MOTOCIKLI

54035670.png
 
A ovo je moj prvi motor ali bukvalno jer pre toga nisam seo ni na sta jace osim jednog Automatika.:)
Honda CB500 1998 a ovo je slikano kad sam je uzeo 2005-te.
198jso.jpg


Onda sam uzeo ovog Sachsa MadAss 50 starog godinu dana.
2uop5d5.jpg


Pa Burgman 400 2008 kog sam uzeo novog i za kojim i dan danas zalim.
33uv2g0.jpg


Zatim Suzuki B-King 2008 kog sam uzeo 2009 i koji je i danas kod mene.
33bjn6s.jpg


A onda Suzuki GSX600F 1998 koji mi je sluzio zbog tablice koju sam kacio na Kinga za kog je registracija bila 500 eura a koje nisam hteo da dam.
16opzn.jpg


Pa Aprilia Pegaso 650 Trail 2006 koju sam prodao ove godine.
157irew.jpg


Bio je tu i ovaj Kymco Quannon 125 2007 koji sam vozio neko vreme al bio je to ipak slab motor za mene pa sam ga prodao.
2hokx6p.jpg


Sad se trenutno vozi ova Kawa ZX9R 1999.
bgy1is.jpg
 
Ili ćeš kupiti motocikl na kojem će biti udobno i suvozaču, a to nije ni jedan od pomenutih , gore ;)

Бургман није удобан???
Свашта с тобом, па мора да никад ниси ни села на њега, он ти је као она директорска фотеља још на мом имам и мали наслон иза. А нисам га продао, имам га још увек тата га користи, ја по потреби само кад планирам са још неким на пут.

Ајде госпојо, препоручите ми ви шта је то удобно за двоје, да је мотор наравно, па ћу да узмем у разматрање :)
 
A ovo je moj prvi motor ali bukvalno jer pre toga nisam seo ni na sta jace osim jednog Automatika.:)
Honda CB500 1998 a ovo je slikano kad sam je uzeo 2005-te.
198jso.jpg


Onda sam uzeo ovog Sachsa MadAss 50 starog godinu dana.
2uop5d5.jpg


Pa Burgman 400 2008 kog sam uzeo novog i za kojim i dan danas zalim.
33uv2g0.jpg


Zatim Suzuki B-King 2008 kog sam uzeo 2009 i koji je i danas kod mene.
33bjn6s.jpg


A onda Suzuki GSX600F 1998 koji mi je sluzio zbog tablice koju sam kacio na Kinga za kog je registracija bila 500 eura a koje nisam hteo da dam.
16opzn.jpg


Pa Aprilia Pegaso 650 Trail 2006 koju sam prodao ove godine.
157irew.jpg


Bio je tu i ovaj Kymco Quannon 125 2007 koji sam vozio neko vreme al bio je to ipak slab motor za mene pa sam ga prodao.
2hokx6p.jpg


Sad se trenutno vozi ova Kawa ZX9R 1999.
bgy1is.jpg

Мој фаворит из твоје ергеле Б Кинг наравно.
Ево нека Дуле каже да ли је Бургман удобан, па ако и њему није онда сам ја луд :)
 
Мој фаворит из твоје ергеле Б Кинг наравно.
Ево нека Дуле каже да ли је Бургман удобан, па ако и њему није онда сам ја луд :)

Burgman je najkomforniji skuter! Udoban,upravljiv,moze da se naginje poprilicno,ogroman gepek,niz pretinaca i korisnih ostava,mali potrosac a ide 170 km/h. :worth:
Najverovatnije cu ga opet kupiti al prvo da resim neke stvari.
A vecina nikad nije ni sela na ovaj model a kamoli vozila pa tvrde neke gluposti na osnovu starijih modela koje su mozda i vozili ali po toj logici i Opel ima losu limariju i fiatovi dizeli ne valjaj.....:whistling:
 
Burgman je najkomforniji skuter! Udoban,upravljiv,moze da se naginje poprilicno,ogroman gepek,niz pretinaca i korisnih ostava,mali potrosac a ide 170 km/h. :worth:
Najverovatnije cu ga opet kupiti al prvo da resim neke stvari.
A vecina nikad nije ni sela na ovaj model a kamoli vozila pa tvrde neke gluposti na osnovu starijih modela koje su mozda i vozili ali po toj logici i Opel ima losu limariju i fiatovi dizeli ne valjaj.....:whistling:

Ево, ово и ја исто тврдим. Један од најудобнијих мотора које сам возио или на којима сам се возио. Директорска кожна фотеља му није равна једноставно.
 
Od ovoliko bajkera na temi samo je Mardž dala savet. I to koristan savet. Rispekt Mardž.

Mada je moguće da bi ti se još više isplatilo ovo što ću ti ja predložiti - tebi je to blizu, u Čepinu kod Osijeka se nalazi Goran Pardon, vulkanizer koji radi i prodaju guma. Mislim da je najjači po tom pitanju u tom delu Hrvatske.
On je inače i motociklista, predusretljiv i korektan čovek. Dosta kolega iz Srbije odlazi kod njega po gume, a i ja sam to uradio zimus.
Oteraš motocikl, na granici prethodno zamoliš hrvatske carinike da ti ne prave problem u vezi sa overom računa za povratak poreza (samo klimnu glavom, ovi sa kojima sa ja pričao i znaju za Pardona), provozaš se do Čepina, Goran ti u okviru cene montira gume - vratiš se kući ko čovek.
Naravno, sve ovo možeš i kolima. Onda ne moraš ništa da se dogovaraš sa carinicima prilikom prelaska u Hrvatsku.
Podrazumeva se, u roku šest meseci neko bi trebalo da ode nazad da pokupi povraćaj poreza (u Hrvatskoj je sada 23 ili 25 %, nisam siguran). Mi to radimo tako što sledećem koji ode da kupi gume damo naše papire da uzme nazad novac.

Uostalom, sve tehnikalije možeš da dogovoriš sa Goranom ili njegovom ženom putem telefona. Ukoliko nemaju gumu koju tražiš, stiže im za nekoliko dana:

http://www.vulkanizer-pardon.hr/o-nama





Dopuna:

Ili, ako hoćeš još bliže, možeš da kontaktiraš Baneta iz Bačke Palanke. On je takođe motociklista, uvoznik guma nemačkog prozviđača Heidenau. Odličan balans cene i kvaliteta, naročito ako tražiš gume za Dominatora.

Altes d.o.o.
S.Hatale 29
21400 Bačka Palanka

tel/fax:021 754 504
mob:065 2 754 504
E-mail: prodaja@altes.co.rs
www.altes.co.rs
 
Poslednja izmena:
Znate li nekog ko ispravlja aluminijumske felne na motorima?Ali nekog ko to bas profesionalno radi.Motor je Kawasaki zxr 750.Popenjao sam ga na ivicnjak malo ostrije,i od tad mi zatrese pri brzini od oko 50 km/h i odmah zatim se smiri.
 
Globalizacija "ubila" i slovenačku firmu Tomos:
Popularni moped odlazi u istoriju


Tomos_15SLC_01wiki.jpg



"Tomos industrija" iz Kopra, poznata još iz vremena bivše Jugoslavije po proizvodnji motocikala i izvanbrodskih motora, krajem listopada je otišla u likvidaciju, a 60 zaposlenih bit će preraspoređeno na druge poslove u okviru tvrtke "Hidria", u koju je Tomos uključen od 1998. godine.

Vijest je potvrdio direktor Marjan Kanduč, koji je istaknuo da će biti sačuvana robna marka Tomos koja će se nastojati i dalje razvijati, a zaposlenici su šokirani jer tvrde kako narudžbe i dalje dolaze.

Poduzeće Tomos, što je kratica za Tovarna Motornih koles Sežana (tvornica motornih bicikala Sežana), registrirano je 1954. godine u Sežani u okviru tadašnjih strateških napora da se industrijaliziraju krajevi koji su gravitirali prema Italiji. No, nekoliko mjeseci kasnije slovenska republička vlada donijela je odluku da se velika tvornica s tim imenom sagradi u Kopru, nakon što je bilo riješeno pitanje razgraničenja s Italijom, a zona B pripala Jugoslaviji.

Tvornicu je 1959. godine čak posjetio i tadašnji jugoslavenski predsjednik Tito.

Zvuči nevjerojatno, ali Tomosa više nema

"Nevjerojatno mi zvuči ta činjenica – Tomos je propao. Ja sam naime u Kopar iz sela Kotle nedaleko Huma odnosno Roča stigao sa samo 16 godina i to na školovanje za mehaničara", priča za Novi List svoja sjećanja na moćni Tomos Silvo Prodan, danas umirovljenik koji je s iznimkom šestogodišnje pauze kad se okušao kao privatni poduzetnik, čitav radni vijek proveo u Tomosu. "Bila su to vremena kad se posao dobivalo odmah, tako da sam već 1957. godine počeo raditi u Tomosu. Tvornica se još gradila, svečano joj je otvorenje bilo 1959., a svatko tko je htio napredovati to je i mogao. Naravno značilo je to stalno usavršavanje i učenje ali zapreka neke druge vrste nije bilo", kaže Prodan.

"Imao vam je Tomos u moje vrijeme skoro tri tisuće zaposlenih radnika. Bili smo veliki, moćni, radilo se s punim kapacitetom, često i u tri smjene. No, sve kreće nizbrdo krajem osamdesetih. Po meni već se tada vidjelo da će po opstanak Tomosa biti velikih problema. Krajem devedestih nas najprije preuzima švicarski Aluswis pa kanadski Alucan, no nije išlo. Na kraju dolazi Hidrija, a kako sam se nalazio na radnom mjestu gdje više nisam nego jesam radio, sam sam zatražio da me se pošalje na biro gdje sad čekam umirovljenje", priča Nikola Šukalo za Novi List.

Nastao kao odgovor socijalističke Jugoslavije kapitalističkoj Italiji, Tomos je sa samih granica trebao pokazivati kako i "južnoslavenskoslavensko društvo jednakosti" ima industrijsku snagu. Nažalost, konkurencija iz Japana i gobalizacija "ubile" su i taj san.
 

Back
Top