MOTOCIKLI

Moto Rush pogledaj ovde kakva akcija!!
Ja sam letos kod njih kupio Scorpion EXO1000 Sublim kad je cena bila 36000 din a meni dali popusti i dobio sam je za 30000 a vidi sad!z:shock: Inace ovo su bas dobre kacige i ja sam dugo pregledao i smisljao koju da kupim jer mi je jedna HJC pukla u saobracajci tako da sam imao operaciju na glavi zbog lose kacige i resio da platim jer sta ce mi kaciga na glavi ako me i ne cuva.
http://www.maxmoment.rs/artikli/podkategorija/sr_latin/189/_/Scorpion-EXO-1000-Integralne
 
Hvala na pomoci.
Ja imam staru Shoei kacigu,i sad bi da je mjenjam...sva se ofucala...

Jel` neko koristio ove flip flap kacige,ali da je koristio bas da cujem misljenje.
Gledao sam dosta po net-u ove ,hajd da kazem povoljnije kacige,i ovaj Duchinni mi se cini OK,neki kude,neki hvale,prosla je evro testove,ima 4 zvezdice na testu,zadovoljava sve propise.
Mene rekoh interesuje ta flip flap pa ako je ko koristio da kaze koju rijec..

A cini mi se da je jeftinije nekome napolju dati lovu pa da mi kupi kacigu jer kad sam uporedjivao cijene tamo su dosta povoljnije,barem ove sto sam ja gledao.
 
Ja licno nisam koristio ali sam cuo da su od tog tipa kaciga medju najboljim Nolan-ove.
Mislim da cak jedan drugar ima takvu na prodaju a stavio je svega par puta na glavu jer vozi skuter a ovo mu je bilo iz hira -ima decko para.z:)
 
Ma OK mi je to,sto se kvaliteta sigurnosti i ostalog tice ynamo koje su marke dobre,sve mi je jasno,ali koliko su prakticne.
Znam da je stavljanje skidanje olaksano,ali koliko su ti mehaniymi ya preklop dugotrajni.
Meni se dopada taj tip kacige,ali stvarno malo znam o njima. Prodavci naravno hvale sto je normalno,a istina je vjerovatno negdje u sredini.
 
800px-2006_Yamaha_Royal_Star_Venture.jpg
 
Ja posedujem ovaj Keeway Speed 150,mogu vam reci da sam prezadovoljan,trosi 2,5 litra,ide dobro,lepo izgleda,jeftino odrzavanje....ma sve kako treba.....Ali dogodine cu verovatno prodati,jer nemam A kategoriju a onda polazem za B kategoriju pa je onda vec vreme za 4 tocka.......

SDC14995-1.jpg

SDC14993-1.jpg

SDC14975-1.jpg

SDC14967-1.jpg
 
Marko momce vratices se ti motoru samo tako jer auto ne daje tu slobodu kao motor!
Ja sam poceo da vozim motore sa 32 godine a kao klinac sam balavio za njima i cudi me da pre nisam poceo da ih vozim.
Sad imam jedan od najjacih i najlepsih i tesko cu se odvojiti od njega jer kad zaurla 185 ks adrenalin skace do beskraja.z:lol:
 
Ja sam poceo da vozim motore sa 32 godine a kao klinac sam balavio za njima i cudi me da pre nisam poceo da ih vozim.
Sad imam jedan od najjacih i najlepsih i tesko cu se odvojiti od njega jer kad zaurla 185 ks adrenalin skace do beskraja.z:lol:
Ja sam iskreno zagrejan za kupovinu nekog motora,imam 25 godina i nazalost nemam iskustva sa motorima, osim sa skuterima.Ono sto je meni nekako najteze kad bi uzimao motor sta uzeti,jer nikako ne bih zeleo da pocnem sa necim jacim od 250 kubika a to je kod nas najmanje zastupljena kategorija(a npr u Japanu je mislim to najpopularnija kategorija,verovatno sto zadovoljava laku voznju po gradu i malo van njega)Zasto 250 kad ce mi to vec posle 2,3 meseca dosaditi?Zato sto mislim da mi je to kubikaza koja je sasvim dovljna da se nauce osnovne stvari o samom motoru,ne previse jak i ne previse slab.Mislim da je to ok razmljisanje.Zato sam tebe Dule hteo da pitam kako je tebi bilo sto si sa 32 poceo tek da vozis i koji ti je bio prvi motor i koji je sad.Koliko mislis da je neko ko pocne kasno da vozi u hendikepu u odnosu na ljude koji su poceli od 14,15 godine?Pozz
 
Nikad nije kasno s tim da sto si stariji imas vise mozga i ne upustas se u nemoguce misije.
Moj prvi motor je bila jedna perfektno sacuvana Honda CB500 i budala sam sto sam je i prodao jer motor je bio savrsen za mene i imao je sve sto mi treba -kofer za dve kacige,tank torbu,Luis-ovu ciradu,nosace bocnih kofera,isao je do 190 km/h a trosio u gradu 5L i spadao je u motocikle do 500 ccm pa samim tim mu je i registracija bila povoljna.Imala je 33kw sto je sasvim dovoljno ali ks nikad dosta.:)
Sad vozim Suzuki GSX1300 B-King sa 135kw i nemam gde da stavim rukavice a kamoli nesto vece.Potrosnja u gradu mi je oko 8,5L i registracija oko 30000 din.
 
i tako dođe još jedna moto sezona...počeše da brundaju izduvi u daljini...iznakupovale se neke nove makine tokom zime, spremile se za lepe dane...
...a meni idu zazubice i plače mi se...
kad prođe pored mene ja odgledam ko tele i zamislim sebe kao gospodina Jovića iz koka kola reklame...
 
Poslednja izmena:
Ljudi imam pitanje! Hocu da uzmem sebi motor, odlucio sam se za frija ( piaggio free ) . Lik mi je poslao ovaj video
, to je taj motor na snimku, sada mene zanima jel valja to sto on ovoliko dimi? I sta bi moglo biti pa zato dimi? I jos jedno :), kada budem otisao da ga vidim da li cu ga kupiti ili ne, sta da gledam?
 
jednog lepog dana kad budem zaradjivao svoju kintu,skupljacu koliko god da treba i uzecu kawu 250r crnu...od kad se pojavio taj novi model zeleo sam da ga imam...prvo sam krenuo sa skuterom,da bih smirio moje,jer su oni protiv motora najstrasnije..."dok si pod mojim krovom,dok jedes moj hleb bla bla bla i te fore..." ali imao sam nesrecu i sve u q....
tako da se nadam za 2 i po godine kad zavrsim fax,kupim taj motor od svojih para,nadam se da cemo svi zajedno ici na moto skupove :)
ps. to sto pitas za free...to ti je macka u dzaku...imam 2 poznanika koji su imali free...jednom je bio ok dok je drugom koji je bio presao mnogo manje kilometara trosio i preko 5 litara...ako imas a kategoriju imas mnogo dobrih skutera sa velikim tockovima za ok kintu...
 
Popkeeee jel ovaj?:per:
2ro2ate.jpg


Sto se tice Free-ja to je nepoderiva masina i imam ga i ja ali se razmisljam da ga prodam jer necu da dam pare za registraciju tj bolje mi je da imam 125 kubika jer mu dodje na isto sa cenom registracije ili malkice vise ali barem idem 100 km/h a ne 70.
 
Ma dim je jaci jer je jaca mesavina i ima vise ulja nego sto treba tj dvotaktola koji sme da bude sinteticki a nikako mineralni jer zacepi auspuh tj katalizator osim ako ga vlasnik nije skinuo a ako jeste to onda govori o tome kako je motor vozen.Gas do kraja i to ti je sto ti je.
Moj skuter je u fabrickom stanju sto se tice motora i ima fabricki auspuh i ne cuje se tako da ti je moj savet da takav motor nadjes a te naturpijane koji idu 80-90 km/h da izbegavas jer puno toga se radi da bi isao brze i na kraju zakolju masinu.
 
Popkeeee jel ovaj?:per:
2ro2ate.jpg


Sto se tice Free-ja to je nepoderiva masina i imam ga i ja ali se razmisljam da ga prodam jer necu da dam pare za registraciju tj bolje mi je da imam 125 kubika jer mu dodje na isto sa cenom registracije ili malkice vise ali barem idem 100 km/h a ne 70.

'oces se ljutis ako ti kazem da sam ljubomoran? :D
 
Da li mogu da sa B kategorijom vozim motore iz naslova.
Imam 28 godina i B kategoruju za koju sam polagao 2003. dakle imam pravo da po članu 196. novog zakona uzmem dozvolu za AM kategoriju. AM kategorija podrazumeva upravljanje mopedima, lakim triciklima i lakim četvorociklima. Zakon moped definiše kao:

„мопед је моторно возило са два точка чија највећа конструктивна
брзина, без обзира на начин преноса, не прелази 45 km/h, при чему
радна запремина мотора, када возило има мотор са унутрашњим
сагоревањем не прелази 50 cm3, или са мотором чија највећа трајна
номинална снага не прелази 4 kW када возило има електрични погон”

E sad, navedeni motori imaju 50cm3 ali zato idu brže od 45km/h bar mislim, a što se tiče kW negde sam pročitao da su manje od 4 a negde da su i 8. A dali je kW uopšte bitna kad nisu na električni pogon.

To je ipak sve teorija ali u praksi da li ja mogu da vozim neki od ova dva motora bez da polažem za A1, što me i mrzi, i košta a i tehnički mi je teško izvodivo jer živim i radim u drugom gradu u odnosu na onaj koji mi stoji u ličnoj karti, pa bih morao da se cimam da odem na polaganje, za obuku itd. A vozi mi se nešto što bar liči na motor, dakle ne skuteri i sl.
 

Back
Top