RENAULT

Vozim R5 GTL 1.4 vec 2 godine i mogu da kazem da ne vidim nikoga na putu... dostize punih 180km/h ali je malo nestabilan pri toj brzini (cudo jedno).
Ne pamtim kada sam zamenio neki deo, sve odlicno funkcionise samo troooossssiii... neverovatnih 5 litara na otvorenom putu i neverovatnih 20 litara po gradu... Sve u svemu super autic necu ga menjati jos neko vreme a kada dodje do toga verovatno cu uzeti R5 GT Turbo mada ih kod nas nema mnogo... Ako neko nadje neki Turbo u dobrom stanju neka javi...
 
U poslednje vreme.Francuski proizvodjaci sve vise navaljuju pravim novostima.Pezo koji zaista ima izuzetan dizajn,Citroen koji se vraca svojim avangardnim kreacijama.Ali izdvaja se Reno:koji bukvalno trziste bombarduje neshvatljivo slobodnim i kontraverznim dizajnom.Tu je Velsatis.Pa Avantajm moze se reci i novi Megan sa Pacecom guzom.
E sada koliko ljudi ima koji mogu reci da mu se nesvidja Renoov dizajn.Jer neki modeli poput Vel Satisa Pogledate jednom pa vam se ucini ruzan.Pa drugi put malo privlacniji sve dok nedodjete na ideju da takav automobil ima personaliti.Za razliku od evolucije jedne E klase koja sa izlaskom novog modela apsolutno izgleda tupo i glupo.Ka sto sada izgleda stara E klasa.
 
busturaa:
U poslednje vreme.Francuski proizvodjaci sve vise navaljuju pravim novostima.Pezo koji zaista ima izuzetan dizajn,Citroen koji se vraca svojim avangardnim kreacijama.Ali izdvaja se Reno:koji bukvalno trziste bombarduje neshvatljivo slobodnim i kontraverznim dizajnom.Tu je Velsatis.Pa Avantajm moze se reci i novi Megan sa Pacecom guzom.
E sada koliko ljudi ima koji mogu reci da mu se nesvidja Renoov dizajn.Jer neki modeli poput Vel Satisa Pogledate jednom pa vam se ucini ruzan.Pa drugi put malo privlacniji sve dok nedodjete na ideju da takav automobil ima personaliti.Za razliku od evolucije jedne E klase koja sa izlaskom novog modela apsolutno izgleda tupo i glupo.Ka sto sada izgleda stara E klasa.
Lepa tema Bustura. Pežo svom uspešnom dizajnu decenijama može da bude zahvalan Pininfarini, Sitroen se posle nekih lutanja sa "ćoškastim" formama vratio na velika vrata, a Reno (kao i obično) ima stalne oscilacije u dizajnu. Posle nekih od najnakaznijih modela svih vremena (R 12, R 6, Fuego...) imao je sasvim lep period do poslednjih nakaza. Meni to ni na 16 pogled ne izgleda lepo. Pri tom, inženjerski deformisan, razmišljam kada pogledam ono ravno odsečeno staklo i donju ivicu prtljažnika, koliko je litara korisnog prostora izgubljeno. O aerodinamici, vrtloženjima iza ivice krova da ne govorimo. To samo deluje neobično u odnosu na konkurente ali zaista ne služi ničemu. Što se tiče Švaba, tu se slažemo. To je dizajn bez duha i mašte pravljen za prosečnog domaćeg kupca koji je u proseku isti takav.
 
BMaster:
Kupio sam ovaj auto ali bez ozvucenja! Interesuje me da li neko zna koje zvucnike dastavim u njega ikoji mp3 player? Hvala!
To bar danas nije problem. Sve zavisi koliko si spreman da se "ispružiš" . Moj savet je da se ne razbacuješ preterano, automobil jednostavno nije prostor za kvalitetno slušanje zvuka. Lovu bolje usmeri na neku kvalitetniju operaciju. Pozdrav.
 
BMaster:
Ma hocu klasicne zvucnike da stavim ali neznam koji idu! znam samo da idu 6 komada! i neki solidan mp3!
Probaj u servisu "Euro car", tel. 31 90 122. Srećno i ne bacaj lovu na muziku u autu. Važno je da ti nešto solidno klepeće i ne mami šanere. :wink:
 
došao sam do neproverene informacije da je Renault kod nas pokrenuo akciju kojom svako ko ima auto stariji od 10 godina (bilo koje marke) može da im ga doveze, ostavi i ostvari popust na nov Renault od 1200-2500 eura...pri tome oni procenjuju vaše vozilo, ali je minimum 1200e...po tome bi neko ko ima nešto staro recimo 20 godina i vredno na tržištu npr. 500e bio u dobitku (naravno pod pretpostavkom da može da isfinansira nov auto, pa makar i Twingo kao najjeftiniji)...
dakle, ima li neko podrobnije informacije o ovoj temi?
 
Dovla:
Nelogicno je da oni daju 1200e za auto koje realno vredi 500e. Jedina logika je da ti tih 700e racunaju kao popust na novo.
pretpostavljam da firma dobija naknadu za stari auto jer, zaboravio sam da napomenem još je rečeno da oni vaš auto šalju pod presu...po tome bi trebalo da to bude ekološki potez pa oni u tom slučaju ostvaruju neku naknadu, povrat poreza ili možda oslobođenje od istog...moja pretpostavka :? ...zbog toga sam i tražio od nekog ko nešto više zna o ovome da javi...
 
Dovla:
Nelogicno je da oni daju 1200e za auto koje realno vredi 500e. Jedina logika je da ti tih 700e racunaju kao popust na novo.
Stvar je prosta. Otkupom starih i prodajom novih osvajaju tržište na kojem inače dominira ponuda nad tražnjom. Faktički, to je nastup sa dampinškim cenama, tj. prodajnim cenama koje su niže od cene koštanja. Penetracijom tržišta sa ovom strategijom se kasnije ostvaruju multiplikovani pozitivni efekti (prodaja po kasnije realnim cenama, prodaja originalnih rezervnih delova). Slična strategija je zamena starih za nove ili reparirane delove koju vode neki domaći distributeri ili zastupnici Vagena. Kada je u pitanju cost-benefit analiza strengeri nikad ne greše. To što je nama ekonomija, u ovom slučaju marketinške strategije lošija strana to nije naš problem. Sličan slučaj je i sa leasingom ali to je druga tema na koju ću odgovoriti kada je neko pokrene. Pozdrav svima iz Darkvudske šume! :lol:
 
Marketinski potez koji u stvari znaci popust a ostvaruje se kroz dodatnu reklamu "zalaganje za ekologiju renoa". Pre par godina su imali istu akciju, ali mislim da je bio uslov staro reno vozilo...
 
RaiKkonen 911:
Mislim da su i gorenje i jos neka takva firma radili isto...das stare usisivace i ves masine i prakticno dzabe dobijes novo :P
Džabe kod Janeza? :shock: Sve to oni naplate. isto kao što te Reno sačeka sa cenom servisa i rezervnih delova koji su skuplji i od Mercedesa...
 
Espanol:
RaiKkonen 911:
Mislim da su i gorenje i jos neka takva firma radili isto...das stare usisivace i ves masine i prakticno dzabe dobijes novo :P
Džabe kod Janeza? :shock: Sve to oni naplate. isto kao što te Reno sačeka sa cenom servisa i rezervnih delova koji su skuplji i od Mercedesa...
Tačno! u prilog ovoj konstataciji reći ću da je mojoj komšinici u ovlašćenom servisu Forda gde ona ''održava'' svoj Mondeo naplaćeno 600 dinara za dolivanje vode u posudu za pranje vetrobranskog stakla. Kada mi je to usput ispričala ja sam joj pokazao o kakvoj se velikoj akciji radi. U jednom poznatom, ovlašćenom servisu Peugeota koji neću da imenujem rade takvi ''stručnjaci'' koji samo stari deo zamene novim. Tako, na primer, odu četkice na alnaseru, oni ti prodaju nov + usluga a to bi mogao da uradi svaki noramalan čovek koji se i ne razume mnogo u mehaniku. Zamena četkica po njima ne dolazi u obzir jer je novo novo :lol:
 
Pomenuta akcija se odvijala i pre dve godine, i tada, kao i sada, mogao je da se doveze stari automobil bilo kog proizvodjaca.
Inace, ovakve stvari funkcionisu vrlo jednostavno... prvo, marze na automobilima su ogromne, i na racun znacajnog povecanja obima prodaje, spremni su da se odreknu dela kolaca.
Uz sve to, Reno zeli da stekne imidz ekoloski odgovorne firme, i ovakvu akciju je sprovodio i u hrvatskoj (ista je firma distributer) i tamo su postigli odlicne rezultate, pa su cak organizovali i odvlacenje olupina sa jadranskih ostrva, posto po prirodi stvari, to niko nece sam da uradi kada auto ispusti dusu.
Ako se dobro secam, akcija pre dve godine je imala odlicne rezultate kod nas, pogotovo zbog fantasticne prodaje Clia.

Inace, tada je u pitanju bio mali trik, pre akcije je po pravilu mogao bez problema da se dobije neki popust na auto (gratis dodatna oprema, ili snizenje cene) tako da je efektivan popust u toku akcije bio dodatnih oko 500E. Nebi me cudilo da je i sada to slucaj....
 

Back
Top