RALLY...

Evo i slike...

michaelpark2005wrcwalesss15023.jpg
 
Некако човек мисли да је заштићен у онаквим кавезима и осталим стварима, али овакве ствари те тргну... А замислите само колико су овакве трагедије извесније у нашим колима без ролбара и са лошијим возачима...
 
Prikljucujem se klubu ljubitelja rallya .Inace cuo sam da bi od sledece sezone(posto se citroen povlaci na godinu dana)Loeb i Gronholm mogli biti zajedno u privatnom citroenu.To ce dati sansu Markusu da pokaze da je najbolji vozac danasnjice!A postoi mogucnost da Colyn McRae vozi celu sezonu za skodu ili mozda ford.
 
Jako bih volio da se McRae vrati, ali sa konkurentnim automobilom. Mnogi su mu osporavali da nema dovoljnu dozu rafiniranosti, ali meni se i dalje najviše sviđa njegov stil vožnje.
 
Da,bilo bi dobro da se Colyn vrati sa konkurentnim autom(recimo fordom koi jos nema zvezdu za novu sezonu).Mislim da ima jos dosta da pokaze.A bilo bi lepo da vrati rekord po broju pobeda u WRC.
 
Zdravo svima.Prvi put sam ovde.Znam dosta o nasem auto sportu a posebno o reliju.Imam 17 god i verujem da sam najmladji ovde i nadam se da vam nesmetam.Naj vaznije sto imam da kazem je da je usvojen kalendar reli sampionata kod nas i da je sampionat konacno OTVOREN pa moze da vozi ko hoce.Dobili smo jos 3 NOVA RELIJA!!!!!!sto me je odusevilo u ovoj raspaloj drzavi.Da krenem redom: 12ili19.3 ZEMUNSKI reli, 20-21.5 INTER SPEED reli, 8-9.7 WRR, NOVO!!! 22-23.7 AUTO SPORT BEOGRAD, NOVO!!! 5-6.8 DRAGACEVO reli, 2-3.9 BAJINA BASTA mozda je to TARA reli nisam siguran ,23-24.9 YU reli, NOVO!!! 14-15.10 XM KOPAONIK.E sad ne znam gde ce se sve voziti ali ZEMUNSKI bi trebalo u beogradu,INTER SPEED menja lokaciju svake godine,WRR predpostavljam u CACKU,AUTO SPORT BEOGRAD nemam pojma verovatno u Beogradu,DRAGACEVO ne znam,BAJINA BASTA valjda na Tari,YU RELI valjda stara lokacija i XM KOPAONIK valjda na kopaoniku.Zato sto nisam siguran de se voze nemojte mi verovati.Ali ti reliji bi trebalo da se odrze barem tako pise.
Na sajtu:www.ewrc.cz ima dobrih video snimaka.Sada ima 1 ali 2005 ih je bilo dosta.Citava reportaza sa JANNER relija u CESKOJ.Snimak je osrednjeg kvaliteta traje 10 min.ali je snimak od 51mb.Imate na ikonici PORTAL jos snimaka ali su bas veliki.Neki i od 700mb.Vredi pogledati.Toliko od mene za danas.Pisite nesto!!!!
 
Prosle godine sam pratio ali sada nemam vremena.Kad uhvatim gledam na euro sportu,ali losi su im termini.Prosle godine kada je poginuo Fabricio,nisam gledao dalje.Ko vodi sad od automobila?Jer Peterhansel.Ako on vodi on ce i da pobedi.
 
Nastavlja se WRC. Izgledalo je doskora dosta sivo, ali nakon sto su se oblaci razisli i nije tako lose :) . Bas sam radoznao da li Loeb moze da izjednaci Makinenov rekord od 4 uzastopne pobede na reliju Monte Karlo. Mislim da je moguce s obzirom da Ford i Subaru krecu sa novim automobilima, ali ocekujem da u toku sezone Solberg i Gronholm pruzmu inicijativu. Malo vise informacija, ako nist pratili mozete da nadjete na: http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/1394/8/
 
intra:
Vidjećemo, ali ja ću navijati za Solberga. Bilo je nekih priča da bi se McRae mogao vratiti, ali izgleda ništa od toga nažalost.

Pa trebalo je da vozi za Skodin fabricki tim kao i Duval, ali su se oni povukli kao i Micubisi. Skoda daje podrsku Red Bull timu i jos jednom ceskom skoda timu koji je iskljucivo formiran zbog njihovog vozaca Kopeckog.



Duval ce ipak da vozi kao privatnik skodu sa sponzorom KIZZ.

Fabia.jpg
 
mitsubishi:
Zdravo svima.Prvi put sam ovde.Znam dosta o nasem auto sportu a posebno o reliju.Imam 17 god i verujem da sam najmladji ovde i nadam se da vam nesmetam.Naj vaznije sto imam da kazem je da je usvojen kalendar reli sampionata kod nas i da je sampionat konacno OTVOREN pa moze da vozi ko hoce.Dobili smo jos 3 NOVA RELIJA!!!!!!sto me je odusevilo u ovoj raspaloj drzavi.Da krenem redom: 12ili19.3 ZEMUNSKI reli, 20-21.5 INTER SPEED reli, 8-9.7 WRR, NOVO!!! 22-23.7 AUTO SPORT BEOGRAD, NOVO!!! 5-6.8 DRAGACEVO reli, 2-3.9 BAJINA BASTA mozda je to TARA reli nisam siguran ,23-24.9 YU reli, NOVO!!! 14-15.10 XM KOPAONIK.E sad ne znam gde ce se sve voziti ali ZEMUNSKI bi trebalo u beogradu,INTER SPEED menja lokaciju svake godine,WRR predpostavljam u CACKU,AUTO SPORT BEOGRAD nemam pojma verovatno u Beogradu,DRAGACEVO ne znam,BAJINA BASTA valjda na Tari,YU RELI valjda stara lokacija i XM KOPAONIK valjda na kopaoniku.Zato sto nisam siguran de se voze nemojte mi verovati.Ali ti reliji bi trebalo da se odrze barem tako pise.
Na sajtu:www.ewrc.cz ima dobrih video snimaka.Sada ima 1 ali 2005 ih je bilo dosta.Citava reportaza sa JANNER relija u CESKOJ.Snimak je osrednjeg kvaliteta traje 10 min.ali je snimak od 51mb.Imate na ikonici PORTAL jos snimaka ali su bas veliki.Neki i od 700mb.Vredi pogledati.Toliko od mene za danas.Pisite nesto!!!!
Ne smetaš naravno! Dobrodošao i budi aktivan!
 
Jasen Popov je dokazao da je stvarno dobar vozac.Na YU reliju se i nije nesto trudio jer ne poznaje teren tako da je propustio borbu.Jasen je pobedio na 2 brzinska ispita u svojoj klasi PRODUCTION CAR (PWRC).Na kraju prvog dana Jasen je u svojoj klasi bio na 2 mestu,a vama dobro poznati Slovenac Andrej Jereb je nocio kao 7 u svojoj grupi.U subotu su braca Jasen i Dilian Popov izleteli u provaliju duboku 100m pri cemu je Dilian zadobio povrede ramena i grudnog kosa,a Jasen sa manjim povredama.Automobil je potpuno unisten i oni se nalaze u bolnici.Jasen je u jednoj krivini naisao na led i produzio pravo u provaliju.Andrej Jereb je isao na sigurno.Nije hteo da preteruje i samim tim se nije nadao nekoj dobroj poziciji ali uspeo je da stigne do 5 mesta u grupi N.Slovenci su bili na 6 mestu dok nije odustao Al-Atiyah.Hrvatska posada Juraj Sebalj je na 7 mestu u grupi N.



1.Fumio Nutahara
2.David Higgins
3.Tibor Cserhalm
4.Patrick Heintz
5.Andrej Jereb
6.Richard Frau
7.Juraj Sebalj
 

Back
Top