MOTOCIKLI

Kako da nije za pocetnike!:hahaha:
Jedan od motora koji ne prasta greske i za pocetnika se ubio! Tako ga je moj drugar kupio kao svoj drugi motor i dosad je osinuo sa nje bar 3 puta tako da mozemo da zakljucimo da je taj motor sa 160 ks definitivno za pocetnike!:hahaha:
Salu na stranu i pamet u glavu a za R1 ima vremena kad se nauci voziti na nekom motoru do 600 kubika i malo ks.
Ja imam motor od 184 ks koji mi stoji a vozim drugi od 48 ks i uzivam i ti sad vidi sta je prava stvar.Najlakse je biti najbrzi ali u voznji treba uzivati i videti nesto oko sebe a ne zoooooom i stigao si a nista video nisi.
 
Stigla makina!:) Aprilia Pegaso 650 Trail 2006 sa pravih 11021 km na koliko ce i biti carinjena.
20uq3di.jpg

Koliko je izisao Pegaso,ali tebe koliko je izisao ?
 
E pa sad da otkrivam poslovnu tajnu!:D
Ako hoces da ga kupis mozes da ga dobijes za 3500 registrovanog godinu dana ,na mom je imenu,ima nove gume,nov akumulator,presao 11400 km ali pravih za razliku od onih sto se na gomili prodaju u Bg a imaju i po 80k km provereno.Na istoj licitaciji smo ih uzeli samo sto sam ja mog platio 300 eura vise zbog manje kilometara.Za kilometrazu imam i dokaz jer imam listu kad je licitiran sa brojevima sasije gde se vidi tacna kilometraza.
Kasnije su se pojavila jos 3 sa malo km ali je cena otisla za 300 eura gore tj neko je toliko vise ponudio i kupio sva tri.
Evo slike sad kad je registrovan i kad su skinuti koferi.
 
Fina masina Dule nema sta a sto se tice R1,sto kazes ubilo se za pocetnika :lol: inace moj drug sad ganja Kawasaki nindzu ..a prije nje ima bogato iskustvo od 'cak' 2 godine na skuteru od 150ccm :lol:
A danas sam na trajekt vidio par mnoogo dobrih copera ali na zalost nisam slikao ..bila guzva a i nisam imao mnogo vremena ali sam uspio da primjetim na jednom je na rezervaru iscrtan logo Harley-Davidson-a(tj na svakom je bio :lol: ) ali ispisan CIRILICOM ...odusevio sam se
 
@ Dule 021

E pa sad da otkrivam poslovnu tajnu!:D



Nisam kupac,samo pitam radi info za ubuduce.

Htio sam kupiti Pegasa iz 2001 god,pa odustao.Interesovalo me posto je ovo mladje.

Ih poslovna tajna,bices na njemu dobar 400-600 evra vjerovatno,barem tako ja kontam
 
Pa ja ga vozim ali jos nisam okacio oglas jer uzivam u njemu a da cu biti dobar sigurno hocu jer za 3500 ga ne mozes uvesti a da bude u sjajnom stanju kao ovaj.
I moj savet da ne kupujes starijeg Pegasa od ovog jer su imali problema sa frajlaufom,strujom a agregat je bio Rotax-ov koji je navodno pravio probleme.Zato su ga izbacili i uzeli ovaj novi koji koristi i Yamaha XT,XTX i sa kojim nema problema.
Jedan zakleti protivnik italijanskih motocikala mi je rekao da za Apriliu ne zeli da cuje ali da ova moze da prodje jer koristi Yamahin agregat mada sam ja cuo da je ovo Minareli masina sto opet znaci da je italijan ali vise me mrzi da cunjam i trazim i vozim se i uzivam u udobnosti.
Ovog Pegasa sam uzeo sa licitacije u Italiji na koju ne moze svako da udje (ne hvalim se da sam ja neka faca) nego sam je uzeo preko mog uvoznika preko kog uzimam kola a on ima pristup licitacijama.
Na toj licitaciji sam mogao da uzmem i ovaj ali koji bi mene izasao oko 4000 a stanje-umorno.:neutral:
 
Da taj Pegaso je bio sa Rotax-ovim motorom,mislim da je taj isti ugradjivan i u BMW.. Ova tvoja ima 2 cilindra jel` tako?

Meni se ne dopadaju tako veliki jednocilindrasi,ali sam ipak zavrsio sa takvim,kupio sam Dominatora,a sljedeca stanica mi je Transalp za koji mislim da je skoro pa savrsen motocikl u toj kategoriji,a cilj mi je da zavrsim sa Afrikom Twin,i u principu ne bih mnogo da eksperimentisem.



Pitao sam te u vezio cijene tamo iz razloga sto su u njihovim stranim oglasima cijene slicne kao i ovdje,a onda treba bunariti preko nekoga da iskopas nesto povoljno,a valjano...
 
Ovaj novi Pegaso je takodje sa jednim cilindrom i ima 650 ccm i 35 kw(48 ks). Zbog tog jednog cilindra je ponekad osetna sitna vibracija prilikom kretanja i davanja naglo gasa pri niskim obrtajima ali to je tako.Kome se to ne svidja nek uzme 4 cilindra jer cak i na dva cilindra postoji ta vibracija a imao sam svojevremeno Hondu CB500 sa dva cilindra gde nisi mogao tek tako da skrenes u krivinu u drugoj nego si morao da kvacilom doziras da ne bi bilo trzavica.
A motor je bio 100% ispravan nego je to jednostavno tako.
Zato 4 cilindra i 1000 ccm su jednom i uvek u vecini glava motorasa jer jednostavno to puni non stop,snage u izobilju i miran rad u svim rezimima.
Ovaj moj je savrseno sacuvan i zaista traziti nesto vise moze da se nadje samo u salonu a to znam jer se svi dive motoru i kako je sacuvan.Poenta je sto je stvarno presao 11k km a ne kao vecina 50k km bio motor 1991 ili 2001.:)
Cenu koju sam ja postigao ti kao obican standardni kupac nikad neces postici tako da ne vredi sve i da ti kazem posto sam ga nabavio a tebi bi to onda postao reper pa bi morao i ti da ga nabavis za te pare i samo bi ga uzalud trazio jer me je izasao jeftinije nego sto ih preko gledas na oglasima a gde je jos carina,porez i dovoz,spediter......
Afrika je proverena ali taj motor jedva izvuce 160 km/h a pritom je ogromna i troma krmaca tako da je ja licno ne bih nikad uzeo.
Transalp je mnogo vozljiviji i ide bolje i lakse a znam jer ga ima drugar sa kojim se ponekad vozim.
 
Sto sam mislio da ta tvoja ima dva cilindra ? :think:
Ma dobro,nisam ni mislio da cu ja imati cijenu kao ti,ti se ipak bavis time,a ja ne.

Elem,Svako trazi ono sto mu pase ,tako i ja.
Probao sam tog Pegasa,o cijoj sam se kupovini razmisljao i to me odbilo taj jedan cilindar,a ovaj Dominator je naletio iskreno za neko mjenjanje i doplatu. Nisam najsretniji,trese bas dobro na 3-4 hiljade,provjerio,svi su takvi pa sta je tu je.
Taj Pegaso je manje tresao istina,ali je bio i dosta mladji,neizradjen da kazem.
Transalp nema ni blizu tu vibraciju i sam po sebi je nesto drugacije,vozio,probao,jbga ,za mene nebo i zemlja naspram jednog cilindra,a za Afriku nikad ne bih bio bas tako strog,svako kupuje motor po svojoj zelji i potrebi kao sto vec rekoh.
Nekome je brzina bitna,meni nije.
Ejh nekdasnji veliki jednocilindrasi su isto tresli,ali najvise na leru,a kad krenes,veliki zamajac je cinio svoje i nije bilo tih velikih vibracija.:)
 
Na novom Pegasu je vibracija minimalna ali ipak je prisutna dok 4 cilindra nema nimalo vibraciju.
Ja da se pitam samo ovo bih vozio i uzivao a konjina ga imao i prodao tj menjao za Kinga. Ja na najboljem,najlepsem,najupotrebljivijem,savrsenom,preteranom i sve ostalo Suzuki Burgmanu kog sam imao godinu dana i presao 5000 km!!!!


Ovo je moj pojam udobnosti,male potrosnje,velikog prtljaznika,mogucnosti........Sledeci ce sigurno biti takav ili u tom stilu.
 
Nisam strucnjak za Yamahe ali ovo je R6 a moze biti da je i R1 jer su ga isarali i preradili pa ne prepoznajem osnovne konture.R1 ide preko 300 km/h a R6 oko 270 tako da je tih pomenutih 150 km/h smesno. U svakom slucaju jedan od lepsih R motora.:ok:
 
Ja nemam a imao sam lep Kymco Quannon 125R 2007 kog sam dao za 1300 eura.Extra motor za malo para.
Od japanaca imas Hondu CBR125 i Yamahu TZR125 koje su mladi motori a uklapaju se u tvoju cifru.
Dok za 4000 ja bih najpre kupio Kawasaki Ninju 250R potpuno novog u salonu.
Evo Kymca kako je izgledao.


A evo i juce doteranog Kawasakija ZX9R koji moze biti tvoj za 2750.:)
 
Poslednja izmena:
Imam dva na mom imenu i jedan vozim a drugi mi trenutno stoji jer ga nisam registrovao.
Ovo je jedan.


A ovo drugi. Mada me zena nagovara da prodam Pegaso i da registrujem Kawu.:)
 
Ako ces da poslusas moj savet onda zapamti da od motora treba voziti samo japance i eventualno italijane dok sve ostalo je onako-izuzev BMW-a ali koji moras momacki da platis.
Pezoovi skuteri su ranije imali problema oko ubrizgavanja a dali je i dalje tako to moras dobro da proveris i na kraj krajeva ja za mali skuter nikad ne bih dao 3000 jer je drugar prodao Jamahu Majesty 400 2006 jedva za 2500 koji je daleko bolji od tog Pezo-a.Jeste da je taj 2011 ali se kod motora to ne gleda toliko kao kod auta jer motor je motor i moze da traje dokle god mislis da ga vozis.
Da, na prvoj slici je B-King 2008 koji ima 5800km i trenutno je neregistrovan a iz razloga sto mi je otisao hladnjak jer sam imao pad sa njim.Motor je netaknut sto se tice agregata,vila,rama,tockova ali taj hladnjak je otisao i ustvari je bio u funkciji jos 3500 km posle pada ali je otisao i sad se meni ne daje 650 eura za novi a polovan nikako da naleti.
Zato cu ga dati za smesnu cifru jer imam sad ovu Kawu koju sam malopre vozio i odusevio se kako je utegnuta i da joj sve radi i funkcionise a Apriliu onda takodje ne bih prodavao.
 

Back
Top