BAŠ SAM ISKREN!!!

Fejs74

Primećen član
Poruka
579
Znaš svi mi za sebe kažemo da smo dobri "najbolji" ljudi.Ustvari dobri smo onoliko koliko drugi za nas kažu da smo ok.Pitanje je da li su ti koji nas ocenjuju stvarno kompetentni da to čine.Sve se to vrti u krug.Sami smo sebi najbolja kritika ali moramo biti realni .Ja to umem, mislim da budem samokritičan i realan prema svojim postupcima.Zato uvek stojim iza onoga što uradim,pa makar i pogrešno ,jer pitanje je šta je s čije tačke gledišta pogrešno.
Svi mi u životu imamo neke osobine,navike,želje,maštanja.Samo,koliko se te naše želje podudaraju sa željama naših saputnika "partnera"?Na kraju, svi smo mi posebne individue,koje ipak pomalo vole sebe,samo se suzdržavaju manje ili više zbog okoline.
Znači najveća dilema je kako ispuniti svoje prohteve,kako zadovoljiti sebe i svoje želje a da to drugi ne znaju,jer s njihove tačke gledišta to nije u redu od vas.A opet i oni to isto misle kao i vi samo za sebe.I šta, pravimo kompromis sa samim sobom.Uradićemo onoliko koliko možemo da ne budemo otkriveni i vodićemo se onom devizom da sve što se ne sazna nije se ni dogodilo.Samo ako smo realni pustićemo i drugu stranu da ima prostora da sakrije ono što se nije dogodilo.
 

Back
Top