KAKTUSI?!

ketis

Zainteresovan član
Poruka
183
Nisam sigurna da je ovo za ovde ali ako ipak neko zna ..pomagajte:confused: Pre nekog vremena sam dobila u nasledstvo tridesetak kaktusa....ne pitajte kako.....mnoooogo su slatki ali ja neznam shta da im radim da ostanu takvi..:-( ....ako neko ima neke prakticne savete bash bi mi pomogli..samo nemojte sa nekim profesionalnim...ja samo hocu da ostanu u zivotu..:lol:
Poz
 
nema botanichara...
a samo eto zalivaj ih jednom u 3 nedelje... valjda tako nekako... proceni sama... i daj im imena, i pevaj im... oni to vole... i daj im svetlosti... i tako...
 
"Skromni kaktusi će vam oprostiti čak i ako ih mesecima ne pogledate. Dokaz? Jedan Cereus je u laboratoriji za šest meseci izgubio samo trećinu zapremine, iako nije dobio ni kap vode. Ćelijsko tkivo kaktusa sačinjeno od 90 odsto vode i zato je za njih često zalivanje neprijatelj broj jedan. Izuzetak su jedino kaktusi-orhideje, epifite koje naseljavaju tople i vlažne tropske šume. Što se tiče pustinjskih vrsta, izbor u pogledu veličine i oblika je neograničen: loptasti kaktusi svih dimenzija, pa trakasti, pa grmovi sa „reketima“... Većina kaktusa je obrasla bodljama koje ih štite od životinja, ali ima i vrsta koje imaju zaštitni „vunasti“ omotač. Pošto se odlično snalaze i bez naše pomoći, ove biljke su idealne za gradove kojima ozbiljno preti nestašica vode, a omogućavaju nam da odemo na odmor kad poželimo. Da bi bili u formi, dodajte malo đubriva za kaktuse (bogatog kalijumom i fosforom) u vodu za zalivanje od aprila do avgusta. "
 

Back
Top