P2P programi sa dinamičkom IP adresom?

Uzmi paket od najmanje 256 k. Oni sporiji ogranicavaju pristup p2p. U preferencies upisi obavezno trenutnu IP dinamicku adresu koja je aktivna kao i brzinu uploada. Koristi softver koji je prost i ne izaziva gusenje sistema , sa aktiviranjem pod resursa. Ako imas mogucnost idi na 768k. Onda mozes da skidas jako puno torrenta istovremeno, i sto ih vise downloadujes brzina ce ti biti optimalna.
 
marlon:
Ja sam govorio o torrentima, al O.K. Preko kog provajdera ti je brat?

pa i ja o torretima. koliko znam bitcommet skida toret file-ove.
i ja i on na IKOM-u i evo sad sam proverio.
skida jedan film ciji osnovni fajl ima ekstenziju torrent. ako to nije toret onda ne znam sta je :)
Salim se ali stvarno. nemas frke vezane za brzinu. Mozda operater preko koga ides ti ogranicava pristup "teskim" downloadima ako si na manjoj brzini.
Na ikomu nema takvih problema, jedino sto su nas zamolili da "ne preterujemo" sto ce reci vise od 10-tak gigabajta mesecnoa (i to je bila samo verbalna molba) iskreno ne znam ni sta bih toliko skidao.
Ja sam do sada (znaci ni sam vodio racuna koliko skidam) skinuo u jednom mesece 4 GB podataka najvise a obicno manje (od 2 do3)
pazi na sbb-u postoji fora uplate da li imas pun prustup ili ti je blokiran P2P
mozda je to to sta si mislio da ne moze a u stvari si imao uplacen pogresan paket posto je taj paket koji ima pun pristup nesto skuplji. .
 
Ja sam ti govorio o SBB. To je njihova praksa da kod jeftinih paketa iskljucuju p2p, mada ko zna moze to da zaobidje. To je druga prica. Sad sto se tice staticke vs dinamicke adrese, nema neke velike razlike, zavisi za sta ti treba. Ako hoces upload staticna ti je neophodna, za DL torrent i sl. isto je bilo koju imas samo otvori u firewall portove za ono sto ti treba. Dinamicka ti je bolja sto se tice zastite kompa, plus sto svi provajderi imaju dodatni hardwerski firewall.
 
Decko je postavio sledece pitanje
pgab:
Hvala na savetima, ali moje pitanje je prvenstveno bilo u vezi dileme: statička IP adresa vs. dinamička IP adresa.
a vi raspravljate o totalno drugoj stvari.
Ja nisam imao nikad problema ni sa dinamickom ni sa statickom adresom prilikom koriscenja RevConnect-a ili nekog torrent klijenta i mislim da nema razlike osim sitnijih podesavanja ako imash dinamicki IP
 

Back
Top