учење о Светој Тројици, а да тај нема елементарна знања, или да није верник, да не признаје Цркву, је исто као некоме ко не зна основне рачунске радње говорити о разломцима.Св.браћа Ћирило и Методије су пре рада у Моравској мисионарили међу Хазарима и објашњавали им тајну један Бог у три лица са разним поређењима: једно дрво има корен ,стабло и гране, једна река има извор, ток и ушће,...математички 1+1+1=3, али то важи за материјалне, ограничене ствари и не може важити за неограниченог Бога.
Quod licet Iovi, non licet bovi – Што приличи Јупитеру, не приличи волу.
Истина о Св.Тројици је пројављена у Св.писму Старог и Новог завета и доступна сваком писменом човеку.Ко је хоће примити са вером, а ко неће његова слободна од Бога дата воља.Ako човек има само један избор, ако нема алетернативу, где је ту слобода?Месија се јавио у јеврејском роду јер су они задржали монотеизам и месијанску идеју дату у Постању да ће семе човеково сатрти главу змије.Цару царево је одговор фарисејима који су кушали Христа.Да је рекао да не дају порез, оптужили би Га Римљанима да буни народ, а да је рекао да дају приказали би Га у народу као сарадника окупационе власти.Натпис се ставио Пилат да би се наругао Јеврејима и види се у Св.писму како се старешине буне због тога.
Сам појам о Богу искључује множину, јер ако је Бог највећи, најмоћнији..не може имати конкуренцију или дупликат.
Credo, quid absurdum est.

opet ne odgovori koliko Tvrtka ima u mom primeru...

@pagan serb
aj im iskopiraj onaj deo o svevishnjem (apsolutu), javi navi pravi... i ostalom, mozda im bude jasnije.
 
serb_pagan:
kakve ja imam veze sa nekim tamo sekretarima SKOJ-a?pa komunizam i hriscanstvo su proizvodi iste judejske kuhinje,tu za mene nema dileme. a kada pricas o svadjama SPC ,"CPC"i "MPC",pa to su svadje tri popovske frakcije oko pastve i para.i za mene tu nista nije nejasno.pitanje je samo koji ce pop ili vladika uzeti kintu iz koje oblasti od naivnog naroda i zbog toga ove svadje.

i za tebe jedno pitanje:zasto je bog (odn.jehova,kako ga jevreji zovu)stvorio kao prvog coveka adama,jevrejina,a ne nekog recimo slovena ili germana?

:) :) :) ovo si mnogo dobro reko
 
eremita:
QUOTE=TBPTKO]Jevreji su od Avraama pa dalje.

Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????[/QUOTE]

da, vi ste ga dokazali inkvizicijom i svetim ratovima...
a ochigledno neznash sushtinu paganstva... nadji knjigu, prochitaj, pa onda diskutuj
 
serb_pagan:
Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????

paganstvo je vidljivo svuda oko nas.paganstvo su prirodne sile i energije koje su u nama i koje nas okruzuju.paganstvo nisu neki bogovi koji muce ljude poigravajuci se sa njima.i paganstvo ne zahteva verovanje,vec osecaj prirode i bozanstva u sebi.
vama hriscanima izgleda nije jasno da paganin nije neki maloumni ubica koji zrtvuje ziva bica i slicno,vec pravedan i jak pojedinac koji razlikuje dobro od zla,za koga je karma jedini gospodar a ljubav prema svojim bliznjima jedini zakon.
ova tvoja recenica me podseca na starog karla marksa koji je isto tako tvrdio da kritike komunizma,ma od koga one dolazile ne treba uzimati u obzir.i taj marks je isto bio jevrejin.kao i avraam,noje,juda,isus i ostali iz te judejske postave za pomracenje svesti naroda i gospodarenje istima.[/QUOTE]

mmmm... da...

pitanje za pravoslavce

da li su braca mrnjavchevici bili pravoslavni???
 
eremita:
...мислиш да је појам КАРМА део паганске вере ...????????? а где си то нашао ?????????
(само немој молим Те да ме упућујеш на нет... јер то нема везе)

...што се тиче Маркса потпуно се слажем са Тобом... али и даље мислим да си Ти потпуно наопако поставио ову тему - ПИШИ О ПАГАНИЗМУ јер га Ти заступаш... а ако има хришћана они ће ти своје аргументе супротставити - а ако СИ ТИ ПАГАН КОЈИ ПЉУЈЕ ПО ХРИШЋАНСТВУ ОНДА ТО МНОГО СМРДИ НА СЕКТУ... извини, не желим да вређам...

chitaj o keltima malo, ako ne verujesh da je osnova paganstva karma i reinkarnacija.
 
crow:
Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????

da, vi ste ga dokazali inkvizicijom i svetim ratovima...
a ochigledno neznash sushtinu paganstva... nadji knjigu, prochitaj, pa onda diskutuj[/QUOTE]

Ја знам да би ви антихристи волели да су сви хришћани у једном кошу... па кад опалите да то буде "о једном трошку"...међутим, морам да Те обавестим да Православље НЕМА ИНКВИЗИЦИЈУ НИТИ "СВЕТЕ" РАТОВЕ... и наравно да ја не знам суштину паганства... и зашто ја да тражим књигу и да је читам ако си је Ти већ прочитао - ДАЈ МИ ПОДАТКЕ, ПИСАЦ, ЧИЈЕ ИЗДАЊЕ, КОЈА ГОДИНА... или цитирај изводе из Твоје "библије" - ЈЕР ЈА СВОЈУ ИМАМ и ако се деси да Ти нешто кажеш супротно моме Светоме писму ја Тебе не упућујем да идеш да читаш... него покушам да ти разложно и разумно објасним...е, сад, друга је ствар ако Ти немаш аргумената... онда Те разумем... :oops:
 
ideja karme nije iz paganstva? ocigledno ne znas da su arijevske paganske religije nastale iz vedizma,cija je jedna od osnova princip karme.
da se bolje razumemo,ja nisam extremno protiv pravoslavlja,niti sam sektas,slavim slavu(svetog alimpija) zato sto mislim da svako srpske krvi treba da je slavi.rekao sam ti da pravoslavlje i paganizam imaju dosta dodirnih tacaka.(recimo ta slava)
extremno sam protiv popovskih divljanja i licemerja,gradjenja monumentalnih crkava,dok se bolnice raspadaju,vozanja popova u audijima dok se mi vozimo raspalim autobusima GSP-a i jos milion drugih stvari.dok o licemerju i ljigavosti vrha SPC u slucajevima pahomija i cika jove iz hopova ne vredi ni diskutovati.
 
serb_pagan:
ideja karme nije iz paganstva? ocigledno ne znas da su arijevske paganske religije nastale iz vedizma,cija je jedna od osnova princip karme.
da se bolje razumemo,ja nisam extremno protiv pravoslavlja,niti sam sektas,slavim slavu(svetog alimpija) zato sto mislim da svako srpske krvi treba da je slavi.rekao sam ti da pravoslavlje i paganizam imaju dosta dodirnih tacaka.(recimo ta slava)
extremno sam protiv popovskih divljanja i licemerja,gradjenja monumentalnih crkava,dok se bolnice raspadaju,vozanja popova u audijima dok se mi vozimo raspalim autobusima GSP-a i jos milion drugih stvari.dok o licemerju i ljigavosti vrha SPC u slucajevima pahomija i cika jove iz hopova ne vredi ni diskutovati.

ОК... разумем Те... има доста тога у чему се слажемо... али једна мала молба... 'ајде ми БРЗО ОДГОВОРИ ШТА ЗНАШ О СВ.АЛИМПИЈУ СТОЛПНИКУ ???Пази сада је код мене 10:29 ????????????
 
serb_pagan:
Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????

paganstvo je vidljivo svuda oko nas.paganstvo su prirodne sile i energije koje su u nama i koje nas okruzuju.paganstvo nisu neki bogovi koji muce ljude poigravajuci se sa njima.i paganstvo ne zahteva verovanje,vec osecaj prirode i bozanstva u sebi.
vama hriscanima izgleda nije jasno da paganin nije neki maloumni ubica koji zrtvuje ziva bica i slicno,vec pravedan i jak pojedinac koji razlikuje dobro od zla,za koga je karma jedini gospodar a ljubav prema svojim bliznjima jedini zakon.
ova tvoja recenica me podseca na starog karla marksa koji je isto tako tvrdio da kritike komunizma,ma od koga one dolazile ne treba uzimati u obzir.i taj marks je isto bio jevrejin.kao i avraam,noje,juda,isus i ostali iz te judejske postave za pomracenje svesti naroda i gospodarenje istima.[/QUOTE]


НА којим си лековима када видиш све то
 
eremita:
da, vi ste ga dokazali inkvizicijom i svetim ratovima...
a ochigledno neznash sushtinu paganstva... nadji knjigu, prochitaj, pa onda diskutuj

Ја знам да би ви антихристи волели да су сви хришћани у једном кошу... па кад опалите да то буде "о једном трошку"...међутим, морам да Те обавестим да Православље НЕМА ИНКВИЗИЦИЈУ НИТИ "СВЕТЕ" РАТОВЕ... и наравно да ја не знам суштину паганства... и зашто ја да тражим књигу и да је читам ако си је Ти већ прочитао - ДАЈ МИ ПОДАТКЕ, ПИСАЦ, ЧИЈЕ ИЗДАЊЕ, КОЈА ГОДИНА... или цитирај изводе из Твоје "библије" - ЈЕР ЈА СВОЈУ ИМАМ и ако се деси да Ти нешто кажеш супротно моме Светоме писму ја Тебе не упућујем да идеш да читаш... него покушам да ти разложно и разумно објасним...е, сад, друга је ствар ако Ти немаш аргумената... онда Те разумем... :oops:[/QUOTE]

citiram:

"Ало Твртко, ало Мачва... све си јасно и гласно и разумно за сваког оног који је крштен написао - ЈЕДИНО НЕ РАЗУМЕМ ЗАШТО СЕБИ ДОЗВОЉАВАШ ДА ТИ ДОКАЗУЈЕШ ХРИШЋАНСТВО - КАДА ПАГАНИН ТРЕБА ДА ДОКАЗУЈЕ ПАГАНСТВО ??????????????"

ovo si ti reko

a evo ti i link za knjigu, nasho sam je

http://superzona.tripod.com/UDAR-SRP-I.zip

i josh neshto, nije to moja biblija, meni nikakva biblija ne treba. ovo sam chito "iz hobija", nekad sam troshio dosta vremena na mitologije... nebitno, a sa velikim delom knjige se slazem, deo je glupost... prochitaj ako zelish

nego...
jel Mrnjavchevici bili pravoslavci, bitno je!?
 
evo ti josh jedno vidjenje, iz srpskog ugla

http://svevlad.org.yu/obrovska_osnovaideje.html

neznam kako vi kapirate taj pojam, PAGANIZAM,
u sushtini je najblizi - ekoloshko drushtvo + karma + sudbina (iliti Lichna legenda (objashnjenje za chitaoce Koelja)) (+ reinkarnacija kao sastavni deo priche o karmi)

8)

ako vam to smeta... onda... jbg

mislim... pagani su Japanci i to najsvetliji primer. mada ja najvishe cenim North American Natives ;)
 
Не знам да ли су Мрњавчевићи били православци... заиста не знам...
... и не разумем зашто си болдовао реч ХРИШЋАНСТВО... не схватам шта си тиме желео ???
идем на линк...
 
eremita:
Не знам да ли су Мрњавчевићи били православци... заиста не знам...
... и не разумем зашто си болдовао реч ХРИШЋАНСТВО... не схватам шта си тиме желео ???
идем на линк...

ma neznate ni za mrnjavchevice ni za mnozinu u Postanje 3:22 al OK... i ja sam mnogo hteo

a bold je jer si reko da ja trpam sve u isti kosh, pa sam pokazao na shta je bio moj odgovor

aj sad kazi da nije bilo inkvizicije u hrishcansvu, da mrachno doba iliti srednji vek nije se desio, il da pagan nije u pravu za aleksandrijsku biblioteku... mislim... neke stvari su ipak chinjenice

da dodam na prethodno

najgore je kad neko mesha paganstvo i WICCA (trip serijice na fensi televizijama), WICCA je josh jedan trip iz Croulieve kuhinje stvoren zarad koristi pojedinaca.
 
Хришћанство је произишло из јудејства, али је у њему стекло и првог непријатеља.Христос је показивао да је његово учење за све људе на свету и имао је жестоку опозицију у јеврејским старешинама који су и допринели Његовом распећу.Они су гонили апостоле, први мученик св.арх.Стефан је пострадао од њихове руке и мноштво гоњења хришћана у Римској империји су иницирали Јевреји.Од уских националних оквира хришћанство иде ка универзалном где «нема Грка ни Јеврејина, мушкога и женскога, роба и слободног».Сад што неки у свему виде заверу, а не виде сопствене грешке, то је за другу дискусију.
Критика није забрањена, и у Св.писму видимо размену мишљења, иако не постоји нешто што би се могло назвати конструктивна критика, јер свака критика је у природи деструктивна.Корекција је већ друга ствар.
 
II.

Разлози, због којих жидови употребљавају хришћанску крв

Основе овог варварског обичаја су следеће:
1) мржња према хришћанима,
2) сујеверје,
3) вера у духовну дејственост хришћанске крви.
Објаснићу сваку од ових тачака.

• О првом разлогу који је мржња према хришћанима.

Жидови од најранијег детињства, још са мајчиним млеком, уливају у своје синове мржњу према Хришћанству. Примивши оваква убеђења од својих очева у току целог низа поколења, они су заиста искрено убеђени да је гнушање према хришћанима и чак њихово убијање, дело које је Богу веома уогдно, потврђујући на тај начин у потпуности, речи Божанског искупљења да: ''... сваки који, који вас убије мислиће да тиме Богу службу приноси'' (Јн.16:2).



• другом разлогу, који је сујеверје.

Други разлог заснива се на сујеверним веровањима, којих се придржавају жидови, која припадају области магије, врачања, кабале и другим тајним обредима; они управо верују, да је за те ђаволске радње неопходна хришћанска крв. Од свих тих сујеверја указаћу само на једно, које се тиче Божијег проклетства, које је снашло бедни народ израиљски и предсказаног самим Мојсејем следећим изразима: ''Поразиће те Господ проказом мисирском... злом проказом на коленима и голенима, од које се нећеш моћи исцелити'' (Пон.зак. 28, 27, 35).

Ова ужасна болест, увек је била и јесте веома честа међу јудејима, много чешћа него што се мисли... И зато када хахам посећује болесне, који су погођени њоме и даје им лекове, он их у исто време кропи хришћанском крвљу, уколико располаже таквом, као јединим средством исцељења...

• О трећем и главном разлогу, који је вера жидова у духовну дејственост хришћанске крви.

Главни разлог, који нагони жидове да кољу хришћане и да сакупљају њихову крв, јесте управо вера, тајно чувана посебно хахамима или рабинима, у то да Исус Христос, Син Марије из Назарета, који је осуђен нашим прецима на смрт на Крсту, јесте, по свему судећи, истинити Месија, толико дуго очекивани и призивани од стране патријараха и пророка. Постоји довољно пророштава да би се уверили у то; посебно важно место је из Јеремије: ''Ужасну се небо због овога и устрепета премного заиста, говори Господ, јер два зла учини народ Мој: Мене оставише извор воде живе, и ископаше себи студенце испроваљиване, који не могу држати воде.'' (Јер.2:12,13)

Ово пророштво је добро познато и његово истинито значење схватају многи рабини, као што је било добро познато и Ани и Кајафи. Али, слично њима, из гордости и окорелости срца рабини не желе да га признају, и зато прибегавајући бедним тумачењима, они су саставили нова правила – праву пародију на главне тајне Цркве, да би се спасили хришћанском крвљу, у којој они виде крв Самога Месије.
 
КиМ:
Мрњавчевићи јесу били ПРАВОСЛАВЦИ

da vidimo narodno predanje iz doba najslavnijih dana srpske istorije,
ono na shta se mihajlo ponosi, doba kad je, po njegovim rechima, crkva bila najbitniji faktor, vreme koje bi on tako zeleo da se vrati

odlomak iz "Zidanje Skadra"

"Море, чу ли? Вукашине краљу!
"Не мучи се и не харчи блага,
"Не мо'ш, краље, темељ подигнути,
"А камо ли саградити града;
"Но ето сте три брата рођена,
"У свакога има вјерна љуба,
"Чија сјутра на Бојану дође
"И донесе мајсторима ручак,
"Зиђите је кули у темеља,
"Тако ће се темељ обдржати,
"Тако ћете саградити града."
...

"Но јел', браћо, Божја вјера тврда,
"Да ни један љуби не докаже,
"Већ на срећу да им оставимо,
"Која сјутра на Бојану дође?"
И ту Божју вјеру зададоше,
Да ни један љуби не докаже
...
"Што је тебе, добри господару!
"Те ти рониш сузе од образа?"
Ал' говори Мрљавчевић Гојко:
"Зло је, моја вијернице љубо!
"Имао сам од злата јабуку,
"Па ми данас паде у Бојану,
"Те је жалим, прегорет' не могу.'
Не сјећа се танана невјеста,
Но бесједи своме господару:
"Моли Бога ти за твоје здравље,
"А салићеш и бољу јабуку."
Тад' јунаку грђе жао било,
Па на страну одвратио главу,
Не шће више ни гледати љубу;
А дођоше два Мрљавчевића,
Два ђевера Гојковице младе,
Узеше је за бијеле руке,
Поведоше у град да уграде,

a najveca je bruka da se ovako neshto predaje deci od 10 godina, po planu i programu...
:(
 

Back
Top