MOTOCIKLI

Da li mogu da sa B kategorijom vozim motore iz naslova.
Imam 28 godina i B kategoruju za koju sam polagao 2003. dakle imam pravo da po članu 196. novog zakona uzmem dozvolu za AM kategoriju. AM kategorija podrazumeva upravljanje mopedima, lakim triciklima i lakim četvorociklima. Zakon moped definiše kao:

„мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна
брзина, без обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему
радна запремина мотора, када возило има мотор са унутрашњим
сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна
номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон”

E sad, navedeni motori imaju 50cm3 ali zato idu brže od 45km/h bar mislim, a što se tiče kW negde sam pročitao da su manje od 4 a negde da su i 8. A dali je kW uopšte bitna kad nisu na električni pogon.

To je ipak sve teorija ali u praksi da li ja mogu da vozim neki od ova dva motora bez da polažem za A1, što me i mrzi, i košta a i tehnički mi je teško izvodivo jer živim i radim u drugom gradu u odnosu na onaj koji mi stoji u ličnoj karti, pa bih morao da se cimam da odem na polaganje, za obuku itd. A vozi mi se nešto što bar liči na motor, dakle ne skuteri i sl.

mozes :)
 
Pozdrav !
Imam jedno pitanje,dali moze sa 15godina da se vozi 125 kubika ? JEr se moze nesto napraviti da te ne diraju ? U septembru punim 16 a tad mogu za A da polazem ali u septembru sta ce mi,prolazi sezona,jer se moze nesto napraviti ?
 
Da li se pise odvojeno, nije jer nego jel....
Sa 15 godina mozes da polazes F kategoriju za motokultivatore i traktore...
Sa 16 mozes AM (stari PSP) ili A1
Ako vec imas PSP onda samo do 50ccm..
 
Ne bih znao, ali koliko cujem isplativije je sad uzeti 125 cc skut...
To bih ja i uzimao za koju godinu (kao prvi), polazem A2 ili A (ne znam kolika je razlika u ceni) i posle uzmem nesto od 250cc - to bi trebalo da je dovoljno za moje potrebe :D
 
Da li se pise odvojeno, nije jer nego jel....
Sa 15 godina mozes da polazes F kategoriju za motokultivatore i traktore...
Sa 16 mozes AM (stari PSP) ili A1
Ako vec imas PSP onda samo do 50ccm..

Aahhahah, matorii, ulepsao si mi vece :D Sve sto sam hteo da mu kazem, rek'o si mu ti :D Samo da mu dodam, da A moze tek sa 24 god, ili 2 godine posle A2 kategorije.
 
Poslednja izmena:
Popkeeee jel ovaj?:per:
2ro2ate.jpg

Kad ga vidim, padam u depresiju :D 'Leba necu da jedem, samo da ga uzmem :D S obzirom na "novi" zakon, koji nam donosi A2 kategoriju, nista jace i ne mogu, ali 250ccm u ovom obliku je ko bombonica :D Ortak ima zx6r, i mislim da je 6-ica najlepshi od svih ninja.. Ali i ovaj 250r je puna kapa ;p
 
Poslednja izmena:
Cena novog je oko 4000 tako da nece niko da ga proda jer cim je polovan svi misle da treba da mu cena bude prepolovljena a to kod motora nije bas tako i mnogo manje gube na ceni od kola. Al evo ovaj moj je pre dva dana konacno dosao do novog vlasnika koji ga je kaparisao jos u oktobru.Momak se odusevio kad ga je dobio jer nije ga ni video nego ga je kupio preko telefona.:)
Evo je moja cerka sa tim motorom od 125 ccm.
2s8gy6e.jpg
 
Cena novog je oko 4000 tako da nece niko da ga proda jer cim je polovan svi misle da treba da mu cena bude prepolovljena a to kod motora nije bas tako i mnogo manje gube na ceni od kola. Al evo ovaj moj je pre dva dana konacno dosao do novog vlasnika koji ga je kaparisao jos u oktobru.Momak se odusevio kad ga je dobio jer nije ga ni video nego ga je kupio preko telefona.:)
Evo je moja cerka sa tim motorom od 125 ccm.
2s8gy6e.jpg

Aprilia R125? Prelep motor, shteta shto je 125ccm.. Mogli su bar motor od 250ccm da mu stave.. Al, kapiram da je to zbog ovih nizih "A" kategorija.. Ja planiram neshto od 250ccm, najradije ninju 250r, ali se nema kesha :D Auto je realno smorio, i nije to ta sloboda i oscaj kao na motoru, ma kakvom god brzinom da ga vozish... Skuter donekle donosi taj osecaj, ali je to slabo... 250ccm je najbolje za prvi jachi motor.. Vozio sam zx6r, ono je azdaja za moj pojam motora, jache nisam vozio, niti mislim da je bezbedno u mom trenutnom sluchaju :D Jer svaka brzina samo trazi i viche " nagazi me, ocu josh" :D
 
Poslednja izmena:
Za divno cudo ovo nije Aprilia nego Kymco Quannon 125R 2007 godiste kog sam da za 1300 eura.:D
Ja licno sam ga vozio preko 120 km/h sa svojih 92kg tako da bi sa nekim od 70 isao blizu 130 km/h.
Moj prvi motor je bio Honda CB500 1998 god a sad trenutno vozim ovo.;) Verovatno cu ga i prodavati jer je 1340 ccm i ima 185 ks a uzeo sam Apriliu Pegaso 650 Trail 2006 koju cekam sledece nedelje da dodje.
5v03k.jpg

Evo je Aprilia samo sto je moja u crno beloj boji ali cu je verovatno presvuci folijama u carbon i neku boju.
28vd7cn.jpg
 
Koju auto skolu preporucujete za polaganje A2 kategorije? koja je cena te kategorije i kako ide postupak dobijanja..citao sam da dobijamo neki motor na samoobuku..laik sam po ovom pitanju nemojte mi zameriti :D
 
Pa kod tebe u tvom mestu A,A ne znamo bas koja je skola dobra!:mrgreen:
A da dobijes motor mislim da imas pogresnu informaciju nego na tvom motoru vrsis samoobuku i s njim izlazis na polaganje a ukoliko nemas motor onda ucis na njihovom motoru i na njemu polazes ali to su obicno takvi dresevi da jedva promenis i brzine.Tad nemas samoobuku jer moras njihov motor da vozis a oni ti ga ne daju nego na poligonu ucis osnovne stvari. Ja sam recimo polozio na Suzuki Burgmanu 400 2008 koji cak ni menjac nema a negde uslovljavaju da polozis na motoru sa manuelnim menjacem.
 
:D..haha...cuo sam i to..a zaboravio da dodam neku auto skolu u beogradu..*** posto nemam motor onda bolje da zapucam u neku auto skolu koja ima motor na kom je moguce menjati brzine :D..koju preporucujete?
 
Pozdrav,
Hteo sam pitati dali neko od vas Ima Cagivu Mito 125 ?
Imam jedan problem,pa da pitam,mozda je imao jos neko taj problem.
Juce je poceo da me zeza motor,bio sam do grada i u povratku je poceo da se gusi da gubi snagu,iso sam u trecu i poceo da se gusi spustim ga u 2 isto pa u prvu i na ler i stanem,i kad sam stao radi normalno drzi obrtaje ali cim dam gas on se ugusi i ugasi se,ugasio mi se nekoliko puta,a sve je to pocelo pre neki dan,iso sam uzbrdo i on poceo da se gusi i stao u sred brda,pa sam ga spustio dole i jedva otiso do kuce.Dali je neko imao slican problem na cagivu ? i U cemu je problem ?
Hvala !
 
Ne mora to samo za Cagivu da bude problem nego i za sve ostale motore.
Probaj prvenstveno da promenis svecicu jer talijani su tu jako osetljivi a onda vidi i u kakvom stanju je filter za vazduh.
Ta dva saveta su ti za prvu pomoc mada mislim da je 99% svecica.
 
Ne mora to samo za Cagivu da bude problem nego i za sve ostale motore.
Probaj prvenstveno da promenis svecicu jer talijani su tu jako osetljivi a onda vidi i u kakvom stanju je filter za vazduh.
Ta dva saveta su ti za prvu pomoc mada mislim da je 99% svecica.
Promenio sam svecicu,stavio sam novu i isto,i ja sam mislio da je svecica ali nije opet se gusi i stane,cim se motor zagreje,znaci posle nekih 15-20min voznje on pocne da se gusi i stane,i cim mu dam gas on se ugasi,dali je mozda karburator zapusen,ili filter za vazduh ili gorivo,bas zeza,ostavlja me na putu
 

Back
Top