MOTOCIKLI

Ovaj fazon su poceli Ameri da guraju devedesetih. Prvo su stavljane Sevrolet masine od 5000 ccm pa onda sta ko stigne. Mislim da su totalno neupotrebljive osim za drag trke. Posle kazu ljudi - Hajabusa....
 
Ako je V8 malo ima i V10, uradjen od strane Dodgea (iz Vipera).

Dodge-Tomahawk-Beach-1024x768-1.jpg
 
Gledao sam sinoc film pa sam se setio...

Na motoru Indian originalne proizvodnje negde iz 1926.g..

..'60-ih Burt Munro je napravio par brzinskih rekorda u Bonnevillu....radi se o rekordu od oko 300 km/h
munro4_bonneville62-1.jpg
bm_4-1.jpg


Zanimljivo je da je uvek modifikao isti motor i uvek ga unapredjivao....pocetna brzina mu je bila 1926.g. ....74 km/h ..


.Record mondiali American Motorcycle Association

Flying One Mile. Class S - A 883 cc
Munro Special Indian - 178.971mph - 288,8km/h, Bonneville, 20 August 1962

Flying One Mile. Class S - A 1000 cc
Munro Special Indian - 168.066mph - 270,5km/h, Bonneville, 22 August 1966

Flying One Mile. Class S - A 1000 cc
Munro Special Indian - 183.586mph - 295,4km/h, Bonneville, 26 August 1967
 
Pocnete da se razmecete sa konjima, Km\h, ubrzanjima pa kada se iznese nesto stvarno mocno po tom pitanju onda opet pocinjete nesto drugo. Dok niste saznali za cuda sa hladnjacima onda je Hayabusa bila nesto neprikosnoveneno. Sta god Japanci ili Kinezi ( svejedno ) napravili Evropljani i Ameri su to uradili mnogo bolje, brze i sto je najvaznije - uadili su to pre 60 i vise godina..
 
King 7:
Pocnete da se razmecete sa konjima, Km\h, ubrzanjima pa kada se iznese nesto stvarno mocno po tom pitanju onda opet pocinjete nesto drugo. Dok niste saznali za cuda sa hladnjacima onda je Hayabusa bila nesto neprikosnoveneno. Sta god Japanci ili Kinezi ( svejedno ) napravili Evropljani i Ameri su to uradili mnogo bolje, brze i sto je najvaznije - uadili su to pre 60 i vise godina..

to nije bitno.Bitno je da japanci danas dominiraju.Necu ja kupovati motor na osnovu brenda koji je napravio mocan motor tamo neke 1950 i sl.
Ako mi nesto treba obratim se profesionalnim vozacima na nekim od stranih foruma i to je to.
 
Gde Japanci dominiraju i kod koga? Problem je sto se namece nekakva neprikosnovenost Japanskih motocikala u svakom pogledu a kada se pokrene rec o masinama napravljenim u Italiji, Nemackoj, Engleskoj i USA onda pocinje rasprava. Cinjenica je da sve sto Japanci sada prodaju za relativno mali novac je izmislio neko iz ovih zemalja koje sam napomenuo. Cinjenica je da su Japanci ukrali skoro 90% onoga sto su pomenuti izmislili i samim time odali pocast svim tim firmama cije modele ne moze 90% Srba da priusti. Ako zelis da popricas sa pravim profesionalcima onda popricaj sa njima o vrhunskim performansama najboljih Evroamerickih motora kao i o tradiciji jnihove proizvodnje i konstruktorskim genijalnostima jer u tome lezi sve a ne u banalnom precrtavanju i jeftinoj ponudi. Japanci su posle 2. sv. rata ucili zanat u Nemackoj ( Strucnjaci Honde i drugih firmi ) i to ne kriju i kako rekoh, devedesetih je najpopularniji motor u Japanu bio Guzzi ( mozda je jos uvek ).
 
Ja sigurno necu kupovati motor na samo na osnovu KS i ubrzanja, posebno zato sto je ZZR i RRR vidjen u najboljim kucama u selu. Posebno ga necu kupiti zato sto " najludji " saban njime obara u krivinama i zato sto zuji kao da ima 20 cilindara. Postoji mnogo drugih razloga zbog kojih kupujem motor a Japanske ne cenim previse jer sam ih provozao i pomalo poznajem njihovu mehaniku. Nicim nisam odusevljen.
 
E ipak ja motor kupujem na osnovu cene,pouzdanosti tj proverenosti,ubrzanja (NE BRZINE!!!), i IZGLEDA i ZVUKA.Svako ima svoje ukuse tako da...
Ako gledam da kupim nekog italijana,amerikanca,mozda nikada necu imati prilike da ih kupim.
 
ako kupujes motor zbog ubrzanja i izgleda i zato sto ga ima komsija mile onda nisi motorista nego pozer.... nema veze kad malo porastes shvatices sta ti mi sad govorimo.... jednostavno japanci su sve sto si ti rekao, ali evropske masine su to i jos mnogo pride...
 

Prilozi

  • cwf41000thefiread0pm.jpg
    cwf41000thefiread0pm.jpg
    37,4 KB · Pregleda: 9

Back
Top